Dzienniki elektroniczne w nowodębskich szkołach

11

W tym roku szkolnym wszystkie nowodębskie szkoły zostaną wyposażone w system dzienników elektronicznych. Program umożliwia cyfrową rejestrację przebiegu nauczania, oraz wymianę informacji pomiędzy nauczycielami, uczniami i rodzicami. 

O wprowadzenie do szkół dziennika elektronicznego zabiegał rady Tomasz Kopeć: – Wielokrotnie poruszałem ten temat na sesji. Wprowadzenie pozwala na bieżąco monitorować rodzicom postępy dziecka – uważa radny z Osiedla Dęba. Na propozycję radnego Kopcia pozytywnie zareagował burmistrz Wiesław Ordon i przystąpił do jego realizacji. W chwili obecnej system działa w Zespole Placówek Oświatowych w Osiedlu Dęba, oraz w szkołach w Jadachach i Tarnowskiej Woli. W pozostałych placówkach program zostanie wdrożony po doposażeniu szkół w niezbędny sprzęt elektroniczny.

Do najważniejszych funkcji dziennika elektronicznego zalicza się aktualnie:

 1. Prowadzenie kompletnej dokumentacji przebiegu nauczania.
 2. Możliwość całkowitego zastąpienia starej dokumentacji papierowej.
 3. Prowadzenie poza dziennikami lekcyjnymi również dzienników zajęć specjalistycznych, indywidualnego nauczania, zajęć świetlicy czy pedagoga.
 4. Możliwość drukowania dziennika w formie papierowej.
 5. Drukowanie świadectw oraz arkuszy ocen.
 6. Zarządzanie rozkładami nauczania.
 7. Monitoring realizacji podstawy programowej.
 8. Planowanie zastępstw wraz z informowaniem uczniów i rodziców.
 9. Komunikacja nauczycieli z uczniami oraz ich rodzicami.
 10. Dostęp do informacji o ocenach i frekwencji, zapowiedziach sprawdzianów, zadaniach domowych dla uczniów i ich rodziców.
 11. Archiwizację dziennika, który powinien zgodnie z ustawą być zabezpieczony podpisem elektronicznym.

11 KOMENTARZE

 1. Czy wiadomo jak długo będzie trwało doposażanie szkoły podstawowej nr 2 w niezbędny sprzęt elektroniczny ? Czy odbędzie się to w tym roku szkolnym ?

  0
 2. Ciekawe czy radni interesują się wpływem promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie uczniów. Czy nie ma lepszych pomysłów? Np zadbanie o zdrowe jedzenie dla dzieci? O zakup podręczników? O boisko na świeżym powietrzu z prawdziwego zdarzenia?

  5+
 3. Ha ha ha ale poleciałeś koleś to burmistrz jest odpowiedzialny za wdrażanie nowoczesnych technologii do szkół i odpowiedni standart w szkołach to on zarządza jednostkami organizacyjnymi w gminie. Jak zmienią się kompetencje rady to czemu nie niech rządzą w oświecie. Ale jak najbardziej jestem na Tak jestem za wysłać radnych na szkolenie jak wpływa elektromagnetyczne pole na ucznia- dobry żart ha ha ha. Może informatykę wyrzucić???będzie taniej? A najlepiej niech uczniowie zakupią podręczniki do informatyki i po problemie ;) nie trzeba komputera . A po za tym po co obciążać samych swoich nauczycieli będą mieć więcej pracy ;) jeszcze zastrajkują Nie Daj Boże

  1+
  • Rozumiem ,że zdrowie i odpowiednie warunki bezpieczne dla zdrowia dzieci nie są standardem. Nie widzę nic złego w doksztalcaniu osób zarządzających gmina. Skoro są odpowiedzialni powinni wiedzieć więcej na temat technologii które tak chętnie wdrazaja!

   1+
 4. Super sprawa. Wiem bo korzystam z Librusa w Tarnobrzegu. Rodzic wszystko wie na bieżąco. Każde spóźnienie, nieobecność lub ocena jest podawana w czasie rzeczywistym do aplikacji w telefonie. Dla rodziców genialne rozwiązanie, dla uczniów już nie koniecznie.

  0
  • Kazda szkoła we własnym zakresie organizuje sobie e-dziennik, komputery od sponsorów, oprogramowanie itp. to czym się gmina N.Dęba chwali???

   5+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here