Zmiany na cmentarzu

14

21.02.2013

W tym roku zostaną wykonane alejki na cmentarzu i projekt chodnika na ulicy Cmentarnej w Nowej Dębie.

W ostatnim czasie wielu mieszkańców sygnalizowało mi niedogodności związane z brakiem chodnika na ul. Cmentarnej. Piesi idący na cmentarz lub powracający z niego ze względu na kiepski stan pobocza spacerują po jezdni stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Chciałbym zwrócić uwagę, że pobocze – zwłaszcza po opadach deszczu – nie nadaje się do użytku. Dlatego w tym miejscu powinien powstać chodnik, po którym piesi mogliby się bezpiecznie poruszać. Druga kwestia dotyczy braku alejek na cmentarzu: opady deszczu sprawiają, że poruszanie się po cmentarzu jest bardzo uciążliwe. Dlatego wnoszę o podjęcie działań mających na celu zbudowanie chodnika i alejek we wskazanych miejscach.- pisał w jednej ze swoich interpelacji przewodniczący Klubu Radnych Ratusz Marek Ostapko. Temat ten wielokrotnie podnosiła wiceprzewodnicząca Maria Mroczek. Na tren rok zarezerwowano środki na modernizacje alejek i chodnika na cmentarzu. W sprawie ul. Cmentarnej na 2013 rok zaplanowano przygotowanie dokumentacji technicznej.

/rr

0

14 KOMENTARZE

 1. W Chmielowie mieszkańcy sami poskładali się i zrobili alejki z kostki z własnych pieniędzy.
  Moglibyście Państwo również zrobić zrzutkę i za własne pieniądze zrobić te alejki.
  Nie wstyd Wam tylko wymagać i wymagać.
  Aha. Z Chmielowa nie podnosili tego na Sesjach.

  0
 2. Bo budżet jest kiepski. Wiele potrzebnych rzeczy w nim nie ma, a jest wiele marnowania kasy. Szpital nie dostał 100 tys a dostał 50 tys. Za tym głosowali ludzi Ordona… wstyd!

  0
 3. Prosze mi powiedziec jak mozna wchodzic z psami na cmentarz oblewaja groby pamietam byl zakaz na bramie cmentarnej jeszcze troche to beda do kosciola z nimi wchodzic moze ktos sie tym zajmnie

  0
 4. W Chmielowie jest cmentarz parafialny i to proboszcz powinien Wam zrobić alejki, a w N.Dębie jest cmentarz komunalny,więc…

  0
 5. @6
  [quote]Prosze mi powiedziec jak mozna wchodzic z psami na cmentarz oblewaja groby pamietam byl zakaz na bramie cmentarnej jeszcze troche to beda do kosciola z nimi wchodzic moze ktos sie tym zajmnie[/quote]
  Jako,że nikt się nie kwapi – to pianka odpowie :|
  Zakaz na bramie dotyczył ludzi nie psy! Bezpańskie pieski radośnie sikają po mogiłach a kawki/szpaki/gołębie – to JUŻ ZUPEŁNIE ! pozbawione są empatii! – z maleńką różnicą – za psa przygarniętego odpowiada 'WŁAŚCICIEL/'PAN'' – za ''Ptaki'' – natura?? Bóg?
  Pomogłem ? Nikt się tym nie zajmie – sami się zajmijmy.

  0
 6. Najwyższa pora zabrać się za prace na cmentarzu, kto to widział aby miejsce wiecznego spokoju było pozostawione tak bez opieki tak długo. Cmentarz to miejsce gdzie kiedyś wszyscy się znajdziemy i należy zadbać o to bez wyjątku.
  Pierwsza sprawa to alejki i deptaki – przepraszam co to ma być ! W dni suche – kłębu kurzu i pyłu unosi się kiedy człowiek chce przejść nad mogiłę, w dni deszczowe błoto, stojące kałuże , w dni zimowe to albo nie można dotrzeć bo śniegu masa a jak już odśnieżą to lodowisko – nogi można połamać. Podsumowując alejki to stan w którym się znajdują jest poza skalą oceny.
  Druga sprawa to kosze na śmieci. Co to ma być ! XX! wiek !!! W nowoczesnej, ekologicznej i przejrzystej Gminie Nowa Dęba !!! To jest jakiś żart ! Trzy sztuki kontenerów na śmieci w pergoli śmietnikowej przy ul. Cmentarnej a w pozostałych dwóch pergolach w dole cmentarza to przepraszam ale nie rozumiem tej sytuacji to niby ta przejrzysta gmina na wierzchu piękna a od środka "zgniła".
  Trzecia sprawa to to straszydło stojące w miejscu Kaplicy. Na miejscu gospodarza to schował bym się pod ziemie ze wstydu. Brak komentarza. Szkoda pisać.
  Kolejna sprawa to : Gdzie jest osoba odpowiedzialna za ład i skład na tym miejscu – mam na myśli osobę która zaprojektowała architekturę na tym cmentarzu pod wieloma względami. Człowieku co ty narobiłeś !
  [b]Cieszę się , że w końcu[/b] Władze zrozumiały potrzeby mieszkańców.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here