Komisarz podzielił gminę na okręgi. Czy będą odwołania?

Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu wydał postanowienie w sprawie podziału Miasta i Gminy Nowa Dęba na okręgi wyborcze. Kształt nowych granic nie jest jednak ostateczny, gdyż od postanowienia Komisarza przysługuje odwołanie.

Poprzednie artykułu na ten temat:

  1. Konsultacje w sprawie granic okręgów wyborczych z 7.03.2018 r.
  2. Okręgi wyborcze będą zmienione. Interwencja komisarza wyborczego z 24.04.2018 r.
  3. Warszawa zdecyduje o tym kto będzie radnym w Nowej Dębie? z 07.05.2018 r.

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
CosikRysiekMarian i HelaDawna opozycjazygi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sernik
Gość
Sernik

i bardzo dobrze

zając
Gość
zając

Proszę autora o opublikowanie także całego uzasadnienia Pani komisarz dlaczego podzieliła te okręgi .jest to bardzo ważna informacja!!!!!

wilk i zając
Gość
wilk i zając

Proszę zwrócić uwagę Paragraf 1 p.1 Rada w osobach radnych z naszego samorządu burmistrza Ordona oraz radnych wspierających b. Ordona ustalili podział gminy na okręgi NIEZGODNIE Z PRAWEM!!!!!!!!! OTO DLACZEGO KOMISARZ WYTYCZYŁA OKRĘGI PO SWOJEMU TERAZ ! trzeba to głośno i wyraźnie napisać WYTŁUSZCZONYM DRUKIEM ! mieli wszyscy radni wiedzę że jak podejmą uchwałę niezgodną z prawem to komisarz weźmie sprawę w swoje ręce i wytyczy po swojemu. i to też się stało. I do kogo teraz pretensje do Pani Komisarz???? Proszę autora także aby te postanowienie wkleił pod tabelką z numerami ulic. a nie tylko wkleił linka w komentarzu.… Czytaj więcej »

anonim
Gość
anonim

osiedle poręby też jest kiepsko podzielone,ulicy przy ulicy a inny radny ? do dupy

zygi
Gość
zygi

no co ty chcesz Poręby wyglądają dobrze krajówka dzieli na dwa okręgi

anonim
Gość
anonim

może się myle ale np.ul.kwiatowa leży po prawej stronie wiaduktu a jest przypisana do lewej części osiedla ???

Dawna opozycja
Gość
Dawna opozycja

No i co? zatkalo kakao ?- szczegolnie Gazde i Szpunara

Marian i Hela
Gość
Marian i Hela

Zachęcam do obejrzenia mapki okręgów wyborczych opracowanych wg pomysłu pani kom(P)ISarz, tu dopiero znajdziecie “kwiatki” , z tego co ptaszki ćwierkają znajdziemy tam pomysł wybitny: – jeden z bloków został podzielony pomiędzy dwa różne okręgi (Al.Zwycięstwa 1) . Resztę zobaczymy jak ukaże się mapka. Każdy ma swój rozum i wyobraźnię. Porównanie mapek to podstawa do dalszej dyskusji. A tak na marginesie to przed jakimkolwiek komentarzem trzeba by wykazać się odrobiną przyzwoitości i zorientować się w temacie. Procedura jest następująca: Burmistrz przed przedstawieniem radnym uchwały o okręgach wyborczych musi zaopiniować ją u komisarza wyborczego i może ją przedstawić Radzie Miejskiej tylko… Czytaj więcej »

Rysiek
Gość
Rysiek

z tego wynika ze burmistrz nie potrzebnie zaczął manipulować okręgami i z tego cała chryja. Rzeczywiście Al. Zwycięstwa 1 powinna być w innym okręgu ale to i tak mniej rażące jak Szkolna pod urząd miejski. A mówienie o tym , że komisarz wcześniej zaopiniował projekt burmistrza pozytywnie to tylko pół prawdy (komisarz sprawdził formalnie czy są spełnione wszystkie przesłanki chodzi o wyliczenia, które były spełnione). Demokracja polega na tym, że jest instytucja odwoławcza do której nie tylko można wnieść swój odmienny pogląd merytoryczny. Z tego również wynika, że po postanowieniu komisarza burmistrz,rada nie odwołały się w wyznaczonym terminie co dodatkowo… Czytaj więcej »

Scroll Up