Zmiana opłat za przedszkola

33

11/08/11r.Decyzją rządzącej większości zapłacimy więcej za pobyt dziecka w przedszkolu. Przeciwko podwyżkom głosował jedynie Klub Radnych Ratusz.

To już drugie podejście do wprowadzenia podwyżki. Poprzednia uchwała Rady Miasta w sprawie ustalenia odpłatności za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne była źle przygotowana i została unieważniona przez organ nadzorczy.

Zgodnie z przyjętymi zapisami rodzice płacić będą za tyle dni ile faktycznie ich dziecko uczestniczyło w zajęciach w przedszkolu a opłata będzie wnoszona z dołu, do 10 dnia kolejnego miesiąca. Ponadto, jeżeli dziecko będzie uczęszczało do przedszkola przez pięć godzin dziennie, rodzice zapłacą tylko stawkę żywieniową. Przy założeniu stuprocentowej frekwencji wysokość opłat za przedszkola w nadchodzącym roku będzie wyższa niż dotychczas. Na wysokość stawki dziennej zdecydowany wpływ ma bowiem średnia frekwencja w przedszkolach na terenie gminy wynosząca 67%. W przypadku gdy w kolejnych latach będzie ona wyższa, stawka dzienna może zostać zmieniona.

Przeciwko uchwale głosował Klub Radnych Ratusz. – Idąc do wyborów zapewnialiśmy, że nie podniesiemy ręki za podwyżkami zarówno cen wody jak i innych świadczeń. Dotrzymujemy słowa i sprzeciwiamy się polityce podwyżek. Sięganie do kieszeni mieszkańców to rozwiązanie ostateczne– tłumaczy decyzje Klubu radna Janina Lubera. – Obawiam się, że zaproponowane rozwiązania mogą doprowadzić do sytuacji kuriozalnych, że rodzice będą kalkulować czy ich dziecko przekroczyło próg frekwencji nakazujący dopłatę czy też nie i w zależności od tego posyłać dziecko do przedszkola lub nie. To nie jest dobre- dodaje Tomasz Licak.

/rek33 KOMENTARZE

 1. jaki wniosek? uważniej głosujcie w kolejnych wyborach i pamiętajcie nazwiska radnych którzy głosują za podwyżkami wody i za podwyżkami za przedszkola. Czekam aż pojawi się "Ktoś", "Któś" albo "wesolo mi" i pochwali "Ich samorządzik" za podwyżkę a opluje Ratuszowych za to że bronili portfeli mieszkańców.

 2. Ale pochopnymi decyzjami pod publiczkę mogą również doprowadzić do bankructwa gminy w ostateczności albo do tego ze gmina będzie tylko wegetować i po****dać. Po drugie nikt bezrobotny nie posyła dziecka do przedszkola, a jeśli dziecko jest w wieku gdy musi obowiązkowo iść do przedszkola to po 5 godzinach idzie do domu i nie płaci.

 3. [quote]Ale pochopnymi decyzjami pod publiczkę mogą również doprowadzić do bankructwa gminy w ostateczności albo do tego ze gmina będzie tylko wegetować i po****dać. Po drugie nikt bezrobotny nie posyła dziecka do przedszkola, a jeśli dziecko jest w wieku gdy musi obowiązkowo iść do przedszkola to po 5 godzinach idzie do domu i nie płaci.[/quote]

  I po 5h mam się zwolnić z pracy? Pracuje ile wlezie i zarabiam groszę. Dla mnie każda podwyżka jest dotkliwa. Pan Ordon tego nie czuje bo zarabia prawie 10 tys. A jesli chodzi o bankructwo to:
  Do bankructwa prędzej doprowadzą DEFICYTY BUDŻETOWE, KREDYTY ITD. Może najpierw reforma w funkcjonowaniu samych przedszkoli? Może najpierw porządek z małymi wiejskimi szkółkami w których uczy się garstka dzieci a je utrzymujemy a potem podwyżki!

 4. (przeca syćko co robiom RATUSIKI to pod publiczke) ……. a my se SIEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SIEDZIMY …. o kurna znowu RATUSIKi…. (a po tym) SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE i …. jasny pieron znowu RATUSIKI…. (a po tym) ….. SE SIEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE… (i tak do końca kadencji bedziemy se siedzić) a te RATUSIKI co łone myślom, że nom podskoczo ni ma bata !!!!!

 5. nawet kopnąć od tyłu bym cię nie chciał. Od tyłu to cie już biorą ci co Ci sięgają kolejnymi podwyżkami do kieszeni. Klaskaj im dalej.

 6. BO "wesoło mi" to klakier urzędu albo z urzędu MiG,a tam wszyscy wszystkich kryją, takie śmierdzące ciepełko. Do kierowania trzeba mieć głowę, ale historyka historia nic widocznie nie nauczyła.

 7. Dzięki Długi. Ja będę utrzymywał twoje szkółki w Jadachach, gdzie w ogóle już nie ma dzieci, a ty będziesz mnie skubał na moich dzieciach w przedszkolu, które póki co jest dobrze obciążone.

  Tarnovskaya Huynia.

 8. Czas najwyższy zająć się tymi szkołami wiejskimi ! Dlaczego my je musimy utrzymywać! Pytam się ilu uczniów chodzi do szkoły w Rozalinie czy też w Alfredówce ? Czy nie lepiej włożyć dzieci do [i]gimbusów[/i] i wozić do liczniejszych szkół! Ciekawy jestem jaki poziom nauczania jest w tych kameralnych szkołach – bo idąc na logikę to te dzieciaki chyba są geniuszami ! Może ważni Państwo Radni wraz z Burmistrzami zajmą się tym tematem! Szukacie oszczędności nie szukajcie ich w portfelach swoich wyborców ! Zacznijcie od siebie a nie od tych co i tak płacą !

 9. ciekaw jestem jak teraz bedzie sie tlumaczyc radna Mroczek przed swoim elektoratem za podniesienie swojej raczki za podwyzka. Przeciez to co robi ekipa rzadzaca to az wola o pomste do nieba.

 10. do mieszczucha – co ty z tym utrzymywaniem szkół, płacisz co miesiąc jakąś ratę? Nie przypisuj sobie zasług, że dzięki tobie te szkoły istnieją

 11. Może gdyby Radni mieli dzieci to było by im łatwiej podejmować decyzje o stawkach za przedszkole – ja uważam, że kolejna podwyżka (tym razem za przedszkole) będzie ciężka dla domowego budżetu ! Zaraz po wakacjach usłyszymy jak ceny za żywność muszą pójść w górę bo nie udało się zebrać plonów rolnikom, itp. Tylko kto z naszych – waszych pracodawców podniesie nam wypłaty !!!!! Kto da nam wyrównanie na te wszystkie podwyżki ? Najlepiej nam zwykłym zjadaczom chleba kazać za to wszystko zapłacić ! I tak nasze Państwo, nasi Włodarze , nasi radni dbają o nasze interesy !
  Nic się nie zmieniło i nic nie zmieni jeśli będzie takie myślenie tych , którzy rządzą !
  M.K

 12. [b]Za podwyżkami głosowali radni z MIASTA którzy mają dzieci.
  [/b]
  Przeciwko był Ostapko który dzieci nie ma. Ten sam Ostapko który nie ma dzieci (wbrew temu co pisano w komentarzach na portalu :D ) złożył uchwałę o zniżkach dla rodzin wielodzietnych ale radni którzy dzieci mają i sprawują władze nie poddają tej uchwały pod głosowanie! Dobre, nie?

  [b]Ale to ludzie dokonują wyborów radnych i burmistrza. Jeśli następnym razem zagłosujecie za tymi którzy sięgają do waszych portfeli to do kogo będziecie mieć pretensje?[/b]

 13. Na tym całym bałaganie, który wyniknie z tej sytuacji wyjdzie najlepiej przedszkole KRASNAL pod zakładami – bo jest tam taniej, ładniej , wszystko nowe a przede wszystkim TANIEJ !!!
  Kto tu robi dobrze i komu ?

 14. A Krasnal to Szaweł … a więc dwa razy zyskał… raz,gdy gmina wydała na parking prywatnemu przedsiębiorcy ok 400 tyś, a teraz nie mając pieniedzy podniesie rodzicom czesne w publicznym przedszkolu-tym samym napędza "klientów" przedszkolu prywatnemu…A kto jest właścicielem? Oczywiście Szaweł…Ludzie! Może ktoś zrobi z tym wreście porządek?!!!

 15. Cieszcie się mieszkańcy że macie w mieście człowieka z głową i chęcią do pracy.Lokalnych biznesmenów trzeba wspierać a nie krytykować z zazdrości.

 16. Wara od Grzędy współczuje mu że zainwestował w ten zaścianek w którym swoi srają gównem a zysk z tego marnięki.Ludzie macie gdzie zrobić zakupy napić się i wykształcić swoje dzieci kur…. co wam jeszcze ma podać na tacy

 17. Grzęda zaprotestował przeciwko projektowi powiększenia Biedronki.Pretekstem była niby troska spokój klientów hotelu "Szypowski"W spokojnym śnie miałoby im przeszkadzać nocne rozładowywanie samochodów z towarem.Kpina,większy hałas robią przejeżdżające tiry ulicą rzeszowską.Tak więc pierniczycie [b]boleslawie[/b]Sameś idiotą bolesławie więc nie sądż innych swoją miarką.

 18. paranoja przedszkole już mnie kosztuje prawie dwie stówki a przy przeciętnych zarobkach w tym grajdole czyli ok. 1200 zł to jest bardzo dżzo. Ludzi jaki podwyzki. Dochodze do wniosku że moze lepiej liczyc na miasto na opieke i nie robic nic nie pracowac isc po dodatek do mieszkania zapomogę do mopsu i tak nauczyc się życ?
  Do tego nasze władze doprowadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here