Będzie przetarg na sporządzenie dokumentacji obwodnicy miasta

4

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę dokumentacji projektowo-technicznej planowanej obwodnicy Nowej Dęby.

Zadanie ma być realizowane w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Przeznaczona do zaprojektowania a następnie wybudowania inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi krajowej DK9 klasy GP wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną nie związaną z drogą.

Istniejący odcinek drogi krajowej nr 9 przechodzi przez miasto Nowa Dęba wśród zwartej zabudowy mieszkaniowej z licznymi  skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych. Duże natężenie ruchu, na które składa się w głównej mierze ruch tranzytowy jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców. Celem  budowy obwodnicy jest więc przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście.

Nadleśnictwo Nowa Dęba
0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

4 KOMENTARZE

 1. Ktoś tu płakał kilka dni temu że kolbuszowa już ma ogłoszony przetarg a my nie, teraz my też będziemy mieć. A budowa i tak za 10 lat pewnie.

  +1
 2. Oby jak najpóźniej. Nie wyprowadzajmy tranzytu za miasto. Bo to doprowadzi do upadlosci wielu restauracji, sklepow itd. Zarośnie calkiem to miasto. Zostanie tylko betonplatz.

  +3
  • mam nadzieje że żartujesz, najgorsze dla każdego miasta czy wsi jest własnie takie myślenie.

   +6
 3. #Słonecznik – Czy ty widziałeś aby ciężarowe auta z tranzytu zatrzymywały się w Nowej Dębie na „papu” w restauracji lub na zakupy??? Włącz myślenie – restauracje się same obronią – tylko i wyłącznie jakością serwowanych posiłków – na które każdy może podjechać sobie osobowym samochodem nawet z Radomia!!! A w mieście zrobi się ciszej, spokojniej i bezpieczniej.

  +6

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here