Dożynki w ZS1 – najlepsze życzenia od likwidatorów ! ZOBACZ KOMIKS !

Stara kryminologiczna zasada głosi, że „przestępca wraca na miejsce zbrodni”.  I właśnie w tych kategoriach może być oceniana obecność na uroczystości 65-lecia nowodębskiego liceum, przedstawicieli powiatowej władzy. Władzy, która zrobiła wszystko co mogła by wbrew uczniom, nauczycielom i mieszkańcom Nowej Dęby pogrzebać „Jedynkę”.

Nie wtajemniczonym przypomnieć należy, że proces „zarzynania” Jedynki trwał od kilku lat. Władze powiatu tarnobrzeskiego pod przywództwem wicestarosty Jerzego Sudoła w ciągu zaledwie dwóch lat zmniejszyły nakłady na liceum  o 600 tysięcy złotych (2013 rok – zmniejszono finanse o 200 tysięcy, a w 2014 roku aż o 400 tysięcy). W konsekwencji szkoła nie była w stanie normalnie funkcjonować. Zamiast wytężonej pracy nad jej przyszłością, rozpoczęło się zwalnianie nauczycieli, redukcja zajęć dodatkowych w tym kursów przygotowawczych do matury itd.  Szkoła ze względu na obcięte fundusze nie była w stanie zapewnić oczekiwanej przez rodziców i uczniów oferty edukacyjnej (tworzenia specjalnych kierunków, planu zajęć itd.).  Wszystko to odbiło się na naborze chętnych, a to z kolei stało się dla rządzącej powiatem większości pretekstem do likwidacji jednej z dwóch nowodębskich szkół średnich.  Wprawdzie po protestach mieszkańców Nowej Dęby, władze powiatu cofnęły swoją decyzję, jednak pewne jest, że to tylko odsunięcie „problemu” na dwa może trzy lata. Bo „reklama”  i „promocja” jaką Jedynce zrobiły władze powiatu wieścią o likwidacji placówki bez wątpienia doprowadzi do jeszcze większych problemów z naborem nowych uczniów.

I dopiero mając świadomość powyższego kontekstu sytuacyjnego, należy raz jeszcze przyjrzeć się temu co wydarzyło się w zeszłym tygodniu podczas celebrowanego i w Kościele i na plantach „Jubileuszu 65-lecia ZS1”. I nie chodzi tutaj o tak miłą i wspaniałą warstwę tej uroczystości jak spotkania z dawnymi przyjaciółmi po latach. Chodzi o to, kto na  tym święcie się pojawił i w jakim charakterze.

A pojawiły się tam postacie nieliche i nietuzinkowe z powiatowego zarządu:  między innymi Paweł Bartoszek, Jerzy Sudoł i Danuta Serafin. W ocenie redakcji, najlepszym podsumowaniem groteskowej obecności powiatowych możnych będzie poniższa satyra graficzna.

życzenia od likwidatorow

 

22
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
JerzyMyszaSOKOsiknowodębianka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
OBSERWATOR
Gość
OBSERWATOR

Zenada , Zenada, Zenada Panie Sudol , Kolodzieju , Serafin sprzedawczyki Jedynki karierowicze ten komiks pokazuje dokladnie wszystko chyba kazdy go zrozumie wasze miejsca na listach w kolejnych wyborach napewno NIE DLA WAS lepiej odnajdziecie sie na saksach / p . Serafin / albo przy skupie zlomu /p. Kolodziej / a p.Sudol na emeryturze , Dziekuje Redaktorowi za trafny I dobrze obrazujacy komiks mysle ze spoleczenstwo Nowej Deby , Rozalina , Cygan ma obraz jakich wybralo ludzi ktorzy tylko patrza na czubek swojego nosa trzeba ich zmienic zmienic nic ale to nic nie robiac dla swoich wyborcow.

obserwatorka
Gość
obserwatorka

Cyganka to fuj, lubi esy chołresy, stara babko cyganko moze serka jajek chlebka bo cos śchudłaś łostatnio, bidula. idż stąd do doma , na polanki ,kolanki ciotunia, siostrunia bidula. Dali jeść dali. Malutka. Rence w góre, bo nic nie dali.

wesolo mi
Gość
wesolo mi

Jestem zaskoczony tym komiksem, wszak to najlepsi przyjaciele naszego Burmistrza ,ale Ostapko dal czadu czyzby juz znudzila sie mu praca w MPK i M

wesoło me
Gość
wesoło me

@wesoło mi,niewiele wiesz a usiłujesz kreować się na obytego w lokalnych układzikach.Gdybyś posiadał naset znikomy zmysł obserwacji i kojarzenia faktów zauważyłbyś zmianę frontu w ujadaniu i kąsaniu autorstwa pracownika MPGKiM M.Ostapko.Ujadasz waść dla samego ujadania.

wesolo mi
Gość
wesolo mi

W ujadaniu nigdy nie dorownam M Ostapce wiec nie becz wesolo me

wesoło me
Gość
wesoło me

@wesoło mi,nie szczekaj ratlerku.

Mirek Leszkowski
Gość
Mirek Leszkowski

Było 65-lecie? Było.

Były władze powiatu, które likwidowały szkołę i które cięły jej budżet w taki sposób aby szkoła upadała? Były.

Tekst jest prawdziwy? Prawdziwy.

Tyle w temacie. Kłaniam się, moje uszanowanie.

Nemo
Gość
Nemo

Dęba ginie!!!!
Na co emerytom szkoły, firmy etc. etc. W tej dziurze zwanej jeszcze szumnie miastem najważniejsi są emeryci i renciści. Tu dla młodych nie ma prawie nic. Tu liczą się ogródki działkowe i zabawy dla seniorów. Miastem rządzi Towarzystwo Wzajemnej Adoracji dla których najważniejszy jest ich własny interes. A młodzi wyjeżdżają bo dla nich tu niema życia – no chyba że ma się plecy.

aina
Gość
aina

Szkół się nie zamyka tylko łączy ze względu na małą ilość dzieci.Liceum pozostanie dopóki będą dzieci. Ogarnijcie się mieszkańcy Nowej Dęby.Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy!!!! Może 500plus pomoże

komentarz w 4 słowach
Gość
komentarz w 4 słowach

ch.. du.. i kamieni ku..

Rere
Gość
Rere

Szkolę można uratować.
Wystarczy otworzyć dwa oddziały, nawet jakby było w nich po 15 uczniów. Skończyć z dziwadłami typu kelner, hotelarz, mundurówka itp.
Pod lasem szkoła średnia jest na poziomie słabej zawodówki i faktycznie jako szkoła średnia nie istnieje. Więc po likwidacji ZS1 praktycznie szkolnictwo średnie znika w Dębie.
A pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno próbowano otwierać filie wyższych uczelni :)

OBSERWATOR
Gość
OBSERWATOR

Popieram wypowiedz Nemo prawda prawda I super wypowiedz Rere madre myslenie tak powinno byc zrobione ale czy jakiegos goscia z Tarnobrzeskich wladz to obchodzi wszedzie widac ze promuje itp Gorzyce ,Grebow , Wrzawy wystarczy wlaczyc lokalna Telewizje lub lokalne gazety a nasi Radni spia I nic nie robia aby cos dzialac w kierunku Chmielowa Tarnowska Wola Nowa Deba chyba zapomnieli z ktorych wyborcy dali im mandaty zaufania wiec w najblizszym czasie do wymiany , nie wspomne o Radnym Kolodzieju to tylko patrzy zeby mu zrobili zdjecie niby w / dobrym otoczeniu / jak nic nie jest w stanie pozytecznego zrobic… Czytaj więcej »

Brawo starostwo
Gość
Brawo starostwo

Ja popieram obecną władzę w powiecie, bo cała Wola Baranowska, Ślęzki, Dąbrowica już w chodnikach jest i pewnie jeszcze coś się zrobi. I pomyśleć, że całkiem niedawno jeszcze w tych miejscach krowy placki zostawiały za sobą. Brawo, brawo, brawo

prosty
Gość
prosty

Lokalna polityka jest brutalna i pokazuje chore układy towarzystwa szemranego. Każdy swojego pcha do przodu bo potem liczy się tylko to jak bardzo jesteś ślepy i głupi i co tu zrobić żeby znajomi nie widzieli wygiętego kręgosłupa do asfaltu. Wpuśćmy nowych ludzi a starzy wyjadacze będą musieli choć trochę się dostosować.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Tej szkole raczej nic już nie pomoże, bo :1) szeroko pojęty zasób ludzki czyli większość uczniów i niektórzy nauczyciele są tu raczej z przypadku , 2) wieloletnie zaniechania finansowe skutecznie odstraszyły co ambitniejszych młodych ludzi i ich rodziców,3) setki zmarnowanych godzin lekcyjnych na akademie, uroczystości wszelkiej maści, wycieczki do kościoła, rekolekcje etc.wycieczki np. do kina w Rzeszowie ( strona szkoły ) i podobne pomysły., które nie służą nijak zdobywaniu i poszerzaniu konkretnej wiedzy. Te wszystkie wieloletnie działania i zaniechania doprowadziły do tego co obecnie mamy. Żal jedynie młodych ludzi, którzy co dzień tracą wiele czasu na dojazdy , żal tych… Czytaj więcej »

nowodębianka
Gość
nowodębianka
Osik
Gość
Osik

Portal infonowadeba jest fałszywy jak tylko się da. Dleczego? Pytanie zasadnicze – czy wy chcecie obronić Jedynkę czy jej zaszkodzić? W tym momencie szkodzicie!!!! Nie myślący redaktorzyny. Jeżeli byście tak naprawdę chcieli działać na korzyść Jedynki to wstrzymalibyście się z tymi dyrdymałami bo gimnazjaliści właśnie wybierają szkoły a ten wasz komiksik może tylko szkodzić. W tej szkole idzie wszystko ku dobremu i jeżeli przyjdą uczniowie to wyjdzie na prostą, ale infonowadeba to taki lokalny “Fakcik” szuka tylko rozgłosu i sensacji. Pozdrawiam i na przyszłość życzę trochę więcej myślenia a nie prywaty.

SOK
Gość
SOK

do Osik. O czym Ty człowieku piszesz. Jeżeli ktokolwiek jest tu winien to na pewno Jerzy Sudoł i tacy jak Kołodziej i spka. Nie warto tych gości komentować, nie zasługują na to. Zastanawiające kto tych ludzi wybrał?

Osik
Gość
Osik

W tym momencie nie chodzi o winę i o tym nie pisałem. Chodzi o fakt odgrzewania kotletów gdy najlepiej w tym momencie nie robić tzw. złej prasy Jedynce. Może zła prasa to nieodpowiednie słowa ale zaczęło się dziać OK a wy swoje byle dowalić Sudołowi i spółce. Oni w tym momencie są najmniej ważni, ważny jest przynajmniej w tym momencie spokój wokół tej sprawy. Pozdrawiam i przydałoby się też pomyśleć o innych a nie o sobie.

Jerzy
Gość
Jerzy

O naiwnosci ludzka. W tej chwili 5% gimnazjalistow zastanawia sie do jakiej szkoly isc.Reszta juz dawno wybrala. A nie przyjda do naszej szkoly z winy tych ludzi, o ktorych jest mowa w komiksie. I o tym jest ten artykuł. Psucie opinii szkole trwa od kilku lat – od wewnatrz i od zewnatrz. I to sa fakty.

Osik
Gość
Osik

a na infonowadeba kasują wpisy

Mysza
Gość
Mysza

Brawo Osik wreszcie ktoś napisał prawdę.

Scroll Up