XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie w Babimoście

1

Fantastyczne wieści napłynęły z miejscowości Babimost (województwo lubuskie), gdzie rozegrane zostały finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) w badmintonie.

Na starcie mistrzostw stanęli wszyscy najlepsi polscy juniorzy młodsi z całej Polski, a w tym doborowym gronie również trójka młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Beata Mycek, Natalia Róg i Rafał Lejko.

Nowodębianie spisali się znakomicie, zdobywając dwa medale (1 srebrny i 1 brązowy) oraz wiele miejsc punktowanych, które są wliczane do punktacji klubów i województw prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Drugie miejsce, srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski na 2017 rok w grze podwójnej dziewcząt w doskonałym stylu, po grze niesamowicie dramatycznej, stojącej na wysokim poziomie wywalczyła para: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). Warto nadmienić, że w pojedynku ćwierćfinałowym decydującym o strefie medalowej, w trzecim decydującym secie Beata i Ola przegrywały już 8:16 i 10:17, by w niesamowitej i szaleńczej pogoni za rywalkami wygrać seta 21:19!

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel dziewcząt: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin).
Dziewczęta z Nowej Dęby spisały się wręcz sensacyjnie i rewelacyjnie, ponieważ wspólnie ze swoimi partnerkami pokonały pary dużo wyżej klasyfikowane i rozstawione w mistrzostwach odpowiednio z numerami dwa i cztery.
W grze mieszanej dobre punktowane, piąte miejsce wywalczył mixt klubowy Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko / Natalia Róg, a miejsce punktowane dziewiąte wywalczył mixt kombinowany: Sebastian Bilbin (SKB Suwałki) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba).
W grze podwójnej chłopców dobre punktowane piąte miejsce wywalczył debel kombinowany: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
Dzięki tak znakomitej postawie młodych badmintonistów, MKS „Stal” Nowa Dęba w punktacji klubów wywalczył znakomite piąte miejsce w Polsce, a województwo podkarpackie wywalczyło jeszcze lepsze, bo trzecie miejsce w Polsce (statuetkę i dyplomy odebrał jeden z trenerów kadry wojewódzkiej Adam Bunio ze Stali Nowa Dęba), a na jego tak wysokie miejsce zapracowali pozostali badmintoniści z Podkarpacia.
To historyczny wyczyn badmintonistów Stali związany z ich startami na Ogólnopolskich Olimpiadach Młodzieży.
Warto w tym miejscu z wielką satysfakcją poinformować, że w sumie podkarpaccy badmintoniści wywalczyli w Babimoście sześć medali: dwa srebrne i cztery brązowe oraz wiele miejsc punktowanych.
Z wielką dumą i satysfakcją warto też poinformować, że medale wywalczone w Babimoście, to dziesiąty i jedenasty medal wywalczony w tym sezonie i w tym roku, przez badmintonistów Stali w zawodach rangi mistrzostw Polski, w roku złotego jubileuszu istnienia sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.
Można śmiało stwierdzić, że w roku złotego jubileuszu istnienia sekcji, badmintoniści osiągnęli szczyt swojej formy, a rok 2017 jest chyba najlepszy w 50 – letniej historii (11 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 7 brązowych w zawodach rangi mistrzostw Polski indywidualnie i drużynowo oraz historyczne 7 miejsce w badmintonowej ekstraklasie jednego z najmłodszych zespołów ligowych w Polsce w tej dyscyplinie sportu), a sezon kończy się dopiero pod koniec czerwca.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba wraz z jednym ze swoich trenerów na podium podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Babimoście w województwie lubuskim.