Wyniki kolejnej rundy Nowodębskiej Ligi Szachowej

11

01-12-2012

Dziś zostaną rozegrane kolejne rundy I edycji Nowodębskiej Amatorskiej Ligi Szachowej. Już podczas ostatniej kolejki doszło do bardzo interesującego pojedynku pomiędzy pretendentami do tytułu \”Szachowego Mistrza Nowej Dęby\”, pomiędzy Przemysławem Nowakiem i Zenonem Bogaczem.

Po dość emocjonującym pojedynku, który trwał do ostatnich sekund rozgrywki zwycięstwo odniósł Przemek Nowak na co dzień uczeń I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, który aktualnie posiada komplet zwycięstw (10 pkt).

Po zakończeniu partii z ciekawością odliczyliśmy sekundy jakie pozostały Przemkowi do końca partii i okazało się, że było ich zaledwie kilkadziesiąt co pokazuje, jak mocnymi nerwami w końcówce wykazał się jej zwycięzca.

Drugie miejsce w tabeli zajmuje Bogdan Kaczmarek, który traci jedynie 0,5 pkt do lidera NALSz, natomiast do czołówki znacznie zbliżył się Bronisław Szymański, który zajmuje aktualnie 3 lokatę w tabeli z ilością 9 pkt.

Wypada również podkreślenia fakt dzielnej postawy najmłodszych zawodników ligi czyli Bartłomieja Plichty, Piotra Nowaka, Piotra Sudoła i Michała Gurdaka, którzy mimo mniejszych umiejętności szachowych dzielnie stawiają czoła o wiele doświadczonym zawodnikom, a jak widać z partii na partię grają coraz lepiej.

Niestety z udziału w lidze wycofało się dwóch bardzo dobrych zawodników tj. Sylwester Bal i Adam Szymański z uwagi na brak możliwości rozgrywania partii w soboty. Mimo to jako organizatorzy liczymy na ich udział w przyszłości.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia meczy już w dzisiejszą sobotę w godzinach 16:00 do 18:00 w sali nr 110 Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, który dzięki jego Dyrektorowi Krystianowi Rzemieniowi udostępnił swoje podwoje na przeprowadzenie zawodów w królewskiej dyscyplinie sportowej-SZACHACH.

Pogoń Nowa Dęba

0

11 KOMENTARZE

  1. To miło, że ludzie graja w szachy, wszak to królewska gra jest. Szkoda tylko, że Pań nie było. ale cóż taki nasz obyczaj, Panie do kuchni i dzieci. GRATULACJE DLA WSZYSTKICH SZACHISTÓW.

    0
  2. La Boga temu Ostapce nic nie wychodzi,w szachy przegrywa ,na sesji wszyscy go okladaja ,nawet nie dal rady przetoczyc Lesnej na Poreby

    0
  3. Działanie społeczne wynosi się z domu rodzinnego. Szacunek i wsparcie należy się tym, którzy swój prywatny czas poświęcają dla innych.

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here