Tarnobrzeski sąd odmówił pedofilowi z Nowej Dęby

7

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uznał, że wniosek skazanego pedofila z Nowej Dęby nie zasługuje na uwzględnienie. 27-letni dziś Mateusz Wylaź zabiegał o skreślenie go z ministerialnej listy sprawców groźnych przestępstw na tle seksualnym.

Do rejestru, który od stycznia tego roku widnieje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, Mateusz Wylaź. trafił za brutalne zgwałcenie 10-letniego chłopca.

Sąd zwrócił uwagę, że jedynym kryterium pozytywnego rozpatrzenia wniosku sprawcy tego przestępstwa może być dobro pokrzywdzonego. Tymczasem orzekająca w sprawie pedofila z Nowej Dęby, sędzia Lidia Ziarko nie dopatrzyła się takiej przesłanki. Przeciwnie, w jej ocenie wszystkie argumenty zawarte we wniosku dotyczyły samego sprawcy gwałtu.

W 2012 roku Mateusz Wylaź został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Po zakończeniu odbywania kary więzienia, decyzją sądu trafił do zamkniętego zakładu dla nerwowo i psychicznie chorych, w którym dotychczas przebywa. Czas jego pobytu w tym zakładzie nie został określony.

Źródło: Radio Rzeszów

0

7 KOMENTARZE

 1. Popieram decyzję sądu, mógł się zastanowić przed dokonaniem tego haniebnego czynu. Bardzo dobrze, że taka lista istnieje. Może nie jeden się zastanowi czy warto.

  0
 2. Ministerstwo Zdrowia powinno zrobić taką listę dla niebezpiecznych szpitali.Ten z Nowej Dęby długo by się musiał starać o skreślenie z niej.

  0
  • No ja się wczoraj przekonałam jaki jeden chirurg i ginekolog są ważni Kiedy chodzi o ludzkie zdrowie.. chwała za cudowne pielęgniarki.

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here