Złoci badmintoniści z Nowej Dęby

9

28-04-2013


W Ropczycach rozegrany został finał wojewódzki Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie w kategorii dziewcząt i chłopców.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Na starcie mistrzostw stanęło po osiem najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego, wyłonionych w drodze eliminacji.

Wielki sukces odnieśli w tych zawodach młodzi badmintoniści z Nowej Dęby, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Dębie. Zarówno drużyna dziewcząt jak i drużyna chłopców we wspaniałym stylu wywalczyli pierwsze miejsca, złote medale i tytuły drużynowych mistrzów województwa podkarpackiego w badmintonie.

Drużyna dziewcząt, będąca zdecydowanym faworytem, zdeklasowała wręcz swoje rywalki wygrywając wszystkie pojedynki po 3:0, nie tracąc przy tym nawet jednego seta w całych mistrzostwach! Mistrzowski zespół tworzą: Natalia Róg i Beata Mycek. Natomiast dużego kalibru niespodziankę sprawiła drużyna chłopców, która również wygrała wszystkie swoje pojedynki, tracąc tylko 3 sety w całych mistrzostwach.

Mistrzowski zespół chłopców tworzą: Rafał Lejko, Patryk Róg i Jakub Suszyński.


Zarówno zespół dziewcząt jak i zespół chłopców wywalczyli awans do finału ogólnopolskiego

Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, który rozegrany zostanie w Białymstoku w dniach 28 – 29.05.2013r. Tym samym młodzi badmintoniści z Nowej Dęby już przeszli do historii sportu szkolnego Miasta i Gminy Nowa Dęba, albowiem dokonali czegoś czego jeszcze nikt nie dokonał (dwie drużyny w finale mistrzostw Polski!). Czy wystąpią w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku, wszystko zależeć będzie od środków finansowych. Mamy jednak nadzieję, że tak będzie ponieważ zespół dziewcząt zaliczany jest do ścisłego grona faworytów, a i chłopcy też powinni powalczyć o wysoką lokatę. Oczywiście cała czwórka intensywnie trenuje w MKS Stal Nowa Dęba. To kolejny spektakularny sukces nowodębskiej szkoły badmintona.

MKS

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

9 KOMENTARZE

 1. [quote][Czy wystąpią w finale Mistrzostw Polski w Białymstoku, wszystko zależeć będzie od środków finansowych.[/quote]

  Ordon z Ostapkiem na plecach ich powinni zanieść!!

  0
 2. Faktem jest, że Ordon tak uchwalił budżet ze swoimi klakierami, że DZIECI nie mogą jechać na MISTRZOSTWA POLSKI. BRAWO ORDONIE! GENIUSZU! FILARZE GOSPODARKI!

  0
 3. Występ badmintonistów w Białymstoku śmiech Smiech i jeszcze raz śmiech wstyd .Czy burmiszcz nie ma na co wydawać pieniędzy podatników.

  0
 4. To są mistrzostwa szkolne,niech więc szkoła martwi się o fundusze na wyjazd. Te dzieci same się nie pchają na zawody.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here