Przysięgali służyć Ojczyźnie

14

Ponad 70 nowych terytorialsów złożyło w minioną niedzielę, 30 sierpnia, uroczystą przysięgę wojskową podczas uroczystego apelu zorganizowanego w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

„Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięg żeam służyć wiernie Rzeczpospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic, stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego, za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg” tak brzmiała przysięga wojskowa żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, która została złożona 30 sierpnia o godz. 11.00 na placu apelowym Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.

Uroczysta przysięga została złożona nie tylko w obecności pułkownika Dariusza Słoty, dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady WOT im. Płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”, ale też wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewy Draus, starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, burmistrza Nowej Dęby Wiesława Ordona. Jej świadkami byli też reprezentanci wojewody podkarpackiego oraz starosty rzeszowskiego.

– Kilkanaście dni temu ponad 70 zapaleńców, idealistów, kobiet i mężczyzna, ludzi, dla których ideały nie są tylko pustymi sloganami podjęło wyzwanie, jakie stawiają przed kandydatami na swoich żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej – mówił pułkownik Dariusz Słota . – W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie nie zwątpili w swoim postanowieniu, nie obawiali się zagrożeń. Utwierdzeni w słuszności swojej decyzji przekroczyli bramy koszar 3 Podkarpackiej Brygady Terytorialnej z postanowieniem zostania żołnierzami sił zbrojnych RP. A teraz dzięki słowom przysięgi wojskowej staną się pełnoprawnymi żołnierzami sił zbrojnych RP, na których spoczywać będzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo i obronę kraju.

 

14 KOMENTARZE

  1. covid19 – certyfikate of vaccinacion identity digital – czyli certyfikat … Powinno dać to wiele do myślenia z końcówką ID ! LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ

  2. do Apel. Żołnierz zawodowy decydując się na pracę w tym fachu ma ku temu powołanie i liczy się w większości przypadków z konsekwencjami z tego wynikającymi! dla reszty „zapaleńców” jest to niestety płatny dodatek do wykonywanej już pracy w zupełnie innych dziedzinach – ot taka prawda! zabawa w wojsko i harcerstwo

  3. Żeby pójść do jakiejkolwiek formacji militarnej, trzeba mieć nieźle nierówno pod sufitem… Ryzykować zdrowie, życie, rozłąkę tylko dla interesów „tych na górze”, którzy naopowiadają bajek o ojczyźnie, miłości, honorze, obowiązku… ech..

  4. oj Pacyfisto jak pod Twoim sufitem Zycze Tobie i sobie zeby zadne formacje militarne nie musialy nam udzielac pomocy ani straz pozarna wojsko policja i inni

    • Tak, tak i jeszcze mamy formacje militarne takie jak: pogotowie ratunkowe, straż miejska i ochotnicza straż pożarna…. Bredzisz..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here