WIESŁAW ORDON ZRYWA PLAKATY Z TABLIC. PUSZCZAJĄ NERWY?

64

Tego jeszcze nie było! Urzędujący burmistrz Wiesław Ordon osobiście zrywa z tablic ogłoszeniowych afisze konkurencji. Widać, że nerwy puszczają.

Do incydentu doszło w dniu wczorajszym w Tarnowskiej Woli. Dwóch mężczyzn naklejających afisze kandydata na burmistrza Marka Ostapko, zostało zaczepionych przez urzędującego burmistrza Wiesława Ordona, który na ich oczach zdarł dopiero co rozwieszony plakat. Burmistrz Wiesław Ordon odgrażał się przy tym, że zgłosi sprawę na policję (sic!!!). Jest to o tyle zabawne, że policja powinna teraz zająć się czynem którego dopuścił się jeszcze urzędujący burmistrz. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto dopuszcza się niszczenia cudzego mienia ( a takim mieniem jest również plakat) podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Taki właśnie los spotkał 22-latka z Tarnobrzega, który podobnie jak Wiesław Ordon niszczył ogłoszenie jednego z kandydatów. Mamy nadzieję, że w przypadku Wiesława Ordona policja i prawo zadziałają z taką samą stanowczością jak w przypadku zwykłego obywatela.

Bez względu na to czy kara zostanie mu wymierzona, trzeba powiedzieć sobie jasno, że Wiesław Ordon dzięki temu czynowi stanął w jednym szeregu z innym nowodębianinem, który notorycznie niszczy i uszkadza plakaty wyborcze. Jest nim dobrze wszystkim znany pan Grzegorz P. Poniżej ku przestrodze, publikujemy zdjęcia osób które w Nowej Dębie zrywają plakaty wyborcze:

oni zyrwaja plakaty wyborcze

64 KOMENTARZE

  • W Tarnowskiej Woli wiszabdwa plakaty kandydatki na burmistrza p. Haliny Wilk.
   PPZEKRESLONE.
   Ciekawe, kto to zrobił?
   Dlaczego? – wiadomo – ZE STRACHU.

  • Do mieszkanca wlasnie podkresliles swoja kulture 100% poziomu 1000% klasy ale nie zachowujesz sie jak cham tylko jak BYDLAK 1 klasy

  • Co to za burmistrz który zrywa ogłoszenia z tablicy ogłoszeń. Przecież tylko jakiś prostak może tak robić. Do tej pory myślałam, że Ordon to mimo wszystko poważny facet. Ale rzeczywiście dorównał Grzesiowi P.

 1. Straż Miejska powinna wlepić panu Ordonowi mandat za niszczenie mienia. Do dzieła Strażnicy Miejscy! Nas mieszkańców karzecie mandatami. Pokażcie, że prawo jest równe dla wszystkich.

  P.S. Panie Ordon. Skompromitowałeś się kolejny raz.

  • Zgodnie z Ustawa Kodeks wyborczy art. 109 plakaty wyborcze podlegają ochronie prawnej. Niszczenie, zrywanie, zaklejanie grozi karą 5000 zł. Zniszczenia na kwotę powyżej 250 złotych nawet aresztem. Jak widać obecny do niedzieli burmistrz nie zna przepisów prawa, nie ma kultury i powinien zgodnie z prawem ponieść karę. Na burmistrza na pewno się nie nadaje. WSTYD, WSTYD, WSTYD PANIE ORDON!!!

  • A dokładniej jeżeli mowa o prawie:
   „Art. 67. Kodeksu wykroczeń
   § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie
   przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub
   też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim

   ogłoszeniem, podlega karze aresztu lub grzywny.”

  • Hahah! Ordon zrywa plakaty Ostapki i nie wolno o tym informować i tego napiętnować? Nawet wójt w zapadłej wsi nie zniża się do takich rzeczy jak zrywanie plakatów konkurencji. Takie coś w wykonaniu burmistrza zrównuje go właśnie z tym gościem o imieniu Grzegorz, który robi tak samo. Z tym, że Grzegorzowi P. się wybacza, bo każdy wie jaki on jest. Ordon wstydź się!

  • To uwierz. Sprawa zapewne trafi na policje. Myślisz, że wolno pisać kłamstwa? Za pisanie kłamstw można mieć zarzuty prokuratorskie (zniesławienie). Już raz Wiesław Ordon podał ten portal do sądu i sąd orzekł, że portal napisał prawdę.

 2. A na dodatek P Burmistrz pisze nieprawdę w gazetce Nasze Spawy a o tym że Unidez też zatrudnia i istnieje w nowodębskim środowisku to zapomniał.

 3. Mam nadzieję, że pan Ordon pójdzie na policję i zezna, że nic takiego nie miało miejsca. Jak już się podpiszę pod prtokołem i zezna coś takiego, to będzie ciekawie jak wypłynie nagranie na którym będzie co innego niż zeznaniu. Powodzenia panie burmistrzu! To ja wieszałem te plakaty. Pan wie kim ja jestem.

  • Proszę o opublikowanie nagrania opinii publicznej, gdyż będzie ono miało znaczący wpływ na ilość głosów oddanych na kandydatów na burmistrza.

  • Osoby które grają w szachy albo w brydża wiedzą że jest coś takiego co się nazywa strategia. Publikacja nagrania (np z kamerki samochodowej albo z audio z telefonu) na tym etapie jest przed wczesna. Lepiej poczekać aż ktoś zezna nieprawdę na policji (fałszywe zeznania) i wówczas puścić taki filmik. Wtedy jest już nie tylko mandat ale proces karny za składanie fałszywych zeznań. Dlatego warto poczekać na to co kto zezna na protokół.

 4. Ciekawe czy wspomniane „plakaty” były z onaczeniem komitetu wyborczego czy anonimowe jak to Pan Ostapko ma w zwyczaju. Jak były anonimowe to zwykła makulatura. Skoro Pan redaktor przywołuje kodeks wykroczeń czyli chyba nie były oznaczone.

  • Czyli Zygmuncie drogi, przyznajecie się, że Wiesław Ordon zrywał plakaty.Przyznajecie się bo wiecie o który konkretnie plakat chodzi :))) A ja Ci powiem tak: Nawet ogłoszenia o sprzedaży pralki zrywać nie można. Poczytaj kodeks wykroczeń. Macie go tam w urzędzie u strażników miejskich.

  • Nie mam na imię Zygmunt, nie pamiętam który raz Ci to powtarzam. Nie znam sytuacji ale potrafię czytać między wierszami. A tak przy okazji wieszanie plakatów nie oznaczonych przez Komitet Wyborczy stanowi wykroczenie przeciw ordynacji wyborczej. Czyżby Pan politolog Ostapko nie znał przepisów wyborczych? Odrobine wstyd….

  • Nie możesz zrywać żadnych ogłoszeń. Kodeks wykroczeń:
   Art. 124. § 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

  • A może jednak to, także, gdy zakleja się inne plakaty:
   Art. 67. § 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem,podlega karze aresztu albo grzywny.

   § 2. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie, afisz lub plakat wystawiony publicznie przez instytucję artystyczną, rozrywkową lub sportową albo w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, afiszem lub plakatem,podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.

  • A także to, gdy nie można ustalić wartości uszkodzonego, zniszczonego mienia:
   Art. 126. § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia, przywłaszcza sobie albo umyślnie niszczy lub uszkadza cudzą rzecz przedstawiającą wartość niemajątkową,podlega karze grzywny albo karze nagany.

   § 2. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

  • Prawda bo to ja wieszałem. A wpis wyżej „tutejszy” przyznał ten fakt, ale nieudolnie tłumaczy Ordona że on sobie może zrywać różne ogłoszenia :)

  • Mnie nie było na miejscu zdarzenia, więc nie powołuj się na mnie. Po szybkiej lekturze dowiedziałem się, że wieszanie plakatów bez oznaczenia komitetu jest wykroczeniem. Czyli teraz pytanie czy na „plakatach” było oznaczenie komitetu wyborczego? Bo jeśli nie samo ich powieszenie stanowiło wykroczenie.

 5. Miałem głosować na Ordona lecz po ostatnich aferach mam dosyć ludzi którzy pchaja się do władzy 3 kadencję .POSTANOWIŁEM DAĆ MŁODYM MÓJ GŁOS

 6. Jaki zal. Niech sie juz skonczy ten cyrk bo wieje nuda. Kazdy drugiego by zajechal, zjadl, zaj**al ! Dopiero jak dojdzie do jakiejs tragedii narodowej to kazdy udaje skruche !! A w takich sytuacjach jak ta ludzie podjadaja sie nawzajem jak psy ! O – KROP – NOŚĆ !!!!!!!!!!

  • Ale pitolisz. Nie wieje żadną nudą. Jest wesoło i ciekawie. Dotąd żaden burmistrz w historii Nowej Dęby, powiatu i chyba województwa nie zrywał osobiście plakatów konkurencji. Śmieszne to jest i nadaje się do Teleekspresu :)

 7. Jacy wy jesteście smieszni, sami siebie nakrecacie. Skoro komuś wieje nudą, a dla kogoś innego to jest tylko ujadanie to teraz pomyślcie. Temat jak temat- piszecie, że jak z piaskownicy, no to skoro was wszytskich by tak to nie interesowało strasznie i nie chcielibyście czytać tych sensacji to wciagu kilku godz nie bylo by tu tylu komantarzy. Gdzie pod postem, że coś zostało zrobione pozytynwego przez Marka (turniej niepodlegolosci) od kilku dni jest tych komenatyrzy tylko kilka. Dlaczego? bo to nie jest ciekawe dla was! Wbrew temu co piszecie, że macie dość tych przepychanek to wlasnie takie informacje was interesuja. Nie cos dobrego i fajnego zrobionego z wlasnej inicjatywy i za swoje pieniadze i poswiecajac swoj czas tylko ujadanie i cyrk przedwyborczy. A Ordonowi ewidentnie przeszkadza jego najwiekszy rywal, który wyrósł na jego oczach tak szybko. I ja jestem wstanie uwierzyć, że burmistrz zerwal te plakaty. Czemu nie? skoro przegrana tuż tuż i może dwie osoby mniej dzieki jego akcji zrywania plakatów dowiedzą się o prawdzie

  • Pisze tutaj dwóch może trzech ordonowców co się boi o to, że Ordon przegra a oni stracą swoje ciepłe stołki. A kto ich później zatrudni jak to cieniasy? Ostapko wygra bo ludzie mają już dość Ordona, Żołędzia, Serafina, Mroczkowej i całej tej bandy. A za wycięte dęby na plantach to powinni zostać zakuci w dyby.

 8. Ordon zdzierał plakaty. Od zawsze wiedziałem, że z to oszołom. A tym co powątpiewają powiem tylko tyle: gdyby jakikolwiek artykuł opublikowany na tym portalu był nie prawdziwy to Marek Ostapko już dawno został by skazany przez sąd i płacił wysokie odszkodowania. Ordon już raz poszedł do Sądu, że niby nieprawdę się na infonowadeba.pl pisze. I co się stało? Przegrał z kretesem. I to pokazuje, że wszystko co tu jest napisane jest prawdą. A ja wiem, że prawda boli Ordona i jego nielicznych zwolenników bardzo mocno. Dobrze, że w niedziele ludzie powiedzą tej bandzie nieudaczników WON!

 9. z tego co widzę to plakaty są oznaczone , Ordon niech uzyje okularów zamiast się z nimi fotografować do gazety żeby mądrzej wyglądać

  • Mówią ludzie, że jest nagranie ale czekają co Ordon zezna na policji. Jak skłamie, że taka akcja nie miała miejsca to wtedy się wyciągnie nagranie i zrobi sprawę o fałszywe zeznania :) Polecam sięganie po gry logiczne, np. szachy. Uczysz się wtedy strategii i kalkulacji, a nie żeby się ze wszystkim wystrzelać od razu :)

  • Ostapko kasuje wpisy legalnie, na swoim portalu. Ordon zrywa plakaty z tablicy, nie wolno tego robić. To jest różnica jednak. A u Ordona na stronie w ogóle nie można komentować!!! Na stronie gminy tez nie można komentować i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

 10. I pomyśleć, że taki osobnik bez żadnej klasy i żadnego honoru przez 2 kadencję piastował urząd burmistrza, a wcześniej sekretarza gminy , to nie wiadomo; smiac się czy płakać. Jednym słowem kariera Nikodema D.

 11. Az mi sie nie chce wierzyć, że nie zostało to nagrane. A moze to tylko podpucha?A moze owi wyslancy Gestapki wieszali plakaty na Ordona płocie?

 12. Panie Marku idąc za Pana słowem pragnę przypomnieć Pańskie zobowiązanie z spotkania przedwyborczego na którym zobowiązał się Pan do pracy na budowie ( dla tych co nie byli przypomnę – Pan Marek na ostatnim przedwyborczym sejmiku zobowiązał się iż w przypadku przegranej podejmie nie krótsza niż miesiąc pracę na budowie)

  • Właśnie całkiem niedawno z przyjaciółmi rozmawialiśmy na ten temat, cóż zobaczymy czy Pan Marek dotrzyma danego słowa i zatrudni się na budowie.

  • Witać, że ordonowcy nie przestają kłamać. Na kłamstwie wygrali a teraz ciągną opowieść dalej. Nic takiego nie miało miejsca. Słabe poczucie humoru nawet jak na ordonowca :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here