Zaczynamy! Startuje IV liga podkarpacka!

0

Emocje związane z Mistrzostwami Europy we Francji opadły już kilka tygodni temu, czas więc skoncentrować się na nadchodzącym, nowym sezonie IV ligi Podkarpackiej. Okres niecierpliwego oczekiwania dobiegł końca, piłkarze na boiska wybiegną już w ten weekend! Jak prezentować się będzie STAL NOWA DĘBA? Pierwszy sprawdzian  w najbliższą  niedzielę, rywalem Głogovia Głogów Małopolski!

Dla wielu kibiców nadchodzi właśnie długo wyczekiwany moment ligowej inauguracji. W niedziele (07.08.16)  o godzinie 16:00 zespół nowodębskiej Stali rozpocznie swoje pierwsze spotkanie sezonu 2016/2017, rywalem będzie beniaminek z Głogowa Małopolskiego. Mimo remontu, stadion będzie otwarty dla publiczności.

O naszym najbliższym przeciwniku wiadomo stosunkowo niewiele. W poprzednim sezonie wygrali rzeszowską okręgówkę i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie awans do IV ligi.

Ekipa z Głogowa w okresie przygotowawczym, rozegrała 5 meczy sparingowych. Ich bilans to cztery porażki (Orzeł Przeworsk 0:1, Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1, Wólczanka Wólka Pełkińska 0:3, Strumyk Malawa 0:1) i jedno zwycięstwa (Kolbuszowianka 2:4). Na chwile obecną wiadomo o dwóch przedsezonowych wzmocnieniach drużyny. Do zespołu dołączyli Damian Albrycht i Adrian Tokarz, obaj ze Strumyka Malawa.

A co słychać u Stalowców? Personalnie nasza kadra nie wygląda tak, jakby tego sobie życzyli kibice. Z powodu zagranicznych wyjazdów brakuje paru podstawowych zawodników. Martwi przede wszystkim brak Zbigniewa Puzio i Kacpra Karnata. Obaj prawdopodobnie opuszczą pierwsze dwa mecze. Ciągle nie wiadomo czy uda się sfinalizować transfery zawodników testowanych w ostatnich springach. Na dzień dzisiejszy do drużyny dołączyli Piotr Bujak, Oskar Wilk i Maciej Rurak, wszyscy poprzednio Resovia Rzeszów. Stal w paru meczach wspomoże też Andrzej Dudziak. Bezgotówkowe pozyskiwanie piłkarzy wynika z niskiego budżetu. Problemy klubu zostawmy na razie na boku, bo przed inauguracją ligi jest znacznie więcej pozytywów. W klubie z Nowej Dęby nie ma obietnic bez pokrycia, jest za to zdrowa atmosfera w szatni. Każdy z zawodników czuje się mocno związany z zespołem. Z zagranicy wrócił Kamil Rębisz, najlepszy strzelec Stali poprzedniego sezonu. Dodatkowo, w drużynie brak jakichkolwiek kontuzji. Wszyscy trenujący będą do dyspozycji szkoleniowca na pierwszy inauguracyjny mecz. Udało się zakontraktować napastnika, Rurak ma wzmocnić siłę ognia nowodębian. Do pierwszego zespołu dołączyło też kilku naszych juniorów. Hynowski lubi stawiać na młodzież, a codzienne treningi z seniorską drużyną to dla nich wspaniała okazja to podpatrywania bardziej doświadczonych i ogranych piłkarzy. Pod fachowym okiem trenera, Stalowcy mogą sprawić niejedną niespodziankę.

Przy odpowiednim nastawieniu, naszych zawodników stać nas na podjęcie wyrównanej rywalizacji z każdym przeciwnikiem w lidze. Ważne aby piłkarze w to wierzyli i do każdego meczu podeszli z wiarą w sukces. Zapraszamy wszystkich kibiców Stali do udziału w tym wydarzeniu!

Źródło: stalnowadeba.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here