Udało się zatrzymać politykę podwyżek

22

28-05-2013

Na ostatniej sesji Rada Miejska przedłużyła o 6 miesięcy czas obowiązywania taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Dęba określonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.

Zgodnie z podjętą uchwałą obowiązujące stawki opłat za wodę i ścieki pozostaną na dotychczasowym poziomie i obowiązywać będą do 31 grudnia 2013 r.

Utrzymanie stawek na niezmienionym poziomie jest m.in. efektem działań jakie zostały dokonane w roku ubiegłym, tj. połączenia spółek komunalnych gminy – Zakładu Produkcji Wody i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, a także wykonanych prac modernizacyjnych sieci wodociągowej na terenie miasta.

UMiG

—————————–

Komentarz: Można? Można! Do tej pory słyszeliśmy, że podwyżki są niezbędne. Tymczasem systematyczny sprzeciw opozycyjnych radnych wymusił na decydentch konkretne działania.

0

22 KOMENTARZE

 1. [quote]Komentarz: Można? Można! Do tej pory słyszeliśmy, że podwyżki są niezbędne. Tymczasem systematyczny sprzeciw opozycyjnych radnych wymusił na decydentch konkretne działania. [/quote]

  [b]Kilka faktów:[/b]
  1) W 2010 roku na sesji Rady Miejskiej głos zabrał mieszkaniec Marek Ostapko apelując do radnych aby nie zwiększali opłat za wodę i ścieki bo ludzie mają już dość podwyżek
  2) Ratusz w tym Marek Ostapko sprzeciwiał się na sesjach podwyżkom wody.
  3) Za każdym razem Ratusz informował kto podniósł rękę za podwyżkami.
  4) Burmistrz chcąc rozegrać sprawę propagandowo wprowadził dopłatę do wody z budżetu gminy
  5) Na kolejnych sesjach radni burmistrza zaczęli się burzyć o kolejne powyżki i że znowu ludzie będą mieli do nich pretensje
  6) Rada nie wprowadza kolejnych podwyżek.

  To pokazuje, że KRYTYKA I OPOZYCJA jest potrzebna. Bo gdyby wszyscy w tej radzie byli za Ordonem to nikt by się nie wychylił i nikt by nie zaprotestował przeciwko podwyżką. I by sobie systematyczie podnosili rękę za podwyżkami.

  0
 2. Ordon za każdym razem rękami swoich bezradych podwyższał opłaty. Ratusz dostał się do rady robił zadymę o podwyżki i przestali podwyższać. Oczywiście Ordonowcy zaraz napiszą, że jak są podwyżki to nie wina Ordona ale jak podwyżek nie ma to zasługa wspaniałego Wiesława Ordona!

  0
 3. [quote]Na sesji Rady Miejskiej w dniu 25.05.11 zapadła decyzja o podwyżce cen wody i odbioru ścieków. Z przedstawioną uchwałą nie zgadzał się Klub Radnych Ratusz i Marian Tomczyk z Cygan. Reszta rajców się wstrzymała lub głosowała za podwyżkami.[/quote]

  Oraz za poprzednimi ostatnimi podwyżkami głosowali:
  [img]http://img254.imageshack.us/img254/3795/glosowalizapodwyzkami.jpg[/img]

  0
 4. Ludzie,wiaderka do ręki i do studni.Występuje globalny deficyt wody,w niedługim czasie woda będzie na wagę złota a Wy czepiacie się pierdołek,przedwyborczych sloganów opozycji.Czystej,zdrowej wody w niedługim czasie zabraknie.Kupicie tzw.żabiankę w biedronce.Będziecie szczęśliwi.Dziękujcie łasce Boskiej że macie czystą ,z głębin ziemi wodę.Więc na płaczcie tylko płaćcie.Żądajcie w zamian za to nie utrzymania dotyczczasowych cen.Żądajcie za Wsze pieniądze inwestycji w nowe studnie głębinowe.W ochronę strefową owych żródeł.Ludzie,za darmo to i w mordę nie dostaniecie.Też trzeba na to sobie zasłużyć.

  0
 5. Ordon kupił za 1,2 mln złotych ujęcie które wymaga KILKANAŚCIE MILIONÓW NAKŁADÓW. Koljna super inwestycja. Goście jak wrócili do Warszawki z informacją za ile sprzedali to Ordonowi to szampana w agencji otwierali.

  O jakiej czystej, zdrowej wodzie piszesz? Słyszałeś o tri i tetra chloroetenie??? I o tych związkach które tam grasują w pobliżu ujęcia? Ale ważniejsza jest dla waszego burmistrza szatnia w Tarnowskiej Woli za kosmiczne pieniądze i wykopki na plantach.

  0
 6. [quote]Ludzie,wiaderka do ręki i do studni.[/quote]

  Spokój mi tu! To dopiero za jakiś czas jak razem z moimi bankami przyjdę do zadłużonej u nas Dęby i z komornikiem zajmę basen, ziemie, odermontowany dom kultury i wszystko co się da by odzyskać swoje dolary… dużo dolary! I wtedy jak już wezmę swoje dolary to nie pozostanie wam nic innego jak sobie kopać wiaderkami źródełka oraz żywić się szczawiem i mirabelkami. Popieramy razem z bankami wspaniałego burmistrza Ordona i dziękujęmy mu za to, że bierzę tyle kredytów. My mu dajemy wirtualny pieniądz a odbierzemy realne mienie.

  Z poważaniem
  Wasz Bankier Shlomo

  0
 7. [quote]Utrzymanie stawek na niezmienionym poziomie jest m.in. efektem działań jakie zostały dokonane w roku ubiegłym, tj. połączenia spółek komunalnych gminy – Zakładu Produkcji Wody i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, [b]a także wykonanych prac modernizacyjnych sieci wodociągowej na terenie miasta[/b].[/quote]

  Przypomnę że to Ratusz cały czas robił awanturę o to że wodociągi są do kitu i 35% wody idzie w piach. I za te 35% mieszkańcy muszą płacić. Pamiętacie jak radni Ordona się rzucali , że Ratusz nie ma racji, a sam Wiesław opowiadał banialuki jakie to rury są wytrzymałe??? Są nagrania z sesji więc można cytaty nawet powrzucać.

  0
 8. NO i sie z sikalem w majty jak przeczytalem ze to zasluga Radnych Ratusza , swietna propaganda ratusiki i trzymajcie tak dalej moze malo myslacy da sie na to nabrac :P

  0
 9. Zasługą Ordona były dotychczasowe podwyżki do których namawiał swoich radnych. Myślisz, że ludzie nie pamiętają?? Tylko Ratusz się sprzeciwiał.

  0
 10. Powinni do tego jeszcze za nasze pieniądze uświadamiać nas o sposobach oszczędzania wody. A tak poza tym to powinni coś w końcu z tych naszych pieniędzy inwestować. Ja nie orientuję się w tym co się tam akurat dzieje, ale powinniśmy wiedzieć o wszystkich decyzjach. Tyle szumu było że pieniądze szły do Warszawy, że to nie nasze, że my mamy z tego wodę i powinniśmy się cieszyć itd itd. Teraz jest nasze gminne więc zacznijcie w końcu coś z tym robić, a jak będą podwyżki no niestety ale każdy zapłaci choć to nieuniknione. Nikt nie chce podwyżek mieć za wodę ale bez tych naszych pieniędzy to modernizacji, remontów czy jak #5 napisał poszukiwać nowych studni głębinowych nie będzie.

  0
 11. Ordon robił podwyżki przez całe swoje rządzenie. Dopiero jak "rorabiaki" z Ratusza zaczęły walczyć o mieszkańców to Ordon się przestraszył i są skutki. Przypomnijcie sobie wszystkie podwyżki Ordona.

  0
 12. Ok pogodzę was. Wiadomo, że to Ordon z Kapustą przygrali tak żeby nie było podwyżek. Ale wiadomo, że Ordon zrobił to bo był pod presją opozycji która każdą podwyżkę nagłaśniała.[b] Ponadto wyobraźcie sobie podwyżkę w momencie w których złożony jest wniosek referendalny!!!!![/b] Ordon jest cwaniak, ale lasowiaki takich miglanców kochają.

  0
 13. HAHAH DOKŁADNIE. DLACZEGO TYLKO NA PÓŁ ROKU ODSUNĄŁ ORDON PODWYŻKI??? TO PROSTE! BO ZA PÓŁ ROKU BĘDZIE PO REFERENDUM. JEŚLI WYGRA TO SOBIE SPOKOJNIE PODWYŻSZY.

  0
 14. [quote]HAHAH DOKŁADNIE. DLACZEGO TYLKO NA PÓŁ ROKU ODSUNĄŁ ORDON PODWYŻKI??? TO PROSTE! BO ZA PÓŁ ROKU BĘDZIE PO REFERENDUM. JEŚLI WYGRA TO SOBIE SPOKOJNIE PODWYŻSZY.[/quote]

  Tylko i tak ten głupowaty lasowiacki lud tego nie łapię i da się zrobić w konia kolejny raz i będzie klaskał Ordonowi.

  0
 15. [quote]Na ostatniej sesji Rada Miejska[b] przedłużyła o 6 miesięcy czas obowiązywania taryfy [/b]dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Nowa Dęba określonej przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.[/quote]

  HAHA CZY WRESZCIE LUDZIE PRZEJŻYCIE NA OCZY JAK SIĘ Z WAS NABIJAJĄ CZY NIE?? O 6 MIESIĘCY PRZEDŁUŻYLI OBOWIĄZYWANIE TARYF…. BO PRZECIEŻ GŁUPIO DAWAĆ LUDZIOM PODWYŻKI JAK REFERENDUM SIĘ SZYKUJE. CZY WY DALEJ NIE DOSTRZEGACIE KIM JEST ORDON???

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here