XIII Biegi Uliczne za nami!

10

12-06-2012W sobotę 9 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie, rozegrane zostały XIII Biegi Uliczne. W zawodach wzięło udział 177 uczestników. Jak co roku planty w Nowej Dębie zapełniły się grupami dzieci i młodzieży z gmin Nowa Dęba, Baranów Sandomierskim, Majdan Królewski i Bojanów. Tradycyjnie zawodnicy rywalizowali na dystansach: 400 m (1 okrążenie wokół plant), 800 m i 1.200 m.

Spotykamy się po raz trzynasty i z roku na rok biegi cieszą się coraz większym zainteresowaniem, czego wyrazem był udział młodzieży z Sandomierza i Pysznicy – mówi wicestarosta Jerzy Sudoł, który od kilkunastu lat organizuje Biegi. –Jestem niezmiernie zadowolony z frekwencji i ducha sportowej walki jaki towarzyszył biegaczkom i biegaczom podczas zawodów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Biegów – dodaje.


Fot.: Wiesław Szczur

Organizatorzy nagrodzili najmłodszych uczestników biegów, którymi zostali: Emilia Biednik – lat 5, Przemysław Skolimowski – 6 lat. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji, zdobywcy drugich i trzecich miejsc otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Biegi zorganizowało: Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury i Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.


Fot.: Wiesław Szczur

Wydarzenie współfinansowane było ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Osi 4 Leader 431 „Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejetności i aktywizacja” realizowanego przez Stowarzyszenie „Lasowiacka Grupa Działania”.

Puchary ufundowali: Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Gmina Majdan Królewski, Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Mirosław Pluta poseł na Sejm RP, Wojciech Śmiech – Dyrektor firmy DONORIA.

Sponsorami biegów byli: MKS \”Stal\” Nowa Dęba, Grażyna Wierzbicka, PSS \”Społem\” Nowa Dęba – Marian Mikielewicz, Zakłady Metalowe \”Dezamet\” S.A., \”Rocor Partner\” Anita Śmiech, PGKiM Nowa Dęba, \”Foto-Video\” Dariusz Rębisz, F.H.U. \”Foto-Czas\” – Teresa i Czesław Hopkowie, Zakład Produkcji Wody.

Od lat w przeprowadzeniu zawodów pomagają nauczyciele: Hubert Krasowski, Robert Suska, Ryszard Szafran, Tomasz Zierold, Maria Siekierka, Jerzy Brzuszek, Beata Hodór, Grzegorz Byrka, Wojciech Migas, Katarzyna Lewandowska, Grzegorz Trela, Marta Majdańska, Arkadiusz Tereszkiewicz, Gustaw Tereszkiewicz, Iwona i Wiesław Szczur, Mariusz Koper, Anna Mikuszewska, Mariusz Białek, Jadwiga Tomczyk, Dorota Taraszka.

W sprawnym przebiegu imprezy pomogli także: funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej i Żandarmeria Wojskowa oraz pracownicy Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie, a także: Wojciech Śmiech, Jarosław Mączka, Wanda Bareja, Krystian Rzemień, Grażyna Wierzbicka, Mieczysław Nalepa, Beata Szatkowska.

Organizatorzy dziękują uczestnikom, sponsorom, nauczycielom i wszystkim, którzy pomogli w organizacji biegów. Zapraszamy ponownie za rok.

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI BIEGÓW

/SOSiR, opr. rek


Fot.: Wiesław Szczur

10 KOMENTARZE

 1. Sport to zdrowie, tak trzymać.

  Ale, nie podoba mi się jedno…puchary i te całe gówniane czary.
  Jak będziesz pierwszy to puchar.
  Jak zrobisz to to będzie tamto.

  Dla mnie to manipulacja wprowadzana za młodu, o innych manipulacjach jakie są dokonywane na małych ludziach nie wspomnę.

 2. Wstyd mi jako Polakowi, naprawdę wstyd! W swoim imieniu przepraszam Wszystkich Rosjani , którzy przyjechali do mojej ukochanej Polski na mecz swojej drużyny.
  Mam też uprzjmą prośbę do Policji, żeby tym wszystkim debilom, pseudo kibicom wpieprzyli. Takiego warcholstwa, bezmózgowia naprawdę nie spodziewałem się. Jak nie możecie im wpieprzyć Drodzy Policajnci, to przynajmniej opublikujcie ich zdjęcia wszędzie gdzie się da. Wolałbym jednak, żeby Wasze pałki poszły w ruch.
  Szanowni Rosjanie i Ukraińcy, bardzo Was szanuję i lubię. Nie mieszam płaszczyzny politycznej i kieruję do Was te słowa jako zwykły obywatel Polski do obywateli Rosji i Ukrainy: PRZEPRASZAM. Życzę Waszej reprezentacji, żeby razem z Polską wyszła z grupy i osiągnęła jak najlepszy wynik. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH
  a I Ukrainę za Infonowadęba przepraszm.

 3. Mi też jest przykro. Winnych po obu stronach zamieszek należy stanowczo ukarać. Przepraszam także Ukraińców – tych prawych, uczciwych i normalnych za burmistrza Nowej Dęby, który zaprasza dziwne osoby, które otwierają muzea zbrodniarzy. Przecież wy też ginęliście od bagnetów UPA. Dlatego przepraszam za burmistrza naszego miasta całą Ukrainę, zwłaszcza jej wschodnią część, która nie popiera bandyckich metod. Oby nasze narody mimo tej kompromitacji żyły w zgodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here