V PIKNIK RODZINNY W JADACHACH JUŻ Z NAMI

4

20.08.2012r.W środę 15 sierpnia w Jadachach odbył się już V Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy. Tym razem przebiegał pod hasłem „ Na góralską nutę”.

Jak z nazwy wynika dominowała muzyka i kuchnia góralska. Piknik otworzyła Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Głaz. Głos zabrali także Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Burmistrz M i G Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz Sołtys Wsi Józef Grdeń. Impreza rozpoczęła się od konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Następnie w pięknych układach choreograficznych wystąpił zespół Mażoretek z Chmielowa. Gwiazdą wieczoru była kapela góralska ze Szczyrku o nazwie„Zbójnicy”. Zespół wystąpił z dobrym góralskim repertuarem, przeplatanym konkursami na wesoło dla licznie zgromadzonej publiczności.


Na stoiskach można było degustować wiejskie i góralskie jadło. Nie zabrakło loterii fantowej, w której główną wygraną był rower turystyczny ufundowany przez właścicieli sklepów ABC w Jadachach. Na koniec uczestnicy pikniku mogli potańczyć przy muzyce lokalnego zespołu „ Soft”. Imprezę poprowadzili prezenterzy z radia Leliwa. Oprawę techniczno – muzyczną zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Największe obawy budziła pogoda, ale na szczęście obyło się bez deszczu. Piknik przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba Panu Wiesławowi Ordonowi za wsparcie finansowe imprezy w ramach konkursu z zakresu edukacji kulturalnej i organizowania wydarzeń kulturalnych. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia organizacji imprezy.

Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy
Źródło: UMiG

0

4 KOMENTARZE

  1. No tak "Piknik w Jadachach, już z nami". i wszystko jasne! ND z Jadachami, być może jest to oczywisty przykład wchłonięcia przez duża aglomerację małej wsi, która później będzie dzielnicą miasta. Jakież to cudne! Siła!

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here