Kolejne działki pod budowę bloków sprzedane

46

Zakończył się przetarg na dwie działki ulokowane na osiedlu północ i przeznaczone pod budowę bloków mieszkalnych. Do walki stanęło trzech oferentów, a wylicytowana stawka znaczenie przekroczyła cenę wywoławczą.

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbyła się licytacja dwóch działek przeznaczonych pod budownictwo wielomieszkaniowe. O terminie przetargu informowaliśmy w artykule „Kolejne działki pod budowę bloków„.

Cena wywoławcza obu nieruchomości wynosiła 184 500 zł brutto. Do boju o działki stanęli przedsiębiorcy z Nowej Dęby, Mielca i Huty Komorowskiej. Po licytacji ostateczna cena ukształtowała się na poziomie 769 365 zł brutto za obie parcele (381 000zl + 388 065 zł). Zwycięzcą przetargu po raz kolejny okazała się nowodębska spółka BEGG, która do tej pory zbudowała blok przy ul. Szkolnej 7, osiedle Leśne, a w chwili obecnej buduje budynek mieszkalny na terenie dawnej kotłowni.

 

46 KOMENTARZE

  • @Anonim,cieszy powolne wykupywanie naszej mieściny rękami mieszkańca Nowej Dęby? Przyjdzie,i to szybko, taki czas że obudzisz się „z ręką w nocniku”

  • Ktoś – możesz wytłumaczyć co masz na myśli bo nie bardzo wiem? Jak będą budować bloki to obudzimy się z ręką w nocniku a jak nie będziemy budować wcale albo będą budować deweloperzy z Warszawy i będą nimi zarządzać to obudzimy sie gdzie? W raju?

  • Ktosiu. Ów mieszkaniec wykupuje, buduje i sprzedaje. Finalnymi właścicielami stają się nabywcy a nie ten co kupił na przetargu.

 1. Tak sobie myślę. Zmieniła się rada miasta dwa lata temu. Przez ten czas zbudowano osiedle na leśnej, trwa budowa na Krasickiego. Za chwilę ruszy budowa na północy. Teraz sobie wyobraźcie jakby miasto się rozbudowało gdyby nie to że przez lata Ordon i jego przydupasy robiły inwestorów pod górkę. Widzicie ile straciliśmy przez lata ich nie rządów?

 2. Czy ktoś wie ile miesięcznie jest robione tym Żukiem zielonym kilometrów . Bo przepał jak w Starze robi właściciel na fv a jest chyba odpowiedzialnym w Radzie od finansów .

  • Hmmm może płaci najwięcej? Zawsze możesz przebić, tu nie ma za bardzo jak oszukać, kto da więcej ten kupuje.

  • On jest tylko pleinpotentem właściciela sezamu z kasą (patrz. Menagerem lub Cieciem) – za to bierze procenty i stąd duża aktywność oraz zaangażowanie w tematy miasta i gminy

 3. Działki kupione ewidentnie żeby przyblokować teren i nie robić konkurencji dla planowanego osiedla przy starym basenie. Swoją drogą rozumiem dewelopera , robi sobie swoisty bank ziemi. Jednakże łączenie funkcji przewodniczącego finansów i bycie lokalnym deweloperem może wzbudzać u niektórych obawy. Co do kwestii że kupuje to sp. BEEG to ok , człowiek jest tutejszy i dobrze , kto robi z tego zarzut ten za przeproszeniem ma coś z myśleniem nie najlepiej. Chociaż swoją drogą tęskno za „dawnym” Pawłem kiedy to miał czas na wszystko.Odkąd pochłoneła go lokalna polityka , nie ma człowieka …

  • Jakie osiedle tam powstanie? Za 3 lata będzie na tych dziś kupionych działkach pierwszy blok a koło basenu będzie las jak teraz. Tyle miejsca a tam ktoś serio planuje budowa, nie realne na długi czas.

 4. Nie podniecajcie się.nowodębska spółka BEGG kupiła te działki za 769 365 zł brutto,ale oni nic na tym nie stracą bo te pieniądze zwrócą im w sumie nowi lokatorzy kupujący mieszkania.Zostanie im doliczony do każdego mieszkania koszt zakupu gruntu.
  Deweloper odzyska te pieniądze od nowych lokatorów i może kupować następne działki pod budowę.
  Takie są prawa ekonomii,tylko nieliczni potrafią z tego skorzystać i dobrze na tym zarobić.
  Tylko pogratulować za operatywność.

  • Aha. Czyli podjęli ryzyko, zainwestowali swój majątek, wspomogli się kredytem, coś tam na tym zarobili i w ten sposób zaspokoili potrzeby ludzi. To dobrze czy źle?

  • Każdy wie na czym to polega ale nie każdy ma takie pieniądze żeby zacząć.Ja jestem za tym żeby pojawił się drugi taki człowiek jak pan Paweł bo gdzie dwóch się biję tam trzeci korzysta w tym przypadku kupujący no i kasa miasta.

  • Do myślenie:
   To pomyśl kto podbija cenę mieszkankom. Według tego co piszesz winny jest Ordon bo wycenił działkę na 200 tysięcy i teraz te 200 tysięcy plus licytacja, stanowić będzie cenę. To niech Ordon daje działki za 1zl i nie będzie tak drogo i Tylko 1 zł pójdzie w koszt lokalu. Co ty na to??

 5. Cześć i czołem. ja to już pisałem kiedyś, ale warto powtórzyć bo może ktoś skorzysta. Swój wpis adresuję do zawiedzionych rozstrzygnięciem licytacji. Kochani! Podzielcie się na grupy 50 osobowe. Niech każdy z was, z danej grupy, zastawi swój prywatny majątek i weźmie kredyt 100 tys. Utworzcie spółkę, wybierzcie prezesa,. zróbcie inwestycję, podzielacie się zyskiem lub zysk i kapitał zainwestujcie w kolejny biznes. Co was blokuje? Do dzieła.

 6. A ja jestem ciekawy w co ta niby rada zainwestuje.uzyskane pieniądze.Czy za społeczny majątek społeczeństwo ND coś zyska trwałego .Jak dotąd za uzyskane pieniądze rada dla społeczeństwa nic nie zrobiła..Deweloper osiąga zyski a gdzie są uzyskane pieniądze za społeczny majątek?

  • Ordon z Mirowskim schowali piniondze w garncu i zostawili na samiuśkim końcu tęczy. Jak się pojawi tęcza, ubierz maseczkę, zachowaj dystans, zdezynfekuj ręce i udaj się na poszukiwania. Garniec z piniędzmi będzie twój.

  • Podwójna rewitalizacja plant i inne rewitalizacje, skutecznie zadłużyły budżet miasta.
   Obawiam się , że Twój wnuczek będzie miał pretensję do Ciebie o to, że bezkrytycznie przyglądałeś się temu zadłużaniu.

 7. Ceny mieszkan pomoc 4tys plus od nowego roku niczym w rzeszowie ,jakas pranoja,a moze deba ma tyle samo do zaoferowania co rzeszow ?wiec i ceny podobne,a moze inwestor cisnie kase od ludzi ,ktorym zabraklo budrzetu na kawalek wlasnej ziemi bo jest na rynku pare firm ktore buduja domy pod klucz za 3tys za mkw ?

  • W Rzeszowie za 4 tyś? Z choinki sie urwales? W Kolbuszowej są za 5 prawie, kto ci wybuduje za 3? Chyba menel spod sklepu zrobi, jakość będzie na pewno wysoka. Zejdź na ziemie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here