Zaproszenie na nowodębskie uroczystości z okazji 100.rocznicy Bitwy Warszawskiej

26

W niedzielę 15 sierpnia, na nowodębskich plantach odbędą się nowodębskie uroczystości z okazji 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej. Organizatorem wydarzenia jest Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych.

Skromny program uroczystości obejmuje Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która będzie odprawiana o godzinie 11:30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Następnie o godzinie 17:00 na miejscowych plantach planuje się ciąg dalszy uroczystości na który składają się: odśpiewanie hymnu i wciągnięcie flagi na maszt, okolicznościowe wystąpienia i odśpiewanie roty. Następnie odbędą się prezentacje miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich i koncert Orkiestry Dętej. Jako finał wydarzenia przewidziano „Koncert Muzyki Celtyckiej”.

0

26 KOMENTARZE

 1. Matko i córko! Jak Ordon z Rzemieniem coś zoganizujo to nie ma bata we wsi. Nic, tylko pozmieniać wszelkie plany na weekedn i iść tłumnie na betonplatz by wysłuchać orędzia wójta. Koncert muzyki celtyckiej w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej zakrawa co najmniej o Monty Pythona. Brakuje szkockich tańców w wykonaniu radnej Heleny i radnego Tomczyka, ale kto wie czy łyk cydru w upale nie sprawi, że będziemy świadkami radosnych pląsów do skocznych celtyckich rytmów.

  P.S. Moje przypuszczenie jest takie, ze pan dyrektor Rzemień musiał ocenić ofertę na muzykę celtycką za bardzo opłacalną. Z perspektywy kierowanej przez siebie placówki i finansów publicznych – rzecz jasna.

  +22
 2. Żenada – i od nowa będą nuty w dźwiękach marsza żałobnego „… rozszumialy się wierzby płaczące…” i publiczne biczowanie oraz lament historyczny, jak to było kiedyś pięknie i jak potem zostaliśmy pokrzywdzeni. Ale duch narodu nie umarł i trwa nadal… no i kwintesencja…. msza dziekczynno-pokutna… jak co każde święto i do znudzenia

  +6
 3. przeciez nikt przeciwniom nie kaze brac udzialu w obchodach Dnia Wojska Polskiego i we Mszy Swietej Tobie Gluch zycze duzo zdrowia oraz zeby nieczesto robilo Ci sie niedobrze

  +1
 4. bez ciebie tez będzie nie oceniaj Dyrektora wybory jest Dyrektorem ma prawo co ty zrobiłes mądrego godnego naśladowania nic tylko piszesz mądrosci

  +1
 5. Zaprosicie na ta UROCZYSTOŚĆ nijaką matkę boską bo to ona ponoć zadziałała na korzyść zwycięstwa…gdyby nie ona bolszewik szedł by nadal na zachód…..

  +1
 6. Na plakacie „Lasowiackie świętowanie”, ale koncert muzyki celtyckiej. Zdecydujcie się, bo to nawet śmieszne nie jest.

  +2
 7. Każdy coś próbuje ugrać. Lasowiacy w mieście, Celtowie z muzyką. Czyżby Nowodębscy Patrioci na wakacje wyjechali? No cóż, takie ‘atrakcje’ mamy jakich organizatorów sobie wybraliśmy. Niech żyje bal…

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here