I runda Polskiej Ligi Badmintona w Łodzi

W czterech miastach Polski: Łodzi, Białymstoku, Pszczynie i Przemyślu zainaugurowane zostały rozgrywki Polskiej Ligi Badmintona w sezonie 2018/2019.
Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba (średnia wieku 19 lat) przyszło zmierzyć się w I rundzie polskiej ekstraklasy badmintona na wyjeździe w Łodzi z silnymi drużynami, naszpikowanymi wieloma medalistami mistrzostw Polski, uczestników mistrzostw Europy, wielokrotnych reprezentantów Polski: Sportowej Politechniki Gdański, AZS UM Łódź i ABRM Warszawa, jednemu z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego w tym sezonie.
Stalowcy swój plan minimum wykonali w stu procentach, a swoją grą pozostawili po sobie w Łodzi dobre wrażenie.
W pierwszym meczu badmintoniści Stali pokonali drużynę z Gdańska 6:1, w drugim po dramatycznym meczu ulegli gospodarzom z Łodzi 1:6 (przegrali mecz, który mogli sensacyjnie wygrać, zabrakło zimnej krwi i łutu szczęścia w decydujących momentach meczu), a w trzecim swoim pojedynku dość wyraźnie przegrali z bardzo silnym zespołem z Warszawy 0:7.
Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Łodzi.
MKS Stal Nowa Dęba – Sportowa Politechnika Gdańsk – 6:1
Malik Szymon – Szkrawan Adrian – 3:1  (9:11;11:6;11:5;11:5)
Malik Tymoteusz – Ciastoń Przemysław – 3:1  (11:4;11:5;11:9)
Bukowińska Klaudia – Franczuk Marcelina – 3:2  (11:;11:6;10:11;6:11;11:10)
Orzechowicz Jessica – Korpus Emilia – 0:3  (8:11;3:11;9:11)
Czachor Mateusz / Kopeć Patryk – Kasprów Rafał / Szkrawan Adrian – 3:1 (11:9;11:8;10:11;11:10)
Bukowińska Klaudia / Ptak Aleksandra – Franczuk Marcelina / Paprzycka Aleksandra – 3:2  (7:11;11:6;7:11;11:8;11:8)
Malik Tymoteusz / Ptak Aleksandra – Kasprów Rafał / Paprzycka Aleksandra3:1  (11:7;11:6;8:11;11:8)
MKS Stal Nowa Dęba – AZS UM Łódź – 1:6
 
Malik Szymon – Kikosicki Michał – 2:3  (11:9;11:10;10:11;10:11;7:11)
Malik Tymoteusz – Kołumbajew Jacek – 2:3  (7:11;8:11;11:2;11:6;7:11)
Jodłowska Aleksandra – Lukashevicz Alena – 0:3  (6:11;5:11;3:11)
Orzechowicz Jessica – Cygan Dominika – 0:3  (8:11;5:11;5:11)
Czachor Mateusz / Kopeć Patryk – Gomoła Maciej / Gomoła Michał – 1:3  (6:11;7:11;11:10;7:11)
Bukowińska Klaudia / Ptak Aleksandra – Felska Aleksandra / Okupniak Magdalena – 0:3  (6:117:11;10:11)
Malik Tymoteusz / Ptak Aleksandra -Kikosiki Michał / Kołodziej Aleksandra – 2:3  (11:7;114;10:11;9:11;11:10)
MKS Stal Nowa Dęba – ABRM Warszawa – 0:7
 
Malik Szymon – Kaim Miłosz – 0:3  (8:11;5:11;10:11)
Malik Tymoteusz – Dubowski Mateusz – 0:3  (4:11;3:11;9:11)
Jodłowska Aleksandra – Miksza Olga – 0:3  (4:11;3:11;4:11)
Orzechowicz Jessica – Rudna Joanna – 0:3  (0:11;3:11;3:11)
Kopeć Patryk / Malik Szymon – Bochat Miłosz / Markiewicz Bartosz – 0:3  (3:11;4:11;3:11)
Bukowińska Klaudia / Ptak Aleksandra – Miksza Olga / Świerczyńska Magdalena – 0:3  (8:11;9:11;9:11)
Malik Tymoteusz / Ptak Aleksandra – Bochat Miłosz / Świerczyńska Magdalena- 0:3  (8:11;4:11;7:11)
Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Łodzi wystąpiła w następującym składzie: Aleksandra Ptak, Klaudia Bukowińska, Jessica Orzechowicz, Aleksandra Jodłowska, Tymoteusz Malik, Szymon Malik, Patryk Kopeć i Mateusz Czachor (II trener i zarazem kapitan zespołu).
Następna II runda Polskiej Ligi Badmintona zostanie rozegrana w dniach 24 – 25.11.2018 r., a gospodarzami poszczególnych meczów będą: Nowa Dęba, Warszawa, Głubczyce i Suwałki.
Zespół Stali Nowa Dęba zmierzy się kolejno z drużynami: UKS Beninca Feniks Kędzierzyn – Koźle i UKS Aktywna Piątka Przemyśl.
Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Łodzi podczas I rundy Polskiej ligi Badmintona.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Scroll Up