TVP RZESZÓW: RÓWNI I RÓWNIEJSI

83

CIERPIĄ PRZEZ URZĘDNICZE BŁĘDY

Materiał TVP Rzeszów
Link źródłowy
Realizacja:
Barbara Pawlak, Krzysztof Holik, Józef Sowiźrał, Agata Ozga-Myc

83 KOMENTARZE

 1. To jest właśnie Ordon! Gdy są sukcesy to wtedy wypina klatę do orderów i pozuje do zdjęć. Bo co dobre należy jemu zawdzięczać. A gdy coś się złego wydarzy to szybko odgania od siebie odpowiedzialność mówiąc że winien jest urzędnik. A ja pytam: Kto jest szefem tych urzędników od kilkunastu lat (wpierw jako sekretarz, potem jako burmistrz) ??? A kto podpisał akt notarialny ??? Jeżeli wszystko robią jacyś urzędnicy, a Ordon nie panuje nad tym to niech odejdzie bo będzie taniej i lepiej bez niego. Jego obecność w tym urzędzie zbyt dużo kosztuje nowodębskiego podatnika.

  • Każdy mieszkaniec Nowej Dęby ma bonifikatę na wykup mieszkania komunalnego na własność. 90% jeśli kupuje jako jedyny w bloku. 95% gdy kupuje cały blok w tym samym czasie.

  • To zgłoś się do burmistrza niech wpisze Cię na listę oczekujących na mieszkanie komunalne a później sobie wykupisz, zresztą tak samo jak ktoś z Twojej rodziny bądź znajomych.

 2. Teraz Ordon szuka na kogo by tu zwalić, heheh. Przyznają się do błędów ale nic nie robią aby to naprawić. Tej pani D. to przydałby się kurs miłej obsługi petenta w urzędzie bo załatwić jakąś sprawę w jej pokoju to trzeba mieć stalowe nerwy. Podobno to ona 4 razy d..y dała z tymi mieszkaniami, co ona tam jeszcze robi?

 3. W takim razie domagam się mieszkania komunalnego, żeby je później wykupić z bonifikatą. Cóż to dopiero za niesprawiedliwość, jeśli jedni dostają mieszkanie, a później mogą wykupić za bezcen, a inni zadłużają się na 20/30 lat.

  • Zapytaj się pana Ordona dlaczego. To on ci odpowie. To za jego rządów weszła uchwała o wykupie mieszkań za bonifikatą. Zapewne zaspokoi twoją ciekawość.

  • Samo domaganie to za mało, musisz złożyć wniosek o przyznanie mieszkania komunalnego i ładnie prosić pana Ordona, żeby ci je przyznał (o ile ci się należy oczywiście)a i zaznaczam jeszcze, że jak będziesz uczciwy tak jak Trzeciaki to może być różnie. Dobrze, że już niedługo wybory…

 4. Jak można zaproponować policjantowi mieszkanie pod zakładami to9 tak samo jak by zakwaterować w jednym pokoju Ordona z Markiem ( bez urazy Marek) chyba Ordon nie był by zadowolony.

  Pewnie w pierwszy dzien by mial auto rozwalone.

  • Mądremu policjantowi nikt krzywdy nie zrobi.Nawet pod zakładami.Jeszcze pomoże.A co Cię tak kłują w ślipka mieszkańcy z bloków pod zakładami.Tacy sami ludzie jak Ty i ja.A że biedniejsi.Wolałbym z nimi zgubić niż z Tobą i Tobie podobnymi znależć.Odzywa się miłość chrześcijańska.Szanuj bliżniego swego aż ostatnia koszula spadnie z niego.A jak spadnie z niego ,bierz się za drugiego.

  • A co ty masz do mnie,pisze jak jest nie wsypuje wszystkich do jednego wora. nie zawsze mądra młodzież tam mieszka. A co do ludzi tam mieszkających to nie wszyscy są biedni i źli ale duza ich część wybrała sobie łatwe życie, za państwowe pieniadze, do nie chce im się chodzić do zaproponowanej pracy, bo lepiej im nic nie robić niż robić.

   Wiem co pisze.

  • Gówno wiesz co piszesz.A to dlatego że nie wiesz do końca dlaczego los rzucił tam wielu ludzi.O wiele większe chamstwo i o więcej żulików jest w centrum miasta.Sadzisz się a to Ty wsypujesz ludzi do jednego wora.W przeciwieństwie do Ciebie szanuję ludzi(Ciebie również) z którymi dyskutuję .Jeżeji już mnie tykasz to z szacunkiem,młodzieńcze.

 5. Właśnie takich mamy urzędników w dębie którzy nie znają się na niczym, bez odpowiedniego wykształcenia bo w większości są to panie które skończyły kilkanaście lat temu licea zrobiły szybko szkoły policealne albo jakieś studium zaoczne i udało i się zaciągnąć do urzędu i teraz wydaje im się , że na wszystkim się znają i tak naprawdę nie maja pojęcia o obecnie stosowanych przepisach. Dziwie się burmistrzowi bo powinien sam dostosować się do obowiązującego prawa i wyciągnąć odpowiednie konsekwencję w stosunku do pracownika a nie jak zwykle ich bronić i wszystko ukrywać. Dla przypomnienia powiem ,że obecnie istnieje ustawa o odpowiedzialności urzędnika mówiąca o tym, że za szkodę spowodowaną działaniem lub zaniechaniem noszącym znamiona rażącego naruszenia prawa urzędnik odpowie do wysokości dwunastokrotnego miesięcznego wynagrodzenia. Po nałożeniu takiej kary ta pani i inne osoby zastanowiłyby się najpierw 10 razy czy wydając decyzje działają w granicach i na podstawie prawa.

 6. „Najlepsze” jest to, że te sprawę można było rozegrać „po cichu”. Popełniono błąd? Skrzywdzono Trzeciaków? Trzeba było szybko się z nimi dogadać jak rozwiązać sprawę. Ale nieeeee! Ordon musiał pokazać wszystkim dookoła że to on tu rządzi i będzie tak jak on sobie tego zażyczy. Trzeciakowie czekali kilka lat na rozwiązanie. Teraz idą walczyć i w mediach i w prokuraturze. I za chwilę ktoś z Urzędu może ponieść prawne konsekwencje tego co się stało. Mam nadzieję, że wtedy ten ktoś podziękuję Ordonowi. Podobnie było z zalewem czy plantami… Ale Ordon musi mentorskim nauczycielskim tonem pokazywać, że ma monopol na rację. I teraz się tłumaczy w prokuraturze.. eh..

  • I dobrze, niech sie tlumaczy jak glupi. Podziwiam cierpliwość tych ludzi, ja nie czekałbym 5 lat, o nie!

 7. cd walki o mieszkanie i aż się prosi o komentarz. Tylko co tu komentować skoro urzędnicy sami mówią że nawalili i nie wyciągają z tego żadnych wniosków, nie mówiąc o tym że nie ukarano winnych zaniedbań. A pan Ordon nie może przecież wszystkiego ogarnąć. Tylko co on tam robi za pieniądze które dostaje od mieszkańców Nowej Dęby. Trzeba by go „wybrać” na następną kadencję to może się obudzi i zauważy błędy nie tylko swoich urzędników ale i SWOJE. Tylko czy nas stać na utrzymywanie takiego gospodarza?

 8. Większość naszych rodziców decydując się (nakazy pracy) na Nową Dębę otrzymało mieszkania komunalne. Starzejemy się i po rodzicach mieszkania przejęły dzieci a nawet już wnuki. Możliwość wykupu tych mieszkań na warunkach preferencyjnych uważam za sprawiedliwe posunięcie. Nowa Dęba to ładne miasto tylko ludzie jacyś tacy zawistni.

  • Napisz proszę z IMIENIA i nazwiska kto tak bardzo z Trzeciaków Ci podpadł bo obrażasz wszystkich.

  • Proszę się podpisać z imienia I nazwiska i zareklamować lie Pan/Pani zrobił/a bezinteresownie dla innych . Jak można anonimowo szkalować kogoś na forum?? Nieładnie!

 9. A ja tam nie chciał bym mieć za sąsiada policjanta.
  Acha jeszcze jedno pytanie , burmistrz to ten elokwentny , wysoki gość w krawacie czy ten taboret z pieprzykami z radzieckimi rysami twarzy ?

 10. „GMINA PRZYJAZNA MIESZKAŃCOM” zwłaszcza młodym, brawo panie Ordon, pokazałeś się z najlepszej strony. Gdybym był Twoim ojcem to dałbym ci w py@sk.

 11. Panie Burmistrzu za takie nie przestrzeganie prawa ta pani powinna być w najlepszym przypadku odwołana z tego stanowiska. Co na terenie gminy nie ma ludzi mogących pracować na tym etacie i być przystępnym dla obywatela. A swoja droga zgadzam się z wcześniejszą opinią o tym że ta pani traktuje petenta jak intruza.Otwórz pan oczy,tak nie wygląda „Przyjazdna Gmina”.
  Zrobił pan porządek z inspektorem, to może trzeba zrobić następny ruch,chyba że brakuje panu odwagi na dalsze ostre ciecia.I znowu postawiono pana pod ścianą jako chłopca do bicia.To nie petent jest dla gminy, tylko gmina dla petenta.

 12. Za politykę mieszkaniową w gminie odpowiada burmistrz. Powinien sprzedać mieszkanie Państwu Trzeciakom, a policji przekazać inne
  z zasobów gminnych.
  Pamiętamy z innych sytuacji, że dopiero postawiony pod ścianą zaczyna dopuszczać inne niż swoje rozwiązania.
  Szukanie winnego gdzie indziej jest nieporozumieniem.

 13. Najwyższy czas aby Pan burmistrz zachował się jak prawdziwy mężczyzna. Przyznał się do błędu to teraz powinien go naprawić i to szybko. Sprzedać to mieszkanie skoro wcześniejsze zostały sprzedane a nie z uczciwych ludzi ofiarę robić. Masz Pan jaja?

 14. Dlaczego Ordon nie potrafi powiedzieć „to moja wina”, szuka winnych po referatach, po pgkim-ach… Honor – zero.

 15. Jak urządzone i wyposazone ma być mieszkanie, żeby policja zechciała przyjąć ? Mieszkańcy remonty robią w swoim zakresie, a policja oczekuje mieszkania już wykończonego na tip-top

  • A kto ci tak powiedział? Mieszkanie ma być zgodne z ustawą o najmie lokali i to wszystko. Jedni zrobili remont za własną kasę to inni też sobie zrobią chyba że nie chcą to ich sprawa.

 16. Moim zdaniem mieszkanie się im nie należy, jest to mieszkanie funkcyjne i takim powinno zostać! Wielu policjantów, ma mieszkanie funkcyjne i nikt go nie może wykupić. Ja chcąc mieć mieszkać musiałem zaciągnąć pokaźny kredyt w banku a oni co całe życie mieszkali w funkcyjnym mieszkaniu i jeszcze im krzywda! Przecież zamiast wkładać pieniądze w remont mogli kupić sobie własnościowe. A to że inni byli sprytniejsi i zdążyli wykupili to tyle ich szczęścia!

  • Owszem nie jest to w porządku bo burmistrz bez zgody komendanta nie mógł sprzedać ani jednego i ktoś teraz powinien się wziąć za tych spryciarzy. Tyle, że z tego co ja tutaj zrozumiałem to oni się nie pytali komendanta a w urzędzie niby nikt się nie zorientował, ze to są mieszkania funkcyjne. Ale teraz to z tego co rozumiem jest zgoda ze strony P.Ordona tyle że komendantowi nie pasują oferowane przez burmistrza lokale. Więc wina chyba leży pośrodku. Pani rzecznik karpia robi i ona nic nie wie a biedny Ordon tłumaczy się jak może a chyba Komenda powinna wiedzieć ile ma mieszkań funkcyjnych i to że nagle jej zniknęło trzy ale najlepiej udać głupa :)

  • Mieszkanie jest funkcyjne, tzn. w dyspozycji Policji. Właścicielem jest gmina, a mieszkanie jest komunalne, zgodnie z uchwałą rady gminy przeznaczone do sprzedaży jak inne komunalne mieszkania. Po co właściciel (gmina) ma pytać komendanta czy może sprzedać coś swojego? Paranoja. Najwyższy czas wypowiedzieć dysponowanie mieszkaniami gminy przez policję i sprawa się skończy raz na zawsze dla wszystkich. Uważam że Trzeciaki są tak samo najemcami jak każdy inny najemca mieszkania komunalnego, skoro sprzedali 4 mieszkania to im też powinni sprzedać.

 17. Tu nie ma winnych bo P .Trzeciak wybrał pracę w resorcie siłowym gdzie w przeciwieństwie do wszystkich cywilnych wymagana jest zgoda przełożonego, której nie uzyskał.Po co się pchał do spadkobierczyni milicji obywatelskiej , mógł jak reszta pracować do 67(jak na razie)lat- emerytura i nie pytać przełożonego o nic.Coś za coś.Jak by mieli krzywdę to by się do MO przepr. policji nie pchali.

  • No właśnie, a burmistrz sprzedał 4 mieszkania innym policjantom bez tej zgody. Więc o co Ci chodzi? Jak sprzedał jednym bez zgody to dlaczego nie chce sprzedać Trzeciakom?

  • Bo to było kiedyś a teraz już ten numer nie przechodzi i trzeba zgody komendanta,a decyzjom przełożonego trzeba się podporządkować albo opuścić”firmę”.

 18. Ja czegoś tu nie rozumiem… Przecież nikt im tego mieszkania nie zabiera, mogą sobie w nim mieszkać do śmierci. Chcąc mieć mieszkanie własnościowe mogli sobie wziąć kredyt i takowe kupić jak ich nie stać. Jeżeli chodzi o Komendanta Policji to nie wierzę w to, że nie wziąłby w zamian mieszkania które byłoby nie wyremontowane, ale odpowiadało metrażem temu co mają Państwo Trzeciak. Burmistrzu daj mieszkanie 65 metrów kwadratowych i zobaczymy, czy Komendant Miejski Policji się nie zgodzi. Tu muszę napisać, że to mieszkanie które było pokazane w reportażu było w bloku 106 lub 108. Ja słyszałem, że kilka lat wstecz burmistrz zaproponował mieszkanie w bloku nr 110 na ul. Kościuszki w Nowej Dębie:):) buhahaha. Może sam sobie zamieszka w tym bloku. A jeżeli chodzi o Panią T… to myślę, że ona również powinna nauczyć się troszkę kultury, bo do jakiego urzędu czy lokalu (baru, restauracji) nie przyjdzie to jej coś nie pasuje, zawsze ma focha i pokazuje kim to ona nie jest. Wymagania ma jak jakaś hrabina

  • dokladnie tak ! uwaza sie za niewiadomo kogo. ale jak widac od pieniedzy sie ludzia w glowach przewraca.jak widac ^^

 19. Mam pewne spostrzeżenia dot. zachowań osób z pewnych grup zawodowych i skoro lol raczył je opisać to dodatkowe info. mogą wiele wnieść do tematu.Miejsce pracy w przeciwieństwie do osiąganych w nim dochodów nie jest obszarem „życie prywatne”.

  • Słuchaj człowieku, jak ktoś decyduje się pokazać z takim problemem w telewizji to o jakiej prywatności my mówimy? Podejmując taką decyzję trzeba sobie zdać sprawę, z tego co jest życiem prywatnym i w chwili opublikowania wyemitowania programu życie prywatne się kończy. Po drugie po wyemitowaniu programu pokazali przecież jak wygląda ich codzienne życie: ona gotuje, sprząta myje podłogę mopem, a on po pracy jest elektrykiem wymienia żarówki.
   Człowiek pracujący w Policji (funkcjonariusz publiczny) doskonale powinien wiedzieć, ze „bez zgody swojego szefa nie może sobie głośno piernąć” a co dopiero wykupić służbowe mieszkanie. Zrobił to co należało do jego obowiązków. W tamtych czterech przypadkach faktycznie urzędnik z Urzędu Miasta musiał popełnić błąd – za co oczywiście powinien odpowiedzieć. Burmistrz chcąc wyjść z tego z twarzą powinien komendantowi zaproponować cztery mieszkania służbowe zbliżone metrażem do tych na których sprzedanie bądź co bądź wyraził zgodę. A jeżeli chodzi o Panią T. to najprawdopodobniej jest na utrzymaniu swojego męża:):) obecnie:):)

  • Nie widzisz tu żadnej winy burmistrza? Przecież burmistrz wiedział, które mieszkania są w dyspozycji policji a jednak podpisał 4 akty sprzedaży.

  • A może w momencie podejmowania poprzednich decyzji w oparciu o przygotowane materiały burmistrz nie wiedział o zgodach lub ich braku?10

 20. LOL ty urzędniku zasrany, zajmij się swoim domem a ludzi zostaw w spokoju bo materiał dotyczy sprawy administracyjnej, błędu urzędników przez który ci ludzie dostali po dupie.

 21. Niech się szarpnie na ledy bo jak wanna nie wytrzyma to przy braku szczęścia zamiast lukratywnej emeryturki będzie ręcina.

 22. Ciekawy jestem co byście wszyscy mówili jakby to na waszą niekorzyść „pomylił się” burmistrz i urzędasy? Już widzę jak wszyscy by ze zrozumieniem pokiwali głową i jeszcze przeprosili, za to że są stratni w wyniku błędów burmistrza i urzędników.

  • Też jestem tego zdania. Fajnie się komentuje jak ciebie nie dotyczy. Ludzie chcieli pokazać, że dzisiaj to ich dotyczyło a jutro każdego innego może dotknąć. Tylko, że oni na pewno sobie dadzą rady w życiu a wiele innych osób w Dębie nie.

  • Oni(Trzeciaki) nie są stratni(brak zgody komendanta pow.) tylko dodatkowo nie skorzystali jak ich funfle.

  • Jeśli jest tak jak mówisz…

   …To czy oznacza to, że Ordon (lub inny urzędnik podpisujący papiery) przekroczył swoje uprawnienia sprzedając poprzednie mieszkania bez zgody komendanta działając w ten sposób na niekorzyść interesu publicznego (231KK) ? Mam nadzieję, że ta konkluzja nie jest prawidłowa!

   Tak więc…

   Albo można sprzedać bez zgody komendanta mieszkania będące WŁASNOŚCIĄ GMINY (ale w dyspozycji Policji) i wówczas Ordon prawa nie złamał i może sprzedać kolejne mieszkania, albo też prawo zostało złamane, a wówczas osoba która je złamała musi ponieść odpowiedzialność przed Sądem.

   Którą wersje miłośniku skompromitowanej, nieudolnej władzy wybierasz jako te obowiązującą do wierzenia i powtarzania? Powiedz, bo nie wiem co mam myśleć.

  • Poprzednio 4 rodziny, którym mieszkania Wiesio sprzedał też zgody komendanta nie miały. Obecnie Trzeciaki zgodę mają, ale w zamian za mieszkanie w którym mieszkają burmistrz ma przekazać komendzie inne. Niestety burmistrz ma w d..e mieszkańców gminy (w tym przypadku Trzeciaków, w kolejnych przypadkach może każdego z nas) i przekazał jak do tej pory mieszkania socjalne, które nie nadawały się do przyjęcia. A przed sądem Trzeciaki zwracały się o próbę zawarcia ugody!!!. Słuchaj ze zrozumieniem. Ale o jakiej ugodzie może być mowa ze strony burmiszcza, no proszę, przecież on jest nieomylny i już!!!

  • A ty wiesz o co w ogóle chodzi, bo mam obawy że nie czaisz? Chcesz to taż idź do policji, dostaniesz emeryturkę po 15 latach, no ale z takim rozumowaniem to nie wiem czy przyjmują.

  • A gdyby burmistrz się zgodził a przełożony p.Trzeciaka nie wyraził zgody to p.Trzeciak może kupić zajmowane mieszkanie czy nie ?

 23. jak jej nie pasowalo to mieszkanie to niech by zamieszkala w smietniku. Tam napewno mialaby lepiej paniusia ze wsi ;D po co remontowala jak nie wykupila sb tego mieszkania? trzeba byc.. teraz powinni ja wywalic do innego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here