W Nowej Dębie powstanie kompleks lekkoatletyczny

31

Rada Miejska w Nowej Dębie na XII sesji jednogłośnie upoważniła burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba do zaciągnięcia zobowiązania w kwocie 1 774 000 zł, wykraczającego poza rok budżetowy 2015, związanego z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie”, w tym: w 2016 roku do kwoty 1 400 000 zł, a w 2017 roku – do kwoty 374 000 zł.

W ramach zadania pn. „Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Nowej Dębie”, zostanie wykonana przebudowa istniejącego stadionu uwzględniająca potrzeby sekcji lekkoatletycznej. Projekt ten zostanie dofinansowany w 50% ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
W ramach projektu wykonane zostaną następujące elementy kompleksu:
– Bieżnia lekkoatletyczna okrężna 4. torowa (do biegu na dystansie 400 m),stadion
– Bieżnia lekkoatletyczna prosta 6. torowa,
– Rów z wodą do biegu z przeszkodami,
– Skocznia do skoku wzwyż,
– Skocznia lekkoatletyczna do skoku w dal i trójskoku,
– Rzutnia do pchnięcia kulą,
– Rzutnia do rzutu młotem / dyskiem wraz z klatką ochronną,
– Rzutnia do rzutu oszczepem,
– Nawodnienie boiska do gry w piłkę nożną – system zraszaczy sektorowych sterowanych elektronicznie,
– Odwodnienie bieżni lekkoatletycznych,
– Odwodnienie terenu przyległego do boiska piłkarskiego.

Przetarg na wybór wykonawcy zostanie ogłoszony po podpisaniu umowy na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Projekt przebudowy został uzgodniony z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, co pozwoli na uzyskanie certyfikatu umożliwiającego organizowanie profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych.

RL
Źródło: UMiG

——————————————
Głosuj na PiS

0

31 KOMENTARZE

  • wszystko o czym piszesz to tylko obietnice władzy i nic więcej, nic ale to nic nie zostało zrealizowane . a to co powstało to jedna wielka kompromitacja tak jak ci uczciwi wykonawcy , którzy uczciwie zarobili nie mało kasiorki, naszej z naszych portfeli.
   Kiedyś tu na forum, dobrze ktoś napisał : Beztroskie życie na kredyt po to by powstała lasowiacka prowizorka.

   0
 1. Ręce opadają !
  Faktycznie gmina jest świetnie zorganizowana i bogata. Brakuje nam tylko do wszechobecnego szczęścia kolejnego stadionu. Mamy już świetną edukację, służbę zdrowia, wypasioną strefę ekonomiczną, drogi i chodniki,….
  Jak się ma to do rzeczywistości skoro w przedszkolu rodzice muszą robić zrzutę na chusteczki do nosa i kredki :)
  Kiedy ludzie odpowiedzialni za podejmowane decyzje zaczną myśleć ???
  Czy jest jeszcze osoba w urzędzie która umie liczyć?
  Pewnie wszyscy modlą się za drwala :)

  0
  • BOŻE TO NA CHUSTECZKI DLA DZIECKA I KREDKI CIE NIE STAĆ, A W SZKOLE DAJĄ? W SZPITALU DAJĄ? PARANOJA…NIE MA NIC ZA DARMO !!!!!! TO NIE KOMUNA ŻE KAŻDY MÓGŁ BRAĆ ILE WLEZIE TEGO PRZY CZYM ROBIŁ A PO KRETKI TO BYŁY KILOMETROWE KOLEJKI

   0
  • Mniej ignorancji, a więcej rozwagi. Czasem warto czytać ze zrozumieniem :)

   Przedszkole nie jest za darmo, a jest częściowo odpłatne (bezpłatne 5 godzin dydaktycznych w wybranych porach).
   A co do komuny, to przedszkole było w całości płatne tym kredki i chusteczki wliczone w miesięczną opłatę.

   Ale nie w tym sedno.
   Problemem naszej gminy są priorytety działania. Dla mnie kompletnie nie zrozumiałe. Najpierw bezpieczeństwo (również ekonomiczne) i zdrowie, potem edukacja, a w dalszej części fajerwerki. Pamiętajmy też, że płacimy nie małe podatki w konkretnym celu – bezpieczeństwo, zdrowie i edukacja. Wymaganie od władzy gospodarności jest czymś naturalnym, a nie tylko postawą roszczeniową.

   0
 2. srali muchy bedzie wiosna

  dzieci nie ma roboty nie ma wszyscy spiepszają o emerytach pomyślcie bo Julka braknie to wam stadion na utrzymaniu w kredycie zostanie

  0
 3. Jakie to szczęście, że mnie już tam nie ma. Co to za oszołom na plakacie, to jest zgodne z prawem? Może zamiast zalewu wybudują jeszcze skocznie narciarską. kto będzie biegał po tej bieżni? Przecież to miasto emerytów i rencistów – co niektórzy nie mają co do garnka włożyć, zarabiają raz w roku na jagodach, ew. kto odważniejszy tnie palnikiem wieżyczki na poligonie – na złom. Przykre to, ale widocznie radni, myślą tylko o swojej …, jak widać na plakaciku powyżej – artykuł zawiera lokowanie produktu!

  0
 4. Nawodnienie boiska do gry w piłkę nożną – system zraszaczy sektorowych sterowanych elektronicznie hahah wow w Dąbrowicy i w Majdanie takie coś mają już od podajże od 2006 roku

  0
 5. Zastanawiam się po tych wpisach ,co wam chodzi na tym osiedlu,wszystko co można zrobić to żle.
  Może tak na środku boiska zrobić …. i przykryć papierem toaletowym.
  Wy po prostu nie dorośliście do takich inwestycji.
  Burmistrzu przeznacz pieniądze na obiekty sportowe nw sołectwach, a tym malkontentom proponuję lasek kolo Stokrotki,tam widzę czują się najlepiej.

  0
 6. Kolejna inwestycja, kolejny ” uczciwy” wykonawca, alleluja i do przodu . Panowie dróg nie ma , szkoły zamykać chcą, szpital się sypie, brak pracy i perspektyw dla młodych Miasto upada ,czy tego nie widzicie??? Ale rozumiem, to zbyt trudne, mało widowiskowe i niedochodowe. Jednym słowem igrzysk nam trzeba, a chleb ? Cóż to już nie wasza sprawa przecież, wy go przecież macie, póki co.

  0
 7. Kolejny kredyt zaciągany na coś co będzie generować tylko koszty. Zero dochodu! I oni śmią to nazywać INWESTYCJĄ! Zaciągnięty dług + odsetki + koszty obsługi= ujemny bilans. Popłynie ta gmina.

  Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej z dn. 12.05.2015 na temat budżetu gminy: „Jak wynika z przedstawionej analizy niezbędne jest stałe monitorowanie poziomu długu i relacji z art.243 ustawy o finansach publicznych, a w razie potrzeby podjęcie działań zmierzających do OGRANICZENIA NOWEGO DŁUGU, ponieważ ujęte w wieloletniej prognozie finansowej dane wskazują na zagrożenie spełnienia relacji z art.243 ustawy o finansach publicznych”

  RIO mówi nie brać nowych kredytów a oni biorą! FUCK LOGIC!

  0
 8. Z jednej strony pomysl ok, bo jakby nie patrzec to kilku wychowanków p. Juliana Zięby odniosło poważne sukcesy w lekkoatletyce. Mysle, ze taki kompleks powinien był powstac już 10 lat temu.

  Ale z drugiej strony, patrząc na to jak Nowa Dęba sie wyludnia, to chyba jedynie Ci emeryci ktorzy zostali będą sie w tym kompleksie szkolic do olimpiady seniorów w Ciechocinku 2016.

  Sorry, ale chyba burmistrz i jego świta powinni miec inne priorytety:

  1. Stworzenie dogodnych warunków dla inwestorów
  2. Miejsca pracy (wynika z 1)
  3. Budownictwo mieszkaniowe na wynajem

  A dopiero pozniej sport, rekreacja, itp, itd.

  Nie pozdrawiam!

  0
 9. Jestem przekonany, że pomysł rozbudowy stadionu to strzał w 10! Bieżnia jest potrzebna, podobnie jak rzutnie!
  Zobaczcie, Kamil Gurdak jest w pierwszej 5 najlepszych 800-metrowców!
  Sportowcy z okolicy są świetni, np dyskobol Bartłomiej Stój ze Stalowej Woli. Dajmy szanse naszym młodym sportowcom się rozwijać! Nie można na wszystko patrzeć przez pryzmat kasy… a jeśli już patrzycie to zwróćcie uwagę: Ministerstwo zwraca 50%! To jedyna okazja żeby zrobić coś takiego nie zadłużając się zbytnio.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here