Złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI na rok 2012 zdobyty!

24

18-06-2012r.
Złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI na rok 2012 zdobyty!
Relacja Grzegorza Sudoła.

W sobotę 16 czerwca, podczas 88 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce rozgrywanych w Bielsko Białej odbyły się konkurencje chodu na 20km. Zwyciężyłem, zdobywając tytuł Mistrza Polski na 20km. Jest to mój trzeci tytuł na tym dystansie, wcześniejsze zdobywałem w latach 2008 i 2009.

Bardzo sie cieszę, iż po nieobecności w roku 2011 z powodu kontuzji oraz problemach z salmonellą w roku 2010 stanąłem zdrów do rywalizacji na dystansie 20km podczas Mistrzostw Polski.

Zawody, mimo iż zostały rozgrywane w godzinach rannych, to były bardzo ciężkie ze względu na wysoką temperaturę, ciężką trasę oraz ciasne nawroty. Rywalizacja była bardzo zacięta a myślę iż kolejność też nie do końca do przewidzenia.

Już po 3-4km wiadomo było iż, nie będzie to jakiś super szybki chód. Niestety nie była to dobra informacja dla mojego kolegi Jakuba jelonka, który do końca walczył o poprawienie swojej pozycji w rankingu na 20km (uzyskał minimum na IO ale był czwarty). Potem wszyscy skupili sie na rywalizacji już tylko o medale. Podejście każdemu dawało się we znaki, co sprawiało, iż było dość selektywne.

Po 11 kilometrach została czołowa grupa 5 zawodników, którzy do końca walczyli o zwycięstwo. Do ostatnich metrów walczyłem ze specjalistą na 50km Łukaszem Nowakiem o zwycięstwo. Myślałem, iż będzie to raczej Dawid Tomala, czy Jakub Jelonek. Potwierdza to wysoką formę przez cały rok Łukasza i gratuluję mu postawy i srebrnego medalu. Zwyciężyłem o 3s a 9s za mną dotarł do mety Dawid Tomala zdobywając brązowy medal.

Zawody miału charakter międzynarodowy. Startowali zawodnicy i zawodniczki z Anglii, Gruzji, Brazylii, Ekwadoru, Węgier, Słowacji. Polski Związek zapewnił międzynarodową obsadę i można było jeszcze uzyskać w Bielsku Białej minimum na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Dziękuję zawodnikom za współtworzenie ciekawej jak myślę dla kibiców rywalizacji oraz walki Fair Play. Bardzo się cieszę iż chód był jedną z liczniejszych konkurencji tegorocznych Mistrzostw Polski.

W chodzie na 20km Pań pierwsze trzy miejsca zajęły: Paulina Buziak, Agnieszka Szwarnóg oraz Katarzyna Kwoka. Gratuluję wszystkim startującym, medali, rekordów życiowych oraz kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Źródło: www.grzegorzsudol.pl

0

24 KOMENTARZE

 1. jovita ubierz różowe okulary. Zdobąź mistrzostwo Polski w czymkolwiek i jedź na olimpiadę.

  Obawiam się jednak, że Twojej konkurencji (to co ci najlepiej wychodzi w życiu) jeszcze tam nie ma.

  0
 2. Dochodzę do wniosku, że należy wszędzie blokować możliwość pisania komentarzy po takich wpisach…Co do tematu: Brawo Grzesiu!

  0
 3. forum, to miejsce publiczne, gdzie wolno pisać co się podoba, o ile nie znajdą się na to co się napisało, przepisy kodeksów których to tak pilnie uczą się studenci prawa.
  Poza tym, niech ktoś znajdzie na stronie www Grzegorza, jakiekolwiek słowo o "Nowej Dębie". Cyt: pochodzę z małej miejscowości na Podkarpaciu… No super!

  0
 4. do 8, Sudoł w wywiadzie w Barcelonie kilkakrotnie podkreślał, że pochodzi z małej miejscowości jaką jest Nowa Dęba! Piszę to, bo pamiętam tą dumę jaką poczułem wtedy, pozdro!!!!!!
  Brawo Grzegorz brawo

  0
 5. Weźcie się malkontenci ogarnijcie, Pan Grzesiek na każdym kroku podkreśla, że pochodzi z Nowej Dęby; odniosł kolejny duży sukces w swojej karierze, ale wam jak zwykle coś nie pasuje, jak byście się orientowali to byscie wiedzieli, że duzo poaga w treningu młodym lekkoatletom z naszego miasteczka; jak pisałem wcześniej zamiast się cieszyć z wygranej na zawodach tej rangi osoby z naszego miasta, to części osób coś się nie podoba, ale odnoszę wrażenie, że jesteście ludźmi, którym w ostatnim czasie lub nigdy nic się nie udaje, ewentualnie jesteście niedoszłymi sportowcami, którzy nigdy nic nie wygrali i jak zwykle musicie coś głupiego dołożyć od siebie…

  0
 6. @9;) Bardziej dyplomatycznie i zgodnie z etykietą – pisz = urodzony po azjatyckiej stronie Wisły..;)
  Meritum – się cieszyć,takimi Zawodnikami i lokal Patriotami..

  0
 7. edit/
  Po lewej stronie – ciiekawi/działa
  po prawej – 99% klapa…
  ''mój dom murem podzielony
  -po jednej stronie..'' Arahia Kult.

  0
 8. Jak zwykle na forum znajdą się tacy, których kole że komuś się powiodło. Sami nic nie potrafią poza ujadaniem. Spróbujcie sami tyle czasu poświęcić na treningi a później możemy pogadać. Do biedronki wam ciężko doczłapać więc zamilczcie.

  0
 9. Co przywolujesz Igrzyska Miejsca 7 i 9 do wielka sprawa-ile ich było w końcu w całej lekkiej??!! Brawo Sudołek! Ciebie chyba jovita posr….ło.Powodzenia w Londynie. Za Twoje pieniądze miał Sudołek szkolenie w Dębie-a jakie szkolenie? Wstyd to Ty Dębie przynosisz takimi wpisami, wiec zamilcz! Grześ, trzmaj tak dalej, trzecie Igrzyska – Jesteś WIELKI!! Sponsoruje piłkarzy, pomaga Lekkoatletom, przekazuje odżywki itd. A nie musiałby nic robić! DZIĘKUJEMY

  0
 10. Co przywolujesz Igrzyska Miejsca 7 i 9 do wielka sprawa-ile ich było w końcu w całej lekkiej??!! Brawo Sudołek! Ciebie chyba jovita posr….ło.Powodzenia w Londynie. Za Twoje pieniądze miał Sudołek szkolenie w Dębie-a jakie szkolenie? Wstyd to Ty Dębie przynosisz takimi wpisami, wiec zamilcz! Grześ, trzmaj tak dalej, trzecie Igrzyska – Jesteś WIELKI!! Sponsoruje piłkarzy, pomaga Lekkoatletom, przekazuje odżywki itd. A nie musiałby nic robić! DZIĘKUJEMY

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here