Tymoteusz Plaskota wicemistrzem Polski ! Zobacz zdjęcia!

4

W dniach 26-28 sierpnia na Kanale Dwory w Oświęcimiu odbyły się ostatnie wędkarskie zawody spławikowe z cyklu Grand Prix Polski dla wędkarzy w kategorii do lat 14 (U-14) i lat 18 (U-18). W zawodach tych startował mieszkaniec Nowej Dęby Tymoteusz Plaskota.

Tymek, który startuje w kategorii U-14 zajął na tych zawodach II miejsce. W całym cyklu, w końcowej klasyfikacji również zajął II miejsce wśród najlepszych polskich wędkarzy w kategorii do lat 14. Na początku sierpnia Tymek reprezentując Polskę, uczestniczył w Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Portugalii. Polska drużyna zajęła V miejsce. Do brązowego medalu brakło 300 gram.