ZALEW DO ROZBIÓRKI – ODTAJNIONO EKSPERTYZĘ

181


Cała ścieżka spacerowa wybudowana wokół zalewu nadaje się do rozbiórki – tak wynika z zapisów ekspertyzy wykonanej na zlecenie urzędu miasta. Powód? Materiały jakie zastosowano nie nadają się do użytku.

ordonprezentje

O nieprawidłowościach nad zalewem piszemy od grudnia 2013 roku. Wielokrotnie zwracaliśmy uwagę na błotnistość ścieżek spacerowych. Dziś wiemy już, że władze miasta nie tylko zapłaciły wykonawcy za produkty których nigdy nad zalewem nie wbudowano ( co innego jest na fakturze co innego w rzeczywistości), ale także odebrały dzieło które nie nadaje się do użytkowania.

Na wczorajszym posiedzeniu komisji Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji wiceburmistrz Zygmunt Żołądź tłumaczył, że wykonawca zadeklarował iż dokona wymiany ścieżek do 30 kwietnia. Zapewniał także, że termin zakończenia robót nie będzie przedłużany. Na posiedzeniu komisji obecny miał być także wykonawca inwestycji. Niestety z nieustalonych powodów nie zjawił się w Urzędzie i nie odbierał telefonów od zastępcy burmistrza… Burmistrz Żołądź wywodził również, że winę za wadliwe materiały ponoszą kamieniołomy, nieprzygotowane na dostarczanie odpowiedniej jakości surowca.

Sprawą nieprawidłowości podczas rewitalizacji zalewu zajmuje się prokuratura.

ordonfurgal

Fot:   16 stycznia burmistrz Wiesław Ordon i skarbnik Alicja Furgał podpisali stosowną umowę z Samorządem Województwa Podkarpackiego na dofinansowanie w wysokości ponad 1,16 mln zł.

plazadurnadzalewem

Fot: W projekcie, umowie i na fakturach mowa o jest o Plazadurze. W rzeczywistości nigdy nie zastosowano nad zalewem tego materiału.

 

KALENDARIUM WYDARZEŃ:
14.12.2013 – Tak się buduję w Nowej Dębie
23.01.2014 – SORRY! TAKIE MAMY MOLO !
30.01.2014 – Czy to błoto to Plazadur?
12.02.2014 – Burmistrz przyznał radnemu rację. Są problemy nad zalewem.
25.02.2014 – SKANDAL NAD ZALEWEM. SPRAWĄ ZAJMIE SIĘ PROKURATURA!
04.03.2014- NIELEGALNY TRANSFER PONAD 1,3 MLN ZŁOTYCH Z KASY GMINY? UJAWNIAMY DOKUMENTY!
02.04.2014 – TYGODNIK NADWIŚLAŃSKI: Tajne przez poufne.

181 KOMENTARZE

 1. Kiedy Ordon z Żołędziem poniosą odpowiedzialność za swoje czyny? Za kradzież batonika w sklepie nie unikniesz odpowiedzialności. A gdy oni tutaj szastają milionami złotych na fuszerki to jakoś wszystko przechodzi przez palce. Co to ma być?

  • Masz ważniejsze sprawy niż wałki nad zalewem i na plantach??? Rozumiem że dla ciebie to normalne sprawy i cie nie szokują. A wręcz podziwiasz swojego kochanego burmistrza, że tak pięknie rządzi i gospodaruje naszą kasą.

  • Co ordonowcu zmieniasz temat? Nie potrafisz rozmawiać na argumenty? Twoi kochani burmistrzowie zapłacili za produkty których nad zalewem nie ma. Rozumiesz to? Takich afer nie było jeszcze w historii Nowej Dęby. Miliony złotych na plantach i prawie 2 miliony nad zalewem. Wszędzie fuszerki i oszustwa. I to jest normalne? Ordon z Żołędziem juz dawno powinni się podać do dymisji.

  • Piotrze ale najlepsze to tytul, ZALEW DO ROZBIORKI,ratusik pewnie wypije wode,a ryby przed wyborami rozda glodnym Nowodebskim nierobom aby na niego glosowali i co ty nato ? , bo ja leze i kwicze z radochy

 2. Co ordonowcu zmieniasz temat? Nie potrafisz rozmawiać na argumenty? Twoi kochani burmistrzowie zapłacili za produkty których nad zalewem nie ma. Rozumiesz to? Takich afer nie było jeszcze w historii Nowej Dęby. Miliony złotych na plantach i prawie 2 miliony nad zalewem. Wszędzie fuszerki i oszustwa. I to jest normalne? Ordon z Żołędziem juz dawno powinni się podać do dymisji.

 3. Najważniejsze że znalazł się winny wypłacenia kasy za błoto – to kamieniołomy! Trzeba potępic kamieniołomy na sesji rady miasta, najlepiej podac je do prokuratora

  • To jest chyba okręt piracki jaki burmistrz Ordon i burmistrz Żołądź wybudują nad zalewem w przyszłości .

 4. A jeszcze w grudniu Ordon na sesji grzmiał że zgłaszanie oszustw na inwestycji to nie miłość do miasta. Mówił radnyn by nie wierzyli w to że dzieje się coś złego. Dzisiaj okazuje się że zalew idzie do rozbiórki a Ordon płacił za obiekty których nad zalewem nie użyto. Czy ten człowiek jest poczytalny?

  • To czy wymienią to się dopiero okaże 30 kwietnia. Natomiast to, że oszustwo wyszło na jaw to zasługa ratuszowców którzy wbrew szczekającym w internecie i na ulicy ordonowcom „toczyli piane” i mówili Ordonowi, że jest źle. A Ordon mówił, żeby nie wierzyć w te rewelacje. Gdyby nie opozycja to mielibyśmy kolejną fuszerkę za prawie 2 miliony złotych! Pieniądze na konto wykonawcy już zostały przelane za wbudowanie produktów których nie ma. Ciekawe co Ordon zrobi jak się wykonawca na nich wypnie i powie: MAM PODPISANE PROTOKOŁY ODBIORU ŻE WSZYSTKO JEST DOBRZE. WYPŁACILIŚCIE MI KASĘ. TERAZ MNIE POCAŁUJCIE W TYŁEK.

 5. pieniądze poszły w błoto, a raczej do kieszeni oszusta, mamy bardzo bogaty kraj, ale czy obywateli, po tylu latach biedowania stać na kolejny wielki skandal, kolejny dowód na to iż w Polsce nie ma państwa, jest dziadostwo, idiotyczne gadanie, demografia spada, emigracja rośnie, bo to jeden wielki niewolniczy folwark, ludzie siedzą w więzieniach za ukradziony batonik, za niepłacone mandaty, alimenty, a tu taki przewał, szubienica dla winnych, koniecznie…

 6. Po tych niespotykanych w historii Nowej Dęby aferach z plantami i zalewem, po zmarnowaniu milionów złotych (nie)rządy Ordona mogą popierać tylko ci co żyją dzięki temu że Ordon jest u władzy (dostali posadki, otrzymują zlecenia) oraz osobnicy nie rozumiejący co się dzieje i podatni na ordonową propagandę wedle której nic się nie stało. Jak w piosence: Nic się nie stało! Polacy nic się nie stało !

  • Niespotykane w Dębie afery:) Przypomniało mi się jak za czasów jendego z burmistrzy Pan Wice biegał i usuwał blaszane garaże z pewnej działki, gdyż miał tam stanąć chyba dworzec. A po wyborach staeło tam coś ciut innego i nikt nie wspomina o kasie wydanej na koncepcje „dworca”. A taki piękny był hamerykański

  • Anonimie,to było wtedy gdy Ordon był sekretarzem u Wróbla? Gdzie się ten Ordon pojawia tam się coś dzieje… Nigdy wcześniej nie było wjazdu policji i prokuratora do urzędu i zabierania dokumentów, nie było prokuratorskich śledztw, nikt nie rozkradł ulicy, nikt nie rozbierał dopiero co zbudowanej inwestycji jak teraz w przypadku zalewu. Takich skandali jak teraz naprawdę nie było w historii Nowej Dęby.

 7. Ale burdel macie w tej Debie miastowe lol. Niedosc że robota zpartaczona to gmina zadłużona po uszy. Smiejcie sie dalej z rklow ale taki Majdan czy Kolbet juz was dawno wyprzedziły o długość okrążenia.

  • Tu muszę przyznać koledze rację, Kolbuszowa odstawiła Dębę i to nie o jedno okrążenie. Gmina Majdan też niczego sobie poczyniła kroki do przodu.
   Mało kto inwestuje w planty czy inne głupoty,
   Mądrze zarządzane gminy inwestują w przedsięwzięcia z których mieszkańcy będą zadowoleni i będą korzystać z nich na co dzień takich jak budowa chociażby dróg asfaltowych, oświetleń ulicznych, placów zabaw, itp.

  • Ja bym tak takim Majdanem się nie zachwycał. Tam to dopiero feudalizm i zamordyzm, a dochód na mieszkańca, jak pisało w Corso, najniższy w całym podkarpaciu. Powstały tam przez ostatnie lata może jakieś miejsca pracy, jakieś firmy , czy coś ???

 8. Radny p. Marek Ostapko wielokrotnie mówił i pisał,że ścieżki nad zalewem wykonane są z niewłaściwego materiału. Potrzeba było aż kilku miesięcy żeby Jemu przyznano rację. Burmistrzowie skompromitowali się tą inwestycją; podobnie jak plantami.

  • Dlatego, że radny ich informował nie mogą udawać dzisiaj, że nie wiedzieli. Wiedzieli ale nie słuchali. Szli w zaparte. Jeszcze 30 grudnia 2013 roku burmistrz Wiesław Ordon krzyczał na sesji aby nie dawać wiary „rewelacją” dostarczanym przez radnego. Obrażał go sugerując, że nie kieruje się miłością do miasta. Dzisiaj gdy okazuje się, że to radny miał racje należą mu się przeprosiny, a odpowiedzialni za te katastrofę powinni ustąpić. Bo jeśli po plantach gdzie już było zamieszanie o to, zawalili sprawę z zalewem to oznacza, że oni się nie nadają.

  • Popatrzcie jak nieudolne rządzenie i brak kompetencji może rozdu..pcyć przyszłość miasta gdzie Dęba a gdzie Kolbuszowa .W dupie dęba

 9. Oj ta lokalna polityka. Nawet żeby ratusz ciągnął swoją p.radną na burmistrza a kwitami w stylu UB eliminował wszystko co się rusza to i tak cały misterny plan pójdzie w pi..du. Tak przewiduję bo nie głosuję.

  • Też mam dość lokalnej polityki w wykonaniu lokalnego polityka Wiesława Ordona. Lokalny polityk Wiesław Ordon dopuścił do większych fuszerek niż się robiło za komuny. Jeśli polityk Ordon myśli, że można wydawać miliony złotych w taki sposób jak to czyni to się gruuubo myli. Oczywiście jego poplecznicy niczym twarde jądro PZPR broni swojego SEKRETARZA. Ale to nic nie da. Owszem banda osobników czerpiących pożytki z rządów Ordona jest długa, ale społeczeństwo jest silniejsze i nie będzie patrzeć jak się je okrada z tego co mu się należy.

 10. Rozejdzie się „po kościach”
  Proszę o podanie (a ze dwa przykłady) jak urzędnik państwowy poniósł odpowiedzialność cywilną za błędy w pracy. Od skarbówki zaczynając – na posłach kończąc . BRAK. A my maluczcy – mierzymy się z z tą maszynerią dzień w dzień.

  • Wójt Raniżowa też zapłacił za coś co nie zostało nigdy wbudowane. Chodzi o jakąś drogę. Siedzi w areszcie.

 11. Ale rządzący nami politycy z bożej łaski maja parcie na koryto i profity, to wstyd! Żeby jeszcze mówić że kamieniołomy są winne fuszerce…

 12. Rozumiem, że jedziecie po burmistrzu, ale po co wymieniać jeszcze z nazwiska urzędniczkę, która nie podejmowała żadnych decyzji merytorycznych, a podpisywała się ze względów formalnych?

  • Wszyscy nie tylko burmistrz, są winni,a urzędnicy bardziej jak Ordon, bo to oni zatwierdzali, a Ordon podpisywał co mu podsunęli.Cały Urząd miasta gminy Nowa Dęba trzeba wymienić.I może wtedy będzie dobrze.

  • Burmistrz jest jak najbardziej winien. I rada miasta także. Byli wszyscy informowani przez radnego Marka Ostapko o nieprawidłowościach. Gość o tym pisał na infonowadeba, informował burmistrzów na komisjach i słał pisma. W odpowiedzi burmistrz Wiesław Ordon 30 grudnia 2013 roku na sesji rady miasta powiedział do radnych aby nie wierzyli w „rewelacje” radnego Marka Ostapko. Ale okazało się, że sprawy nie da się już dłużej ukryć to w lutym rozpoczął się teatr reżyserowany przez panów Ordona i Żołędzia pt „Ratujemy sytuacje”.

   Kolejna sprawa. Przeczytaj artykuł „Nielegalny transfer 1,3 mlna” (link: http://infonowadeba.pl/nielegalny-transfer-ponad-13-mln-zlotych-z-kasy-gminy-ujawniamy-dokumenty/ ) i odpowiedz na pytanie dlaczego mimo iż nie było wszystkich dokumentów wypłacano kasę??? A jeśli były wszystkie dokumenty to wynikało z nich, że wbudowane materiały nie są zgodne z zapisami umowy. Więc????

 13. Ciekawe który sypnie pierwszy i czy burmistrzowie oddadzą kase wykonawcy za ich przymykanie oka i przychylność do stosowania innych dużo tańszych materiałów.Mowmy o tym w prost tak to wygląda!!!!

 14. 2019 – sąd 'najwyższy” – nie znaleziono znamiona przestępstwa. Wszelkie koszta scedowane będą na UMiG Nowa Dęba.676hhhaaha !

 15. MACIE SUPER BURMISTRZA , DĘBA TAK BARDZO SIĘ ZMIENIŁA.
  W NIEDZIELĘ PEŁNO LUDZI NAD ZALEWEM SPACERUJE , KOŁO FONTANNY TŁUMY ….. HMM CZY ONI NIE CZYTAJĄ TEJ STRONKI GDZIE WIECZORAMI PRZESIADUJE CAŁY RATUSIK I WYLEWA SWE ŻALE , PROMUJE TABORECIKA Z RUSKIM RODOWODEM I GRZĄDKĘ , NIEGDYSIEJSZYCH WROGÓW …

  • Fajnie że spacerują ale ni9ech spacerują po tym za co zapłacili. Ty tez byś chcial otrzymać produkt za który zapłaciłeś a nie gorszy.

  • TEN SUPER BURMISTRZ ZNISZCZYŁ PIĘKNE ZIELONE PLANTY I ZA DZIEŁO ZNISZCZENIA ZAPŁACIŁ 5,5 MLNA ZŁOTYCH. PONADTO ZNISZCZYŁ ZALEW, DOPUŚCIŁ DO FUSZERKI MIMO, ŻE BYŁ OSTRZEGANY O TYM ŻE JEST ŹLE. TERAZ BĘDZIE ROZBIÓRKA. KREDYTY KAŻDY POTRAFI ZACIĄGAĆ. ALE WYDAWAĆ MĄDRZE PIENIĄDZE I NIMI GOSPODAROWAĆ JUŻ NIE. ORDON O TWARZY PODOBNEJ DO STOPY MUSI PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA TEN CAŁY BALAGAN.

  • jakie tłumy ludzi? ludzie to wyjechali. nie ma tutaj ludzi bo za rządów Ordona robota jest dla swoich. Strażnik Miejski zostaje dyrektorem ośrodka sportu.. itd itp. Ręka rękę myje.

  • A jak te planty wyglądają? Kilka granitowych płytek przed wejściem jest już popękanych, światełka na placu żyją własnym życiem (świecą albo nie świecą), murki na plantach są wykonane z betonu który ktoś nie wiadomo poco pomalował a na koniec pokryte w kilku miejscach szpachlą a jej już nie zamalował ot taka wizytówka miasta i reprezentacyjnego miejsca które ma niecałe 2 lata.

  • Planty zostały uroczyście otwarte 11 października 2013 roku. Mają więc zaledwie: 5 miesięcy.
   I już się posypały.

 16. Ordon zmarnował dziejową szansę jakiej nie miał nikt przed nim i nikt po nim. Ordon objął rządy gdy na Polskę spadł deszcz unijnych pieniędzy. Każda wioska, każda mieścina dostawała co chciała. Do tego można było brać kredyty w bankach w ilościach niesłychanych. I gdzie dzisiaj jesteśmy? Na co wydano te pieniądze? Pomnożono dobrobyt? Dęba się rozwinęła? Nie! Ludzi tu nie ma, bieda jeszcze większa. Co mamy w zamian? Kupę długów i brak perspektyw. Oraz zniszczone planty i kolejną fuszerkę tym razem nad zalewem. Kolejny burmistrz straci 10 lat zanim spłaci to wszystko i ogarnie ten bałagan. Masakra!!

 17. Najlepi w życiu to burmiszczowi wychodziła ale orka w polu, Jak chłop zoroł to takie zimioki nam późni rosły, że ho hoooooooo.

 18. a mnie się podoba wszystko co robi burmistrz Nowej Dęby wreszcie miasto wygląda nowocześnie znajomi jak przyjeżdżają do mnie to mi zazdroszczą że mieszkam w tak pięknym mieście. Dziękuję i myślę że burmistrz na tym nie poprzestanie tylko dalej będzie inwestował w miasto .Jeszcze raz dziękuję

  • „wszystko” i „nowocześnie” Dobre! Za kasę,która poszła na planty miałby doskonały projekt pracowni architektonicznej z kosztorysem. Znajomym Twym by szczęka opadła na trampki.. Nikt,powtarzam nikt! nie ingeruje w „tkankę zieloną „w centrum ,gdzie każde drzewo jest wartością dodaną!To nie był chwast – tuje czy inna perzyna.Szkoda się denerwować,jest nowocześnie etc. Qrwa mać!

 19. Planty i Zalew : ” błogosławieni Ci którzy nie widzieli a uwierzyli ” xD

  10 przykazań O.R.D.O.N.A xD

  1. wykonawca jest tylko jeden
  2. podatniku! nie bedziesz miał pieniędzy swych przede mną
  3. dzień oddania plant swięć
  4. czcij mnie i Zołędzia mego
  5. zwałujemy Cie
  6. oszukamy Cię
  7. okradniemy Cię!
  8. fuszerka to świadectwa nasze
  9. ucziwy wykonawaca
  10. który zjebaał pół miasta

  • Człowieczku na portalu to każdy z was mądry ale do roboty to żaden się nie garnie.Pierdolicie o jakiś pieniądzach podatników.Jakie pieniądze od was nieroby.Jakby nie taki człowiek jak Ordon siedzielibyście w zapyziałej i śmierdzącej gównem Dębie.Ciekawe co by zrobił Marek oportunista,negujący wszystko i wszystkich ale sam rączek robotą sobie nigdy nie splamił.

  • Przecież to Ordon nie sparał się robotą. Dostaje gość 10 000 miesięcznie żeby wszystko było dobrze. Co niby Ordon zrobił??? Zaciągać kredyty w bankach każdy potrafi. Bo co to za sztuka???? A tutaj planty i zalew spieprzone. Gdyby zamiast Ordona był prawdziwy gospodarz to nie byłoby takiego spustoszenia. Ordon to kompromitacja Nowej Dęby.

  • Marek zrobiłby to dobrze bo póki co to Marek pokazuje Ordonowi co jest zjeb**ne. Ordon się musi jeszcze dużo od Ostapki nauczyć. Taka prawda. Dla Wiesia bardzo to bolesne że młody chłopak go celnie punktuje. Ale to Marek ma racje a nie Wiesio.

 20. Pragnący dorwać się do koryta wszystko robią by przedstawiono akt oskarżenia burmistrzowi i zablokować mu ponowny start w wyborach na włodarza gminy.
  Nic z tego nie wyjdzie,marzący o władzy popłyną.
  Burmistrz przejdzie na następną kadencję ale wtedy musi odciąć się od pewnych ludzi z najbliższego otoczenia co mu szkodzą.
  Osiedle jeszcze nie posiada godnego kontrkandydata który by stanął na drodze obecnemu burmistrzowi i mógł go pokonać w drugiej turze.
  Po następnych wyborach Ratusz upadnie bo stoi na ruchomym piasku a nie na skale.
  Po wyborach przeciwnicy zaczną się kłócić,obmawiać,poniżać i szukać miedzy sobą winnych przegranej kampanii.
  Ratusz pomału stanie się ruiną”budowlaną”

  • Za friko aktów oskarżenia nie stawiają. Ale fakt, że burmistrzowie robią bardzo dużo by taki akt powstał. Ordin to cienias i dyletant. Zmarnował 8 lat i miliony złotych. Oby ponióslł zasłużoną karę. Takich afer jak za tej kadencji nie było w historii Dęby.

  • To będzie jakiś akt oskarżenia wobec burmistrza? Jeśli tak to czuję się oszukana i zmanipulowana bo wierzyłam że to taki prawy i uczciwy człowiek…. a tu mowa o akcie oskarżenia.. Tego się po nim nie spodziewałam. Wstyd. Nie zaufam mu już.

  • Pragnący utrzymać się u koryta Ordon i Żołądź robią wszystko by im koryta nie zabrano. Ale koryta już nie będzie i za chwile jeden będzie nadawał na drugiego.

 21. Wszyscy czepiają się Burmistrzów , a żaden i żadna z was nie pomyśli ,że przecież każda podkreślam każda budowa musi być odebrana przez inspektora nadzoru budowlanego czyli osobę kompetentną , którajest w 100% władna sprawdzić wszystko łącznie z materiałami. Więc może by zacząć wieszać psy na nich ?

  • Tylko, że inspektora wybiera burmistrz. Burmistrz podpisuje się także pod protokołami odbioru oraz zleca wypłatę dla wykonawców inwestycji.

  • A kto zbiera laury jak coś jest dobrze? Inspektor czy burmistrz? To co robi burmistrz w urzędzie skoro za nic nie odpowiada? Tego inspektora burmistrzowie sami sobie wybrali bez przetargu. Widocznie sie im dobrze współpracowało na plantach bo to tensam inspektor. A wykonawca to ten co skiepścił taras domu chłopa. Jak widać to wielka rodzina.

  • Art. 60. ustawy o samorządzie gminnym.

   1. Za prawidłową gospodarkę finansową gminy odpowiada burmistrz.

  • Moich i mojej rodziny ma 110. Kochamy bubel na plantach za 5,5 mlna i fuszerke nad zalewem za 2 mlna. Lubimy nieudacznictwo i marnotrastwo dlatego deklarujemy pełne poparcie aż do samego bankructwa Dęby.

 22. Wreszcie mam dostęp do świetlicy. Powiem tak : WIECHU! MUSZĘ PRZYZNAĆ ŻE JESTEŚ LEPSZY. SZKODA ŻEŚMY SIĘ NIE DOBRALI. ALE BY BYŁO.WSZYSTKO PRZED NAMI. PIZDRAWIAM I CAŁUJĘ ;*

 23. W zasadzie w tej sytuacji Plazadur , skoro nie występuje w Nowei Dębie w innej postaci,może stać sie nazwą zespołu weselno-dancingowego który założą przew. Serafin /wokal/, sk. Furgał i radna Tłusta /chórek/, burm. Ordon /I cymbał/i wiceburm. Żołądź /II cymbał i negocjacje cenowe/. Maria Mroczek – taniec egzotyczny , Gazda z Sałkiem – przewóz instrumentów. Inspektor Twardziel odprowadzi ZAIKS i wytłumaczy powody opóźnień, zapominania tekstu i fałszowania melodii.

 24. Mnie też wpuścili na świetlice i korzystając z okazji chciałbym pozdrowić Wieśka i Zygmunta bo widzę że chłopaki dają radę. Tak trzymać panowie! Tak trzynać!

  • Ja jako poseł z Kolby mam dobra rękę do wójtów, Wiesiek jest moim oczkiem w głowie, albo i więcej buziak dla Wieśka

 25. To zadziwiające jak beztrosko i nieodpowiedzialnie burmistrzowie prowadzą inwestycje gminne. Zajmują przecież stanowiska zaufania publicznego a swoim działaniem to zaufanie całkowicie zniszczyli.

 26. Co za bzdury, wprowadzono 1.350 tys zł, zalew do rozbiórki, czytam i nie mogę zrozumieć co za nienawiść głupota brak kultury i tej politycznej przez Pana przemawia. Ja się w politykę nie bawię Panu Ostapko też odradzam do brukowca by się te niusy nadawały. Politykę proszę zostawić to nie dla pana. Szacunek dls Burmistrza że nie dał się wciągnąć w te pana dziecinna zabawę w piaskownice. Z całym szacunkiem a trzeba coś sobą reprezentować i swoim zachowaniem, a co Pan reprezentuje? Na pewno nie mnie.

  • To są fakty człowieku. Wiesław Ordon wypłacił 1,3mlna za zalew. Robota sieprzona. Będzie rozbiórka. Niekompetencja czy nieuczciwość? Wierzę że prokurator to dokładnie zbada.

  • Pan Ostapko reprezentuje mnie i innych mieszkańców którzy nie chcą aby oszuści zbijali fortuny na dymaniu Nowej Dęby. Ty reprezentujesz widocznie jakąś bandę

  • JAKA NIENAWIŚĆ DO NOWEJ DĘBY MUSI BYĆ U TYCH DECYDENTÓW CO WYDAJĄ MILIONY ZŁOTYCH NA FUSZERKI????

 27. Kolejne miliony mowisz o jednej ławce ostapko co ją sfotografowałes ta ławka kosztowała milion czy te dwie płytki w wc w kinie a moźe te kilka lodów na plantach bo nawierzchnia nad zalewem tez nie kosztowała milion to pytam was gdzie te miliony konkrety inwestycja i ile albo dalej pij pianę

 28. Analizując też poproszę o spis fuszerek panie Ostapko z podziałem ile kosztowały no chyba że to co jest pisane to faktycznie tylko brudna walka polityczna, jak ma Pan rację to czekam na uczciwy artykuł. Piszę do Pana jako wyborca. Brak odpowiedzi zaprzecza podawanym informacja za pośrednictwem Pana serwisu internetowego.

  • Burmistrzowie uważali, że wszystko nad zalewem jest ok. To, że będzie poprawka to zasługa radnego Ostapko który dopilnował żeby na taki bubel nie było przyzwolenia.

  • Marek Ostapko nie jest budowlańcem, wychwycił tylko to o czym miał pojęcie. Ciekawa jestem ile jeszcze innych substytutów, zamienników, podmienników zastosowano przy inwestycjach finansowanych ze środków unijnych a jeszcze o tym nie wiemy? Dlaczego burmistrz wyraził zgodę na to aby zamiast Plazadur było Natural Grey? Przecież w zamówieniu publicznym wnioskowano o Plazadur! Śmierdzi mi to jakoś. A teraz głupa udają, że niby wykonawca ich oszukał.

 29. Czytam posty i wynika z nich, że część piszących nie do końca rozumie problem. Szefowie gminy zapłacili za inwestycję tak jakby wykonana była w 100% prawidłowo. A nie była. Zatem Odbiór powinien to wykazać i nie należało płacić wykonawcy.

  Pytania na które oczekuję odpowiedzi:

  1) dlaczego burmistrzowie odebrali inwestycję wykonaną niezgodnie z projektem i zgodzili się na niewłaściwe wykonanie ścieżki spacerowej?

  2) dlaczego zapłacili za fuszerkę środkami podatników nie dopilnując jakości wykonania inwestycji?

  • Nie dostaniesz odpowiedzi. Dla tych co się poustawiali dzięki (nie)rządą Ordona taka odpowiedź nie jest potrzebna. Choćby Ordon wydał kolejne miliony złotych na kolejne fuszerki to oni będą mu klaskać. Im nie chodzi o prawde a tylko o utrzymanie się przy korycie. Ale to się im nie uda bo społeczeństwo się już poznało na Ordonie i Żołędziu. Każdy wie co to za postacie.

 30. W związku z dodatkowymi pracami rekultywacyjnymi oraz przeciagająca się przebudową, składam wniosek o wybudowanie ratusza na wyspie nad zalewem.
  Dodatkowo proszę o rozpoczęcie prac archeologicznych na wyspie Józefa.

 31. Aby wszelkie szczucie na burmistrza nie było postrzegane jako walka polityczna i atak na kasę, proponuję ratuszom złożenie oświadczenia ,iż w trosce o budżet ,będą działać na rzecz gminy przeznaczając diety na jakieś stowarzyszenie w ND.

 32. Aby wszelkie szczucie Ordonowych na Ratusz i wszelkie fuszerki nie były postrzegane jako skok Ordonowych na kase proponuję by Ordon z Żołędziem oddali pensje na cel charytatywny. W trosce o budżet zadłużonej przez nich gminy i na poczet zwrotu unijnych dotacji.

  • Wasze wybory wasz Burmistrz i radni, o co chodzi nie wiem. A jak nie wiadomo o co chodzi to o kasę nie

  • Wiadomo ze Ordonowi i Żołędziowi chodzi o kase i stołki. Gdyby mieli honor to już po tym co zrobili z plantami podaliby sie do dymisji. A oni po plantach odwalili maniane nad zalewem. Bawią się chłopaki.

 33. Szkoda pisać i tak pewne osoby nawet jak na głowie staną to maksimum ich możliwości to posada radnego. Po tym co się dzieje to normalny na wariata nie odda głosu. Bo stylu politycznego i podejścia do życia po wyborach nie zmieni.

  • Wiadomo ze Ordonowi i Żołędziowi chodzi o kase i stołki. Gdyby mieli honor to już po tym co zrobili z plantami podaliby sie do dymisji. A oni po plantach odwalili maniane nad zalewem. Bawią się chłopaki.

  • Ja na gościa co spieprzył zalew i planty i wydał miliony zadłużając dębe głosu nie oddam. Wszyscy zieją już z Ordona i tylko jego sługusy go poprą. Będzie gorzej niż z Czekalskim.

 34. Każdemu kto piastuje stanowisko urzędnika,radnego itd. – generalnie nic nam do tego co zrobi z własną pensją.Rzecz w tym by swoim majątkiem odpowiadały ”osoby zaufania publicznego”za nadużycia,niekompetencje – poniosły odpowiedzialność finansową. Ale podejrzewam,że tak oczywisty fakt nie prędko się zmieni.Podam przykład jak okradają RP firmy na kontrakcie PFRONu – babka jest niepełno sprawna ruchowo – nogi jej „padły” łazi jeszcze o kulach – wypieprzyli jej wanne – zamontowali brodzik z prysznicem – mega tani – koszt wykonania usługi? 8900pln..https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lZ6XD1-26w0
  polska –

 35. Do @eva- cytat z Masłowskiej Doroty – „gdyby do tej nienawiści podłączyć elektrownie,można by sprzedawać prąd na cały świat.Bylibyśmy bogaci!”

  • Budowa tych fuszerek za miliony to nic innego jak walka o stołki i kasę przez obecny układ władzy, tyle tylko ze Marek Ostapko uniemożliwił ten skok na kasę bo pokazał zamianę materiałów, skok na władze i kasę obecnego układu sie nie uda, miejmy nadzieję że odpowiedzialni za przekręty stracą stanowiska i poniosą karę.

 36. Ponoć największe palmy będą w Tarnowskiej Woli , czy schowa sie pod nimi pan burmistrz ?Na jego miejscu dałbym sobie palmą w pusty łeb i ogłosił niewypłacalność gminy z powodu braku mózgów u czołowych przedstawicieli władz .

  • Mam czarnego pirata, to dla niego statek! Będą skarby, skarbniczka, ja i pirat z czarnymi wąsami, będzie rejs!

  • Największy błąd Wacka Wróbla i Pawła Grzędy że wyszukali takiego Ordona i zrobili mu zwycięską kampanie a później dopuścili Żołędzia. Dzi§ wiadomo że każdy byłby lepszy niż tych dwóch.

  • Mylisz się @stsuseł – Gwarancja na roboty budowlane wynosi 12 miesięcy. Przy takiej inwestycji _ Wykonawca zwyczajowo daję rękojmie na kolejne 12 miesięcy. Jak było w tym przypadku? – ??

  • Radnego Flisa to ty tu i teraz jestes nie godny pocalowac w d.u.p.e ,ale wyraza chec abys polizal wspaniala jego jajka

  • Argumentów brak, za to język prostacki i pełen wulgaryzmów . Taka właśnie kultura i obyczaje radnego i jego elektoratu. Właściwie to nie wiadomo,śmiać się czy płakać ???

 37. Gdyby fotki robił radny z Cygan to firma nie zrobiłaby fuszerki.
  on jest działacz do stu boleści ,sp[rzedal sklep w środku wsi , spartolił Łuzyk, rowy na glinikach !!!!, odwodnienie koło szkoły, likwidacja gimnazjum , wiele można pisać . Cyganiaki znają to beztalencie.Nawet zdjęcia mu nie wychodzą.

  • eva 15.04.2014 14:54

   Argumentów brak, za to język prostacki i pełen wulgaryzmów . Taka właśnie kultura i obyczaje radnego i jego elektoratu. Właściwie to nie wiadomo,śmiać się czy płakać ???

   Masz eva rację.Zapomniałaś tylko dodać którego radnego.Bo w tym wypadku z pewnością nie radnego Flisa i jego elektoratu.

 38. No więc co z tą ścieżką?
  – Ta nawierzchnia w dużej części zachowuje się tak, jakby była z gliny, a nie z kruszywa mineralnego – szczególnie gdy jest mokro. Przez kruszywo woda powinna przenikać, aby została wchłonięta przez podłoże. W parku miejskim mamy ścieżki z podobnego tworzywa i tam można zaobserwować jak to powinno wyglądać. Na nich nie robi się żadna maź. Odprowadzają wodę w stu procentach i tak powinno być także nad zalewem – tłumaczy wiceburmistrz.

 39. A te „prostokątne łuki” przy skrzyżowaniu Żeromskiego z Krasickiego to tak zostały zaprojektowane czy tak wyszło…jakoś? No bo przy ulicach to raczej kołowe są. Nie jest za bardzo bezpiecznie, bo żeby nie zahaczyć o latarnię, to trzeba do środka zadać przy skręcie.

 40. Gdzie był inspektor nadzoru? Laboratorium?! Jeśli nadal będziemy oddawać publiczne inwestycje w ręce inspektorów siedzących wyłącznie za burkiem i przybijającym pieczątki a obsługę laboratoryjna w ręce Laboratorium SŁAWEX które zamiast robić rzetelnie badania drukuje gotowe wyniki to nie dziwmy się ze nasze miasto wygląda tak jak wygląda… Wszyscy z branży wiedzą że Pan Sławek szyję wyniki aż miło a mimo tego obsługuje w regionie większość inwestycji!! Kiedy to się skończy?!

  • Inwestor zamiast zlecić nadzór poza ustawą – kwota mniejsza od 14000 Euro, bawi się w przetarg z jedynym kryterium najniższej ceny i takie są efekty.
   Nie ma prawnych możliwości odrzucenia oferty przy tak ustalonych warunkach przetargu.
   Taką strategię ma Sławex i jak dotąd dobrze na tym wychodzi.
   Z tym „kręceniem” wyników badań radziłabym być ostrożna.

  • Co mnie obchodzi kogo sobie Ordon wybrał na inspektora? Mógł sobie wziąć Marie Mroczek. Jego sprawa i jego odpowiedzialność. Dobór kadr to element sztuki zarządzania. Poza tym skończcie zasłaniać się inspektorem bo w grudniu Ordon był informowany przez radnego Marka Ostapko, że są wałki i zamiast podjąć właściwe i szybkie działania to 30 grudnia wzywał aby nie wierzyć w „rewelacje” radnego. Tak więc próbował kryć całą sprawę. Ale sprawa się rypła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here