Ważne informacje

43

KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Wszyscy poruszeni jesteśmy ogromem tragedii, która nas dotknęła w sobotę 10 kwietnia. W tak trudnych chwilach powinniśmy być razem i razem dzielić się uczuciem bólu. Wyrażenie swoich myśli i podzielenie się nimi może przynieść ukojenie i ulgę.

Dlatego od jutra, od godziny 7:30 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba przy ul. Rzeszowskiej 3 w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

Każdy mieszkaniec gminy Nowa Dęba może złożyć wpis do tej księgi dla okazania swojej jedności ze współobywatelami w obliczu wspólnego nieszczęścia.

Księga wyłożona będzie we środę, czwartek i piątek (14,15 i 16 kwietnia) w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy czyli od godziny 7:30 do godziny 15:30.

Wiesław Ordon
Burmistrz


Msza Święta w intencji ofiar

W dniu 16 kwietnia (piątek) o godzinie 18.00 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się Msza Święta w intencji tragicznie zmarłych: Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, dowódców wojskowych, parlamentarzystów, urzędników, duchownych i wszystkich osób które znajdowały się na pokładzie prezydenckiego samolotu.

Do udziału w Najświętszej Ofierze zachęcają :
Ks. Probosz Eugeniusz Nycz
Komitet Gminny Prawa i Sprawiedliwości

43 KOMENTARZE

 1. A JA PYTAM ?CZY chocholi taniec już się zaczął ?Największą krzywdę, jaką w tej chwili można zrobić tragicznie zmarłemu świętej pamięci prezydentowi, to właśnie pochować go na Wawelu. Zaszczyt, który jest przesadny, i tak w kuriozalny sposób niezasłużony, obróci się w tej chwili w śmieszność. Domyślam się, że to jest jakaś cyniczna kalkulacja polityczna, która zrobi zmarłemu straszną krzywdę – mówił uczestniczący w demonstracji Michał, mieszkaniec Krakowa.

 2. Lech Kaczyński nie był królem ,Czy na pewno godzien królów ?Nie na Wawel! na Powązki ! Co będzie się działo jak pochowamy Pana Prezydenta i pogasną znicze ?
  O tempora, o mores

 3. Wiele miejsc obniza swoją rangę Na Wawalu trzeba by pochować pana prezydenta Kaczorowskiego zapisał się bardziej w kartach historii niż kaczyński . To jest paranoja ale krajem naszym rządzi kler jak słyszałem wypowiedź kard Dziwisza że zginęli śmiercią bohaterską to śmiać mi się chciało to pytam jaką śmiercią zginęli np obrońcy Westerplatte????? on tylko leciał samolotem wiec bez przesady i nie nakręcajmy się

 4. Zgadzam sie z Kojotem -jak nigdy.Myśle ,że podjecie decyzji o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu (mam nadzeje,że podjete pod wpływem uniesienia a nie kalkulacji )jest przedwczesne .Jakos trudno sobie wyobrazić ,żeby L.Kaczyński leżąć obok J.Piłsudskiego sprostał jego legendzie tworcy Niepodległej.

 5. Dlaczego lokalny PiS jest tak mało aktywny na codzień? Szkoda, że uaktywnia się tylko w obliczu tragedii. Co do miejsca pochówku:

  [quote]– Pan prezydent był głową państwa, zginął na służbie, wobec tego decyzja pochówku na Wawelu jest zrozumiała. Ja widzę w tym symboliczny hołd złożony wszystkim ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, a także tym, którzy zginęli 70 lat temu w Katyniu – mówił w Polskim Radiu poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Gowin. – Rozumiem racje tych, którzy nie zgadzają się z tą decyzją, ale prosiłbym, aby zaniechać protestów. Nie zmienią one decyzji, natomiast zniszczyłyby klimat żałoby i narodowego pojednania – zaapelował poseł. [/quote]
  [url]http://wiadomosci.onet.pl/2154892,11,item.html[/url]

 6. Bedziemy mogli okazac swoj protest podczas nadchodzacych wyborow Prezydenckich i Parlamentarnych, i pokazac J.Kaczyńskiemu ze Polska to nie jest jego prywatny folwark.

 7. Problem z miejscem pochówku rozpętały te same środowiska które przez całą kadecje blokowały i wyszydzaly Lecha Kaczyńskiego. Nie widziecie tego? Niczego się nie nauczyliście?

 8. Kaczyński zatrzymał II falę zagrożenia wschodniego ( pierwsza – polsko – bolszewicka wojna obronna ) montując mało medialną, ale przemyślną koalicję wszystkich contra lewica rosyjskiego biznesu w Polsce – teraz jest niewyobrażalne, aby tacy Panowie jak Dochnal + Siergiej Gawriłyow mogli pląsać po zasobach informacji o naszym przemyśle obronnym ( inna sprawa, że teraz to robią Amerykanie, ale są w Europie jeszcze zbyt mocni ).

  To był względnie dobry i sprytny polityk.

 9. Z całą siłą popieram stanowisko PO w tej sprawie, wyrażone przez Jarosława Gowina. Prosiłbym kolegów z partii o zaprzestanie protestów, burzących nastrój żałoby i zgody narodowej.

 10. a ja popieram stanowisko śp.wąsatego,fantastycznego posła pis'a PUTRA mówił-myślmy….
  Wawel z b. prezydentem LECHEM KACZYŃSKIM –
  DLACZEGO?
  co,[color=#cc0000]ów mąż stanu dokonał by legnąć przy marszałku..[size=28]co?[/size][/color]

 11. "Nie zasłużył. Nie pasuje. Nie nadaje się. Nie ma miejsca. Przepraszamy, zajęte. Zatrzaśnięte na siedem spustów wielkiej polskiej historii, która – ma się rozumieć – skończyła się dawno temu. I już nie wróci.

  Tam jest teraz muzeum. Czy godzi się zakłócać spokój naszych śpiących rycerzy? Bohaterów baśni, mitów, archiwalnych kronik? Jeszcze się obudzą i zaczną biegać po Krakowie. I to z kim! Ze współczesnym politykiem, który wprawdzie był nieco staroświecki, ale należał do naszego świata. Zredukowanego do bezmyślnej konsumpcji, ponowoczesnego świata mediów, banków i marketów.

  Tego się boimy. Powrotu żywej pamięci narodowej. Bo jeśli prezydent Lech Kaczyński zostanie pochowany na Wawelu, będzie to pomost łączący Polskę dawną i dzisiejszą. Potwierdzenie wspólnoty polskiego losu, który jednoczy żywych i umarłych. Podanie do publicznej wiadomości, że wielkie wydarzenia z udziałem Boga nie odeszły bezpowrotnie w przeszłość, ale dzieją się również tu i teraz. I wymagają od nas zajęcia stanowiska. Przecież nie chcemy znowu śnić o polskich upiorach, chochołach, wieszczach, prorokach. Chcemy żyć w spokoju, robić kariery, zakładać firmy i "mieć auta" (autentyczny argument z komentarza na blogu). I nie słyszeć tego nieznośnego, wampirycznego głosu: "Powstań, Polsko, skrusz kajdany! Dziś twój triumf albo zgon!".(…)

  http://www.wprost.pl/blogi/wojciech_wencel/

  (…) "Nie wolno też zapominać, że pochowani na Wawelu bohaterowie rządzili w innych epokach, w sytuacji militarnych konfliktów, kiedy łatwiej było dostrzec ich sukcesy i klęski. Prezydentura Lecha Kaczyńskiego była raczej okresem marzeń. Niespełnionych, bo zablokowanych przez ludzi postkomunistyczno-postsolidarnościowego sojuszu. Ale właśnie te podeptane marzenia nadają postaci prezydenta arcypolski rys. Kto wie? Może zginął po to, by idea IV Rzeczypospolitej jednak się urzeczywistniła. Dzięki zaangażowaniu nas wszystkich – wyrwanych z letargu, zobojętnienia, bezsilności."

 12. Robert – [color=#ff0000]co,ów mąż stanu dokonał by legnąć przy marszałku?[/color][color=#ff0000][size=28]co?[/size][/color]

  Dywagacje pozostaw – przekonaj mnie,proszę

 13. do # 16 – Sprawa jest prosta – zuch chłopak – jeno żal okrutny – ot,się taki umysł analityczny marnuje bezpowrotnie…
  A głupie buraki od analiz obgryzają paznokcie..
  a jaka wiedza! Jaka przenikliwość i znajomość tematu!!
  [b]panie i panowie[/b]- [color=#cc0000][size=20]czapki z głów![/size][/color]

 14. Jeśli to Cię nie przekonało, to już nic Cię nie przekona, najwyraźniej całkiem odmiennie rozumiemy to, co się teraz dzieje.

  Wnioskuję, że dla Ciebie miejsce Piłsudskiego na Wawelu jest oczywiste, a wiesz o tym, że pogrzebowi Marszałka w tamtym miejscu towarzyszyły o wiele większe protesty? Tłum jego przeciwników próbował nawet zatrzymać pociąg, w którym jechała trumna do Krakowa. Dzisiaj powiedziałbyś pewnie o tamtych protestujących, że to jacyś durnie i chamy. Historia podobnie oceni dzisiejszych protestujących, będą wspominani jako folklor tych czasów, jako ciekawostka.

 15. Nastepny Megaloman o "blekitnej krwi" , ogłosmy go blogosławionym od razu. Ja bym mu postawil pomnik jak trzyma reka krzeslo z tym jego glupowatym usmiechem :) Albo prezeydent obrazony i nadasany, prezydent ktory wyma****e szabelka nad glowa Putina.
  Spokojnie narod sie odwdzieczy za to jak go potraktowal Jaroslaw Kaczynski. Pierwsza tura 20 czerwiec , 4 lipiec bedzie po wszystkim. Nie mysle by PLS i Lewica wspierali kandydata PiS.

 16. Megalomania J Kaczyńskiego tez przejdzie do historii, może niech sobie też tam miejsce zarezerwuje. Czy godzien królów? a przepraszam pytać nie wolno, bo żałoba itd, perfidne podejście.

  Dlaczego Prezydent Kaczorowski nie zostanie pochowany na Wawelu myślę, że tego nikt by nie protestował a dlaczego? bo na to zasłużył.

  Teraz Jarek z bólem wystartuje w wyborach i te godziny felietonów w mediach o jakości polityki okażą się biciem piany, bo on pokaże jak należy atakować. Jak już zostanie prezydentem, (czemu zamierzam się przeciwstawić korzystając z przysługującego mi prawa wyborczego) to naród zgłosi wniosek o wszczęcie procesu beatyfikacyjnego? Bracia Ojcami Narodu.
  I tak na koniec gdyby nie megalomania Jarka to wszystko przebiegłoby godnie i bez jakichkolwiek naprawdę przykrych rozgrywek tak teraz nie powinno się dziać.

 17. ROBERT=
  Nie , mam świadomość jakie kontrowersje towarzyszyły w pochówku Marszałka – jednak zasługi obaj panowie mają z zupełnie innej klasy..

  Historia oceni -…

  do positive – eliminacje zacznij od siebie… smutne to.

  ROBERT -szanuję Pana zdanie . Ja mam nieco odmienne =
  ideały mamy bliskie. Ukłony.

 18. Właśnie Sancho! Historia oceni! Możesz więc pozostawić jej tę kwestię i zwinąć w końcu swój transparent? W niedzielę będę na pogrzebie, byłbym osobiście zażenowany słysząc podczas ceremonii Twoje myśli.

  Do Info: katastrofy jak wiemy nikt nie przeżył, chociaż, jak widać, może ktoś przeżył sam upadek samolotu. Identyfikacja zwłok wielu osób przeciąga się, może zamiast DNA badane są teraz pociski?

  Hasło międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy nie jest złe, jej skład powinien być tak dobrany, aby mogli znaleźć się w niej przedstawiciele także tych środowisk/krajów, którym byłoby na rękę wykazanie innej wersji, niż obowiązująca, wtedy wnioski z jej pracy byłyby bardziej wiarygodne. W tej chwili sprawę "bada" przede wszystkim rosyjska prokuratura, jej polski odpowiednik dopuszczany jest do wielu materiałów z opóźnieniem, co może rodzić uzasadnione podejrzenia.

 19. – Widać w Pałacu Prezydenckim ci pracownicy dotychczasowi chodzą już jak cienie tylko – opowiadał. – Już jest inna władza tam. Rozmawiałem z różnymi ludźmi, pracownikami i mówią: "to co chcieli dostać, papiery, to już mają." Ci, którzy już weszli tam i p.o. prezydenta (Bronisław Komorowski – red.). Proszę zobaczyć, jak zachował się TVP Info, czy to jest przypadek? Kiedy mówi jeden z redaktorów prowadzących: "jak fantastycznie wchodzi w rolę prezydenta, ten, marszałek Komorowski". Zobaczcie państwo, tu jest już walka. My mamy żałobę, naprawdę ból straszny, a inni z zimną krwią będą wchodzić. Nie mówię którzy. Uważajmy, tu jest walka naprawdę o Polskę. Tu są przeróżne siły, również międzynarodowe.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pilsudskiego.html#ixzz0lI7Hf5Vz
  To jest bardzo dziwne to wszystko, że akurat tylu ludzi leciało, to jest przedziwne, że na parę godzin przed przylotem, prezydenta zlikwidowano cały system jakiś tam nawigacyjny z lotniska. Dziwne te rzeczy. No i to dziwne, że pól godziny po wypadku Rosjanie mówili, że to jest lekkomyślność polskich pilotów. My wiemy o tym, że to byli jedno z najlepszych pilotów, bardzo doświadczeni, wspaniali. Albo takie mówienie, że prezydent nakazał lądować – bzdura to wszystko, wyssane z palca. No ale cóż, wpierw skrzynki mieli Rosjanie.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pilsudskiego.html#ixzz0lI7UufsJ

 20. Nie zapominaj ze dla 30% mieszkancow Deby te slowa to jedyna sluszna prawda. Bo Radio Maryja to jedyne polskie media , no i zawsze prawde mowia.

 21. Dla mnie najdziwniejsze jest to, że zaraz po katastrofie podawano informację o tym, że 3 (albo 4, zależy od źródła) osoby przeżyły, a potem że nikt. Do tego te pierwsze filmy z miejsca zdarzenia ze strzałami w tle i zeznania świadków, sprzeczne z oficjalną wersją …

 22. Robert: Te strzały to mogły być naboje borowików które pod wpływem temperatury zrobiły bum.
  O których zeznaniach świadków mówisz? Pamiętaj, że pod wpływem stresu i emocji oraz szoku świadkowie mogą różnie interpretować to co widzieli. Czasem bywa tak, że dwie osoby patrzą na to samo zdarzenie a widzą co innego. Psychologia Panie Robercie.
  Rzeczywiście zastanawiające mogą być pierwsze doniesienia o osobach które przeżyły katastrofę jednak nie zapominajmy, że istnieje coś takiego jak "kaczka dziennikarska" , błąd informatora, czy celowa dezinformacja.
  Pytanie: Po co ktokolwiek miałby eliminować prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego skoro niemalże pewne było, że nie wygra jesiennych wyborów? Owszem, zadawajmy pytania i poszukujmy odpowiedzi ale póki nie ma twardych dowodów nie ferujmy wyroków.

 23. ja sztandar schowałem… nie po to abyś Ty ''DZIWOWAŁ SIĘ'' teraz – Albo uważasz,że polskie służby wywiadowcze – działają. albo – my ''prawdę'' poznajemy z pierwszej ręki /internet i szmaty gazety- opamiętania nieco!

 24. Tak napewno to była, robota specsluzb z PO. Donek jak mogles ?

  Arbat dzieki ze wytlumaczyles koledze z tymi strzalami, bo niektorzy wyłaczyli myslenie ogladajac wywiady u Pospieszalskiego.

 25. Te filmiki są śmieszne bo nic nie pokazują. Wszystko jest tylko wyobraźnią widzów. Gdyby ten film pokazywałby fakty dotyczącego rzekomego zamachu już dawno byłby usunięty z sieci. Kolejna rzecz: jeśli nawet nie są to naboje borowików to mogą być to strzały milicji która oddaje strzały w powietrze aby przegonić gapiów takich jak autor filmu. Strzał do góry ma oznaczać "nie podchodźcie tu". Podobno na filmie słychać "nie zabijajcie nas". Oglądnąlem i wysłuchałem kilka razy. To coś po rosyjsku. Brzmi podobnie ale to nie jest język polski.
  Gdyby na podstawie takich dowodów miano by skazywać w sądach nikt nie mógłby spać spokojnie. Dziękuję, dobranoc!

 26. Mickey – [color=#ff0000][b]JAN POSPIESZALSKI[/b][/color] – jest wyjątkowo [color=#cc0000][size=24]BEZSTRONNYM REDAKTOREM, TOTALNIE NIE ZAINTERESOWANYM ŻYCIEM POLITYCZNYM I OBIEKTYWIZM JANA – WZOREM DLA ADEPTÓW DZIENNIKARSTWA /BEZSTRONNY,OBIEKTYWNY,SOLIDNY MISTRZ…[/size][/color]
  :D:D:D:D:D:D:D:D:D [color=#000000][b]He,He[/b][/color] aż słowa grzęzną w gardle………

 27. Ten filmik rzeczywiście można sobie odpuścić, ale nie rozumiem jak wszelkie próby dociekania prawdy o przyczynach katastrofy można nazywać tworzeniem teorii spiskowych. Prokuratura powinna brać pod uwagę różne możliwości, w takich sytuacjach zawsze bierze się pod uwagę możliwość zamachu, dlaczego teraz ma być inaczej?

  Polecam: [url]http://lukaszwarzecha.salon24.pl/172598,zamach-slowo-tabu[/url]

 28. Mówiono o programie Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" i komentarzu "Gazety Wyborczej" do niego. Udało mi się znaleźć nagranie na youtubie (link: [url]http://www.youtube.com/watch?v=VNJm3cp42qk[/url] ). Mam inną percepcje, wrażliwość i inne przemyślenia niż Gazeta Wyborcza (nie pierwszy raz). Oczywiście jak zauważył Sanczo poglądy Pospieszalskiego są znane (konserwatywne) i on ich nie ukrywa ale mimo iż można się z nim nie zgadzać to trzeba mu przyznać, że w programie pojawiają się wszystkie strony których spór dotyczy. I z prawa i z lewa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here