Uroczyste otwarcie SOK!

13

19.12.2011r.

CHOINKI NOWA DĘBA!

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Ponad 500 osób przewinęło się przez salę widowiskową, kawiarenkę i inne pomieszczenia Samorządowego Ośrodka Kultury. Koncertami zespołu „Partita”, 16 grudnia oficjalnie wznowiono działalność SOK w Nowej Dębie po niemal półtorarocznym remoncie.

„Partita” zagościła w Nowej Dębie nie przez przypadek: Andrzej Frajndt, członek zespołu, lata młodości spędził właśnie w tym mieście, pierwsze kroki muzyczne stawiając na deskach dawnego Klubu Fabrycznego. Emocjonalnie związany z miastem, razem z pozostałymi członkami zespołu dał prawdziwy popis swojego kunsztu muzycznego i to dwukrotnie jednego wieczoru. Koncerty rozpoczynała prezentacja multimedialna o historii zespołu, a zaraz potem rozbrzmiewały dźwięki największych przebojów grupy: „Mamy tylko siebie”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Pytasz mnie, co ci dam” itp.

Na otwarciu nie obyło się bez przemów, podziękowań, gratulacji i… niespodzianek. – Efekt remontu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówił podczas otwarcia Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba. – Obiekt, jeden z najnowocześniejszych w regionie, olśniewa estetyką, kolorystyką i nowoczesnym charakterem. Tak jak kultura wypełnia określoną przestrzeń, tak przestrzeń jest potrzebna do rozwoju kultury. Oddając ten piękny budynek po remoncie spełniamy wszelkie przesłanki, by stać się miastem i gminą kulturą bardzo silną! Cieszę się, że samorządowcy minionej i obecnej kadencji mogli sprawić Wam, mieszkańcom Nowej Dęby, mieszkańcom gminy i gościom, tak piękny prezent na 50-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Burmistrz gratulował dyrektorowi obiektu, dyrektor dziękował władzom Nowej Dęby za odważną decyzję dotyczącą remontu placówki oraz dozorującej inwestycję Wandzie Kopeć (inspektor nadzoru z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba) za ogrom pracy włożony w remont. – Mamy nadzieję, że efekt końcowy modernizacji zadowala Państwa gusta i będziecie naszymi częstymi gośćmi. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, byśmy mogli pracować dla Was i z Wami. Po to jesteśmy – konkludował Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Niespodziankę dla mieszkańców i władz przygotowali muzycy „Partity”: specjalnie na 50-lecie miasta, skomponowali oni owacyjnie przyjętą przez publikę piosenkę „To moje miasto – Nowa Dęba”. Z kolei niespodzianką dla zespołu był dyplom gratulacyjny, kwiaty i upominki, jakie dla muzyków obchodzących jubileusz 40-lecia pracy artystycznej przygotował K. Rzemień razem z władzami miasta i gminy.

Dopełnieniem niezapowiedzianych atrakcji był występ Karoliny Szymuli i Karoliny Burek, które wykonały piosenkę „Ze starej płyty” z repertuaru gości. Natomiast niespodzianką dla absolutnie wszystkich w SOK podczas pierwszego koncertu był… kilkunastominutowy brak prądu w całym mieście. Ów brak stał się okazją do premierowego sprawdzenia skuteczności działania systemów przeciwpożarowych. Między koncertami wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć wystawę poświęconą albumowi fotograficznemu, wydanemu z okazji 50-lecia Nowej Dęby.

SOK

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

13 KOMENTARZE

 1. PREZENT OD SAMORZĄDOWCÓW – Niech ten człowiek zastanowi się co mówi, za remont domu kultury zapłacili i jeszcze długo będą płacić mieszkańcy gminy. Oczywiście nie twierdzę, że to źle wydane pieniądze, ale nich się burmistrz czasem w język ugryzie,
  ŚWIĘTY MIKOŁAJ SIĘ ZNALAZŁ – prezenty za pieniądze podatników rozdaje.

  0
 2. Świetny prezent na długie lata.Brawo Burmistrzu, podziękowania dla wszystkich anonimowych osó którzy przyczynili się ,że SOK jest nie tylko bardzo ładny ale i funkcjonalny.W okolicy żaden DK nie dorównuje nowodębskiemu.

  0
 3. a mozna gdzies posluchac piosenki w wykonaniu K. Burek i K. Szymuli? Ciekawa jestem ich wykonania, a niestety nie moglam wziac udzialu w owej wymienionej imprezie

  0
 4. Potwierdzam!!! Sprzęt gada jak ta-lala :) Akustyk – pierwsza liga przynajmniej Europejska! :) Pozdrawiam i sieję wielki SZACUN :)

  0
 5. na str. UMiGm jest podobny artykuł , gdzie zostało uzyte sformułowanie: pracownik urzędu dozorował ….poprawniej brzmi;) nadzorował…dozoruje dozorca. Szacun dla pani nadzorujacej

  0
 6. Występ był świetny, rewelacyjny… Nagłośnienie super – gratuluję.. :))) A ten przebój ''To moje miasto – Nowa Dęba'' świetny, piękny… Bardzo mi występ Partity podobał a SOK jest piękny :))

  0
 7. Tez uwazam ,ze burmistrz przesadzil z tym okresleniem "prezent od samorzadowcow", to tak jakby sie zlozyli i z wlasnej kieszeni sfinansowali inwestycje mieszkancom. Mozna by to odwrocic i zapytac dlaczego tyle lat czekalismy na normalnosc i godziwe warunki w obiekcie kulturalnym, tyle lat opieszalosci i nie liczenia sie z waznymi potrzebami spolecznymi. Nie potrzebujemy specjalnych prezentow od burmistrza, tu chodzi o wywiazywanie sie samorzadu ze swoich podstawowych zadan okreslonych ustawa samorzadowa.

  0
 8. Piosenka Andrzeja fajna nawet super, widać że kochał rodziców.
  Szkoda tylko, że (choćbny nawet od oka) nie odwidził ich na cmentarzu i nie zaświacił światła. A to mówi wszystko o Nim i jego pseudo miłości do przeszłości.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here