Straż Pożarna w Urzędzie Miasta. Co naprawdę się wydarzyło?

19

Prawdziwą sensację wzbudziła wieczorna wizyta strażaków w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba. Mieszkańcy okolicznych bloków czuli smród spalenizny, ale nigdzie nie było widać płomieni. Co takiego wydarzyło się przy ulicy Rzeszowskiej 3?

17 czerwca o godz. 20:15 Stanowisko Kierowania KM PSP w Tarnobrzegu otrzymało zgłoszenie o zadymieniu na terenie miasta Nowa Dęba oraz o załączeniu się czujki dymowej w budynku Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Jak informuje brygadier Jacek Widuch, po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na zewnątrz budynku czuć swąd z nieznanego źródła. Nadzór budynku poinformował o załączeniu się czujki dymowej na klatce schodowej. Zewnętrzne rozpoznanie budynku nie wykazało objawów pożaru. Wraz z nadzorcami budynku sprawdzono pomieszczenia na wszystkich kondygnacjach, co również nie potwierdziło istnienia pożaru. Strażacy dokonali pomiaru czujnikiem wielogazowym, który nie wykaz substancji niebezpiecznych. Załączenie czujników prawdopodobnie nastąpiło w wyniku zaciągnięcia z zewnątrz dymu niewiadomego pochodzenia. Działania zakończyły się o godz. 21:00.

W interwencji uczestniczył 1 zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie – 4 strażaków.

0

19 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem to na poligonie coś odpalili. Ewidentne było czuć jakiś proch. Cała Deba była w dymie. Napewno do zdrowych dla nas mieszkańców ten dym nie nalezal

  +14
 2. I kolejne zdarzenie na rondzie Kościuszki /Krasickiego/Konopnickiej. Rondo miało ułatwić ruch. As tali się przyczyną częstych kolizjui. Gratulacje dla pomysłodawców i wykonawców.

  +4
  • W jaki sposób rondo spowodowało to zdarzenie? Skąd pewność że na skrzyżowaniu by nie doszło do gorszego w skutkach. Ktoś się niezastosowal do przepisów to jest przyczyną.

   +4
  • Wiele razy było pisane , że to rondo jest bublem projektowym i wykonawczym. I jak na razie nikogo to nie rusza. Może któryś z Panów Radnych się zainteresuje ?

   +5
 3. Szanowny Anonimie. W skali tygodnia jest kilka zdarzeń. Nie wszystkie kończą się spektakularnie. Rondo jest ewidentnym bublem. Potwierdza to namalowanie czerwonych pasów zwalniających.

  +4
 4. co to za język „czujka się załączyła”? nie mogła się ta czujka po prostu włączyć, tak samo jak włącza się alarm..

  +3
 5. Sprawa jest prosta, a szukacie nie wiadomo czego. Rozpalili piec w piekarni SPOŁEM i widać i czuć było wszędzie. Pogoda nie pozwoliła by szedł w górę. Przecież wystarczyło się wtedy rozglądnąć i sprawa była jasna, ale jak widać nie dla wszystkich. Nie pierwszy raz piekarnia dała czadu i to dosłownie.
  Pozdrowienia

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here