Uczniowie pytali jak odnieść sukces w biznesie

21

25-10-11r.

O tym jak rozpocząć działalność gospodarczą i osiągnąć sukces na rynku rozmawiali z uczestnikami konferencji \”Stawiamy na lokalną przedsiębiorczość\” uczniowie nowodębskich szkół ponadgimnazjlanych. Spotkanie w restauracji „Dębianka” zorganizowały Stowarzyszenie „Poręba” i Zespół Szkół nr 2 przy wsparciu finansowym burmistrza Nowej Dęby.

Młodzi ludzie dowiedzieli się jak założyć działalność gospodarczą i na jaką pomoc może liczyć młody przedsiębiorca ze strony samorządu, banków oraz innych instytucji. Z młodzieżą spotkali się m.in. burmistrz Wiesław Ordon, Jerzy Sudoł – wicestarosta tarnobrzeski oraz Tadeusz Gospodarczyk – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy a także pracownicy Centrum Kariery i Planowania Zawodowego, Powiatowego Urzędu Pracy, Banku Gospodarki Żywnościowej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu.

W drugiej części konferencji przyszli przedsiębiorcy mogli dowiedzieć się jak w praktyce wygląda prowadzenie własnego biznesu i jak odnieść sukces na rynku. Na pytania odpowiadali lokalni przedsiębiorcy m.in. Paweł Grzęda, prezes firmy Begg Sp. z o.o., Krzysztof Tęcza, współwłaściciel restauracji „Dębianka”, Bogusław Fryc szef Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Eskulap oraz Ludmiła Cyma, właścicielka kwiaciarni „U Ludki”.

Paweł Antończyk

0

21 KOMENTARZE

 1. Dla nas to nie są pieniądze wyrzucone w błoto!
  Dzięki temu mozemy się coś więcej dowiedzieć o czymś co moze być dla nas ważne w przyszłości:p

  0
 2. A co to za dziwy, Zoladz nie wypowiedzial sie w sprawie biznesu, jaka szkoda, wiedzielibysmy juz wszystko w tym temacie. Najlepszym watkiem moglo przeciez byc upadle "Wsparcie".

  0
 3. Wszyscy odniosą sukces: będą sami managerowie i biznesmeni zarabiający "góry" pieniędzy:
  naczynia na zmywakach pozmywają się same, ulice posprzątają się same, chorzy w szpitalach "oporządzą" się sami, porządek z kibolami zrobią sami kibole, kanalizacja sanitarna przepcha się sama, "malta" na budowę spadnie z nieba a cegła sama się poukłada, itp.
  Tylko niektórzy, naprawdę nieliczni odniosą ten sukces, jedni bo są zdolni i dadzą sobie rade w konkurencji, jedni pewnie w sposób uczciwy a inni na granicy prawa lub je łamiąc, a inni dzięki układom i znajomością, będą tez tacy którzy będą mieli t.z. szczęście. Ale pechowców będzie bezliku, a tak naprawdę to potrzeba wielu kelnerów i sprzątaczy itp. dla tych którzy maja kasę.

  0
 4. No Grzęda i Krzychu to się zgodzę , ale tamta reszta co to za biznesmeni i bizneswomen ? Fryc Majdaniarz rwie zęby z dziąsłami , żona jego robiąc prześwietlenie mówi że woreczek jest ok kiedy mój dziadek dawno go już nie ma, a Ludmiłka , no cóż kwiaciareczka na 5 m kwadratowych ….. kurcze mogłam tam iść

  0
 5. Mlody przedsiebiorca moze liczyc na podwyzki podatkow ze strony samorzadu, krwiopijcze kredyty ze strony bankow i wiele roznorakich oplat ze strony innych instytucji – taka jest pomoc dla biznesu w Polsce, to wiemy od lat i po co mamic wielkimi perspektywami mlodziez? Potem sie dziwimy skad tyle frustracji w oglupialym spoleczenstwie. Dajcie ludziom prace i godne zarobki to mniej zawiedzionych wyjedzie z tego kraju za chlebem.

  0
 6. Dla mnie ta cała konferencja to jakiś śmiech na sali. Pomysł może i fajny ale całe zorganizowane to Matko boska pożal się Boże. Nikt tak naprawdę z uczniów was nie słuchał. ogólnie moja ocena to 3/10 na zachęte.Zacznijcie coś bardziej pożytecznego robić

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here