Zapisz się do STRZELCA!

39

Jeżeli interesujesz się militariami, chciałbyś kiedyś pracować w wojsku, policji lub innych służbach mundurowych, Strzelec jest dla Ciebie!

Młodzież należąca do Związku Strzeleckiego szkoli się w zakresie musztry, udzielania pierwszej pomocy, terenoznawstwa, wiedzy o broni oraz taktyki wojskowej. System szkolenia obejmuje sprawność fizyczną oraz wychowanie patriotyczne.

Związek Strzelecki \”Strzelec\” jest organizacją społeczno- wychowawczą nawiązującą do tradycji oddziałów Piłsudskiego. Pierwsze oddziały Strzelca organizował marszałek Józef Piłsudski, które brały udział w odzyskaniu niepodległości w 1918 r.
Organizatorzy oddziału Strzelca na terenie Nowej Dęby planują organizować letnie obozy, treningi strzelania z broni oraz zajęcia z samoobrony.
Liczymy na młodzież ze szkół średnich i gimnazjum z terenu Nowej Dęby, Majdanu Królewskiego i okolic.


Zapisy chętnych osób będą prowadzone w dniach 18-19.01.2011 r. w godz. 10-12 w siedzibie LOK
Nowa Dęba (obok Biedronki ).
Tel. kontaktowy 696035211 lub 694666803 .

Związek Strzelecki

39 KOMENTARZE

 1. Ja również jestem ciekaw, jakie nazwiska i kwalifikacje kryją się za ZS "Strzelec". Jeśli są to osoby kompetentne to może z tego wyjdzie coś ciekawego, jeśli nie to szkoda czasu na "zabawę w wojsko".

 2. [b]Jacek Szpunar,Julian Zięba,Adam Szurgociński, koło łowieckie reprezentuje pan.Józef Czekalski oraz wielu nauczycieli lekcji WF z naszego wysportowanego miasta,wszyscy są wysoko wykwalifikowani w swojej specjalizacji.Z technik historycznego kamuflażu wykładać będzie pan.Wiesław Ordon a z samoobrony pan.z tut.UM Jerzy Konefał,na zajęcia ppoż zaprasza pan Jan Flis.
  Pozdro [/b]

 3. Ale czy ten Wojtek pije ?:)Bo jeżeli tak to fajnie by było ,kiedyś w wojsku i policji wszyscy pili .Warto byłoby się przygotować w ramach ćwiczeń oczywiście .:P
  A tak serio to wspaniała i patriotyczna inicjatywa:) .obserwatoreND popierasz ?:|

 4. Inicjatywa o korzeniach skrajnej prawicy i nacjonalizmu. Krwawego tłumienia powstania Przez Piłsudskiego i zabicie 400 polaków w tym 167 cywili. Dla mnie bojówka PiS.

 5. [quote]Inicjatywa o korzeniach skrajnej prawicy i nacjonalizmu. Krwawego tłumienia powstania Przez Piłsudskiego i zabicie 400 polaków w tym 167 cywili. Dla mnie bojówka PiS.[/quote]

  O czym Pan mówi? Jaka skrajna prawica i nacjonalizm? (A może od razu narodowy socjalizm?)
  I o jakim krwawo stłumionym powstaniu przez Piłsudskiego Pan mówi? 400 zabitych Polaków w tym 167 cywili? Chyba przespał Pan zdrowo lekcje szkolne dotyczące okresu międzywojennego.

  Prosze rowniez o odpowiedz czy ci ochotnicy o ktorych jest mowa w ponizszym linku to rowniez "skrajna prawica" i "nacjonalisci"?
  http://fzp.net.pl/rok-1918/zydzi-w-legionach-jozefa-pilsudskiego

  Proszę poczytać trochę o historii tej organizacji: http://zs-strzelec.mil.pl/kg/historia/

 6. Piłsudski to skrajna prawica i nacjonalizm?
  Kto Cie uczył historii?
  Jeśli Marszałek to narodowiec to kim był Dmowski i endecja?
  Marszałek zaczynał w PPS a Polska Partia Socjalistyczna miała i ma tyle wspólnego z prawicą i nacjonalizmem co Rysiek Kalisz z urodą.

 7. Mickey to biedny człowiek, chory na paranoję, wszędzie widzi rycerzy, dybiących na jego życie :D. Wszystko mu się już od tego miesza, myli socjalistów z narodowcami, strzelca z wodnikiem a majówki z bojówkami.

 8. Piłsudski właśnie – nie mogąc znieść „sejmokracji”, niestabilności rządów i ogólnego bałaganu – dokonał w roku 1926 krwawego przewrotu wojskowego, w wyniku którego zginęło blisko 400 osób, w tym 167 cywilów. To Piłsudski był animatorem pozaprawnych posunięć wobec opozycji, takich jak aresztowanie przywódców „Centrolewu” i „Proces Brzeski” czy wreszcie utworzenie „Obozu odosobnienia” dla przeciwników politycznych Sanacji w Berezie Kartuskiej.

 9. Wzor do nasladowania, Jarkowi Kaczynskiemu tez sie marzą takie metody. Pala, obozy, i wiezienia dla wszystkich przeciwnikow.

  A historia sie zmienia, w zaleznosci kto pisze podreczniki i co kaza uczyc.

 10. II Rzeczpospolita nie była wolna od błędów – fakt. Jednak to, że organizacja "Strzelec" kojarzy się Panu wyłącznie z majem 1926 r. jest duzym nieporozumieniem.

  Rola '"Strzelca" byla niezmienna przed 1918 r. i po 1918 r.: krzewienie postaw patriotycznych, wychowanie mlodziezy, przysposobienie fizyczne i wojskowe.
  Prosze przeczytac ksiazke J. Majki, pt. Strzelcy. Z dziejów Związku Strzeleckiego w Rzeszowie, Rzeszow 2006.

 11. Wiem jaka role odegrał Strzelec w walce o niepodległość. I jakie wartości sa wspierane Bog Honor Ojczyzna. Tylko nalezy pamietac o wszystkim, a ostatnio zauwazam chec wrocenia przez niektore srodowiska to tego maja 1926r. Teraz pewnie rzuca sie na mnie nowodebscy NOP-owcy, ONR itp. Mam nadzieje ze nie bedziecie robic tym dzieciakom prawicowej papki w glowach, tylko wlasnie bedziecie ich uczyc ratownictwa medycznego, gorskiego, szacunku do "kazdego" obywatela, surviwalu, działań podczas klesk zywiołowych tych dobrych punktow z oswiadczen Strzelca.

 12. A ja ostatnio zauważam chęć wrócenia niektórych środowisk do 17 września 1939r. Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz :/. Wiesz np., że Polska ma obecnie najwięcej w Europie założonych przez służby podsłuchów przypadających na jednostkę obywateli? I kto tu buduje państwo policyjne?

  Rozumiem, że "Bóg Honor Ojczyzna" to prawicowa papka w głowach?

 13. A kto zaczal z podsłuchami ? Jak nie PiS i jego CBA, gdzie sa raporty WSI ? Tonace laptopy, gwozdzie itp. Ruska mgła, L.K jako bohater narodowy (ktory jakby zyl przegral w 1szej turze wyborow), Macierewicz i jego fobie. To jest prawicowa papka

 14. Z podsłuchami zaczęła SB, a jej kontynuatorzy dzielnie usprawniają system :), i nie CBA, tylko ABW (dawny UOP). Reszty twojego wpisu niestety nie rozumiem, dlatego nie potrafię się do niego odnieść.

 15. Najwięcej do powiedzenia mają ci,którzy mają najmniejsze o tym pojęcie.Z wielką chęcią zapiszę syna do Strzelca(oczywiście wyraził zainteresowanie).PS przecinając głupie odzywki jestem przeciwny nawiedzeniu PIS-uarowskiego.Jeśli ktoś zna genezę istnienia Strzelca nie będzie plótł farmazonów.

 16. PITOLISZ zakłada po cichu grupenfirrer ukrainien armiejec Ostapkowicz banderek Marek tzn zakłada klub STRZELEC Johnie Walkera ile kto w Dębiance strzeli szklanek.

 17. Ja mam pytanie jak już się wyszkolimy to mogę liczyć że pójdziemy bić ruskiego kacapa :@i odbijemy kresy, lwów, wilno i podole:D

 18. [quote]Tym prawdziwym który powstał pierwszy jest Związek Strzelecki Strzelec nie Związek Strzelecki OSW[/quote]

  Fakt rozlam w strzeleckich szeregach funkcjonuje. Niemniej jednak lepiej i sprawniej dziala ZS OSW, scisle wspolpracujacy z wojskiem i administracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here