Znakomity początek sezonu nowodębskich badmintonistów

5

11.09.2012r.

Znakomicie zainaugurowali nowy sezon rozgrywkowy 2012 / 2013 nowodębscy badmintoniści. Bardzo dobrze spisali się oni na turniejach w: Olsztynie, Medyce koło Przemyśla i Mielcu.

W Olsztynie rozegrana została Ogólnopolska Spartakiada Prawników (nieoficjalne mistrzostwa Polski prawników) w różnych dyscyplinach sportowych, w tym w badmintonie. W singlu mężczyzn w kategorii powyżej 45 lat pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Bogdan Gunia z Nowej Dęby, na co dzień szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, który w finale pokonał Mariusza Wziątka (Wrocław) 2:0 (15:7;15:8). Drugi złoty medal Bogdan Gunia wywalczył w grze podwójnej mężczyzn. Wspólnie z Dariuszem Karczmarczykiem (Garwolin) w pojedynku finałowym pokonali parę: Mateusz Dobroński / Wacław Bartłomiej (Olsztyn) 2:1 (13:15;15:6:15:8). Tak więc szef Rzeszowskiej Prokuratury wraca do domu w podwójnej złotej koronie.

W Medyce koło Przemyśla rozegrany został pierwszy w tym sezonie w Polsce Krajowy Turniej Młodzików i Młodzików Młodszych w badmintonie. Fantastycznie spisali się w nim młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy aż siedmiokrotnie stawali na podium dla zwycięzców, w tym aż pięć razy na jego najwyższym stopniu. W singlu młodziczek młodszych pierwsze miejsce wywalczyła Natalia Róg, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:14;21:16). W grze mieszanej młodzików młodszych pierwsze miejsce wywalczył mixt Stali Nowa Dęba: Natalia Róg / Rafał Lejko, który w finale pokonał mixt UKS Orbitek Straszęcin: Jakub Kufel / Paulina Wilczyńska 2:1 (21:15; 14:21;21:16). W grze podwójnej młodziczek młodszych pierwsze miejsce wywalczył debel dziewcząt Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Sokół Ropczyce), który w finale pokonał debel UKS Dubiecko Klaudię Bukowińską / Aleksandrę Dudziak 2:0 (21:18;21:14).
W kategorii młodzików klasą dla siebie był Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba), który w drodze do zwycięstwa rozprawiał się ze swoimi przeciwnikami jak chciał, a miał w swojej drabince turniejowej samych najlepszych, by w pojedynku finałowym, po znakomitej, stojącej na bardzo wysokim poziomie grze pokonał Tymoteusza Malika (UKS Trójka Tarnobrzeg) 2:1 (20:22;21:14;21:14). W grze podwójnej młodzików pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Tymoteusz Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg), który w pojedynku finałowym zdecydowanie pokonał debel UKS Start Widełka Paweł Kopański / Konrad Płoch 2:0 (21:13;21:15). Natalia Róg w kategorii młodziczek młodszych, a Patryk Kopeć w kategorii młodzików zostali uznani najlepszymi zawodnikami tych turniejów.

W Mielcu
natomiast nastąpiła inauguracja siódmej już edycji Grand Prix Victora w badmintonie. Rozegrany został już 66 Grand Prix. I w tym turnieju znakomicie spisali się nowodębianie. W singlu mężczyzn w kategorii \”Old Boys\” zwyciężył Adam Bunio, który w finale pokonał Roberta Karnasiewicza (Mielec) 2:0 (21:7;21:14). W kategoii „open” w singlu czwarte miejsce wywalczył Ernest Ścipień. W grze podwójnej rozgrywanej również w formule \”open\” drugie miejsce wywalczył debel Adam Bunio / Ernest Ścipień.
Było to już 97 zwycięstwo i 137 podium trenera badmintonistów Stali Nowa Dęba Adama Bunio na mieleckich kortach.