Zmiana opłat za przedszkola

33

11/08/11r.Decyzją rządzącej większości zapłacimy więcej za pobyt dziecka w przedszkolu. Przeciwko podwyżkom głosował jedynie Klub Radnych Ratusz.

To już drugie podejście do wprowadzenia podwyżki. Poprzednia uchwała Rady Miasta w sprawie ustalenia odpłatności za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne była źle przygotowana i została unieważniona przez organ nadzorczy.

Zgodnie z przyjętymi zapisami rodzice płacić będą za tyle dni ile faktycznie ich dziecko uczestniczyło w zajęciach w przedszkolu a opłata będzie wnoszona z dołu, do 10 dnia kolejnego miesiąca. Ponadto, jeżeli dziecko będzie uczęszczało do przedszkola przez pięć godzin dziennie, rodzice zapłacą tylko stawkę żywieniową. Przy założeniu stuprocentowej frekwencji wysokość opłat za przedszkola w nadchodzącym roku będzie wyższa niż dotychczas. Na wysokość stawki dziennej zdecydowany wpływ ma bowiem średnia frekwencja w przedszkolach na terenie gminy wynosząca 67%. W przypadku gdy w kolejnych latach będzie ona wyższa, stawka dzienna może zostać zmieniona.

Przeciwko uchwale głosował Klub Radnych Ratusz. – Idąc do wyborów zapewnialiśmy, że nie podniesiemy ręki za podwyżkami zarówno cen wody jak i innych świadczeń. Dotrzymujemy słowa i sprzeciwiamy się polityce podwyżek. Sięganie do kieszeni mieszkańców to rozwiązanie ostateczne– tłumaczy decyzje Klubu radna Janina Lubera. – Obawiam się, że zaproponowane rozwiązania mogą doprowadzić do sytuacji kuriozalnych, że rodzice będą kalkulować czy ich dziecko przekroczyło próg frekwencji nakazujący dopłatę czy też nie i w zależności od tego posyłać dziecko do przedszkola lub nie. To nie jest dobre- dodaje Tomasz Licak.

/rek0

33 KOMENTARZE

 1. jaki wniosek? uważniej głosujcie w kolejnych wyborach i pamiętajcie nazwiska radnych którzy głosują za podwyżkami wody i za podwyżkami za przedszkola. Czekam aż pojawi się "Ktoś", "Któś" albo "wesolo mi" i pochwali "Ich samorządzik" za podwyżkę a opluje Ratuszowych za to że bronili portfeli mieszkańców.

  0
 2. Ale pochopnymi decyzjami pod publiczkę mogą również doprowadzić do bankructwa gminy w ostateczności albo do tego ze gmina będzie tylko wegetować i po****dać. Po drugie nikt bezrobotny nie posyła dziecka do przedszkola, a jeśli dziecko jest w wieku gdy musi obowiązkowo iść do przedszkola to po 5 godzinach idzie do domu i nie płaci.

  0
 3. [quote]Ale pochopnymi decyzjami pod publiczkę mogą również doprowadzić do bankructwa gminy w ostateczności albo do tego ze gmina będzie tylko wegetować i po****dać. Po drugie nikt bezrobotny nie posyła dziecka do przedszkola, a jeśli dziecko jest w wieku gdy musi obowiązkowo iść do przedszkola to po 5 godzinach idzie do domu i nie płaci.[/quote]

  I po 5h mam się zwolnić z pracy? Pracuje ile wlezie i zarabiam groszę. Dla mnie każda podwyżka jest dotkliwa. Pan Ordon tego nie czuje bo zarabia prawie 10 tys. A jesli chodzi o bankructwo to:
  Do bankructwa prędzej doprowadzą DEFICYTY BUDŻETOWE, KREDYTY ITD. Może najpierw reforma w funkcjonowaniu samych przedszkoli? Może najpierw porządek z małymi wiejskimi szkółkami w których uczy się garstka dzieci a je utrzymujemy a potem podwyżki!

  0
 4. (przeca syćko co robiom RATUSIKI to pod publiczke) ……. a my se SIEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SIEDZIMY …. o kurna znowu RATUSIKi…. (a po tym) SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE I SE SEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE i …. jasny pieron znowu RATUSIKI…. (a po tym) ….. SE SIEDZIMY I NIC SIE NIE DZIEJE… (i tak do końca kadencji bedziemy se siedzić) a te RATUSIKI co łone myślom, że nom podskoczo ni ma bata !!!!!

  0
 5. nawet kopnąć od tyłu bym cię nie chciał. Od tyłu to cie już biorą ci co Ci sięgają kolejnymi podwyżkami do kieszeni. Klaskaj im dalej.

  0
 6. BO "wesoło mi" to klakier urzędu albo z urzędu MiG,a tam wszyscy wszystkich kryją, takie śmierdzące ciepełko. Do kierowania trzeba mieć głowę, ale historyka historia nic widocznie nie nauczyła.

  0
 7. Dzięki Długi. Ja będę utrzymywał twoje szkółki w Jadachach, gdzie w ogóle już nie ma dzieci, a ty będziesz mnie skubał na moich dzieciach w przedszkolu, które póki co jest dobrze obciążone.

  Tarnovskaya Huynia.

  0
 8. Czas najwyższy zająć się tymi szkołami wiejskimi ! Dlaczego my je musimy utrzymywać! Pytam się ilu uczniów chodzi do szkoły w Rozalinie czy też w Alfredówce ? Czy nie lepiej włożyć dzieci do [i]gimbusów[/i] i wozić do liczniejszych szkół! Ciekawy jestem jaki poziom nauczania jest w tych kameralnych szkołach – bo idąc na logikę to te dzieciaki chyba są geniuszami ! Może ważni Państwo Radni wraz z Burmistrzami zajmą się tym tematem! Szukacie oszczędności nie szukajcie ich w portfelach swoich wyborców ! Zacznijcie od siebie a nie od tych co i tak płacą !

  0
 9. ciekaw jestem jak teraz bedzie sie tlumaczyc radna Mroczek przed swoim elektoratem za podniesienie swojej raczki za podwyzka. Przeciez to co robi ekipa rzadzaca to az wola o pomste do nieba.

  0
 10. do mieszczucha – co ty z tym utrzymywaniem szkół, płacisz co miesiąc jakąś ratę? Nie przypisuj sobie zasług, że dzięki tobie te szkoły istnieją

  0
 11. Może gdyby Radni mieli dzieci to było by im łatwiej podejmować decyzje o stawkach za przedszkole – ja uważam, że kolejna podwyżka (tym razem za przedszkole) będzie ciężka dla domowego budżetu ! Zaraz po wakacjach usłyszymy jak ceny za żywność muszą pójść w górę bo nie udało się zebrać plonów rolnikom, itp. Tylko kto z naszych – waszych pracodawców podniesie nam wypłaty !!!!! Kto da nam wyrównanie na te wszystkie podwyżki ? Najlepiej nam zwykłym zjadaczom chleba kazać za to wszystko zapłacić ! I tak nasze Państwo, nasi Włodarze , nasi radni dbają o nasze interesy !
  Nic się nie zmieniło i nic nie zmieni jeśli będzie takie myślenie tych , którzy rządzą !
  M.K

  0
 12. [b]Za podwyżkami głosowali radni z MIASTA którzy mają dzieci.
  [/b]
  Przeciwko był Ostapko który dzieci nie ma. Ten sam Ostapko który nie ma dzieci (wbrew temu co pisano w komentarzach na portalu :D ) złożył uchwałę o zniżkach dla rodzin wielodzietnych ale radni którzy dzieci mają i sprawują władze nie poddają tej uchwały pod głosowanie! Dobre, nie?

  [b]Ale to ludzie dokonują wyborów radnych i burmistrza. Jeśli następnym razem zagłosujecie za tymi którzy sięgają do waszych portfeli to do kogo będziecie mieć pretensje?[/b]

  0
 13. Na tym całym bałaganie, który wyniknie z tej sytuacji wyjdzie najlepiej przedszkole KRASNAL pod zakładami – bo jest tam taniej, ładniej , wszystko nowe a przede wszystkim TANIEJ !!!
  Kto tu robi dobrze i komu ?

  0
 14. A Krasnal to Szaweł … a więc dwa razy zyskał… raz,gdy gmina wydała na parking prywatnemu przedsiębiorcy ok 400 tyś, a teraz nie mając pieniedzy podniesie rodzicom czesne w publicznym przedszkolu-tym samym napędza "klientów" przedszkolu prywatnemu…A kto jest właścicielem? Oczywiście Szaweł…Ludzie! Może ktoś zrobi z tym wreście porządek?!!!

  0
 15. Cieszcie się mieszkańcy że macie w mieście człowieka z głową i chęcią do pracy.Lokalnych biznesmenów trzeba wspierać a nie krytykować z zazdrości.

  0
 16. Wara od Grzędy współczuje mu że zainwestował w ten zaścianek w którym swoi srają gównem a zysk z tego marnięki.Ludzie macie gdzie zrobić zakupy napić się i wykształcić swoje dzieci kur…. co wam jeszcze ma podać na tacy

  0
 17. Grzęda zaprotestował przeciwko projektowi powiększenia Biedronki.Pretekstem była niby troska spokój klientów hotelu "Szypowski"W spokojnym śnie miałoby im przeszkadzać nocne rozładowywanie samochodów z towarem.Kpina,większy hałas robią przejeżdżające tiry ulicą rzeszowską.Tak więc pierniczycie [b]boleslawie[/b]Sameś idiotą bolesławie więc nie sądż innych swoją miarką.

  0
 18. paranoja przedszkole już mnie kosztuje prawie dwie stówki a przy przeciętnych zarobkach w tym grajdole czyli ok. 1200 zł to jest bardzo dżzo. Ludzi jaki podwyzki. Dochodze do wniosku że moze lepiej liczyc na miasto na opieke i nie robic nic nie pracowac isc po dodatek do mieszkania zapomogę do mopsu i tak nauczyc się życ?
  Do tego nasze władze doprowadzą.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here