Wybory 2010: Burmistrz

108

W poprzednim tekście „Wybory 2010” poruszaliśmy temat rady miejskiej. Dziś chcemy poruszyć dyskusję na temat tego, jakie prawa i obowiązki posiada burmistrz naszego miasta, ile zarabia i przede wszystkim czego oczekujemy od politycznego szefa naszej wspólnoty.

Od 2002 roku wójtowie/burmistrzowie/prezydenci miast są wybierani w wyborach powszechnych. Wcześniej główny urzędnik w gminie był wybierany spośród grona radnych. Objęcie obowiązków przez burmistrza następuje z chwilą złożenia ślubowania wobec rady miejskiej i upływa z dniem upływu kadencji tejże rady. Burmistrz w drodze zarządzenia powołuje oraz odwołuje swojego zastępcę lub zastępców i określa ich liczbę.

Zadania i obowiązki Burmistrza
Burmistrz jest kierownikiem Urzędu Miasta i reprezentantem gminy na zewnątrz. Podlegają mu bezpośrednio: Straż Miejska, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Do zadań Burmistrza należy w szczególności:
1) przygotowywanie projektów uchwał Rady Miejskiej,
2) określanie sposobu wykonywania uchwał,
3) gospodarowanie mieniem komunalnym,
4) wykonywanie budżetu gminy,
5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych,
7) sprawy z zakresu gospodarki lokalowej, komunalnej, ochrony środowiska, rolnictwa, gospodarki łowieckiej i leśnej, działalności gospodarczej,
8) zadania w zakresie stanu cywilnego,
9) sprawy wojskowe, ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej,
10) inwestycje i remonty,
11) sprawy ładu i porządku publicznego,
12) zadania z zakresu informacji niejawnych.

Do wyłącznej własności Burmistrza należy:
1. W zakresie ochrony życia i mienia mieszkańców:
1) opracowanie planu operacyjnego przed powodzią, ogłoszenie i odwołanie pogotowia i alarmu przeciwpowodziowego,
2) zarządzanie ewakuacji z obszarów bezpośredniego zagrożenia,
3) w przypadku wprowadzenia stanu klęski żywiołowej podejmowanie działań określonych w innych przepisach prawa.
2. W zakresie zarządzania mieniem i gminnej gospodarki finansowej:
1) zaciąganie zobowiązań mających pokrycie w ustalonych w uchwale budżetowej kwotach wydatków, w ramach upoważnień udzielonych przez Radę,
2) emitowanie papierów wartościowych, w ramach upoważnień udzielonych przez Radę,
3) dokonywanie wydatków budżetowych,
4) dysponowanie rezerwami budżetowymi,
5) udzielanie pełnomocnictw kierownikom jednostek organizacyjnych gminy nie posiadających osobowości prawnej.

Zarobki burmistrza
Skoro wiemy już jakie obowiązki spoczywają na burmistrzu, warto zapytać, jakie pobiera za to wynagrodzenie i czy jest ono adekwatne do powierzonych zadań i zakresu odpowiedzialności.
Jako redakcja odpowiemy jedynie na pierwszy człon tego pytania, resztę pozostawiając pod osąd czytelnikom.

Zarobki burmistrza brutto:
1. wynagrodzenie zasadnicze – 5000,00 zł;
2. dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego -1000,00 zł;
3. dodatek specjalny (obligatoryjny – od 20 do 40% wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego) w wysokości 30% łącznie wynagrodzenia miesięcznego i dodatku funkcyjnego – 1980,00 zł;
4. dodatek funkcyjny – 1600,00 zł.
Łącznie 9580,00 zł.

Burmistrzowi przysługuje również nagroda jubileuszowa (za 20 lat pracy, 25, 30, 35, 40) i dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. trzynasta pensja.

\”Pozapłacowe\” świadczenia:
1. służbowy telefon komórkowy z miesięcznym limitem rozmów do 100,00 zł netto,
2. ryczałt za korzystanie z własnego pojazdu do celów służbowych – max. 150,00 zł miesięcznie. Kwota ta pomniejszana jest o 6,82 zł za każdy dzień nieobecności w miejscu pracy np. z tytułu urlopu, delegacji służbowej, choroby.

Odwołanie burmistrza
Wójta można odwołać poprzez referendum lokalne w trakcie trwania kadencji, do rozpisania którego potrzebny jest wniosek co najmniej 10% wyborców. Referendum jest ważne, gdy udział w nim weźmie nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu. W razie wygaśnięcia mandatu wójta przed upływem kadencji (np. w razie odmowy złożenia ślubowania, złożenia pisemnej rezygnacji, śmierci, odwołania z urzędu) funkcję wójta, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez premiera.

Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym nie można łączyć funkcji wójta oraz jego zastępcy z:
– funkcją wójta lub jego zastępcy w innej gminie,
-członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w gminie, w której jest wójtem lub zastępcą wójta,
– zatrudnieniem w administracji rządowej,
– mandatem posła lub senatora.

Opr. Marek Ostapko


Pytania do dyskusji:
Kogo widziałbyś na urzędzie burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba? Jakimi cechami powinien odznaczać się przyszły burmistrz? Jak oceniasz rządy obecnego burmistrza? Czy Twoim zdaniem wynagrodzenie burmistrza powinno być większe?

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

108 KOMENTARZE

 1. Wiesiek ma pole manewru i ściąga kasę, nie dlatego, że ma do tego szczególny talent, ale dlatego, że w województwie siedzi jego ekipa i pcha to.

  Jakby nie było, nie jest to dla nas póki co zły układ. Tylko żeby zaczął normalnie traktować miasto.

 2. Jeżeli już coś piszecie to nie róbcie takich ,, ortografów" sprawdzie sobie w słowniku jak macie wątpliwości .
  Pieniądze z unii nie przyjdą same , przekonała się już o tym niejedna Gmina , więc nie uszczuplajmy zaangażowania i osiągnięć obecnemu burmistrzowi…

 3. Pan Ordon jest najlepszym Burmistrzem jak dotad , ale wiadomo ze wszystkim nie dogodzi i czasami z pustego nie naleje!!

 4. wiem że teraz oburzą się Ci którzy mają najniższą krajową ale szefowie malych firm zarabiają wiecej niż burmistrz 20 tysiącznej gminy gospodarujący budzetem ponad 30 mln rocznie. Radni i burmistrz powinni zarabiac wiecej.

 5. wyliczyliscie prawie 10000 na papierze,nie zapominajcie o napiwkach ,ktore przy dobrych wiatrach przewyzszaja kilkakrotnie to wynagrodzenie zasadnicze.

 6. Jak chodził po kolędzie(po domach)zbierając poparcie ,obiecywał że zrobi porządek z psami- a miasto dalej jest zasrane.Wiele osób właśnie z tego powodu nie poprze już tego Pana.

 7. Pewne warunki stworzono , żeby sprawie piesków coś zaradzić i uporządkować zakupiono nawet zestawy dla czworonogów i co z tego, ilu właścicieli psów z tego skorzystało ??? NIE BURMISTRZ TYLKO CAŁE SPOŁECZEŃSTWO POWINNO ZAREAGOWAĆ NA WŁAŚCICIELI PSÓW !!!!!!

 8. Żenada jak chcesz oceniać burmistrza w oparciu o psie kupy:( Weź się ogarnij . Ciekawe ilu właścicielom psów zwróciłeś uwagę żeby ich psy nie srały po ulicach?

 9. A mieszkancy dzielnicy Deba czekaja na decyzje w sprawie lokalizacji masztu Telefonii komorkowej koło Debianki. Mamy nadzieje ze uwzgledni to ze mieszkaja tam ludzie, a takze ze sa to tereny pod przyszła ekspansje miasta. Bedziemy o tym pamietac podczas wyborow.

 10. A ja jestem ciekawy jakie jest zadłużenie miasta w stosunku do przychodów jakie generuje. Wszystko ladnie sie buduje plany projekty, ale zeby ta banka kiedys nie pekła.
  O ile wzrosło zadłuzenie gminy podczas urzedowania obecnego Burmistrza.

 11. Chciałabym wiedzieć ile kosztował projekt na nową fontanne i co się stało ze stara. Ile kosztowa projekt na "przeróbkę" plant, ile kosztował projekt rewwitalizacji Nowej Dęby, który opracowała nowa władza, jak tylko zasiadła na stołkach, a który to projekt , jak widać został w koszu itp,itd. Kto mi odpowie na pytanie dlaczego panu Grzędzie my podatnicy zapłaciliśmy za oczyszczenie terenu pod nowy blok? Dlaczego piękna działka za kościołem "na górce" stoi pusta? Czyżby czekała na wiadomego bizbnesmena? A jeszcze komu potrzebna doga za sklepem meblowym "Bomby". Już wyrzucono tych biedaków, co mieli tam ogródki działkowe. Widziano tam pana Gęgotka. Jak myślicie czy dużo zmieniło się od czasu sekretarzy PZPR. Te same metody i działania. Kasa dla nich a trochę igrzysk ,za nasze zresztą pieniądze ,dla mas.

 12. Tęskno ci za PZPR ??? Nie ma co porównywać metod i działania tamtych czasów do obecnych nie czas na dawanie przykładów, a byłoby ich sporo . Odnośnie spraw, które poruszasz to nie kombinujcie tylko jak macie kasę i chęć inwestowania stawajcie do przetargu , wpłacasz wadium i rywalizujesz DASZ WIĘCEJ OD INNYCH WYGRASZ , patrząc obiektywnie czepiacie się tego p. Grzędy jakby dostał coś w prezencie , sięgnijcie pamięcią do przetargów ile osób w nich uczestniczyło i kto w przyszłości stanie do przetargu na terenach pod inwestycje,

 13. Hola, Hola,zaraz, zaraz… do #19:
  Wypowiadasz się jakbyś z wypowiedzi #18 przeczytał tylko dwa słowa: Grzęda i PZPR, a dalej tylko opaska na głowę i za Cesarza.

  Nie mniej jednak widzę, że "siedzisz w temacie", więc może poruszymy o pozostałe kwestie zawarte w treści #18, np:
  [i]"Kto mi odpowie na pytanie dlaczego panu Grzędzie my podatnicy zapłaciliśmy za oczyszczenie terenu pod nowy blok? Dlaczego piękna działka za kościołem "na górce" stoi pusta? Czyżby czekała na wiadomego bizbnesmena?"[/i]
  Czy są to fakty, czy tylko jakieś wymysły? Czekam na odpowiedź B)

 14. [quote]patrząc obiektywnie czepiacie się tego p. Grzędy jakby dostał coś w prezencie , sięgnijcie pamięcią do przetargów ile osób w nich uczestniczyło i kto w przyszłości stanie do przetargu na terenach pod inwestycje,[/quote]

  Czy twoim zdaniem to, że wymieniony przez Ciebie/Pana gentelem wspierał w kampanii wyborczej obecnego Wiesława Ordona czy obecnego staroste Wacława Wróbla i komitet Nasz Samorząd, mogło/nie mogło (niepotrzebne skreślić) mieć jakiś wpływ na tempo prac przy burzeniu kotłowni (za publiczne pieniądze pozbyto się straszydła które mogło zniechęcać potencjalnych klientow nowowybudowanego bloku wspomnianego gentelmena) albo też na tempo przepchnięcia uchwały na temat finansowania niepublicznych przedszkoli gdy tylko nasz dobroczyńca pan Paweł postanowił założyć prywatne przedszkole? (Będzie otrzymywal na ten cel pieniążki z naszych podatków). Czy nowopowstały parking nieopodal PKSu jest wyłączie dla uzytkowników PKSu czy dla wszystkich chętnych, w tym gości hotelu pana Pawła? Czy jeśli wokół jakiejś nieruchomości np. hotelu buduje się nowy parking i poprawia estetykę miejsca to wartośc takiej nieruchomości rośnie czy spada? Kto zapłacił za wycięcie drzewek (to chyba ul. Jasna) tam gdzie kiedyś stały garaże? Kto zyskał kupując odlesiony teren ?
  I odziwo uznano, że piękne drzewa wzdłuż ul. Rzeszowskiej należało wyciąć..Czy zasłaniały hotel przejezdnym?
  Przypadek? Zbieg okoliczności? Nie wiem, nie znam się, nie orientuje się. Najelpiej zgrywać głupa, nie pytać, nie wnikać.
  Powiem tylko, że siądz Bronisław Bozowski mawiał: "nie ma przypadków, są tylko znaki".

 15. I jeszcze jedno. Co do przetargów i co do ziemi po kotlowni czy placu po przedszkolu.

  NA CO CZEKA NASZ SAMORZĄD? dlaczego nie ogłasza się przetargu, nie reklamuje sie go w gazetach i środkach komunikacji masowej jak to ma w innych gminach? W takiej pipidówie wiadomo, że są moze 2-3 a poki co tylko jedna osoba zainteresowana gruntami. Jeśli chce sie zarobic trzeba znaleźć konkurencje. A zeby ją znaleźć trzeba uderzyć z reklamą i kapmania informacyjną a nie wieszać ogloszenie na przetargu na tablicy w urzędzie, albo zaszyć ją gdzieś na stronce samorządu.

 16. Dla mnie obecny burmistrz niczym sie nie "wyróżnił", robi to za co mu sie płaci, czyli "wywiązuje się" i tyle. Inwestycje są robione glownie pod przyszłych wyborców, w ostatnim czasie to już widoczna "gonitwa" z ich realizacją, podobno budżet gminy jest przeinwestowany. Dużym jego minusem jest to,ze facet nie ma koncepcji na to miasto (jego działania są doraźne)- i tutaj sie kłaniają braki w strategii rozwoju gminy i inne zależności (typu polityczne układy). Przez całą kadencję nasze władze nie wiedzą, co zrobic np. z atrakcyjnym terenem po byłym przedszkolu, z terenami nad zalewem, z wyznaczaniem nowych terenów pod budownictwo, ślimaczy się zagospodarowanie centrum miasta itp.- ogólnie brak jest tempa i perspektywicznego myślenia. Można jeszcze dodać,że rada miejska składa sie głównie z radnych pochodzących ze wsi, których inwestycje miejskie tak bardzo nie interesują, ich brak zaangażowania jest cały czas widoczny.Ta rada jest poprostu słaba, a w tym układzie burmistrz manewruje jak chce.

 17. Dlaczego nie wylesia się jeszcze terenów na wschód. Na co się czeka?
  Po cholerę wykonano ten kawałek ścieżki rowerowej wzdłuż Rzeszowskiej. Zrobienie tranzytu rowerowego jest niekorzystne dla miasta ! Dlaczego dajecie się nabierać cwanym budowlańcom ? Dlaczego nie rusza remont SOK-u ? Kto zapłaci za straty poczynione tą bezczynnością? Dlaczego tego typu pytań nie zdają radni ?!

 18. Przyjdzie kiedyś na sesję to posłuchacie , jak radni z miejscowości satelickich narzekają, że pieniądze idą tylko do Nowej Dęby. Czymże byłaby gmina bez tego miasta. czy wystraczyłyby tylko wiejskie centra kultury i chodniki na wsiach. przecież liczebnością mieszkańców przewyższamy wszystkie oizostałe sołectwa i to nasze głosy wyborcze mają siłę sprawczą, czyli możemy wybrać radnych i burmistrzów bez pomocy mieszkańców okolicznych wsi. Dlaczego więc oni mają więcej do powiedzenia niż nasi radni. Ano takich wybraliśmy. Miękkich, spolegliwych. Radny Gruszka ostanio powiedział, że szkoła nr 2 nie potrzebuje dużej hali sportowej, a radny Gazda, że dostosuje się do decyzji rady. Dlatego też rządzi Tarnowska Wola, Chmielów itp.

 19. Pan Paweł Grzęda :;)Wiele słów krytyki na temat Pawła słychać dookoła, ja tym razem będę bronił
  Pana Pawła .Zakładam że mam absolutną rację:@ .Pan Paweł dzięki posiadanym środkom
  wiedzy,układom,tworzy miejsca pracy przyczynia się do rozwoju Nowej Dęby i jest jednym z
  nielicznych przedsiębiorców w naszym grajdołku który promuje miasteczko ,na szeroką skalę .nie
  zdajemy sobie sprawy jakie to szczęście że tacy ludzie jak Grzęda ,i jego hotel Szypowski jak P.Mikołajczyk i
  Karczma Jorgula .Jak Biliński i jego bombki zechcieli coś robić w Nowej Dębie .Nie interesuje
  mnie skąd Paweł ma pieniądze wszystko to plotki i nie ma się czym Panie Pawle przejmować
  .Przyjmijmy że jak kiedyś niewinnego piekarza ze śląska Pawła skutego nad ranem wyprowadzą w
  majtkach zakominiarkowani , jak Tytanów pracy nawet kiedyś zabraknie, to wszystko co zrobili
  zostanie w miasteczku .Nawet odrobina problemów które ma Paweł was krzykaczy by zabiła :Da on musi
  nieść ciężar i godnie stawiać czoła . Cel uświęca środki więc skoro Facet jest WIELKI to dajcie
  mu wszelkie możliwości i otwartą drogę .Chwała Ordonowi i Radzie że nie blokuje jego kroków
  .Płaczecie nad kilkoma krzakami że wyczyścił plac o wielki Pawle dzięki ci że nie muszę
  wyjeżdżając z parkingu kukać jak idiota czy coś z lewej nadjeżdża . Hotel to koszmarek
  architektoniczny ale to nie Pawła wina dla mnie ohyda ale jest !Panu dziękuj narodzie że nie
  musimy jechać do Baranowa I za to dziękuję ci Pawle .Apeluję Pawle buduj ,kupuj. wygrywaj przetargi.
  na pohybel krzykaczom .Dzięki Tobie Pawle Nowa Dęba piękniejszą się staje .Jeżeli nie Ty to kto
  ?..Jak poeta powiedział:..Zgraja obślinionych goło****ców potrafi tylko warczeć .A ty Pawle i tak
  ze sobą do trumny tego nie zabierzesz .:D
  Ps.Po jakie gówno ktoś nasadził drzewka wokół dworca i hotelu krzewy to też są ładne takie małe
  drzewka :D
  Pozdrawiam
  Don Qujote

 20. człowieku ogarnij się ! Idź do niego do pracy to sam się przekonasz jaki jest, a podejrzewam, że szybko zmienisz zdanie na jego temat :(

 21. Wyluzujcie z Pawłem, politycznym młynem kręci kto inny. Wesoły spacerowicz. Stary wyga. Cierpliwy i doświadczony. Prosty i pragmatyczny. Leciał na fali, nie zawsze na grzbiecie, ale zawsze wyżej niż zero wykresu. Czy poleci tym razem? Wygra zbyt umiarkowane czy zbyt wysokie ciśnienie? Posłuchajta – lasu!

 22. Niech szumi. Nieważny jest wynik. Jak szumi, to życie jest trochę bardziej urozmaicone. I o to chodzi. Żeby nie było nam nudno. Życie zawsze jest takie, jakie jest. Z dyskusją jest jak z kasą – jeżeli się ją ma przez chwilę, później wspomina się ten czas jako wyjątkowo barwny i wesoły. Dlatego dymienie na forach jest, mimo często głupawego charakteru, orzeźwiające ;-).

 23. Nawiązując do jednej z ciekawszych wypowiedzi: proponuję wprowadzenie dobrej praktyki uchwalania nie tylko budżetu ale także strategii tak na okres 1,5 kadencji, ew. 2,5 kadencji. Nie usiłuję być oryginalny. Chodzi o sprawdzone i dobre rozwiązanie funkcjonujące w związku socjalistycznych republik europejskich zwanym unią europejską. Naprawdę dobre rozwiązanie. Polecam.

 24. Jak się grek rodzi to Żyd płacze .:)A ja kocham Greków i ich mądrość .2000 lat jedli małe rybki do wina i nic się nie działo a tu unia zakazała to greckie kontrole zaprzestały nękania restauracji gdzie je podawali .Wyskubali Niemców na turystyce jak widzą Niemca to cena wzrasta 300 %.Greckie państwo jest biedne ale naród jest jednym z najbogatszych w Europie .Widzą że strefa euro się wali na łeb na szyję to zrobili manewr i mają kasę na następne lata .Wszelkie strajki i demonstracje to pic na wodę organizowane na pokaz .To euro komuna trzeszczy i za niedługo pęknie .Jak się grek rodzi to Żyd płacze .Początek końca Panie Mariuszu [b]socjalistycznych republik [/b]zaczął się na Bałkanach i niezmiernie mnie cieszy .:Teraz kto wydrze więcej ?????? Panie Burmistrzu ?????????????:)
  Ps .Mój poprzedni komentarz nie został skrytykowany –czyżbym miał świętą rację ????:D

 25. A u nas niektórzy spieszą się do strefy EURO… Parafrazując: jak Polak się rodzi, to Żyd się cieszy ;)

  Wolałem tych Greków sprzed ponad 2000 lat, tak estetycznie, ale w ostatecznym rachunku liczy się zdolność przetrwania.

 26. Nie do końca rozumiem, co ma burmistrz Nowej Dęby do Greków , strefy Euro, Żydów i socjalistycznych republik?
  Mnie osobiście drażnią w Nowej Dębie psy walące odchody gdzie popadnie, te czarne ptaki walące odchody po każdym samochodzie, menele pod "Kopciem" jęczące o złotówkę na jabola, brak poczekalni PKS, brak miejsca do relaksu typu park, miejsce pod grilla, brak bezpiecznego miejsca zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia, brak odrestaurowania starej, ale za to z duszą fontanny, drażnią swym wyglądem stare kioski i budki handlowe rodem z lat sześćdziesiątych ub. wieku, drażni gwiazdka bożonarodzeniowa w maju umieszczona na budynku UMiG, drażni niezagospodarowane otoczenie dołka z wodą zwanego zalewem, drażni brak widocznej policji na ulicach, drażnią śmierdzące kurniki za garażami….
  A wy tu o Grekach….

 27. Może mi ci krytykujący pracę burmistrza wyjaśnią ,czy przystanek PKS jest brzydki – nie mamy się czego wstydzić.
  Basen funkcjonuje-nie trzeba jechać do Cmolasu lub Tarnobrzega,parking przy kościele nie w błocie,jest szansa na odzyskanie przez gminę terenów przejętych przez TSM.
  Zmiana oświetlenia w mieście,fontanna- na miarę XXI wieku.
  Nowe parkingi dla pojazdów przy blokach,remont chodników.
  Będzie remont Domu Kultury,remonty szkół, i wiele nie wymienionych a zrealizowanych zadań.
  Który burmistrz zrobił więcej.
  Mam nadzieję i pragnę aby ten burmistrz pełnił ten urząd jeszcze kilka kadencji a Nowa Dęba radykalnie zmieni swoje oblicze.
  Gmina potrzebuje takiego GOSPODARZA.

 28. Normalnie szczęka ''opadneła mi wogle'' [pis.oryginalna!] prowokator się podszył pod Qujote i wygenerował tak poddańczy tekst.. jakieś ladaco albo coś..
  i tyle wyrazów ''ciurkiem'' – chwalebnych / majonez = to nie jest oryginalny Qujote!! -on czyni =CHILLI – Nie budyń!

  errata – lub nie.. a grecy 2000 lat odcinają 'kupony '' z mitologii…a ekonomia mocniejsza niż ZEUS i oracle.. jakieś Pytiie…

 29. [quote]Może mi ci krytykujący pracę burmistrza wyjaśnią ,czy przystanek PKS jest brzydki – nie mamy się czego wstydzić.[/quote]
  Przystanek to kilka słupów pokrytych blachą które kosztowały nas niebagatelną kwotę pieniędzy. Ci którzy teraz w tych deszczowych dniach korzystają z przystanku czują na własnych plecach i twarzy jakie to cudeńko. Mówiąc krótko ani to piękne, ani funkcjonalne. No sorry, ale taka prawda.

  [quote]Basen funkcjonuje-nie trzeba jechać do Cmolasu lub Tarnobrzega[/quote]
  Basen to zasługa poprzedników. Przypomnij sobie co mówił Żołi z Wieskiem na temat basenu: ze po co? że to zbyt kosztowne itd. Narzekali, że muszą kontynuować budowę. Ale do przecinania wstęg pierwsi. I nie funkcjonuje tak dobrze bo sauna sie wyłącza, a i jak pamietasz ze ślizgawką też były jajca. Do tego w najlepszych godzinach gdzie jest najwiecej ludzi wpierdzielają kursy dla nauczycieli i wyłączają z uzytku kawal basenu. jak mozna?
  [quote]parking przy kościele nie w błocie[/quote]\
  błagam! nie wmówisz mi ze jesteś tak naiwny ze nie wiesz że to zagrywka mająca na celu udobruchanie kościoła aby ten popierał grupe trzymającą wladze w obecnych wyborach. Ba! to odwdzięczenie sie za poparcie w wyborach 2006.
  [quote]jest szansa na odzyskanie przez gminę terenów przejętych przez TSM.[/quote]
  dobra decyzja i … dobry interes nie tylko dla gminy. zastanów sie jakie pieniadze wchodza tu w gre i pomysl ze pewne siły już dzielą skórę na niedzwiedziu.
  [quote]Nowe parkingi dla pojazdów przy blokach,remont chodników.[/quote]
  Zwykle wypelnianie obowiązków samorządu. Za kazdej kadencji to samo… Chodniki.. Już mnie to nie urzeka.
  [quote]Który burmistrz zrobił więcej[/quote]
  Żaden. Ale to nie znaczy że nie można wybrać jeszcze lepszego i z utęsknieniem czekam na taką osobe.

  [quote]Będzie remont Domu Kultury[/quote]
  SKANDALEM jest, że nie zrobiono tego na początku. Policz sobie ile pieniedzy gmina przez to straciła i co mozna bylo za to zrobić. To jest WIELKIE ZANIEDBANIE i jakoś nikt za to nie poniósł odpowiedzialnosci.

  Wiesiek jest pewny swojej wygranej. I wygra bo ludzie nie rozumieją pewnych zależności, nie mają wiedzy kto, co i jak. Widzicie tylko to co chcą zebyscie widzieli a obok robi sie dobrą kase.

  CO DO BASENU. ILE ETATÓW POWSTAŁO JUŻ PO NABORZE DO PRACY NA BASEN?

  Na robote moze tutaj liczyc chyba tylko przyszły zięć pewnych prezesów..

 30. [quote]Jak się grek rodzi to Żyd płacze .SmileA ja kocham Greków i ich mądrość .2000 lat jedli małe rybki do wina i nic się nie działo a tu unia zakazała to greckie kontrole zaprzestały nękania restauracji gdzie je podawali .Wyskubali Niemców na turystyce jak widzą Niemca to cena wzrasta 300 %.Greckie państwo jest biedne ale naród jest jednym z najbogatszych w Europie .Widzą że strefa euro się wali na łeb na szyję to zrobili manewr i mają kasę na następne lata .Wszelkie strajki i demonstracje to pic na wodę organizowane na pokaz .To euro komuna trzeszczy i za niedługo pęknie .Jak się grek rodzi to Żyd płacze .Początek końca Panie Mariuszu socjalistycznych republik zaczął się na Bałkanach i niezmiernie mnie cieszy .:Teraz kto wydrze więcej ?????? Panie Burmistrzu ?????????????Smile
  Ps .Mój poprzedni komentarz nie został skrytykowany â�czyżbym miał świętą rację ????Grin[/quote]
  Nie posądzałbym Greków o taką przenikliwość, z całym dla nich szacunkiem.
  To nie Niemcy zostali oskubani przez Grecję. To Grecja została przez nich wykorzystana, jej chylenie się ku upadkowi, tak jak Portugalii, Hiszpanii, Włoch (o których się nie mówi, bo znacznie większe od pozostałych) bardzo pomaga Niemcom. Francja tylko dlatego ciągnie dalej mimo kredytowania większego niż Polska, że importują siłę roboczą.
  Wielka Brytania jest w sytuacji Grecji, ale jej nikt nie pomoże, nie dostrzegam podmiotu, który miałby w tym interes.

  Bałkany i Europa Wschodnia to nie konie trojańskie, które rozwalają Unię. To kraje, które pozwoliły jej przetrwać. Tylko ich deficyty w handlu zagranicznym utrzymały konkurencyjność Niemieckiej gospodarki. Gdyby nie kraje osłabiające wspólną walutę, euro poszybowało by w górę i największy eksporter świata straciłby swoją pozycję.

 31. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie znam kandydata który mógłby zająć ten zaszczytny fotel w urzędzie. Lubię obecnego Burmistrza pomimo jego pewnych zalet no ale z braku laku niech panuje nam obecny.

 32. Zadłużenie Grecji zostanie rozprowadzone po świecie. Co to jest kilkaset miliardów? Kilka dni drukowania pieniędzy.

  Banki od dawna zawiązują rezerwy na ten cel. Jak się okaże, że Grecja będzie w stanie spłacić chociażby 10% zadłużenia banki powiedzą: OK! Świetnie! Mamy 10% zysku, byliśmy pewni, że nie spłacą ani centa.

 33. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie znam kandydata który mógłby zająć ten zaszczytny fotel w urzędzie. Lubię obecnego Burmistrza pomimo jego pewnych wad no ale z braku laku niech panuje nam obecny. W w/w komentarzu miałem na myśli wady a nie zalety przepraszam

 34. To ,że Grecka gospodarka padła – wpływ miało sporo czynników …
  nie tylko sąsiad zza naszej zachodniej granicy.
  Proszę nie upraszczać.

 35. hej WIDZU dawaj na Burmistrza,będą wybory masz szanse MIASTO CZEKA NA TAKIEGO WŁODARZA, krytykować to potrafisz tylko interpretujesz wszystko niezbyt obiektywnie , np. Basen ok. zaczęli poprzednicy z myślą o wygraniu wyborów , ale bez zabezpieczenia środków, PKS – dworzec od początku mówiono ,że kontynuacja budowy będzie w 2011 więc w czym rzecz, cierpliwości . Dworzec PKS to nie tylko sama wita jak piszesz, ale całe otoczenie , czy nie widzisz zmian…..????? zapomniałeś co było?
  PO TWOICH WPISACH WIDAĆ,ŻE JESTEŚ ANTY NASTAWIONY NA OBECNIE RZĄDZĄCYCH BEZ WZGLĘDU NA TO CO BY ZROBILI…

 36. Uważam, że Burmistrz jako reprezentant naszego miasta otrzymuje miesięczne wynagrodzenie za pracę – pracę czyli to wszystko co do tej pory uczynił – nie robił tego za friko tylko za pieniądze. Więc nie można mu zarzucać że czegoś nie zrobił bo te efekty są w pewien sposób widoczne tyle że decyzje które podjął były dobrym wyborem np. czy środki na budowy, zakupy , wszystkie inwestycje etc. I jak mamy go oceniań to na takiej podstawie – tak uważam – ale moge się mylić – jak każdy.

 37. Jeśli uprzytomnisz/oświecisz mnie jak ''państwo '' może
  ''paść'' bez związku z gospodarką to chętnie – przeczytam.
  Brak reform … – oto jest pytanie…
  archaiczna gospodarka oparta li wyłącznie na turystce a to chimeryczny sektor – działa puki ouzo i feta kręcą i zorba..
  Totalnie upraszczając.Ukłony.

  post scriptum – casus Islandii jest ciekawy – ale to zupełnie inna baśń..

 38. Obywatelu "pansa sanczo"!
  Jeśli nie macie nic do powiedzenia w sprawie burmistrza Nowej Dęby, to sugeruję założyć osobny temat pod tytułem "Polityka Gospodarcza Grecji" i tam wynurzać się publicznie.
  My tu dyskutujemy o zdecydowanie bardziej przyziemnej sprawie jaką jest wybór nowego , czy pozostawienie starego włodarza Nowej Dęby, a wy wraz z obywatelem Babulą założyliście tutaj klub wzajemnej adoracji i używając baaardzo mądrych i wielkich słów toczycie akademicki spór o rzeczy merytorycznie i biegunowo odmienne od tematu tego forum
  Oględnie mówiąc i totalnie upraszczając – żegnam

 39. Zgadzam się ze Stefanem co do rozmów w temacie, nie ładnie i nie kulturalnie jest zmieniać temat . Więc proszę o wątki w temacie – jest to INFONOWADEBA a nie INFO WORLD . Dziękuję

 40. Rozwój Dęby będzie wtedy jak burmistrzem zostanie jakiś inżynier od budownictwa/infrastruktury. Wtedy dobierze sobie ekipę i wszyscy będą się rozumieć, tak jak jest w Majdanie. Popatrzcie sobie tam na wskaźniki: liczba mieszkańców, wskaźniki inwestycyjne, pozyskane dotacje i absorbowane miejsca pracy tylko w tej kadencji i porównajcie je z naszymi to wam szczena opadnie. Jeżeli będzie rządzić to zapyziałe i butne nauczycielstwo tudzież usłużni giermkowie z zerową fachowością, to nie będzie nic, tylko pijar, lanie wody i parę ochłapów przed końcem kadencji. Taka jest prawda.

 41. [b][color=#990000][size=16]Tekst kierowany do niejakiego DO WIDZA[/size][/color][/b]
  Człowieku czytaj tekst ze zrozumieniem. Przecież ten dworzec to jest jakaś porażka. Jak można wybudować taki dworzec który nie spełnia swoich warunków chroniących pasażerów przed opadami deszczu lub śniegu. Wyłożono kupę kasy na coś co okazało się bublem przedwyborczym. Odnośnie kontynuacji rozbudowy dworca o wiatę to miała być w roku 2010. tak, że nie wychwalaj tak Wiesława.
  [b][color=#990000][size=20]Człowieku ogarnij się i popatrz co wyrabia ekipa "Wielkiego Wiesława" ![/size][/color][/b]

 42. [color=#0066ff]No fakt, ten dworzec PKS to nie do końca pomyślane dzieło. Ale za to jaka piękna nowoczesna rzeźba z tej wiaty wyszła..Może właśnie o to chodziło….
  No i została poświęcona, więc czepianie się zakrawa na grzech…….[/color]

 43. WIESŁAW BIERZ TEN SWÓJ DWORZEC I SPI…AJ DO TARNOWSKIEJ ! \TYLKO NIE ZAPOMNIJ WZIĄŚĆ ZE SOBĄ SWOJEGO GIERNKA ŻOŁIEGO. TAM BĘDZIESZ SUBER SOŁTYSEM ! :D

 44. Drogi Adminie : Czy komentarze muszą obrażać lub wyglądać jak ten powyżej. Rozumiem że możliwość pisania komentarzy jest uwarunkowana dobrym zachowaniem i regulaminem który dotyczy każdego uczestnika, proszę o reakcje od strony administratora w takich przypadkach jak ten powyżej.

  Do komentującego powyżej :
  Rozumiem że można nie przepadać lub nie lubić np Burmistrza lub jego Zastępcy ale wypisywanie tego typu obraźliwych epitetów nie wypada. Proszę o odrobinę kultury. Nie chciał/a byś aby ciebie drogi komentujący tak nazywano gdyby strony medalu się odwróciły.
  Dziękuje i proszę o kulturalne wpisywanie swoich komentarzy.

 45. PS . Jestem mieszkańcem Nowej Dęby, czytelnikiem i komentującym na portalu infonowadeba , też mam swoje wyrobione zdanie na temat włodarzy naszego miasta ale staram się ich szanować bo : są ludźmi,reprezentantami naszego miasteczka, mieszkańcami itd.

 46. Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.
  Jednocześnie przepraszam za usunięcie wpisu Don Quijote. Na stronę wkradł się bot spamujący forum i usuwając jego wpisy przez przypadek usuneliśmy również wpis DQ, którego nie jesteśmy w stanie przywrócić. Przeprszam za pomyłkę.

 47. Czy to już Anarchia ?;) #36 Stefan że nie rozumiesz o czym piszemy to nie moja wina .A ja pytam? skoro całą politykę monetarną unii w przyszłości trafi szlag ,to może warto zabiegać o dotację i kredyty teraz i wzorem części mieszkańców Nowej Dęby odpowiedzialność za spłatę przerzucić na tych co kredytu udzielali .obywatel z komornikiem ma przesrane ale bankructwo państwa ??? Dlatego Stefanie może warto podpowiedzieć burmistrzowi co robić i nie o grecki przykład tu chodzi Stefanie .Ale ,aby Polak mądry był po przed i po szkodzie .

  Ps.Stefanie problem dla ciebie to ptaki , psy miejsce na grilla, fontanna ,Co Stefanie najlepiej rączki w kieszeniach i w bilard grać .A miotłę w rękę weź , zarób pieniądze , kup działkę, postaw dom i być panem u siebie nikt Ci nie będzie srał na ścieżkę jak kiełbasę tłustą na ogień będziesz kładł .Moje podatki Stefanie .niech się Stefan od nich odwali .Herbaty Stefan niech przyniesie i pomyśli trochę . W Jadachach na wiosnę chłop do telewizji gadał że błoto a dawniej to brał łopatę i piasku przez niedzielę cała wiś nawoziła ,ale teraz to on unijny i mu się należy bo unia płaci .Gó….wno się należy Stefanie ;)
  Pzdr .Dla administr.:@;)

  :)

 48. [center][color=#990000][size=12] "O, Ty, któryś jest jasnym narodów słońcem,
  Naszych dni słońcem niegasnącym
  Jaśniej świeci od słońca
  Twa mądrość wszechogarniająca"[/size][/color][/center]

 49. Don Qujote powiedziałeś swoje. Wolno ci. Ale Nowa Dęba to także jest moje miasto i nie chcę aby mi śmierdziało psie łajno pod oknem tylko dlatego ze jeden palant z drugim nie ma ochoty posprzątać za swoim pupilkiem. Wiele z tego co Stefan napisał jest prawdą, czego ty najwyraźniej nie kumasz. Cóż, czytając twoje wynurzenia i język jakim sie posługujesz, widzimy wszyscy że jeszcze sporo słomy musisz wyciągnąć z butów aby móc zacząć używać głowy do myślenia.
  Zrób wszystkim przysługę i nie pisz już nic więcej, bo zaśmiecasz nie tylko to forum ale i język polski, że o manierach nie wspomnę.[color=#330033][color=#993366][/color][/color]

 50. Proboszcz ND,2 Dęby,3 TW:D wybiera burmistrza w takim grajdole a Ty możesz tylko zgrzytać zębami .i walić kopytem .tyle możesz .Ale bezsilny nie jesteś bo od Ciebie biedny człeku zależy wybór radnych a Ci Panowie to skuteczna Twoja broń lub bezwolna i obwisła masa tłuszczu i zależy co wolisz trzymać w ręku ????????;)
  Pzdr
  Don Qujote

 51. Esmeraldine
  "Weszłaś między wrony ,wiec kracz jak i One"- za szkołę dziękuję niestety pozostanę sobą .;)
  pzdr.

 52. Ostra dyskusja pod tym tematem jest zwiastunem tego co będzie działo się podczas kamapanii. Oczywiście jak to bywa z dyskusjami w której uczestniczy dużo osób, pojawiają się głosy które wielu z nas uważa za "mało apetyczne". Ale takie są konsekwencje społeczenej debaty i warto zacisnąć szczęki ciesząc sie, że coraz więcej ludzi chce rozmawiać o mieście, gminie i wszystkim co z nią związane. Pierwszy okres zawsze jest trudny i bywa kontrowersyjny.

  DQ napisał jedną ważną rzecz:
  [quote]Proboszcz ND,2 Dęby,3 TW wybiera burmistrza w takim grajdole a Ty możesz tylko zgrzytać zębami .i walić kopytem .tyle możesz .Ale bezsilny nie jesteś bo od Ciebie biedny człeku zależy wybór radnych a Ci Panowie to skuteczna Twoja broń lub bezwolna i obwisła masa tłuszczu i zależy co wolisz trzymać w ręku ????????[/quote]
  Jest to uproszczenie, ale każdy kanydat na burmistrza ma swoje zaplecze a z kolei to zaplecze ma swoje interesy. To jest naturalne. Kwestia tego, czy interesy tego zaplecza są tożsame z interesami ogółu. Ale to już temat na inną dyskujse. Chciałem nawiązać bardziej do tego, że w tych wyborach nie będziemy wybierać burmistrza. Wygra p. Wiesław Ordon i to już jest niemalże przesądzone.
  Ważne jest jaki będzie skład przyszłej rady. Wszyscy -zarówno zwolennicy jak i przeciwnycy p. Ordona- powinniśmy się zgodzić co do tego, że należy wybrać radę aktywną, patrzącą władzy wykonawczej na ręce, przejawiającą własne inicjatywy i zaangażowanie. Nie chodzi tu o wybór frustratów którzy będą sabotować prace samorządu lecz o ludzi którzy jeśli będzie działo się coś co nie jest w interesie mieszkańców powiedzą "Veto".
  Pełnia władzy jest szkoldiwa. Musimy wybrać radę która będzie w imieniu mieszkańców sprawować nadzór i kontrolę nad władzą wykonawczą. Przecież taka jest idea trójpodziału władzy.

 53. Kurde.Błędny rycerz powrócił.Don Quijote,ochłonąłeś że znowu główke podnosisz?Tylko przypadkiem znowu na Kretę nie wyjeżdżaj.Bo znowu może Cię czekać niespodzianka po powrocie.

 54. Czy teraz nikt nie ma nadzoru nad władzą wykonawczą ??? Przecież RM i tyle kontroli zewnętrznych w UMiG i nic nie słyszałem, żeby działy się tam jakieś cuda… chyba że jestem w błędzie .

 55. [size=12][/size][i] " Któś"Zaszczyt to dla mnie znów Cie spotkać .Mam nadzieję że czasami :
  "Pogawędzimy sobie nieco ….." ,

  Życzę dużo cierpliwości , dystansu do świata i zdrowia .:)
  "Nic tak nie łączy królów jak wspólny wróg"

  Pzdr.
  Don Qujote[/i]

 56. kontrole są przeprowadzane w urzędzie między innymi przez RIO z Rzeszowa jak również mieli kilka kontroli NIK i innych.
  Do publicznej wiadomości włodarze podali tylko te wyniki pokontrolne które były korzystne dla nich.

 57. Jak tylko pojawi się jakiś merytoryczny komentarz, Don Qojote wkracza do akcji.[size=16][b] Reguła czy przypadek?[/b][/size]

 58. Znając siebie i znając wroga można wygrać każdą bitwę.Znając siebie i nie znając wroga raz wygrywasz,raz przegrywasz.Nie znasz siebie i nie znasz wroga,klęska gwarantowana.(SUN ZI-Sztuka Wojenna)

  Również pozdr.
  któś

 59. co do tej kontroli chodzi o kontrole nad gupawymy decyzjami i bezsensownym wydawaniem naszych pieniedzy. Ok moze to i legalne ale czy racjonalne? Mysle ze taką wlasnie kontrole miala na mysli wiekszosc piszacych. Radni mają kontrolowac wójta/burmistrza/prezydenta. A oni nic nie robią ewentualnie spotkani na ulicy mówią "ale co ja mogę?". Jak nie możesz / nie potrafisz to ustąp !!!

 60. [quote]Znając siebie i znając wroga można wygrać każdą bitwę.Znając siebie i nie znając wroga raz wygrywasz,raz przegrywasz.Nie znasz siebie i nie znasz wroga,klęska gwarantowana.(SUN ZI-Sztuka Wojenna)

  Również pozdr.
  któś[/quote]
  Chylę czoła….i składam serdeczne dzięki za rozszyfrowanie faktycznych i rzeczywistych intencji funkcjonowania http://www.info nowadeba.pl i żegnam bezpowrotnie!

 61. Witam Wszystkich forumowiczów. Jeden z mieszkańców za przykład podał Majdan Królewski. Rzeczywiście, taka malizna a ma się czym pochwalić. Ale o czym tu mówić, o jakich wskaźnikach skoro nasz "zarząd" nie wie że takie wskaźniki ekonomiczne wogóle istnieją. Zadać należałoby pytanie co to jest PKB, inflacja itp. a nie jeden z radnych zaczerwieniłby się ze wstydu albo gębę otworzył słysząc takie terminy. Nie mam nic przeciwko nauczycielowi, jednemu czy drugiemu, ale na miejscu burmistrza powinien zasiadać raczej dobry ekonomista. Tak, głos nauczyciela, rolnika, organisty itd. też jest ważny bo Oni też mają swój pogląd na wiele spraw, który w sumie jest bardzo ważny przy podejmowaniu decyzji. W urzędzie zasiadać powinien dobry, mądry i znający prawo radca prawny, a nie starsza Pani, która mając wydać opinię na piśmie ucieka na zwolnienie chorobowe. Rada jest wybierana po to aby dyskutować i podejmować trafne decyzje dla dobra ogółu. Proszę wybrać się na komisję rady, zabrać głos. Nasz głos-mieszkańców też jest ważny. Nie wybieramy radnych po to aby zwiesili głowę i się nie odzywali, a na chodniku mówili, że nie mogą bo vice-burmistrz to czy tamto. Przestańmy pisac już o tych psich kupkach bo to nie należy do obowiązków burmistrza. Proszę zwrócić sie do straży miejskiej, która to powinna egzekwować od firmy dbającej o porządek a Ci zaraz znajdą tych co nie sprzątają bo nie wierzę aby im to pasowało. Stanowisko burmistrza w Nowej Dębie to najatrakcyjniesza oferta pracy, bo kto da więcej na miesiąc z tutejszych spółek? WYBIERZMY MĄDRZE, WYBIERZMY DLA SIEBIE. Pozdrawiam

 62. [color=#990000]apel [/color]do #50 / stefan – reaguj! – na posty – nakrzyczałeś na mnie – to [color=#660000]nie udawaj Greka!
  [/color]czytając kolejne posty -konsekwencji ''życzę''

  ps. Q – Masz tornister? :) ekierki są zacne na allegro – warto:)
  mus posiadać… oto polska właśnie…

  ps.2 – re/#76 GRATULUJE PRZENIKLIWOŚCI – Rankiem jak oderwiesz placebo tj-TWARZOCZASZKĘ z poduszki – nie myśl!- bądź sobą!

 63. Cudze chwalicie , swego nie znacie…
  Właśnie mieszkańcy Majdanu Kr. dostrzegają zmiany w naszym mieście tylko nie MY , przynajmniej takie głosy słyszałam .
  Twierdzisz,że na stanowisku burmistrza powinien być ekonomista, jakoś nie mam przekonania do tego stwierdzenia, bo obracam się wśród ludzi z tym wykształceniem, ale nie widzę ich na takim stanowisku , nie każdy ma predyspozycje do zarządzania Gminą .

 64. bliżej do zarządzania ekonomiście niż nauczycielowi, heheh. Byłem w Majdanie pytać o pracę, co mi powiedzieli? że najpierw ludzie z Majdanu muszą mieć pracę a później inni. A u nas odwrotnie. Ech, szkoda gadać. Dochodów życzę, ale nie wiem z czego…

 65. moim zdaniem kadencja obecnego burmistrza jest na tak i na pewno zagłosuję na niego w przyszłych wyborach. wystarczy sobie porównać kadencję Pana Czekalskiego, który zrobił..hmm.. NIC? no właśnie, a m.in. planty lub dworzec i dużo jeszcze innych rzeczy same się nie zrobiły. Dziękuję. Dobranoc.

 66. Wiesiek głosy parafian od Nycza kupił sobie za parking. Aby pozyskać głosy parafian od Wolanina wsadził "pajacyka dziekana" na stołek dyrektora SOK-u. Może po remoncie w środku miasta będzie kaplica?
  Nie tak dawno a Gościu Niedzielnym ukazał się artykuł o wystawionym przez SOK przedstawieniu PASJA. Autorem scenariusza jak było napisane był Ks. Grzegorz Wołoszyn ( ksiądz z Parafii Matki Bożej).

  I jak tu nie głosować na takiego Burmistrza skoro kościoły będą drzeć od nawoływań. A zaślepione społeczeństwo wierzy tylko w to co mówi ksiądz.

 67. Lepsze jaja miały miejsce z parkingiem kolo Kościoła MBKP (Dęba Wieś). Tam też trzeba było się przypodobać ale pojawił się problem bo grunt należał do parafii a gmina nie może na nie swoim gruncie zrobić jakiemuś podmiotowi parkingu. Tak więc parafia na ileś tam lat przekazala ten grunt gminie a gmina zrobila parking po czym ten grunt wróci do parafii. Tak się robi interesy :D

  Zastanówcie się co sie stanie jak Wacek Wrobel nie wygra wyborow. Podobno mógłby byc zastępcą (miękkie lądowanie) ale pojawia się pytanie co z Zigim? Jakiś stołeczek sie znajdzie… (do szkoły nie wróci, no chyba ze jako dyrektor). Przecież przejęcie udziałów w ujęciu (czy kupno nowego) to POSADKI DLA SWOICH. Ładnie się tutaj rozegra partyjke szachów ;)

 68. Potwierdzam Wolanin i Wiesiek to jedna wielka mafia.
  Parking już masz i dyrektora SOK też -co mam jeszcze zrobić żebyś mnie poparł? – Wiesław Ordon

 69. [quote]Parking już masz i dyrektora SOK też -co mam jeszcze zrobić żebyś mnie poparł? – Wiesław Ordon[/quote]

  Wyremontuj budynek, który jest koło plebani na takich samych zasadach jak zrobiłeś parking.

 70. [size=16]Tak więc parafia na ileś tam lat przekazala ten grunt gminie [/size]
  To prawda. Wystarczy byle jaki tytuł prawny, nawet zwykła dzierżawa. Kto by się tam cackał z uciążliwą, czasochłonną i kosztowną regulacją stanu prawnego. Chyba poprzednie władze bały się pójść tym skrótem.

 71. a JA PYTAM ? LATA TEMU PISAŁEM KTO ROZDAJE KARTY W TYM GRAJDOLE .NO MOZE JESZCZE PARU DRUCHÓW Z OSP ,WIĘC JAKIE JEST ROZWIĄZANIE ?????? CZY W OGÓLE DA SIĘ WPROWADZIĆ DEEMOKRACJĘ W MAŁYCH MIASTECZKACH I GMINACH :)?

 72. Don Quijote(tak pisałeś przedtem swój nick)myślisz że tak łatwo jest odróżnić w gnojowisku pojedyncze grudki gówna/

 73. Owszem parking jest dla ludzi – więc Wolanin powinien go wybudować dla swoich parafian, a nie Urząd.
  Ale najważniejsze są głosy wyborców i zapłata za pierwsze wygrane wybory – prawda.

 74. [quote]Kto korzysta z parkingu pod kościołem? Wolanin czy ludzie z miasta? Cała dyskusja jałowa[/quote]

  Niech Urząd kupi nowe obrazy do Świątyni. Przecież to ludzie będą się do nich modlić. Kupmy nowe ławki do Świątyni. Przecież to ludzie będą na nich siedzieć. Kupmy nowe księgi liturgicznie przecież to dla ludzi będa czytania z tych ksiąg… Itd itd.

 75. I po co to tyle jadu i pomówień pod adresem obecnego burmistrza,wystawcie jako mieszkańcy osiedla swojego kandydata i niech stanie w szranki w nadchodzących wyborach z obecnie urzędującym .Przegra z kretesem.
  Nowej Dęba nie ma i szybko nie będzie miała tak operatywnego i mądrego człowieka patrzącego w przyszłość aby mógł zagrozić obecnemu burmistrzowi.Możecie polemizować,ale nie widzicie że to wy najwięcej korzystacie z gminnej kasy,dopłaty do mieszkań,wyciąganie pieniędzy z MOPS,infrastruktura. To macie opanowane do perfekcji.Większość wychodzi z założenia że wszystko należy się dla osiedla a sołectwa niech czekają w kolejce lub zrobią sobie sami.
  A swoja drogą zanim zaczniesz krytykować pokaż co zrobiłeś sam dla dobra miasta,to dotyczy wpisów osoby-Don Qujote

 76. Zdziwiłbyś się kolego .Zrobiłem w/g mnie więcej niż wszyscy burmistrze od 20 lat .I wszystko co robię to z uśmiechem a daję od serca .I obce mi jest pojęcie jadu i zawiści – jestem ponad:):| .Słucham reggae i topię któryś z kolei milion w tym Grajdole .:D
  Któś :dzięki to starość :@

 77. [b][size=16]Do obywatela który nazwał się "Don Quijote" [/size][/b].
  [center]Sama nazwa "Don Quijote" nic nie znaczy, a co za tym idzie, osoba legitymująca się tą nazwą też nic nie znaczy.Może to i smutne dla tego obywatela , ale taka jest logika prosta.
  A poza tym, gdy czytam te jego posty, to tez mam ochotę się napić[/center]

 78. :D Tępy jesteś ,wydaje mi się:) i nie rozumiesz Don Quijote :D " Grzegorz Ordyński Nowa Dęba "ale to wina rodziców nie twoja .Na twoim miejscu bym im nakopał .albo bym opluł za to .:DTwój wybór :(

 79. [quote]jeśli już musisz sie podszywać pod kogoś to rób to z klasą, a tak piszesz tu pierdoły sam ze sobą pod różnymi nickami i myślisz że nikt tego nie zauważy. Najwyraźniej nie masz nic w życiu do powiedzenia, dlatego jesteś taki aktywny na sieci. Jak jakiś pisior po rekolekcjach.A co do rodziców…w przeciwieństwie do ciebie ojcem moim nie był ksiądz na dalekiej parafii i nie wychowywał mnie dom dziecka, a potem koledzy w lasku obok basenu. Zresztą , wychowanie twoje, jeśli to tak można nazwać, jest adekwatne do tego co wypisujesz. Czyli wiele tego, a jakoby nic nie było…Aby tylko na pokaz. I możesz sobie pisać co chcesz, a będzie to tylko ujadanie psa na łańcuchu, który wiele chciałby ugryźć , a wie ze nie może więc tyko szczekanie mu pozostało…[/quote]

 80. Don Quijote Do "Grzegorz Ordyński " – [b]pies potrzebny bracie Grzegorzu i Don Quijote potrzebny .I twój komentarz jest mi bardzo potrzebny . Ale ty chyba tego nie rozumiesz .Może kiedyś ?mam taką nadzieję dorośniesz na tyle by móc polemizować ze mną .Bo wiesz Grzegorzu nie dane ci pozostać Tołdim bo jak mówi przysłowie :[/b]
  "[b]Kto przebywa z wilkami, nauczy się wyć"[/b]
  Pozdrawiam Cię i życzę miłego wieczoru
  Don Quijote

 81. Wiesław Ordon naobiecywał dużo przed wyborami chodził po domach ,
  ochrona środowiska,ludzie palą śmieciami ,butelkami,odpadami meblowymi,gumą ,a burmistrza to nic nie obchodzi,rzeki kanały zalewają domy grunty,uprawy,wszystko wygniło a podatek musisz płacić,mało tego ,jeszcze zmusza ludzi do płacenia spółki wodnej,a melioracja zaniedbana ,od wielu lat nie tknięte,w polach stoi ciągle woda,tylko co umie ściągać pieniądze jak najwięcej od ludzi,zamiast czerpać z Uni, za kanalizację czy ci robili przy niej coś czy nie,zmusi ci ę do zapłaty całej kwoty inaczej cię nie podłączy,nawet w gminie fałszują podpisy i dokumenty,i
  ,jak chcesz się podłączyć musisz płacić.pełną kwotę ludzie nie dajcie się oszukiwać znajdzcie lepszego kandydata,Ordon się nie nadaje.

 82. Napiszę dość krótko.
  Panie i Panowie powiedzcie za którego burmistrza zrobiono, pozyskano, utworzono czy wiele wiele innych rzeczy w naszym Mieście i Gminie?

 83. Napiszę dość krótko.
  Panie i Panowie powiedzcie za którego burmistrza zrobiono, pozyskano, utworzono czy wiele wiele innych rzeczy w naszym Mieście i Gminie?

 84. a ja tez napisze dosc krótko.
  za ktorego burmistrza zrobiono tak duzo na wioskach za unijne pieniadze a miasto ledwo co polizalo unijnej kasy??

  dlaczego z tego co zrobiono tak duzo spieprzono???

  dlaczego wasaty z duzym uwazaja ze znaja sie na wszystkim najlepiej??

 85. OD NIERUCHOMOŚCI OD MIESZKAŃCÓW CHMIELOWA REMONTUJE MIASTO DĘBĘ, A KANAŁ MOKRZYSZÓWKA ZALEWA DOMY,OGRODY POLA, I NIC Z TYM NIE ROBI ,NAWET NIE UMOŻY PODATKU ,POWINNI SIĘ LUDZIE ZBUNTOWAĆ I NIE PŁACIĆ TEGO HARACZU,BO PODATEK POWINIEN BYĆ OD DOCHODÓW A NIE OD WYGNICIA,CZYLI STRAT.

 86. ZA PIENIĄDZE Z PODATKÓW OD NIERUCHOMOŚCI OD MIESZKAŃCÓW CHMIELOWA REMONTUJE MIASTO DĘBĘ, A KANAŁ MOKRZYSZÓWKA ZALEWA DOMY,OGRODY POLA, I NIC Z TYM NIE ROBI ,NAWET NIE UMORZY PODATKU ,POWINNI SIĘ LUDZIE ZBUNTOWAĆ I NIE PŁACIĆ TEGO HARACZU,BO PODATEK POWINIEN BYĆ OD DOCHODÓW A NIE OD WYGNICIA,CZYLI STRAT.

 87. [url=http://bestdushevaya.ru/catalog/details/104/10/dushevie-appollo/appollo-guci-856.html] Душевая Appollo GUCI-856 [/url], а так же [url=http://kolyasochki.ru/catalog/details/197/18/kolyaski-bebecar/bebecar-stylo.html] Коляска Bebecar Stylo [/url] , еще посмотрите [url=http://superkonder.ru/catalog/details/1179/106/konditsioneri-toiler/toiler-tr22/sl-53.html] Кондиционер Toiler TR22/SL-5.3 [/url] , и конечно [url=http://mikrovolna.ru/catalog/details/1640/52/mikrovolnovki-daewoo/daewoo-koc-925tb.html] Микроволновка Daewoo KOC-925TB [/url] , очень популярно [url=http://mobilas4you.ru/catalog/details/2923/65/mobilnie-telefoni-qtek/qtek-8600.html] Мобильный телефон Qtek 8600 [/url] и [url=http://monitorius.ru/catalog/details/464/14/monitori-sony/sony-lmd-1420.html] Монитор Sony LMD-1420 [/url] топовая модель [url=http://laptops4you.ru/catalog/details/889/15/noutbuki-compaq/compaq-4310s-vc349ea.html] Ноутбук Compaq 4310s (VC349EA) [/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here