Zaproszenie na sesję budżetową Rady Miejskiej w Nowej Dębie

38

28-01-2012

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
z a p r a s z a n a

XVII sesję Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 30 stycznia 2012r. o godz. 14 00
w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie ul. Żeromskiego (sala kameralna)

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy o pracach między sesjami.
4. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2012,
2) uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2012,
3) udzielenia dotacji celowej dla SPZ ZOZ w Nowej Dębie na zakupy inwestycyjne – zakup sprzętu medycznego,
4) udzielenia w 2012 roku pomocy rzeczowej Powiatowi Tarnobrzeskiemu na budowę chodnika w miejscowości Alfredówka,
5) przekazania środków finansowych dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie,
6) wniesienia wkładu pieniężnego na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Nowej Dębie.
7) zaciągnięcia w 2012 roku pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego na wyprzedzające finanso-wanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (przebudowa zbiornika „Łuzyk”),
8) zaciągnięcia w 2012 roku pożyczki w Banku Gospodarstwa Krajowego na wyprzedzające finanso-wanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej (termomoder-nizacja WCK),
9) zaciągnięcia kredytu długoterminowego w 2012 roku,
10) uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Nowa Dęba,
11) Uchwała Budżetowa Gminy Nowa Dęba na rok 2012,
a) odczytanie projektu uchwały budżetowej,
b) odczytanie opinii poszczególnych komisji Rady Miejskiej,
c) odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie uchwały budżetowej,
d) dyskusja nad projektem budżetu,
e) głosowanie.
5. Przyjęcie protokołów z XIV i XVI sesji Rady Miejskiej.
6. Zapytania i wnioski mieszkańców.
7. Podjęcie uchwał w sprawach:
12) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu lokali użytkowych,
13) wyrażenia zgody na wydzierżawienie nieruchomości w trybie bezprzetargowym,
14) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w trybie bezprzetargowym,
15) upoważnienia do reprezentowania Rady Miejskiej przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Rzeszowie w sprawie skargi na Uchwałę Nr XIII/106/2011 z dnia 26 października 2011 r. w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę nieruchomości w trybie bezprzetargowym.
8. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z działalności za 2011 rok.
9. Interpelacje i zapytania radnych.
10. Wolne wnioski i informacje.
11. Zamknięcie obrad.

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SESJI

PRZEWODNICZĄCY RADY
Wojciech Serafin

0

38 KOMENTARZE

 1. A gdzie jest informacja przewodniczacego o pracy Rady, czyzby nasi radni mieli juz ferie? a czym zajmowal sie pan Serafin miedzy sesjami, chcemy wiedziec?

  0
 2. Program sesji budzetowej bardzo przeladowany, jak zwykle, do podjecia kilkanascie wazkich uchwal, w tym budzetowa. Z tego mozna zrobic spokojnie dwie sesje.Czy burmistrzowi chodzi o to,zeby na szybko podejmowac wazne uchwaly, skracac dyskusje i ograniczyc pytania, w szczegolnosci do budzetu ?Widac jak pracuje urzad- wszystko robi sie na ostatnia chwile. Dziwie sie Serafinowi, ze sie na to zgadza.

  0
 3. Mieszkańców miasta zadłuża się by zrobić łuzyk w Cyganach i jakieś Wiejskie Centrum podczas gdy w mieście sypią się wodociągi i kanalizacja deszczowa, podczas gdy brakuje oświetlenia ulicznego na Wczasowej czy miedzy blokami, podczas gdy nie ma trybun na stadionie i oświetlenia stadionu a pomieszczenia na krytej pływalni na basenie gniją (część piwniczna) a powinna tam być siłownia. Do tego nie ma modernizacji ujęcia wody. Strefa nowodębska jest nieruszona. Brawo Wiesiek! Brawo komitet "Nasz Samorząd" i ich stronnicy. A ludzi w mieście coraz mniej.

  0
 4. Zoladz wypalil sie juz w poprzedniej kadencji, o ile w ogole cos wartosciowego mial ten pan do zaoferowania jako zastepca, bo mam powazne watpliwosci,ze nie mial.Zazwyczaj jego poczynania – jest jednym z wybitnych znawcow od inwestycji i budownictwa w urzedzie – konczyly sie na podnoszeniu kosztow inwestycji np.w przypadku fontanny i plant i oplacaniu projektantow od wiecznie niezrealizowanyc zadan (planty,zalew), o problemach z basenem nie wspominajac i nicnierobieniu w oswiacie konczac. Czy Ordon postawil na dobrego konia?

  0
 5. Marian to tak jak ratusik co to zna sie na wszystkim,na ustawach,na inwestycji ,na budownictwie ,na chodnikach ,na wycince lasu, te uczone znaja sie na wszystkim ,ale najlepiej znaja sie na propagandzie:o

  0
 6. Ostapko Marku zarabiam 1200 zl i pytam jak mam zyc z 2
  dzieci wstydze sie ze
  mieszkam w tym kraju gdzie czlowiek nie zarabia na
  jedzenie …..
  Może ja tylko tak mało zarabiam ,napiszcie ile zarabiaćie i gdzie ?

  0
 7. [b]Najlepsze posady droga Anno w Nowej Dębie mają ludzie spoza Nowej Dęby. [/b] I to nie nie osoba o której piszesz je zatrudnia lecz ci co rządzą w naszym mieście.
  Przyjezdni nie otrzymują tak jak Dębianie 1200zł lecz znacznie więcej bo zajmują samodzielne stanowiska lub stanowiska kierownicze. Zapytaj Pana Burmistrza jak masz żyć. On zatrudnia ludzi u siebie z Tarnobrzega dając im dobre pieniądze. Może i Tobie da?
  [b]
  PANIE BURMISTRZU ORDON! JAK ŻYĆ?[/b]

  0
 8. glownym problemem sa ateisci, ktorzy zachecaja do robienia wszystkiego przeciwko P. Bogu i Jego przykazaniom a potem sie dziwia, ze ludzie sa niemoralni i oszukuja innych. Zapominaja, ze Bog z milosci do czlowieka dal mu przykazania, aby nie robil nikomu krzywdy.

  0
 9. @20 nie zaczynaj, bo wszędzie można znaleźć złych ludzi niezależnie czy Żyd, Katolik czy Ateista czy jeszcze Kto komu do głowy przyjdzie ;)

  0
 10. AAAAAAAAAAA!!! zaraz wyjdę z siebie i stanę obok! Podjęcie uchwał w sprawach 4) udzielenia w 2012 roku pomocy rzeczowej Powiatowi Tarnobrzeskiemu na budowę chodnika w miejscowości Alfredówka,
  Może się państwo radni zapoznają z wpisami pod XV sesją Rady Powiatu!
  http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=888
  Ludzie z osiedla DĘBA w NOWEJ DĘBIE PROSZĄ SIĘ BEZ SKUTKU O REMONT CHODNIKA!!! CZEMU WIEC W 1 KOLEJNOŚCI NIE POMAGA SIĘ LUDZIOM ZE SWOJEGO PODWÓRKA?! A W ALFREDÓWCE CHODNIK PLANUJE???????? aż się w człowieku gotuje! niech ktoś poruszy ten temat na sesji

  0
 11. ALFREDÓWka to nasi mniejsi bracia w wierze więc -odpuść kolego Dęba może poczekać .
  "Trwajcie więc cierpliwie, bracia, aż do przyjścia Pana. Oto rolnik czeka wytrwale na cenny plon ziemi, dopóki nie spadnie deszcz wczesny i późny. Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie. Jk 5, 7 – 8.
  Jeżeli dusza ma więcej cierpliwości w trudach i więcej stałości we wyzbywaniu się pociech, jest to znakiem większego postępu w cnocie. Św. Jan od Krzyża.

  Cierpliwość jest towarzyszką mądrości. Św. Augustyn.

  Niech nic cię nie niepokoi, niech nic cię nie przeraża. Wszystko mija, Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Temu, kto ma Boga, nie brakuje niczego. Bóg sam wystarcza. Św. Teresa od Jezusa.

  Nie może poznać sługa Boży, ile ma cierpliwości i pokory, dopóki się wszystko dzieje po jego myśli. Gdy zaś przyjdzie czas, kiedy ci, którzy powinni postępować według jego woli, zaczną mu się sprzeciwiać, ile wtedy okaże cierpliwości i pokory, tyle jej ma, nie więcej. Św. Franciszek z Asyżu
  "

  0
 12. do 23 – Moshe : odpowiedz na poziomie niema co! ja pytam o konkrety a nie o jakies umartwianie sie nad plyta chodnikowa i znajdowanie w niej glebszego sensu ascezy czy innego katolicyzmu! zabierzcie z tąd tego fanatyka! co ma piernik do wiatraka panowie! by mi tu biblia jechac! ja duzo znose rozumiem ale pan ksiadz pewno z alfredowki skoro taki pro! mam prawo walczyc o to co mi sie w moim miescie choćby z "ochłapów" należy! ciekawe czy mi chodnik alfredówka zasponsorzy!!! wytłumaczcie zatem mieszk.os.dęba dlaczego nigdy nie doczekają się chodnika – ale tarnowswka wola i alfredówka będą mieć all service !!!! ****!!!

  0
 13. W trakcie wystapienia radnego (patrz filmik) burmistrz dostal wysypki w okolicach szyjo-barku i nerwowo sie drapal…To rodzaj alergii na slowa krytyki, naruszajace mocno ego wspanialego wlodarza gminy. Znawcy twierdza, ze to najtrudniejsze przypadki do wyleczenia.

  0
 14. [quote]"Nie chciałbym aby w przyszłości o Nowej Dębie mówiło się "mała wioska między Tarnobrzegiem a Kolbuszową"[/quote]

  http://youtu.be/4-fqX28xmas

  Pytanie czy już nie staliśmy się nic nie znaczącym ośrodkiem pomiędzy dwoma miastami powiatowymi? Szkoda Nowej Dęby. Jednak musimy bronić miasta do samego końca.

  0
 15. Całkowicie popieram p. M. Ostapko, oby więcej tak myślących radnych . Ciekawe co na to radny Flis ?
  Wyborcy osiedla Dęba co płaczecie o chodnik, przecież macie tak zasłużonego i operatywnego radnego, sami go chyba wybraliście. Czyżby naprawa chodnika go przerosła?

  0
 16. Są radni co chcą coś zrobić dla swojej społeczności i maja wizję ale są i radni co dużo mówią i mało robią.

  0
 17. Są też radni co zbierają śmietankę po poprzednikach.A jak dużo chłapią swoją jadaczką ile to już zrobili.Nie mają żadnej wizji najwyżej aby zrobić zdjęcie i ……czas do uczciwej pracy już dawno nadszedł.Samo bałamucenie ludzi i oszukiwanie to nie to co chcemy.

  0
 18. są też byli radni którzy tyyyyleeeeeeeeeeeeeeee zrobili (przynajmniej tak im się wydaje) ale nie zrobili nic a dzisiaj dużo mówią jak wiele zrobili będąc radnymi i że wszystko co dzisiaj sie dzieje to ich zasługa.

  0
 19. #25:[b]Tej,przecież burmistrz jest włodarzem miasta i gminy-do gminy należą okoliczne wsie m.in :Tarnowska Wola,Alfredówka itd. więc o co kaman[/b]

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here