Będzie przetarg na sporządzenie dokumentacji obwodnicy miasta

4

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę dokumentacji projektowo-technicznej planowanej obwodnicy Nowej Dęby.

Zadanie ma być realizowane w formule „zaprojektuj i zbuduj”. Przeznaczona do zaprojektowania a następnie wybudowania inwestycja obejmuje budowę pełnego zakresu drogi krajowej DK9 klasy GP wraz ze skrzyżowaniami (ewentualnie węzłami), drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi zapewniającymi dostęp do drogi publicznej, obiektami inżynierskimi i ochrony środowiska oraz usunięciem kolizji z infrastrukturą techniczną nie związaną z drogą.

Istniejący odcinek drogi krajowej nr 9 przechodzi przez miasto Nowa Dęba wśród zwartej zabudowy mieszkaniowej z licznymi  skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych. Duże natężenie ruchu, na które składa się w głównej mierze ruch tranzytowy jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców. Celem  budowy obwodnicy jest więc przede wszystkim wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście.

4 KOMENTARZE

  1. Ktoś tu płakał kilka dni temu że kolbuszowa już ma ogłoszony przetarg a my nie, teraz my też będziemy mieć. A budowa i tak za 10 lat pewnie.

  2. Oby jak najpóźniej. Nie wyprowadzajmy tranzytu za miasto. Bo to doprowadzi do upadlosci wielu restauracji, sklepow itd. Zarośnie calkiem to miasto. Zostanie tylko betonplatz.

  3. #Słonecznik – Czy ty widziałeś aby ciężarowe auta z tranzytu zatrzymywały się w Nowej Dębie na „papu” w restauracji lub na zakupy??? Włącz myślenie – restauracje się same obronią – tylko i wyłącznie jakością serwowanych posiłków – na które każdy może podjechać sobie osobowym samochodem nawet z Radomia!!! A w mieście zrobi się ciszej, spokojniej i bezpieczniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here