Zmodernizowany i przebudowany Oddział Wewnętrzny

47

Z udziałem Posła na Sejm RP Mirosława Pluty, Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesława Ordona, Starosty Tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitry, Wicestarosty Tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła , Dyrektor Szpitala Bogdan Tomczyk i Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych lek. med. Ewa Gronkowska – 13 listopada 2014r. oficjalnie otworzyli przebudowany i zmodernizowany Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc zlokalizowany przy ul Kościuszki w Nowej Dębie.
Przy dotychczasowym budynku wybudowano nowe wejście główne, klatkę schodową, windę, zadaszony podjazd dla karetek oraz część w której znalazły się izba przyjęć, gabinety lekarskie, zabiegowe oraz sanitariaty.
Oddział Chorób Wewnętrznych z pododdziałem Chorób Płuc wzbogacił się również o nowe urządzenie do badań USG oraz nowoczesne łózka szpitalne.
Przebudowa znacznie poprawi dostępność obiektu dla pacjentów, także niepełnosprawnych, komfort pobytu chorych na Oddziale, jakość świadczonych tam usług medycznych i warunki pracy załogi.
Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc prowadzi diagnostykę, leczenie i profilaktykę pacjentów z zakresu wszystkich schorzeń internistycznych. Zlokalizowany jest na dwóch piętrach, liczy 77 łóżek.

Powiat Tarnobrzeski

0

47 KOMENTARZE

  • Już nie wspomnę o oddziale gin_polozniczym. Gdzie lekarze młode pacjentki jak mięso traktują zero taktu zaangażowania, najgorszy położniczy oddz. Na Podkarpaciu.

   0
 1. Teraz sobie przypomnieliście o wydarzeniu które miało miejsce tydzień temu i odgrzewacie stary kotlet. Podejrzewam że nie mieliście czasu,zajęci wprowadzeniem na portal paszkwili przeciwko urzędującemu burmistrzowi przed ciszą wyborczą.

  0
 2. Ludzie pomyślcie o podniesieniu jakości usług medycznych na tym oddziale , tam nikt nie chce sie leczyć, niech wreszcie ktoś zrobi porządek na tym oddziele. To jest najgorszy oddział w powiecie. Wykańczalnia…..

  0
  • Popieram , to jest umieralnia a nie szpital. Tak złej opini nie ma żaden inny w powiecie.
   Łapuwkarstwo i obojętność to wszystko co go wyróżnia , ale to już jest przypadłość takich małych miejscowości , lekarze myślą że są „czymś” lepszym od pozostałych i robią co chcą , potem w pierwszym rzędzie w kościele stoją fundując witraże za zagraniczne ludziom pieniądze …

   0
  • Kurcze iPad sam mi zmienia słówka więc sorki za błędy zamiast”zagraniczne” miało być „zagarnięte” ….:-)

   +1
  • By podnieść jakość usług medycznych to trzeba wykwalifikowanych lekarzy. Żaden dobry lekarz nie przyjedzie Ci do szpitala, w którym nie ma dobrych warunków. Dlatego ja popieram przebudowę szpitala, dzięki niemu będzie też szansa na bardziej wykwalifikowany personel

   0
 3. Dostac sie na odddział wewnetrzy tzn skazac sie na śmierć!Jakich mamy lekarzy?! Nie ma przede wszystkim kardiologa, nie ma dobrego lekarza internisty! Z czego mamy sie cieszyć!? Na co komu ten podjazd, skoro jak juz sie wjedzie na oddział to nie ma kto sie zając człowiekim!panowie rzadzący to cos trzeba z tym zrobić, a nie chwalic sie murami! należałoby sie pochwalić dobra opieką medyczną! której niestety ale nie ma!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0
 4. słyszałem od ludzi ( wielokrotnie) że jeżdżą do lekarzy i szpitala w kolbuszowej bo tam sie stawia na ludzi- miły personel,dużo pielegniarek itd.

  0
  • Szpital w Kolbuszowej cieszy się bardzo dobrą renomą http://www.szpital-kolbuszowa.pl zobaczcie sobie wszystkie oddziały w szpitalu, są odremontowane eleganckie a szpital wygląda jak klinika, na stronie internetowej można zobaczyć jak wygląda Pogotowie ratunkowe jakie w Kolbuszowej są nowocesne karetki 2 specjalistyczne 2 podstawowe i 2 transportowe cały tabor jest nowoczesny a jedna karetka specjalistyczna którą nabył ostatnio kolbuszowski szpital jest jedną z najnowocześniejszą na podkarpaciu zresztą pogotowie w kolbuszowej obsługuje 65 tyś ludzi w powiecie kolbuszowskim a w nowej debie pogotowie obsługuje rejon gminy Nowa deba czyli jakieś 16 tyś mieszkańców, jest różnica? jest! jeżeli ktoś ma wątpliwośći co do szpitala w Kolbuszowej to mozna przyjechac i pochodzić po oddziałach albo zapoznac się na stronie internetowej, duzym zainteresowaniem cieszy się oddział ginekologii i położnictwa w którym rodzi się bardzo duzo dzieci co najciekawsze rodzą tu kobiety z mielca i rzeszowa, niewspominając już o innych miejscowośćiach, na 5 piętrcze szpitala powstał najnowocześniejszy oddział OJOM, w tym roku jescze rusza otwarcie pooddziału Urologii, w przyszłym roku planowana jest budowa szpitalnego oddziału ratunkowego z nowoczesną izbą przyjęć, mianowicie szpital bierze udział z 3 innymi szpitalami w projekcie że przy każdym szpitalu będzie budowany inny oddział i w nastepnym roku rusza budowa ośrodka geriatrii i drugiego w Kolbuszowej zakładu tzw.hospicjum, a co do lekarzy są jedni lepśi drudzy gorśi zależy, i nie ocenia się szpitala tylko lekarza a nie zaraz cały szpital bo przypominam że na każdym oddziale jest inny personel a ocenia się tą osobę która żle wykonała leczenie a nie odrazu szpital. i żaden szpital w polsce niejest dobry i wspaniały każdy szpital ma jakieś błędy i jakieś wady więc wiecie w Kolbuszowej tez niema luskusu…

   0
 5. A czy to prawda ,że pani ordynator na wewnętrznym Ewa Gronkowska jest córką pani skarbnik z powiatu pani Elżbiety Wojciechowskiej , a pan ordynator na psychiatryku pan Marek Gronkowski to zięć tej pani skarbnik?
  Jeżeli tak to dość rodzinny ten nasz szpital :D:D:D

  0
 6. Czy wy wszyscy myślicie, że to takie proste zwolnić połowę personelu?! A kto niby tu przyjdzie? Młody, niedoświadczony prawdopodobnie bez ambicji na nowe doświadczenia. Na początku trzeba pokazać szpital, dobrze go zareklamować by ktoś z większym stażem, dużym doświadczeniem chciał do tej małej miejscowości przyjść i coś zmienić. Zamiast ciągle krytykować, cieszmy się z tego, że coś się zmienia. Kroczek do kroczka i będzie coraz lepiej.

  0
  • A KTO I DLACZEGO MA NIBY ZWALNIAĆ POŁOWE PERSONELU? CZYŻBY JUŻ PO WYBORACH LUDZIE DOWIEDZĄ SIĘ TEGO CZEGO NIE MÓWIONO PRZED?

   0
  • Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że w naszym szpitalu mało jest dobrych lekarzy, to oni stanowią podstawę skutecznego leczenia. Zagalopowałem się mówiąc, że połowę ale na pewno znaczą część.

   0
 7. To już ostatni dzwonek by wziąć sie za ten bałagan, Panie dyrektorze to Pana wina , dojdzie kiedyś do tragedi i te sprawy wyjdą na światło dzienne.

  0
  • Przecież już wyszły. Forum jest ogólnodostępne.
   Nie wchodzą na nie te osoby które nie umieją czytać.

   0
  • A czemu on jest winny? Ja pamiętam jak wyglądał ten szpital jeszcze kilka lat temu i dostrzegam zmiany na lepsze, ale oczywiście co by nie robić to zawsze będzie źle. Dać podwyżki i uciszyć lud, nie robiąc nic więcej umie każdy, tak jest najprościej.

   0
 8. Wielka feta na oddziale wewnętrznym, na którym ordynatorem jest córka głównej księgowej powiatu, na psychiatrii ordynatorem jest zięć pani skarbnik. To jest gorzycka ekipa.

  W obecnym rozdaniu głównym starostą będzie facet z Gorzyc, zastępcą Pitra z Baranowa Sand. Sudoł, człowiek z ich koalicji ( PSL – PO – FORUM )ma propozycję zasiadać jako zastępca Ordona w miejsce Żołądzia. Siedziałby sobie przy żonie w jednej firmie do emerytury odciąganej w nieskończoność klepiąc dobry grosz.

  Jest spore prawdopodobieństwo, że w zarządzie powiatu nie będzie ani jednego radnego z Nowej Dęby.

  Z wdzięczności całujemy dłonie księdzu W.

  0
  • P. Sudoł już nie jest potrzebny w koalicji. Koalicja PSL z PO i radni pisowscy ze wsi dobiją jedyne prawdziwe miasto w powiecie.

   0
 9. Tacy jesteście wspaniali to czemu wybieracie jakiegość Wróbla z którym żadnej koalicji nikt nie zawrze bo gościa nikt nie trawi
  ani PSL, ani PO ani Forum, – Politycy Nowo Dębscy.

  0
 10. „Nowodębscy” pisze się łącznie. Pozdrawiamy familię gorzycką, która na nowodębskim forum nigdy nie śpi.

  0
 11. Piszecie, moi drodzy, o różnych bolączkach, zarówno Waszych osobistych jak i ogólnych. Narzekacie na szpital, burmistrza, radę miasta, sąsiadów i Bóg wie co jeszcze. Nie wnikam w ich zasadność. Czytając Wasze posty ja – stary zgred – mam jeden wniosek. On również będzie rodzajem narzekania, ale narzekaniem o którym nie czytałem w żadnym z Waszych postów.
  Będzie to narzekanie na szkolnictwo, ze szczególnym naciskiem na język polski. Z lektury Waszych listów (wolę to określenie niż post)bije w oczy katastrofalny poziom nauczania języka polskiego. W treści nielicznych Waszych listów nie ma błędów ortograficznych. Jeżeli do tego dodać błędy składniowe, przestankowe czy logiczne, jawi się obraz KATASTROFALNEGO POZIOMU nauczania naszego ojczystego, u licha, języka. Ten zaś poziom nauczania leży o podstaw każdego sukcesu lub porażki w życiu zawodowym. Wydaje się być to truizmem, ale trzeba sobie uzmysłowić tę prostą prawdę. Bez znajomości prawideł językowych, bez umiejętności sprawnego posługiwania się nim i wyrażania przy jego pomocy swoich myśli w sposób jasny i zrozumiały dla odbiorcy, pozostaną narzekania i biadolenia nad złym losem i złym ludźmi, którzy nie pozwalają nam zabłysnąć na firmamencie. O to mam pretensję nie do Was, ale do Władz miasta i władz szkolnych. To one są odpowiedzialne za poziom nauczania i co za tym idzie – za sukces swoich obywateli. To Władze miasta i gminy muszą widzieć i ROZUMIEĆ problem przyszłości swoich mieszkańców. Bez umiejętności prawidłowego używania języka w mowie i w piśmie nie istnieje możliwość komunikowania się, a pozostanie Podkarpaciu jedynie narzekanie, bieda, zaściankowość, kompleksy i głęboki żal do Świata. Dla wyjaśnienia dodam, że nie jestem nauczycielem ani człowiekiem związanym ze szkolnictwem.

  0
 12. Po co? Przecież ten szpital w Nowej Dębie jest do likwidacji (trzeba ratować Tarnobrzeg). Zlikwidowano odział płucny, a potem polecą ginekologia-położnictwo, potem chirurgia. W Dębie pozostanie tylko przechowalnia umierających, no może i psychiatryk – bo trzeba gdzieś ulokować przeciwników jedynie słusznej władzy!

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here