Wygrali chłopaki z Madagaskaru i Łośki

9

21.08.2012r.

W dniu 20 sierpnia, w godzinach od 14.00 do 19.00, na basenie odkrytym SOSiR w Nowej Dębie odbył się Turniej siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba. Do zawodów zgłosiło się 7 dwuosobowych drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach rozgrywkowych. Mecze rozgrywane były do 15 pkt.

Poniżej wyniki meczy eliminacyjnych:

Grupa I

MYŚLIWI–HAKUNA 0:2; (6-15; 13-15)

MYŚLIWI–MADAGASKAR 1:2; (15-13; 9-15; 15-17)

HAKUNA – MADAGASKAR 2:0; (11-15;13-15)

Grupa II

KOJOTY – MIKASA 2:1; (12-15; 15-9; 15-7)

KOJOTY – ŁOŚKI 0:2; (10-15; 10-15)

KOJOTY – AMELINIUM 2:0; (15-10; 15-10)

MIKASA – ŁOŚKI 0:2; (13-15; 6-15)

MIKASA – AMELINIUM 2:0; ( 15-8; 15-4)

AMELINIUM – ŁOŚKI 0:2; ( 15-4; 15-13)

Zwycięzcy grup rozegrali mecz o pierwsze miejsce. Zespoły, które zajęły drugie miejsca spotkały się w meczu o miejsce trzecie. W grupie I zwyciężyła drużyna MADAGASKAR, w składzie: Karol Tomczyk i Hubert Kwaśnik. W grupie II wszystkie mecze wygrała drużyna ŁOŚKI, w składzie: Paweł Chwałek, Michał Kwiatkowski. W meczu o trzecie miejsce Paweł Wdowiak i Norbert Nowak (drużyna HAKUNA) zwyciężyli 2:0 z Maciejem Sudołem i Michałem Szypułą z drużyny KOJOTY.

Pojedynek finałowy był bardzo zacięty, po długiej i wyczerpującej walce zwyciężyła drużyna ŁOŚKI 2:1- w setach 12:15; 15:9; 20:18. Zawodnicy otrzymali okazałe puchary i statuetki.

Sędzią wszystkich spotkań był Pan Wojciech Krzeszewski, animator sportu SOSiR. Organizatorzy wybrali najlepszego zawodnika Turnieju, którym został Michał Kwiatkowski.

Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji Turnieju. Szczególne podziękowania dla Jacka Szpunara z Klubu Piłki Siatkowej za udostępnienie sprzętu do piłki plażowej.