Z wagonu do szatni

16

25.04.11r.

Przeciekający dach, zaduch,  wilgoć i stęchlizna. Takie warunki posiada młodzież w Cyganach uprawiająca” Królową “dyscyplin sportowych jaką jest futbol. – informuje z żalem radny z Cygan (gm. Nowa Dęba) Marian Tomczyk. Jednak wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że już niebawem sytuacja ulegnie diametralnej zmianie.W takim wagonie przebierają się piłkarze z Cygan i ich goście


Według Tomczyka przebieralnia w wagonie urąga wszelkim zasadom,nie tylko higienicznym. Wprawdzie Ludowy Zespół Sportowy w Cyganach nie osiąga spektakularnych wyników sportowych, a sama wieś do największych nie należy to zdaniem radnego szatnie dla klubu są niezbędne. Co na to władze samorządowe? Okazuje się, że Gmina jest w posiadaniu projektu na budynek z szatnią i prysznicami, który jednocześnie stanowiłby siedzibę klubu. Pierwotny kosztorys opiewał na kwotę 470 tys. zł. Po zdziwieniu i dezaprobacie radnych – wielu z nich było zdania, że jest to kwota zawyżona- powtórnie przeanalizowano kosztorys i kwota zmniejszyła się o 50 tys. zł. (420 tys. zł.) – Obecnie gmina powinna postawić następny krok jakim jest złożenie projektu o pozyskanie funduszy unijnych na budowę tego obiektu. Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że zyskałby on dofinansowanie środków unijnych do kwoty 250 tys. zł. Byłby to duży zastrzyk gotówki, który pozwoliłby rozpocząć i doprowadzić budowę– stwierdza Tomczyk.

/info

0

16 KOMENTARZE

 1. 450 tyś złotych?????? Ludzie co Wy piszecie dwie szatnie z prysznicami taki koszt???? Czy te szatnie będą z marmuru??? ja myślę, że szatnie z prawdziwego zdarzenia z prysznicami to koszt nie większy niż 150 tyś złotych. Reszta to pewnie do kieszeni kogoś mądrego wpłynie.

  0
 2. no świetnie tyle kasy ładować w klubik gdzie zawodnicy spotykają się raz w tyg podczas meczu i ciężko pewnie zebrać 11 ludzi we wsi grających w piłkę. Proponuję zaokrąglić sumę do 500 tys. zł bo po co się rozdrabniać a niech mają :P

  0
 3. Kiedyś trener szedł z NIEZALEŻNYMI, ale się s…, bo mu ktoś obiecał…
  Ale miernot nie traktuje się serio…Tak,że więc Panie ….Łyso? Czemuś biedny? Boś głupi!

  0
 4. Za 200 to ja wam zrobie lądowisko….A za 300 stadion… no.,ale na przetargu…ps.dom budowałem, w 400 tyś.Ale, się zmiesciłem…200 m2…a te szatnie-to ze złota?

  0
 5. nieee lepiej dać to waszym piłkarzom w ND którzy mają już wiele, dostają piniądze, mają gdzie trenować, ludzie oglądają mecz w dobrych warunkach itd. A na wsi że przychodz pare osób na mecz to właśnie jeśli zbudują im tą szatnie to młodzi ludzie będą na to inaczej patrzeć i będa mieć większą motywacje do przystąpienia do Klubu. Po pierwsze trzeba stawiać na rozwój w małych miejscowościach bo właśnie tam marnują sie największe talenty a nie zarozumiałe gwiazdki, które już nawet w Nowej Dębie wyrosły. To chyba tyle. PATRZMY W PRZYSZŁOŚĆ!

  0
 6. nie wiem czy stać nas na baseny, stadiony, orilki, skate parki w każdym sołectwie. gmina jest tak mała, że wszystko powinno być budowane w centrum bo każdy w ciągu 10 minut może dojechać. W większych miastach dojeżdża się 15-20 minut (a nawet wiecej) do szkół, pracy, miejsc kultu i miejsc rozrywek, więc nie przesadzajmy.

  0
 7. Trenerze z wielkiej Laski co ci to ktos obiecal ? napisz. Dobrze ze miales rozsadna radna i ona to zapoczatkowala. Szkoda ze dalej nie ciagnie tego wozka.Radny niech podejmuje inicjatywy , ale dziela innych tez trzeba konczyc.

  0
 8. [b]Po primo to lekkoatletyka jest królową sporu, po drugie primo to cztery i pół stówy to chyba na prysznic za dużo, a po trzecie primo to chyba są ważniejsze problemy niż piłka kopana, której to zawody generują później burdy tzw kiboli. No, chyba ze proboszcz zażądał abonamentu za "opiekę", to jakoś jeszcze tłumaczy…. [/b]

  0
 9. wam sie kur…. w głowach ****a….. za ta kase to mozna by wykupic pół pierwszej ligi hehe walnijcie sie w głowy a jak to wypali to powodzenia beda mieli za co pic i to nie po meczu tylko po treningach w dodatku

  0
 10. tak praktycznie muwiąćc to istna głupota wtdawać tyle kasy, można by było mniej wydać a szatnia powstałaby wcześniej ale oczywiśnie muszą się znaleść jakieś przekręty:)

  0
 11. ale p.Lewicka promuje M.T. mysle ze z rodzina to wychodzi sie tylko dobrze na zdjeciu.ten b….. ma parcie na szklo.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here