Wiesław Ordon nie przyszedł na debatę wyborczą

206


Na piątkowej debacie kandydatów na burmistrzów, organizowanej przez Komitet „Wielkie Reformy” stawili się Halina Wilk i Marek Ostapko. Urzędujący burmistrz Wiesław Ordon nie wziął udziału w pojedynku. Na jego miejscu posadzono więc symboliczną kukłę.


Wyzwanie wszystkim kandydatom na burmistrza rzucił komitet wyborczy „Wielkie Reformy” forujący na fotel burmistrza Halinę Wilk. Jak poinformowali organizatorzy, pytanie o udział w debacie było kierowane do burmistrza Ordona dwukrotnie. Jednak do piątkowego południa, burmistrz na żadne z nich nie odpowiedział. Termin debaty był również zamieszczony na tablicach ogłoszeń, trudno więc uwierzyć, że ekipa rządząca nie miała wiedzy o organizowanym pojedynku.
Przybyli na debatę kandydaci oraz mieszkańcy przyznali, że absencja Wiesława Ordona w ich ocenie jest oznaką arogancji władzy i brakiem szacunku do mieszkańców. Miejsce przeznaczone dla urzędującego burmistrza nie pozostało jednak puste. Organizatorzy debaty – ku radości zgromadzonej publiczności – wnieśli kukłę, która symbolizowała, że po 8 latach sprawowania władzy Wiesław Ordon nie ma mieszkańcom Nowej Dęby nic ciekawego do zaproponowania.

debata2014
JESZCZE W TYM TYGODNIU NA PORTALU INFONOWADEBA.PL UKAŻE SIĘ FILM Z PRZEPROWADZONEJ DEBATY!

——————————————————————————————————————————————

zarebski_samorzadowe2014

206 KOMENTARZE

  • A wiecie, ze wszyscy płacimy za nieudolność Ordona?
   16 % podatków od mieszkań, 9 % od wody, a gdzie śmieci?
   Ile każdy mieszkaniec zaoszczędzi, jeżeli ktoś dokładnie przetrzepie wszystkie wydatki gminy.
   Tacy jesteśmy bogaci?
   Ludzie opamietajcie sie, to nie konkurs piękności, a konkurs na umiejętności .
   MY WSZYSCY PŁACIMY ZA TO, ZE RZĄDZĄ NAMI NIEUDACZNICY.

  • Urzędujący 8 lat burmistrz przestraszył się swoich rywali. Zachował się jak obrażaliski dzieciak. Niech wraca do podstawówki bo na urząd się nie nadaje. Może się czegoś tam nauczy. Cieszę się, że pani Wilk nie pozwoliła się obrażać Ordonowi i skoro on okazał jej i przybyłym na debatę brak szacunku to ona też pokazała mu co o nim myśli. Dobrze, że nie wszyscy dają się obrażać Ordonowi.

  • Wiesław Ordon przestraszył się, że polegnie w dyskusji ze swoimi rywalami. Bał się kompromitacji. Bał się, że prawda ujrzy światło dziennne. Teraz z Żołędziem muszą wymyślić jakąś ściemę dlaczego nie wzięli udziału. Będzie wesoło.

 1. Moim zdaniem to chore z kogoś tak się nabijać za to że nie wstawił się na debate nie każdy jest doskonały ale bez przesady…..a kukłę to bym zrobiła z kogoś innego …. nie bd tu wymieniać i żal mi tych ludzi co tak smaruja innych….a sami się pchają do koryta Świnie!!!!!!!

  • Mi się wydaje, że tylko świnia może potraktować swoich rywali oraz wyborców w ten sposób, że nie pojawia się na debacie.

  • Wydaje mi się, że organizatorzy debaty potraktowali Wiesława Ordona w ten sam sposób jak on potraktował organizatorów, uczestnków i widzów tej debaty. Dość arogancji władzy!

 2. Według mojej opinii troszkę to lekka przesada. Nie chciałabym, aby osoby które mają rządzić w moim mieście zachowywali się jak dzieciaki z podstawówki. To przykre i niedojrzałe.

  • Też mnie bardzo dotknęło, że pan burmistrz Wiesław Ordon nie okazał szacunku pozostałym kandydatom na burmistrza oraz wyborcom którzy tam przyszli posłuchać co każdy z 3 kandydatów ma do powiedzenia. Powinien przyjść i podjąć rozmowę.

 3. Zobaczymy co beda gadac gimnazjalisci po wyborach. Zenada panie ostapko. Mysle ze ludzie wam pokaza jakim was darza zaufaniem pani wilk panie ostapko i panie pryncypale grzedo.

  • Zgadza się. Ordon to dzieciak który obraził się na cały świat i nie wziął udziału w demokratycznej debacie. Mimo 50 lat na karku nie dorósł do funkcji burmistrza. Pokazał, że nie ma szacunku do ludzi. JAkby szanował rywali to by przyszedł i stawił im czoło.

 4. Do trolo lolo, Tobie już wszystko wyszło na jaw czyli rozum.Inie strasz nie strasz bo się zesrasz.Co człowieczku może wyjść na jaw.To ,że w gminie dzieje się teraz nie najgorzej,że zrealizowano wiele inwestycji.

 5. Widzę że ci na zdjęciu mają niezły ubaw może jako nieletnim to by im pasowało, było by wesoło ,myślę że tym pomysłem pokazaliście dlaczego nie trzeba na was glosować bo w tym wieku i ubiegając się o taki urząd trzeba mieć powagę i szacunek dla przeciwnika.

  • Ordon swoją nieobecnośćią pokazał, że nie ma szacunku nie tylko do swoich przeciwników ale także do wyborców. Wystawienie kukły było REAKCJĄ na AROGACNJĘ i BUTĘ ORODNA.

  • komentarze ludzi na mieście mówią same za siebie: żenada! Myślałam, że pan M.O. i pani H.W. znają granice, których się nie przekracza ale gdzież tam – poszli na całość. I sami zobaczą z jakim marnym skutkiem!

 6. Mam pytanie do Pana kandydata na burmistrza, jak wyobraża sobie funkcjonowanie serwisu informacyjnego InfoNowaDeba.pl:
  – W WYPADKU WYGRANEJ – czy stanie się narzędziem propagandowym? Czy nadal będzie Pan, z perspektywy fotela, oceniał burmistrza i urząd (wtedy siebie) tak krytycznie jak poprzednika? A może zrezygnuje Pan z prowadzenia InfoNowaDeba.pl, bo uzna, że nie ma mowy o obiektywizmie?
  – W WYPADKU PRZEGRANEJ – Czy nie obawia się Pan, że każdy atak na władzę, będzie odbierany, jako atak na zwycięzcę, jako przejaw zawiści? A może zajmie się Pan wtedy czymś innym?
  Obserwując Pana pracę jako radny, Pana wypowiedzi uważam, że jeszcze musi Pan się dużo uczyć , być samodzielnym aby może w przyszłości pełnić zaszczytną funkcję Burmistrza naszego miasta. Pisze Pan o sobie młody, doświadczony, kompetentny – z jednym się zgadzam jest Pan młody ale pozostałe określenia ???????
  Więcej pokory i samodzielności !!!!!

 7. Ostapko jest młody kompetentny zna jerzyki i da sobie radę jak przegra. Nie tu to gdzie indziej a ty wyborco będziesz spłacał długi Ordona i czekał na datki z mopsu

 8. Myślałem że mnie pan Ordon przekona do siebie odpowie na moje pytania, a on mnie olał jest bardzo pewny wygranej skoro nie zależy mu na moim głosie.

  • Ordon zachował się jak dzieciak z piaskownicy. Stchórzył. Pani Halinie Wilk gratuluję pomysłu debaty i pomysłu z manekinem.

  • Skoro poziom jest taki żenujący to Ordon powinien przyjść i pokazać wszystkim jaki jest zajebisty. Ale nie przyszedł bo wiedział, że dostałby łomot. Wolał więc stchórzyć. Teraz Żołądź i inni „pijarowcy” wymyślają uzasadnienie dla tego tchórzostwa i braku szacunku.

 9. DO WSZYSTKICH ORDONOWCÓW:
  Mogliście razem ze swoim szefem Ordonem przyjść na te debatę i stanąć twarzą w twarz z panem Ostapkiem i panią Wilk i podjąć walkę. Mogliście zadać pytania i przedstawić swój punkt widzenia. Mogliście powiedzieć wszystko co anonimowo wypisujecie w internecie. Ale nie zrobiliście tego. Dlaczego? Bo się baliśćie tej debaty. Przestraszylicie, że Ostapko Ordona zniszczy w takiej walce. Wy potraficie jedynie kłapać ozorem we własnym sosie, tam gdzie się czujecie bezpieczni, tam gdzie nitk nie zada trudnego pytania. Pan Ordon już przegrał te wybory.

  • Bo ludziki Ordona są mądrzy w necie, ale w starciu bezpośrednim nie mają odwagi wystąpić. Dobrze, że już za tydzień wybory i ta banda Ordona zostanie pogoniona przez mieszkańców.

 10. To że Ordon nie wstawił się na debatę mnie nie dziwi;bo z ludźmi o tak niskim poziomie intelektualnnym też bym nie miał przyjemności się spotkać.
  Natomiast obydwojga kontrkandydatów Pana Ordona zapraszam do zorganizowania imprezy dla przedszkolaków bo do polityki jeszcze nie dorośliście.Powodzenia

  • ale tam byli tez wyborcy, wyborcy Ordona, o nich masz tez takie zdanie, pomyśl troszkę, zanim napiszesz

  • A jakie Ty intelektualistów masz wykształcenie?

   Z tego, co wiem, to Ordon ma z ńich ńajńizsze wykształcenie.

 11. Ja mam duży szacunek do Wilkowej i Ostapki, że wogóle chcieli rozmawiać z kimś takim jak Ordon. Przecież ten człowiek jest ograniczony. On nic mądrego nie jest w stanie zrobić i powiedzieć. Wykazaliście się wielką tolerancją. A on zachował się tak jak zawsze. Burok i tyle.

 12. Do .Mówiąc o człowieku,którego pracę widać w całej gminie,że jest ograniczony,uważam ciebie karpiel tępego bezmuzgowca.Pochwal się najpierw sam co zrobiłeś dla innych a póżniej oceniaj innych.Myślę,że jesteś ciemnym burakiem ze wsi,który wyemigrował do Nowej Dęby,tylko zapomniałeś,że została ci słoma w butach BURAKU

  • Widać ale wydane pieniądze podatników. Tysiące podatników płacą a Ordon wydaje te pieniądze. Każdy burmistrz wydaje. Ale nie każdy tak głupio.

  • na plantach szczególnie widać jakich przekrętów narobili. i jeszcze długów pełno narobili, żeby się banda cwaniaków dorabiała. jesteś jednym z nich? Przedstaw się kim jesteś, pokaż co zrobiłeś i wtedy oceniaj mnie i innych

 13. Wilkowa wyzywała Ordona na debatę a ten spękał? I to ma być facet? Gdzie masz jaja Wiesiu, jak spierdzielasz przed kobietą??? Jak jesteś taki mocny to dlaczego nie przyszedłeś do domu kultury?? Trzeba było przyjść i pokazać co potrafisz. Wstyd.

 14. i tacy niby „dorośli” ludzie chcą rządzić naszym miastem? Po prostu żałosne – z każdą minutą kolejnym ludziom otwierają się oczy. Wiesław Ordon burmistrzem i to w pierwszej turze – sami zobaczycie. Wstyd po prostu. A tą gazetką INFO to nawet w piecu nie da się palić. ŻENADA!

 15. Widzę ze dwa trafne komentarze doprowadziły do szaleńczej krytyki obecnego burmistrza ,ale to wam nie pomorze tylko zaszkodzi sami się przekonacie.

 16. Wiesław Ordon miał sen. Przyśniły mu się ziemniaki. Poszedł do wróżki żeby zapytać co to znaczy. Wróżka myśli, myśli i mówi:
  – Ziemniaki oznaczają, że na jesień pana wykopią, a na wiosnę posadzą.

 17. Po co w ogóle zapraszać Ordona na debatę skoro on już przepadł? Za chwilę przegra wybory z kretesem i odejdzie na śmietnik historii. Ja bym z Ordonem nie chciał rozmawiać.

 18. Do karpiel, Jakie są przekręty na plantach bo jakoś ich nie widzę.A jak mówisz o długach to przedstaw konkretne dokumenty.Marek jest dobrym manipulantem i dobrze wie,że taką bandą niedouczonych idiotów łatwo jest manipulować.I właśnie jednym z nich jesteś ty .Mówisz o przekrętach ,tylko sam nie wiesz jakich.A zadłużenie naszej gminy jest tak małe,że plasujemy się w pierwszej dziesiątce najlepiej prosperujących gmin na podkarpaciu.A gdybyś miał choć odrobinę rozumu w tym ptasim mózgu to byś wiedział,że gmina,która nie zaciąga pożyczek ,nie rozwija się a co za tym idzie nie inwestuje i nie wykorzystuje dotacji unijnych.Bo z pewnością nie wiesz człowieczku,że przy dotacjach unijnych ,których głupi by tylko nie wykorzystał ,gmina musi dołożyć 30 procent swojego wkładu.Marek wie ,że debilom można wszystko wcisnąć.

  • Z pewnych wskaźników celowo zrezygnowano (np. wskaźnik bezrobocia), z uwagi na ograniczone możliwości wpływu władz gminnych na ten obszar.

   Tak pisze na stronie Nowej Dęby – to czynnik nieuwzględniony w rankingu.
   Ciekawe, czy 20 mln długu uwzględniono.

  • Uwzglednili i wyszło z tego pierwsze miejsce w Złotej setce gmin :) I to tak wkur..ia Ostapkę i jego popleczników :)

  • Znowu cytat:
   „Nowe lub zmodernizowane drogi, mosty, chodniki, wodociągi, sieci kanalizacyjne i oczyszczalnie ścieków. Do tego wyremontowane szkoły, boiska i stadiony oraz placówki kultury czy służby zdrowia to ogromny dorobek wszystkich samorządów naszego regionu. Bo każdy samorząd na miarę posiadanych środków starał się zrobić jak najwięcej i jak najlepiej.”
   Dajcie Ordonowi następne 20 mln. do rozkurzenia, a będzie na pierwszym miejscu.
   Przed Nowa Deba jest Tarnobrzeg. Tam może dobrze wydają pieniądze, tylko co maja z tego ludzie. Najwyższe podatki. I brak perspektyw. Dobra droga do naśladowania.
   W rankingu ocenia sie wydatki, a to Ordon opanował do perfekcji.

  • MŁODZI NIE POZWALAJCIE SOBĄ MANIPULOWAĆ!!!

   PRZYKŁAD ZAWSZE IDZIE Z GÓRY!!! CZY W TAKIM RAZIE UWAŻACIE, ŻE DOBRYM KANDYDATEM NA BURMISTRZA I OSOBĄ, KTÓRA BĘDZIE GODNIE REPREZENTOWAĆ NASZĄ GMINĘ JEST RADNY OSTAPKO???
   CZYŻ JEGO „PSEUDO ” KAMPANIA NIE POKAZUJE JAKIM NAPRAWDĘ JEST CZŁOWIEKIEM I DO CZEGO JEST ZDOLNY, ABY DOPCHAĆ SIĘ DO STOŁKA!!!

  • Bardzo dobrą ma kampanie. Mówi prawdę o wałach i przekrętach. Ja też nie chce żeby jakiś Ordon z Żołędziem robili sobie eldorado tutaj. Nachapali się za nasze. Już dosyć yego.

 19. Oj nieładnie człowieku, nieładnie.
  Oj nieładnie człowieku, brzydko
  ….
  Więcej spodziewałem się po tzw. kandydacie, że nie wspomnę o tzw. kandydatce.

 20. 1. Debatę zroganizowała pani Wilk.
  2. Na debatę zaprosiła kandydatów na burmistrza i mieszkańców.
  3. Ordon nie przyszedł na debatę. Przyszła Wilkowa i zaproszony Ostapko.
  4. Wilkowa w reakcji na brak szacunku i dziecinadę Ordona wniosła kukłę jako symbol milczenia Ordona.
  5. Ostapko i Wilkowa przedstawili swój program.
  6. Mieszkańcy zadawali pytania kandydatom.
  7. Po 2 godzinach wszscy się rozeszli.

  • Czy to była debata? debata rządzi się swoimi prawami. Jest prowadzący, jest limit czasu na przedstawienie programu, zadawania pytań i odpowiedzi.
   To wszystko przed debatą ustalają komitety kandydatów. To co widziałem, no cóż, pozostawiało wiele do życzenia. Było to spotkanie wyborcze dwóch kandydatów.

  • 1. Debatę zorganizowała pani Wilk (w uzgodnieniu z poplecznikami Ostapki).
   2. Na debatę zaprosiła kandydatów na burmistrza i mieszkańców.(ordona zaprosiła za późno, specjalnie żeby nie przyszedł).
   3. Ordon nie przyszedł na debatę. Przyszła Wilkowa i zaproszony Ostapko. (miał rację że nie przyszedł na hucpę ukartowaną przez Ostapkę i Wilkową).
   4. Wilkowa w reakcji na brak szacunku i dziecinadę Ordona wniosła kukłę jako symbol milczenia Ordona.(a skąd wiedziała, że nie przyjdzie? Musiała wiedzieć skoro z góry przygotowała kukłę).
   5. Ostapko i Wilkowa przedstawili swój program. (bo nie dało się jechać po Ordonie, bo go nie było).
   6. Mieszkańcy zadawali pytania kandydatom. (swoi ludzie zadawali pytania z góry przygotowane przez kandydatów).
   7. Po 2 godzinach wszscy się rozeszli. (wszyscy z rodzin kandydatów).

  • 1. Wilkowa zaprosiła wszystkich w tym samym czasie.
   2. Ordon nie przyszedł bo spanikował, bał się konfrontacji.
   3. Miała kukłe przygotowaną, zwłaszcza że Ordon nie odpowiedział na jej wezwania do debaty.
   4. Nie było Ordona więc oboje przedstawili prorgram.
   5. Wstęp na debate był otwarty dla każdego. Zaproszenia wisiały na tablicach ogłoszeń. Pytał każdy kto chciał pytać. Trzeba było przyjść i zabrać głos a nie napinać się w necie.

 21. Do tej pory byłam przekonana, że zagłosuje na Ostapko, ale teraz stwierdzam, że nikt z kandydatów nie jest godny tego stanowiska! To jest śmieszne co się dzieje. Wybory wyborami, ale odrobina przyzwoitości powinna być zachowana a tutaj ?! Tak zwana „gimbaza” nawet do tego stopnia by się nie posunęła… Aż żal patrzeć na to do czego gotowi są ludzie chcący za wszelką cenę dojść do władzy ..

  • Mnie też nie. Miał odwagę przyjść w przeciwieństwie do wielkiego – małego Łordona. Marek, będę na Ciebie głosować. Życzę powodzenia. Ordonowi życzę ogromnej przegranej. Może jak pożyje za skromną wypłatę bez fotela burmistrza to doceni przeciętnych ludzi w Nowej Dębie, którym „załatwia” pracę za 1680 brutto w Chmielowie.

 22. Szkoda mi pana panie Ordon. Zero honoru i jakichkolwiek zasad. Jeśli ktoś nie ma na tyle odwagi by przyjść na debatę wyborczą to wystawia sobie tym świadectwo. Na szczęście 16 listopada pozbędziemy się pana!

  • Bardzo dobrze że obecny burmistrz W.Ordon nie przyszedł na ową pseudo debatę przedwyborczą.Dlaczego?Już odpowiadam.Dyskusja z M.Ostapko jest jak gra w szachy z gołębiem.Nieważne,jak dobrze grasz,gołąb i tak przewróci wszystkie figury,nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej
   @suseł,po tej dziecinadzie W.Ordon ma pewną wygraną,w pierwszej turze ,gdyż drugiej nie będzie.

  • Dyskusja z Ordonem jest jak zapasy ze świnią w błocie. Po pewnym czasie zauważasz, że świni ten chlew się podoba i cokolwiek powiesz ona dalej będzie świnić.

 23. Sposób, w jaki rozumuje Wiesław Ordon:
  Unia Europejska ogłasza Program Budowy Piramid Egipskich. Daje 70% dotacji. Koszt budowy jednej piramidy w Dębie na plantach to 100 mln zł. Co robi Ordon? Biegnie do banku i bierze kredyt na 30 mln zł, bo przecież Unia dołoży nam 70 mln. Ogłasza swój sukces. Klasyfikuje to jako wydatek „inwestycyjny”, dzięki czemu zajmuje wysokie miejsce w rankingu. Znowu ogłasza sukces. Opowiada wszystkim wokół, że trzeba było wziąć kredyt, bo 70 mln zł z Unii by przepadło. W konsekwencji zadłużenie gminy rośnie diametralnie, ale w „rankingach” nie jest ono brane pod uwagę.
  PYTANIE:
  Na co komu w Nowej Dębie Piramida Egipska na plantach? Na nic, ale ładnie będzie wyglądała na zdjęciu na stronie internetowej. A zadłużenie? To nie ważne i tak będziemy spłacać dopiero w 2020 roku. A piramida będzie na zawsze.

  • Po to są debaty, żeby kandydaci nie przeszkadzali jeden drugiemu na spotkaniach wyborczych. Ale widzę, że dla przeciętnego ordonowca proste sprawy są nie do ogarnięcia.

  • dlaczego zwolennicy p. Ordona sa tak chamscy i agresywni? To zła droga, która wzbudza litość jedynie.

  • @Wyborca,gdy zwolennicy(czytaj poplecznicy a to zasadnicza różnica)M.Ostapko plują na W.Ordona i jego zwolenników to jest wszystko w porządku.Gdy przeciwna strona robi to samo a,to już jest żle,podnosicie larum.
   Szanowni przeciwnicy obecnego burmistrza,bierzemy z Was przykład,gdy plujecie mamy mówić że deszcz pada?

  • Zwolennicy Ordona są chamscy i agresywni bo boją się, że ten nieudacznik co narobił bałaganu w naszym mieście straci posadę, a wówczas i dla nich skończy się dojenie budżetu. Dla nich to jest sprawa życia i śmierci. W obronie własnych tyłków i przekrętów zrobią wszystko i nie cofną się przed niczym.

 24. Szanowni zwolennicy M.Ostapko i jego wspólniczki H.Wilk.Nie jesteście żadnymi partnerami do rozmów.Uświadomcie to sobie.Ja wiem,że Wasze puste hasła i jątrzenie w Waszej walce o władzę padają na podatny grunt.Wzbudzają publiczny podziw i zaraz Wasi zwolennicy przytulają Was w komentarzach i głaszczą po główkach.Czy tylko o to Wam chodzi?
  Jak chcecie osiągnąć to co zakładacie gdy po nieudanych podbiegach uważacie się za wygranych.Sorry,nic nigdy nie osiągniecie.

 25. Gdyby Wiesław Ordon był taki mocarz to by przyszedł na te debatę i pojechał po Wilkowej i po Ostapce. Ale obliczył, że nie da rady. Bał się, że Ostapko wyciągnie jego brudy. Uciekł, schował się jak ciota. Zero klasy.

 26. Poszukuje odpowiedzi na pytanie jak ustalane są składy poszczególnych komisji wyborczych a dokładniej kto ich wybiera i w jaki sposób?

  • Komitety wyborcze wystawiające swoich kandydatów mają prawo zgłaszania ludzi do komisji wyborczych. Jeśli zgłoszonych jest więcej niż miejsc w danej komisji, wówczas odbywa się losowanie. Losowanie przeprowadza w obecności świadków (przedstawicieli komitetów) komisja wyborcza.

 27. Ostapko i Wilk swoim zachowaniem pokazali zero inteligencji i to im wyjdzie bokiem ,gdyż wyborcy to widzą i na żałosne chwyty nie dadzą się nabrać.To co prezentują to dziecinada.

  • A co to takiego ta inteligencja jest według ciebie i na czym ona miałaby polegać ? Przybliż mi cokolwiek to pojęcie.

 28. Moim zdaniem osoby, które nie były na tym spotkaniu nie powinny się tu wypowiadać. Debata nie była ustawiona i burmistrz otrzymał zaproszenie, kazdy mógł przyjść bo były ogłoszenia. A kukła nie była Ordonem tak jak wiekszość osob tu pisze tylko była SYMBOLEM tego, że on milczy i na tą debate nie przyszedł- jak kukła. A, że wam wszytskim kojarzy się to z Ordonem no to wasza sprawa i może skojarzenia macie dobre… Organizatorem debaty była Halina Wilk a zaproszonymi Wiesław Ordon i Marek Ostapko. Więc wszystko to co tam się działo było zasługą Pani Wilk. Nie rozumiem waszych wypowiedzi na forum. Nikt nikomu nie bronił przyjść. A że boicie się ujawnić i publicznie skonfrontować wasze pogląday no to trudno. Mogło by się okazać, że wcale racji nie macie, jakby ktoś wam wytlumaczył jak to wygląda z innego punktu widzenia. Teraz łatwo wam tu wypisywać te bzdury bo czujecie sie anonimowi ale jakbyście naprawde chcieli powiedziec co was boli i znaleźc jakieś rozwiązanie i posłuchac jaki pomysł na to maja inni to przyszlibyście.

  • A nie przyszło Ci do głowy, że Pani Halina i Pan Ostapko działają na jednym froncie? I ta „rywalizacja” to tylko „szopka” dla naiwnych? A sponsoruje to wszystko pewien biznesmen nowodębski??

  • Czyli uważasz, że istnieje tylko jedna prawda, którą głosi Ordon i wszyscy, którzy sa wpatrzeni w niego to niby są mądrzy i nienaiwni ludzie? Obudź się! To są dopiero naiwniacy słuchający świętości jaką głosi burmistrz. Czemu ludzie są tak zamknięci na możliwosc poznania pogladow kogoś kto sie naprawde na tym zna i wszystko bezmyślnie krytykują. Bez sensu

  • Rację ma tylko infonowadeba.Nie czytajcie innnych portali bo prawda jest tylko na info.Czytać należy tylko infond bo tam piszą prawdę i tylko prawdę.Nie wolno też słuchać też innych nicków niż te nasze od M.Ostapko,on jest spec i tyle

  • Jeszcze raz piszę, i z uporem powtarzam,
   to nie była debata. Byłem widziałem. Nawet jeśli pojawiłby się trzeci kandydat. Widać było brak przygotowania do takowej. Kto ma mówić pierwszy, czas wypowiedzi, brak pytań kandydatów do siebie. Najważniejsze, brak niezależnego prowadzącego.

  • ja myślę, że ludzie którzy nie mają nic dopowiedzenia i boja się konfrontacji- nie przychodzą na debaty. Gdyby Ordon był pewny i miał dowody na swoją niewinność to by przyszedł. Czemu nie? Przecież nikt by go tam nie zjadł a kazdy by chętnie posłuchał co ma dopowiedzenia i debata byłaby ciekawsza

  • A może w końcu wykazać sie postawa obywatelska i jako mieszkańcy Nowej Dęby wezwać wszystkich trzech kandydatów na debatę?
   Moze zróbmy pierwsza w życiu inicjatywę obywatelska.
   Nikt nie będzie mówił, ze to ustawka!
   Do roboty!

 29. podobno halina kazala m ostapko zeby nie usuwal z nowej deby strasz miejskom poco nam strasz miejska nic nie robiom jak chalina jej tylko chodzi zeby pokazac jak jej firma jest leprza w na zakladach smiech na sali unidezu

  • Ale wy zmyślacie. Bylem na debacie.
   Halina mówiła, że straży nie można zlikwidować, bo w budżecie Nowej Dęby są założone wpływy z kar i mandatów w wys. 80.000 zł. A zatem mili mieszkańcy, na tyle wam Ordon przetrzepie gacie.

 30. Debata jest niepotrzebna gdyż o dokonaniach obecnego burmistrza świadczą czyny jakich dokonał przez dwie kadencje i tego tylko ślepiec może nie zauważyć.Natomiast kandydaci Ostapko i popleczniczka Wilk robią tylko wielką chucpę.Każdy to widzi więc po co jeszcze debata.Wystarczy już tej chucpy.

 31. My Kawki po informacji ze bedzie kandydowal niejaki ostapki i wilczyca po naradzie w trybie wyborczym opuszczamy nowa debe tak nam przyjazna za ordona

  • Te jego pożal się Boże czyny już nam bokiem wychodzą i jeszcze nieraz wyjdą, gdy przyjdzie kasę bankom oddawać

  • Pewnie że wygra , ta dziecinada z kukłą , heh poważny może jest w tym wszystkim Grzęda który tym szumem steruje z drugiego fotela , on coś w życiu osiągnął i pewnie jeszcze by chciał choć doprawdy nie wiem skąd bierze do tego motywację Bilis chociaż ma potomków. Notabene dużo tu pisze pod różnymi nickami / z nudów pewnikiem /, a Ordon no cóż „niestety” wygra choć jest z tym coraz trudniej bo niestety gawiedź szybko się władzą nudzi , ot np taki Churchil wygrał wojnę a i tak go zaraz po niej pogoniono …

 32. Ordon na mieście nie ma żadnych szans. A co ciekawe także wieś ma go w tyłku. Ordon przegra z kretesem i to będzie piękny widok.

  • jesteś pewny? niech p. M.O. i p. H.W. pochwalą się ile mają wyborców na spotkaniach na wsiach! liczba „0” mówi sama za siebie – wsie są za obecnym burmistrzem i tak zostanie!

  • to, że Ordon w RODZINNEJ TARNOWSKIEJ WOLI miał 6 osób i tyle samo w Rozalinie to nie znaczy, że inni tak mają. Na Ostapkę akurat przychodzą :)

 33. Podobno kandydaci na burmistrzów zlecali sondaże. Pytano mieszkańców w róznych częściach miasta i wyszło, że Ordona mają ludzie dość. Ordon jak poznał wyniki sondaży wpadł w szał. Podobno musiał pójść na urlop czy na chorobowe, żeby odreagować.

 34. Masakra ludzie weżcie się uspokójcie. To nie sprawa życia i śmierci. Każdy wie na kogo zagłosuje. Wygra ten kto wygra. Po co ta nienawiść. Każdy ma inne poczucie humoru nikt się nie zbłażnił jedni się pośmiali a drugich nie było.

  • Po co się obrażać na tym forum przecież Majdan jest ładną miejscowością jak i Nowej Dębie nie można nic zarzucić ,a tak to tylko jakieś antagonizmy ,żyjemy w jednym kraju i trzeba się szanować .

 35. Ile tych świń majdańskich pracuje w Nowej Dębie i ile ich prosiąt chodzi do nowodębskich szkół ? Pytanie do mieszkanki Majdanu.

  • Cieszcie się że chcą chodzić do tej demby bo gdyby tu nie chodzili to byście mieli 1 szkołę średnią. Tyle w temacie i tylko widać że młodzież z gminy Majdan jest inteligentniejsza niż z tej waszej najlepszej Demby
   Podniecacie sie że Majdan to wieś a miała wcześniej prawa miejskie od was ;p Tyle w temacie

  • Mądry to nie jesteś po co to wszystko,właśnie tacy jesteśmy,nigdy sobie nie pomożemy tylko się dobijemy.Więcej rozwagi pokory a nie wyzywania od rożnych.

  • @eva,tak,wiele ciekawego.Nie bądż naiwną,było i jest bardzo dużo ale kłamstw,manipulacji,pomówień i ordynarnych wypowiedzi.Po ewentualnych wygranych wyborach przez M.Ostapko i KWW Ratusz czeka nas zwielokrotnione powtórzenie obecnych działań.

 36. Mam pytanko do prowadzących Info Nowa dęba,dlaczego z tego forum znikają komentarze wystawione przez mieszkańców N D.Dla przykładu gdzie się podział komentarz z 11/11/2014/ z godziny 15,08 zresztą jak wiele innych.Może to forum jest prywatne ,może pan M O coś na ten temat wie.Pozdrawiam

 37. I tak na koniec zwracam uwagę grzecznie że nie został zauważony komentarz z dnia 9/11/2014 z godziny 18,31,ciekawe że go nie zobaczyliście ,tak mi się wydaje że też powinien być skasowany.Wszystkie komentarze skasowane mam zapisane.Powodzenia na wyborach.

  • Halina umie liczyć i długów nie robi ma doświadczenie i utworzyła miejsca pracy a Ostapko co? będzie bezrobotnym?
   dajcie szansę kobiecie wie jak ściągnąć inwestorów
   a w urzędzie pracowaliby jak w Unidezie wreszcie by była dyscyplina

 38. moje wypowiedzi też ktoś wyciął w pień to nie jest w porządku proszę tak nie robić tylko dlatego że wypowiedziałem się dobrze o Halinie ?

 39. Czy urząd może piastować bardzo młoda osoba bez doświadczenia zawodowego-przykład praca w Starostwie. Nie znająca podstaw finansowania gminy, bez elementarnej wiedzy o zarządzaniu około 20 tysięczna gminą,bez podstaw z dziedziny gospodarowania .
  Owszem można mieć aspiracje i marzenie ale to za mało by móć piastować to stanowisko.
  Nie ambicje i chęć szczera zrobi z dziecka oficjela.
  Nie pomogą szczere chęci z piasku bicza nie ukręci

  • Pan Ostapko odszedł ze starostwa bo nie dał się zastraszyć. Miał przestać krytykować Pana Ordona. Ale się nie zgodził. Pan Sudoł ma pakt z Panem Ordonem i obaj chcieli żeby Pan Ostapko zamilkł. Chiało się wykorzystać zwierzchność służbową, ale Pan Ostapko nie dał się zastraszyć i odszedł. Dzisiaj Pan Ordon i Sudoł razem robią zebrania wyborcze. Pan Ordon promuje Pana Sudoła jednocześnie mówiąc nowodębskiemu PiS-owi, że popiera PiS. Tylko, że nie można popierać PiS-u, promując Pana Sudoła, który idzie w koalicji z PO. No ale koledzy z PiS-u i koledzy z PO nie rozumieją nawet, że Pan Ordon rozgrywa ich jak dzieci. Ale to tylko plus dla Pana Ordona, że ma umiejętności manipulacji.

  • I jeszcze jedno. To Pan Ordon nie zna podstaw gospodarowania, podstaw prawa zamówień publicznych i podstaw realizacji inwestycji. To właśnie Pan Ostapko pokazał Panu Ordonowi co to jest prawo zamówień publicznych, co to jest prawo budowlane i że publiczne pieniądze nie mogą być wydawane na buble i fuszerki. Pan Ordon na konwencji wyborczej powiedział, że już teraz będzie miał zawsze „czerwoną lapmkę” przy kolejnych inwestycjach. Czegoś się Pan Ordon od Pana Ostapko nauczył.

   M

  • co ona daje prace ha na 3 miesionce na umowe o dzielo na 3 miesionce apotem cie zwalnia i ty muwisz ze daje prace ha ha.

 40. Wiesław Ordon nie ma żadnego doświadczenia. Nie nauczył się przez tyle lat robić prawidłowo inwestycji. Nie może być burmistrzem osoba, która płaci miliony złotych za buble i fuszerki, oraz za produkty, których nigdy w Nowej Dębie nie wbudowano. Pan Ordon przegrał w Sądzie z Panem Ostapko. To pokazuje kto ma racje, kto mówi prawdę i kto ma lepsze doświadczenie i większą wiedzę. Gdyby Pan Ordon miał większą, wówczas wygrałby w Sądzie.

 41. Radny Ostapko! Robi mi się już niedobrze od tej Pańskiej „pseudo” kampanii wyborczej. Moje podwórko to nie śmietnik, gdzie można wrzucać ulotki z Pana podobizną!!! Proszę zaprzestać zlecania przyklejania plakatów gdzie popadnie, bo ponoć od tego są tablice ogłoszeń. Nie dorasta Pan burmistrzowi Ordonowi do pięt! – taka prawda i tego się trzymam. Mam cichą nadzieję, że mieszkańcy się opamiętają i zagłosują na osobę,która na to zasługuje i którą w 100% można obdarzyć zaufaniem.

 42. Chamstwo, brak kultury, zakłamanie i obłuda. To cechuje pana Ordona i jego zwolenników. Szurgot straszy pracowników basenu, Rzemień domu kultury. Ksiądz wykorzystuje ambonę do celów politycznych. Praca w Dębie tylko po znajomości i dla znajomych. Zlecenia z urzędu? Jak ktoś nie pada na kolana przed Ordonem nie dostanie zlecenia. Jedna wielka patologia. Dlatego boją się Marka Ostapko, że niszczy im to co przez lata tutaj sobie wili. Dlatego ma pełne poparcie. I nie zmieni to żaden wpis napisany przez bandę która broni tylko swoich tyłków i koryta.

 43. Widać, że Ordonowcy boją się, że się skończy koryto. A kto ich do pracy przyjmie jak robotę stracą jak się do niczego nie nadają?

  • Precz ze strażą miejską i szefem strażników Wiesławem Ordonem. 16 listopada w niedzielę jest referendum za lub przeciwko straży miejskiej. Jeśli jesteś przeciwko straży miejskiej głosuj na Ostapkę. Jeśli jesteś za strażą miejską głosuj na Ordona. TA OKAZJA SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZY! Pa pa strażniki miejskie!

 44. Piękne wybory. Za jednym zamachem można pozbyć się kolejno:
  1. Straży Miejskiej
  2. Ordona
  3. Żołędzia
  4. Rzemienia
  5. Szurgocińskiego
  Chyba wymieniłem największych parobasów .. Wreszcie jest ktoś, kto ich przepędzi. Panie Ostapko! Wygramy!

  • Jedynych i słusznych wpisów prawdziwego nowodębianina :) M. Ostapko zlikwiduje efekt cieplarniany oraz zamieni pory roku ! 4 razy tak dla lata !

  • Straż miejska to nie jest jedyny problem. Ale jest to jeden z wielu problemów których pan Ordon nie rozwiązał i nie rozwiąże. Miał 8 lat na działanie. Nachapał się razem z kolegami. Drugą kadencję całkowicie zawalił. Po 8 latach chwali się dworcem wybudowanym w 1 kadencji. Pan Ordon się wypalił i nic już dobrego nie pokaże. Dlatego trzeba nowych, i dlatego trzeba głosować na pana Ostapkę.

 45. powinna byc jaka zmiana i nowi ludzie, to nie jest jakas wies w kieleckim gdzie rzadzi ta sama osoba 25 lat, mozna by sie bylo jeszcze zastanawiac jak by to byla osoba na miare Ferenca albo Szlezaka, a tu coz wielkie rozczarowanie..

 46. Obejrzałem klip Burmistrza i nasunęło mi się takie skojarzenie że biedę nowodębską owiną w piękny papierek On nie wie chyba jak się żyje za 1200zł na miesiąc rodzina z małym dzieckiem.Mam mu za złe że za 8 lat nie zrobił nic aby sprowadzić jakiś przemysł albo zachęcić przedsiębiorców do inwestowania nie w Chmielowie ale właśnie w Dębie.Wręcz słyszałem że blokuje przedsiębiorców a nóż za bardzo by się wzbogacił i co jak pies Ogrodnika sam nie zrobi i innym nie da.Nie bardzo obchodzi go los młodych ludzi wie że rodzice im pomogą. Zamiast starzy używać życia na emeryturze to pomagają młodym,licząc że w ten sposób zostaną i będą się nimi opiekować na wypadek choroby .To jest egoizm. Wielu młodych wyjeżdżą za chlebem są młodzi i często nie wytrzymują próby i rozsypują się małżeństwa, albo młodzi żyją razem bez ślubu bo samotna matka ma większe dochody może ksiądz się zastanowi co mówi z ambony poierając Ordona.Dajmy głos młodym niech sami zaczną układać sobie życie jestem za Ostapkiem niech trochę wprowadzi świeżego umysłu w ten ” kolesiowski” Urząd.

  • I co z tego że w Chmielowie inwestuje tylko 17 osób zatrudnia Pilington a 4 miliony podatku odprowadza do Dęby rocznie. Chmielów to najbardziej zaniedbana wiocha i najmiej doinwestowana. tu sie nawet 1200nie zarabia

  • Panie nie przekonany nowi przedsiebiorcy nie przyjda do ND inwestowac bo nasze miasto nie jest zadna atrakcja(wiem z doswiadczenia bo wiele lat temu pracowalam nad tym by ich sciagnac). Oni wola inwestowac w poblizu wielkich miast a nie w malym miasteczku gdzie nie ma nic do zaoferowania. Jest tu wiele napisane o firmie Piklington dlaczego Chmielow a nie ND? Bo to tereny posiarkowe? A moze dostali jakies preferencje? Firma sama sobie wybiera miejsce gdzie chce pracowac i potrzebuje specjalistow a nie roboli. Ci co najglosniej krzycza ze tam pracuja ludzie z Tarnobrzegu czy Sandomierza zastanowili sie kiedys ze nie maja odpowiednich kwalifikacji by tam pracowac?

 47. jakby wszyscy pracyjący w spółkach w ND się skrzyknęli i głosowali na przedsiębiorcę to by pewnie wywalczyłi niższe podatki w ratuszu i więcej kasy na wypłatę dla siebie.KIEDY NARÓD SIĘ NAUCZY LICZYĆ
  Myślcie macie szansę na zmianę a nie tylko narzekać idźcie wybrać kogoś kto wie jak się to robi

 48. Będę głosował na Pana Ostapko. Pan Ordon wyciął dęby i zgubił kostkę granitową. W mediach brak odpowiedzi co się z drzewami i kostką stało.
  Doczekam się odpowiedzi???

 49. Będę głosował na P.Ordona bo p.Ostapko jest nie zaradny, nie potrafił do końca wyjaśnić gdzie sie właśnie podziała historyczna kostka……

  • Spytaj Wiesława, on jest burmistrzem i osobiście odpowiada za mienie gminy. A w mieście i w sołectwach mówią…..

 50. Jak czytam te komentarze to mi sie noz w kieszeni otwiera. Wszystkim ktorzy sobie zycza mlodych w gminie popieram ale nie pana Ostapko. On jest mlody ale niedoswiadczony. Potrafi tylko glosno szczekac, starsi ludzie z Nowej Deby maja wyrobione zdanie na jego temat. Wszyscy mowia o nim, ze jest mlody oszlom. Tym ktorzy zamierzaja na niego glosowac zycze powodzenia. Zobaczycie co bedzie jak pan Ostapko zostanie burmistrzem.Jeszcze zatesknicie za dawnymi czasami.
  Pisze ten komentarz i sama jestem ciekawa czy sie ukaze bo poprzedni zostal skaksowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here