Wojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych.

3

W niedzielę 6 marca na terenach sportowych Stali Mielec odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w biegach przełajowych.

W tej imprezie ,która zainaugurowała ,sezon biegów przełajowych wystartowało pięciu młodych zawodników MKS Stal Nowa Dęba. Zdobyli oni trzy medale:jeden srebrny i dwa brązowe. Na dystansie 1km w grupie dzieci starszych srebrny medal zdobył 13 letni Witold Wrona a tuz za nim na trzecim miejscu przybiegł o rok młodszy Szymon Zięba. W grupie dzieci starszych Katarzyna Serafin zajęła 6 miejsce ,zaś wśród młodziczek jedenasta była Marcelina Serafin. Trzeci medal zdobyła Katarzyna Wojciechowska,która na dystansie 2km zajęła trzecie miejsce. Był to najcenniejszy medal w ekipie Nowej Dęby,gdyż w stawce rywalek było kilka czołowych zawodniczek naszego kraju w tym medalistki Mistrzostw Polski a sama trasa płaska co sprzyjało szybkim zawodniczkom. Kasia,która świetnie biega długie dystanse (jest aktualną Mistrzynią Polski młodziczek w biegach Górskich) niespodziewanie nawiązała walkę ze specjalistkami od krótkich dystansów i udowodniła ,że jest bardzo dobrze przygotowana do rozpoczynającego się sezonu. Zwyciężyła dwukrotna Mistrzyni Polski na 600m Weronika Wyka z Przemyśla przed brązową medalistką Halowych Mistrzostw Polski Beatą Krawiec z Victorii Stalowa Wola.

Następną imprezą,w której wezmą udział nasi biegacze będą eliminacje do Mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Zawody te odbędą się również w Mielcu 18 marca a wezmą w nich udział najlepsi zawodnicy z województw: podkarpackiego i małopolskiego.