Złoty jubileusz Zespołu Szkół nr 2

2

20/09/11r./Kilkuset absolwentów, uczniów i gości wzięło udział w obchodach 50-lecia powstania Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Obecna szkoła kontynuuje półwiekowe tradycje Technikum Mechanicznego i Zespołu Szkół Zawodowych.

Placówka przez pół wieku kształciła wysoko wykwalifikowanych absolwentów, głównie dla potrzeb nowodębskiego przemysłu metalowego. Ale jako podkreślił podczas uroczystości burmistrz Wiesław Ordon, również w nowych warunkach ekonomicznych szkoła zdobyła dobre miejsce na edukacyjnej mapie regionu. Szkoła doskonale dopasowała się do nowych potrzeb lokalnego rynku pracy, kształcąc młodzież już nie tylko w klasach o profilu technicznym, ale także informatycznym, handlowym czy też obronnym, przygotowującym do służby w formacjach mundurowych – mówił burmistrz

Goście uczestniczący w uroczystości podkreślali wysiłek i zaangażowanie kolejnych dyrektorów i nauczycieli szkoły. W spotkaniu uczestniczyło także wielu absolwentów placówki w tym wicemistrz europy w chodzie sportowym Grzegorz Sudoł i zastępca burmistrza Nowej Dęby Zygmunt Żołądź. O dobrych wspomnieniach z początków pracy w zawodzie nauczyciela w placówce mówiła także Janina Lubera, radna Nowej Dęby i dyrektor Zespołu Szkół nr 1. Na zakończenia uroczystości uczniowie szkoły zaprezentowali gościom historię półwiecza szkoły wplatając ją w ważne dla Polski wydarzenia z minionych 50 lat.

Szkoła przygotowała także specjalną publikację rocznicową a także uruchomiła jubileuszową stronę internetową. Pod adresem http://50.zs2nd.pl/ znaleźć można nie tylko zdjęcia dokumentujące minione 50 lat szkoły ale także wspomnienia absolwentów i nauczycieli.

PA0

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here