Wakacje w STALI – podsumowanie

14

2013-09-05

W okresie wakacyjnym Klub Sportowy ,,Stal” Nowa Dęba realizował dla 60-osobowej grupy dzieci i młodzieży z gminy Nowa Dęba projekt pod nazwą ,,Sportowe wakacje w Stali”.

W ramach 10- dniowej półkolonii organizowane były: zajęcia sportowe na stadionie, basenie, siłowni, mecze sparingowe, zawody na strzelnicy. Odbyły się również fakultatywne wycieczki rowerowe, zajęcia i spotkania integracyjne. Dla dzieciaków dużą frajdą okazała się wycieczka do kręgielni, gdzie dla większości z nich była pierwszym w życiu doświadczeniem w tego typu zajęciach. Dzięki zaangażowaniu Jednostki Straży Pożarnej w Nowej Dębie uczestnicy półkolonii mogli obejrzeć samochody i urządzenia strażackie, odzież oraz wyposażenie wykorzystywane przez Strażaków w codziennej pracy. Dużym zaskoczeniem dla dzieci były pokazy użycia gaśnic i węży wodnych. W zimne i deszczowe dni dzieci i młodzież mogła obejrzeć ciekawe ekranizacje filmowe. Wszystkie zajęcia odbywały się bezpłatnie i realizowane były pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz medycznej.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy dzieci i młodzież mogli bezpłatnie spędzić miło i ciekawie wakacje. Z uwagi, iż nie wszystkie osoby wyjeżdżają na wakacje półkolonia stała się dla nich szansą na aktywny i zorganizowany wypoczynek.

Półkolonia to inicjatywa, którą podjęliśmy się po raz drugi. Widzimy jak bardzo młodzież potrzebuje zorganizowanych i ciekawych zajęć. Zadowolenie dzieci i młodzieży z realizowanego projektu to dla nas organizatorów najlepsze podziękowanie i mamy nadzieje, że w przyszłym roku również będziemy mieć możliwość organizowania podobnej inicjatywy.

MKS STAL

0

14 KOMENTARZE

 1. Patrzac na zdj.1 to za moich czasów na tym betonie dookoła duzego basenu, naścisk byli rozlozeni ludzie na recznikach. A dzis? Dzisiaj jedynie kilkoro dorosłych i kilkanascie dzieci na cały basen.
  widac jak miasto wymiera. Az przykro patrzec.

  0
 2. Wakacje w stali to dobry pomysł i cieszy się popularnością wśród dzieci. W swoim komentarzu podobnie jak dwaj przede mną chcę się podzielić jednak refleksjami jakie budzą te zdjęcia. To zdjęcie z basenu jest smutne. Kiedyś.. heh jeszcze 6-8 lat temu było pełno ludzi. Dzisiaj garstka. Czy mieszkańcy nie widzą, że ta władza nic nie robi by to zatrzymać? Kupuje głosy tych co jeszcze zostali budowami na kredyt. A ludzie uciekają. Dlaczego pozwalacie by miasto umarło? ? ?

  0
 3. Same pozytywne komentarze … Brawo STAL !!!
  Wasza SPOŁECZNA praca (oprócz koordynatorów i wynajętych trenerów) nie poszła na marne – ale tak na marginesie to kto tam był wolontariuszem ???
  Prężnie działający Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji miał tak obwite rezultaty, że jest się czym chwalić !!!

  0
 4. [img]http://www.fotoszok.pl/upload/dba5ccfb.jpg[/img]

  Dziękujemy Panu Prezesowi Wojciechowi Śmiechowi za organizacje Sportowych Wakacji w Stali! Szacunek Panie Wojciechu! Po Gali Sportu to kolejna świetna inicjatywa! Właściwy człowiek na właściwym miejscu

  0
 5. Basen świecił pustkami, bo był za drogi!
  Nie każdą rodzinę stać jest na wydatek 70 zł na miesiąc za basen dla jednego dziecka, a chcąc pójść chociaż raz w tygodniu rodziną (licząc 4 osobową rodz) na basen to miesięcznie wydatek 84 zł i to nazywacie TANIO !!! Jest tj. było DROGO !
  Więc jest jak jest ….

  0
 6. HA ha ha a to dobre ! Basen świecił pustkami ! Za to Zalew był oblegany po brzegi ! No bo przecież basen BYŁ ZA DROGI !
  Za 3,50 zł lub 7 zł można było wejść do wody no i w cenie było można zrobić kupe i sik. A i koc rozłożyć na piachu lub trawie i to wszystko za 3,50 lub 7 zł. DOBRE :(

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here