4 milionom Polaków skończyła się ważność dowodu osobistego. Sprawdź swój!

0

Prawie 870 tys. osób, którym w 2017 r. minął 10-letni termin ważności dowodu, nie odebrało jeszcze nowego dokumentu – zauważył szef MSWiA Mariusz Błaszczak, apelując o złożenie stosownych wniosków.

„Zwracam się z apelem do osób, którym kończy się ważność dowodu osobistego, aby złożyły wniosek o wydanie nowego dokumentu. Bardzo proszę tego nie lekceważyć. Dowód jest niezbędny do załatwienia spraw w urzędach czy bankach. Jest także potrzebny podczas podróży” – powiedział na czwartkowym briefingu prasowym minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Jak podkreślił, 10 lat temu mieliśmy do czynienia z tzw. górką dowodową. Wtedy traciły ważność książeczkowe dowody osobiste. W efekcie w 2017 r. ważność wydawanego na 10 lat dowodu wygasła w przypadku ponad 4,7 mln osób, z tego prawie 870 tys. nie odebrało jeszcze nowego dokumentu.

Szef MSWiA zauważył, że wniosek o dowód osobisty możemy złożyć w dowolnym urzędzie. Możliwe jest też złożenie wniosku o wydanie lub wymianę dowodu osobistego w formie elektronicznej za pośrednictwem portalu obywatel.gov.pl lub platformy epuap.gov.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here