Zniszczyli przystanek. Staną przed Sądem.

21

2013-10-11

Czterech nastolatków, którzy zniszczyli przystanek kolejowy stanie przed sądem dla nieletnich. Młodociani przestępcy kopali w wiatę, skakali po dachu i malowali farbą ściany, powodując straty na ponad 4 tysięcy złotych. Młodzi wandale mają od 14 do 16 lat, przyznali się do popełnionych czynów.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie otrzymali zgłoszenie o dewastacji mienia na terenie szlaku kolejowego w miejscowości Cygany. Wandale zniszczyli wiatę i dach przystanku kolejowego, nie oszczędzili też ścian wypisując wulgaryzmy farbą w sprayu. Łączna suma strat sięga ponad 4 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze na podstawie uzyskanych informacji oraz szeregu czynności ustalili sprawców popełnionego przestępstwa. Okazali się nimi czterej mieszkańcy Nowej Dęby w wieku od 14 do 16 lat. Zostali oni przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Przyznali się do zniszczeń. Sprawa trafiła do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o dalszym losie nastolatków.

Policja

21 KOMENTARZE

  1. Obawiam się, że to buractwo z Cygan zdemolowało ten przystanek, a nikt z Nowej Dęby. Pismak w Echu Dnia myli Gminę z miastem, nie pierwszy zresztą raz

  2. do #15:
    Że niby gdzie tu ujadanie? Artykuł informuje o dewastacji przystanku przez młodzież. Czy jest w tym jakaś sugestia polityczna? Chyba, że chodzi o komentarze, na to już redakcja nie ma wpływu. Czy to, że przykładowemu internaucie nie podoba się coś w mieście i o tym pisze, to znaczy, że musi być z "Ratusza"? To taka sama logika jak to, że gdy ktoś idzie do kościoła, to od razu jest zwolennikiem Kaczyńskiego… czyli brak logiki.

  3. młodych ludzi pod sąd za jeden wybryk zniszczyc im zycie dlatego ze sie przyznali .Moze lepiej niech policja sciga prawdziwych przestepcow i pedofili a nie zajmuje sie sciganiem dzieci mysle ze siedza w sadzie modzejsi ludzie niesz na posterunku w nowej debie nowodebskom policje widaci na dniu bo wieczorem boja sie wyjsc czas na zmiane w tym grajdołku:@

  4. Masz racje nie pod sąd tylko niech "dzieciaczki" z rodzicami naprawią lub zapłacą za naprawę tego przystanku, będzie sprawiedliwiej. Przestępca czy pedofil złapany też może powiedzieć że to jego pierwszy wybryk i zniszczy mu całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here