(ZDJĘCIA) Wojewódzki turniej dzieci w badmintonie

10

W Nowej Dębie rozegrany został kolejny w tym sezonie, a pierwszy w 2011 roku w Nowej Dębie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Dzieci w badmintonie. Na starcie zawodów stanęło 40 zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia.

Turniej najmłodszych adeptów badmintona swoją obecnością zaszczycili: V – ce Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Pan Jerzy Sudoł, V – ce Prezes Polskiego Związku Badmintona, V – ce Prezes Polskiej Fundacji Badmintona i równocześnie Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Pan Krzysztof Ostrowski, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie Pan Ryszard Szafran, Radny Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba Pan Marek Ostapko, Szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, aktualny v – ce mistrz Polski weteranów w kategorii + 45 lat Pan Bogdan Gunia, nowo wybrany Zarząd MKS \”Stal\” w osobach: Pan Damian Diektiarenko – Prezes, Pan Leszek Pabian – Pierwszy V – ce Prezes Zarządu, Prezes największej spółki w Nowej Dębie \”Dezamet\”, Pan Tomasz Zieliński – sekretarz, Pan Janusz Biliński – członek Zarządu, a zarazem główny sponsor turnieju, Pani Agnieszka Trzeciak – szefowa \”Biedronki\” w Nowej Dębie – drugi sponsor turnieju oraz Prezes sekcji badmintona Pan Zygmunt Kamiński.

Turniej rozgrywany był tylko w grach pojedynczych i dostarczył publiczności wielu emocji. W kategorii chłopców znakomicie spisali się najmłodsi adepci badmintona ze Stali Nowa Dęba. Zwyciężył Rafał Lejko, który w półfinale pokonał turniejową jedynkę, a w finale po znakomitej grze pokonał wyżej notowanego Jakuba Kufla – nr 2 na liście klasyfikacyjnej (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:18; 21:13). Trzecie miejsce wywalczył Patryk Róg, a piąte Jeremi Łeptuch (obaj ze Stali Nowa Dęba). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Wilczyńska (UKS Orbitek Straszęcin), która w finale pokonała Natalię Róg (MKS Stal Nowa Dęba) 2:1 (5:21; 21:19; 21:18). Piąte miejsce wywalczyła Beata Mycek (Stal). Finały tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zgromadzonej publiczności, szczególnie rodzicom przysporzyły wielu niezapomnianych wrażeń i emocji!

Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi (rakiety, bombki, napoje i słodycze), które ufundował właściciel firmy produkującej ozdoby choinkowe Pan Janusz Biliński z Nowej Dęby, natomiast szefowa firmy\””Biedronka\” w Nowej Dębie Pani Agnieszka Trzeciak wręczyła pierwszej ósemce w kategorii dziewcząt i chłopców paczki ze słodyczami i napojami.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, co w Nowej Dębie stało się i jest już wieloletnią tradycją i co na każdym kroku podkreślali wszyscy uczestnicy nowodębskiego turnieju!