Kto startuje do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego? Poznaj kandydatów!

Listy kandydatów według kolejności wylosowanych numerów

 

Lista nr 2 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 TUTKA Henryk 63 Cygany
2 MAJEWSKA Sylwia Anna 41 Nowa Dęba
3 DURTKA Andrzej Jacek 51 Jadachy
4 GIL Irena 70 Tarnowska Wola

 

Lista nr 10 – KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 GRUSZKA Wojciech Zygmunt 63 Nowa Dęba
2 PUZIO Roman 66 Nowa Dęba
3 ZIELIŃSKI Tomasz 34 Nowa Dęba
4 CHMIELOWIEC Marzena Jowita 37 Chmielów
5 JADACH Tadeusz Jerzy 53 Jadachy
6 JAWORSKA Ewa Urszula 62 Nowa Dęba
7 TOMCZYK Danuta 65 Tarnowska Wola
8 SUDOŁ Jerzy 65 Nowa Dęba

 

Lista nr 12 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE POWIATU TARNOBRZESKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 KOŁODZIEJ Andrzej 46 Rozalin
2 TRZECIAK Barbara Maria 42 Nowa Dęba
3 LEWANDOWSKI Rafał Damian 38 Nowa Dęba
4 JASIŃSKA-MAĆKOWIAK Anna Izabela 43 Nowa Dęba
5 WITKOWSKI Jan Serwacy 66 Nowa Dęba
6 TARASZKA Anna Bożena 49 Nowa Dęba
7 BAJDA Piotr Jan 56 Nowa Dęba

 

Lista nr 13 – KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM SAMORZĄDU POWIATU TARNOBRZESKIEGO

Numer na liście Nazwisko i Imiona Wiek Miejsce zamieszkania Treść oświadczenia lustracyjnego
1 SUDOŁ Jerzy Zbigniew 64 Nowa Dęba
2 ZIĘBA Marek Grzegorz 46 Tarnowska Wola
3 GŁAZ Elżbieta 51 Jadachy
4 MROCZEK Leszek 57 Chmielów
5 BABULA Anna 45 Nowa Dęba
6 FRYC Bogusław Adam 48 Nowa Dęba
7 BOJANOWSKA Monika Beata 44 Nowa Dęba
8 SZURGOCIŃSKI Adam Roman 59 Nowa Dęba

Jak są wybierani Radni Powiatu?

Radni są wybierani w okręgach wyborczych bezpośrednio przez głosujących. W naszym przypadku okręgiem jest teren miasta i gminy Nowa Dęba. Podział mandatów między listami kandydatów odbywa się w sposób proporcjonalny do łącznej liczby ważnie oddanych głosów odpowiednio na kandydatów danej listy. Mandaty są dzielone pomiędzy listami kandydatów proporcjonalnie do łącznej liczby ważnie oddanych głosów na daną listę. Stosuje się przy tym metodę d’Hondta. Polega ona na dzieleniu liczby głosów oddanych na każdą listę przez kolejne liczby naturalne. Największe uzyskane ilorazy szereguje się następnie do momentu, gdy wszystkie mandaty w danym okręgu wyborczym zostaną obsadzone. Jeżeli do obsadzenia jest przykładowo 20 mandatów, to pod uwagę bierze się 20 największych ilorazów W podziale tym uczestniczą wyłącznie listy kandydatów zgłoszone przez komitety wyborcze, które uzyskały co najmniej 5% poparcie w skali powiatu, przekraczając tym samym wymagany próg wyborczy.

47
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
TadekZbyszekwładekRenataMieszczuch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bartosziek Plutafoński
Gość
Bartosziek Plutafoński

1. Jest Adam “Z puszek nie brałem” Szurgociński. Zawsze się uśmiecham gdy mijam jego plakat na mieście bo przypomina mi się ta szlachetna postawa. 2. Na liście dawnej PO, która teraz się chowa pod inną nazwą idzie żona męża który startuje do rady miasta z PIS. Mąż tu, żona tu. By żyło się lepiej. Wszystkim. 3. Na tej samej liście PO jest Andrzej Złomiarz. Podobno urzędnicy powiatowi liczyli mu ile razy w ciągu 4 lat zabrał głos na sesji. Podobno tylko raz. Lub zero. Ale niech będzie na jego korzyść, że raz. 4. Na liście Jurka Sudoła jest Jurek Sudoł.… Czytaj więcej »

Któś
Gość
Któś

Zapomniałeś o gospodarzu domu Janie Witkowskim co to chciał likwidować plac zabaw dla dzieci a w jego miejsce stawiać ławeczki dla seniorów.To co “doświadczona głowa” jak to samo sobie pisze na plakacie wyborczym.

Któś
Gość
Któś

To ci “doświadczona głowa”z tego Jana Witkowskiego,tak sam o sobie pisze na plakacie wyborczym.

Któś
Gość
Któś

ad.3
Jak to Andrzej Złomiarz nie zabrał głosu.Zabrał,na inauguracyjnej sesji rady powiatu w trakcie ślubowania.Zabrał głos?Zabrał!
ad.4 i 5
Who is who.Czy to ten Sudoł Jerzy czy to tamten Sudoł Jerzy.Genialne posunięcie mające na celu odebranie pewnej,nieokreślonej liczby głosów temu,wiecznemu radnemu powiatowemu.Brawo

Peo
Gość
Peo

On oficjalnie nie zabiera głosu w kuluarach jest bardziej otwarty

Analityk
Gość
Analityk

Będzie tak. Albo znowu Nowa Dęba nie będzie miała starosty albo będzie nim nie słynący z pracy i działania Jerzy Sudoł. Żeby było śmieszniej ów Jerzy Sudoł rozegrał wszystkich. Tym razem nie zawarł koalicji tylko czeka na rozwój wypadków. Jeżeli nawet wygra PiS to nie będzie miał samodzielnej większości. Będzie musiał zawrzeć koalicję. Z dawną PO nie będzie mógł więc zawrze z Jureczkiem. Oczywiście w zamian za fotel starosty. PiS to weźmie bo sam nie ma żadnego kandydata na starostę? Bo kto nim ma być? Romek Puzio? Marzena Chmielowiec? Jeżeli wygra PO i reszta wówczas Jureczek dołączy do nich nawet… Czytaj więcej »

delicje
Gość
delicje

PSL u nas może w ogóle nie zgarnąć mandatu, z 8 możliwych do wystawienia dają tylko 4. Przy metodzie Donta mocno to ich osłabia. W innych Gminach a szczególnie w Gorzycach Surdy nie wrzuci 1500 głosów do wspólnego wora – więc tam też będzie znacznie gorzej niż ostatnio. Co do dwóch kolejnych gmin się nie wypowiadam pewnie złapią podobnie jak ostatnio. Porozumienie Powiatu (jako PO) w Baranowie może jakiś wynik zrobić bo temat prowadzi Pluta. U nas obstawiam 1 mandat dla PO. Co do Forum to obecnie zarządzają powiatem jako koalicjant – czy mieszkańcy są z tego zadowoleni to już… Czytaj więcej »

Analityk
Gość
Analityk

Jureczek zdobędzie 2 mandaty. Ma mocnego Ziębę w TW i Mroczka w Chmielowie. POrozumienie zdobędzie 1 mandat. PSL = 0 mandatów. PiS= 3 mandaty. Tak wygląda sytuacja w Dębie. W Baranowie wygra Pluta. W Gorzycach i Grębowie podzielą się wszyscy. PiS nie będzie miało większości bo Jureczek nie pójdzie z PiSem gdy ten powie, że wybierajmy starostę z Dęby ale spoza rady. Co Jureczek z tego będzie miał? Nie może być dwóch starostów z Dęby. W efekcie Jureczek (2 dębskie mandaty) + 1 dębski mandat z POorozumienia dołączą do PLUTY i reszty PO-PSLu. Jureczek dostanie 2 tysiące w zarządzie powiatu… Czytaj więcej »

delicje
Gość
delicje

zgadzam się że jest bardzo duże prawdopodobieństwo rozkładu mandatu w naszej gminie (łącznie 6 mandatów) PiS -3 , Forum – 2 , Porozumienie (PO) -1 , PSL – 0 ale chyba innych Gmin nie doceniasz wg. mojego typu: Baranów Sandomierski (łącznie 4 mandaty) PiS – 2 (Rożek, Rusin) Porozumienie (PO) – 1 (Pluta) Forum – 1 (Ślęzak) to jest człowiek PiSu Gorzyce (łącznie 4 mandaty) PiS – 1 (Grzegorzek) Porozumienie (PO) – 1 (Bukowski) Forum – 1 (Kotwica) PSL – 1 (Bartoszek) Grębów (łącznie 3 mandaty) PiS – 2 (Ożga, Paduch) Porozumienie (PO) – 1 (Kozieja) albo PSL- 1 (Szewc)… Czytaj więcej »

Analityk
Gość
Analityk

Potwierdzasz więc to co mówię. PiS nie ma szans na większość. PiS jest zakładnikiem Jureczka. Albo PiS da Jureczkowi fotel starosty, albo Jureczek odda się POrozumieniu+PSL. Dębscy działacze PiS nie mają więc ani burmistrza, ani starosty. To chyba świadczy o tym, że w swojej bucie i przekonaniu o nieomylności stracili okazję by zrobić coś dobrego w Dębie. I nie mówię tutaj o wszystkich kandydatach na radnych tylko o dębskim “zarządzie”. Wszystkie zagrywki były robione tylko po to by pan Romek i pan Wojtek dostali dietę radnego. Tak to wygląda. Gdyby była jedna silna lista do rady miasta i jedna silna… Czytaj więcej »

delicje
Gość
delicje

Co do Burmistrza to kandydat PiS był inny popierany przez całą strukturę nowodębską, zresztą dużo było o tym na ostatnim spotkaniu (pytam jak Ty byś wybrnął z tej sytuacji- wypisał się ze struktur??????) kogo byś wskazał na burmistrza którego Rzeszów i Kolbuszowa by zatwierdziła jako kandydata PiS skoro odważyli się wskazać po koleżeńsku na osobę, która nie jest członkiem i co za tym idzie nigdy składek dla PiS nie płaciła.
I teraz dawaj swoje propozycje na kandydatów do powiatu z listy PiS (członków i sympatyków)
czekam na propozycję

Mieszczuch
Gość
Mieszczuch

Mocnych a w czy są mmoci chyba układni mniej dla Dęby w imię Gorzyc

Stary liść dębu
Gość
Stary liść dębu

No pewnie że tak Puzio czy Chmielowiec to dla ludzi w radzie pracowali a Chmielowiec nie wchodzi w układy i nie głosuję przeciwko mieszkańcom. Będą chcieli się wykazać. A stare wygi co grzeją stołki w Powiecie to mają w nosie Nową Dębę pomiętam jak chcieli liceum zlikwidować i oddziały w szpitalu zamykać.

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Świetna, rzeczowa analiza. Pan/ Pani startuje? Zagłosowałbym na taką mądrą osobę.

Swetru
Gość
Swetru

a ja się pytam czemu nie ma listy PO do powiatu?

Platfus
Gość
Platfus

jest tylko sie wstydzą swojej Platformy obywatelskiej i idą pod nazwą pozrozumienie powiatu czy jakoś tak

Swetru
Gość
Swetru

Czyli Porozumienie do Powiatu pana Kolodzieja to PO????

Xyz
Gość
Xyz

Nie

Punk
Gość
Punk

Tak

Aby bylo tak jak bylo
Gość
Aby bylo tak jak bylo

Na Staroste nalezy powolac JURKA SUDOLA, a na jego zastepce JURKA SUDOLA i bedzie gitara

wyborca
Gość
wyborca

Bez jaj. Bądźcie poważni bo inaczej znowu starosta będzie z Gorzyc. Głosujcie z głową.

Aby bylo tak jak bylo
Gość
Aby bylo tak jak bylo

I tak bedzie,my zrobimy macher macher ciachu ciachu i pstryk i z kapelusza jak 4 lata temu wyskoczy Bartoszka

xyz
Gość
xyz

A może by tak miasto zagłosowało za SUDOŁ Jerzym Zbigniewem,a byłemu Sudołowi czas podziękować,bo tu nie chodzi o gminę tylko o kasę.
Jerzy Zbigniew jest w trudniejszej sytuacji rodzinnej i może trzeba pomóc jemu.
Pod rozwagę mieszkańcom miasta,aby wybrali co jest lepsze.

zyx
Gość
zyx

Jerzy Zbigniew Sudoł z listy Forum to ten co jest obecnie radnym w koalicji z PO i PSL
a Jerzy Sudoł z PiS to ten poczciwy, który nie sprzeda Nowej Dęby

Któś
Gość
Któś

Współczuję temu kandydatowi,faktycznie jest mu bardzo ciężko.Lecz wybacz internauto @ xyz,takich jak on jest więcej w naszym mieście i gminie.Od pomocy to jest opieka społeczna,pefron i inne fundacje.Nie słyszałem żeby ten kandydat udzielał się społecznie,choćby na rzecz osób niepełnosprawnych.Chyba że chór kościelny to też działalność społeczna.Jednak mając wybór pomiędzy tymi kandydatami, jednakich imion Sudołami oddałbym głos na niego.

RTA
Gość
RTA

Fajny jest ten p. Puzio – taki nie za zły, nie za dobry. I do kościoła chodzi i wszystkim się kłania.

RTA
Gość
RTA

A na radnego z Osiedle Dęba startuje – organista. mechanik, itp. Organista – marny. mechanik – nie za specjalny. to jaki będzie radny….

Wijek
Gość
Wijek

Z osiedla Poręby startuje radny ksiądz organista malarz kierowca policjant fotograf w jednym i co ty na to ?????

Adam
Gość
Adam

Haha wszechstronny

władek
Gość
władek

spławia ludzi ,ciekawe czy radny też…..

Bartosziek Plutafoński
Gość
Bartosziek Plutafoński

Trzeba głosować na konkretnego człowieka a nie jak bezmyślny robot na partię. W dupie mam partie. Widzę co wyprawiają w sejmie. Po co nam jeszcze upartyjniać samorządy?

benek
Gość
benek

to oddaj głos na forum będziesz miał dwóch starostów jak w twoim nicku Bartoszka i Plutafosińskiego.
Włącz lepiej myślenie.

Bartosziek Plutafoński
Gość
Bartosziek Plutafoński

Włączyłem. Jak z przebiegu dyskusji jasno wynika, że pis jest zakladnikiem Sudoła. Co to za wybór między Sudołem popieranym przez PiS a Sudołem popieranym przez PO? Sudoł pójdzie z tymi którzy dadzą mu stołek. A jedni i drudzy mu dadzą bo bez niego nie będą mieć większości. Masz inny scenariusz? Oświeć nas.

Kamil W.
Gość
Kamil W.

Jednak jak zerkając wstecz to jak PiS wygrał to jednak starosta był z Nowej Dęby (przypominam że był nim Wróbel). Niby dlaczego mam oddać głos na Forum lub inny komitet ?? jak oni “wygrali” (w sensie wszyscy na jednego) to starosta był z innej gminy. Ja swój głos oddaje na PiS. I Wam też tak proponuje.

Zbyszek
Gość
Zbyszek

Błagam dajcie spokój z tym wróblem.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A ja stawiam na PiS bo pierwszych kilka osób na liście pracowało solidnie jako radni miejscy Puzio, Chmielowiec, Zieliński Gruszka to nie osoby z przypadku i mają charakter będą nas dobrze reprezentować. Ja stawiam na min 4 mandaty bo robią dla ludzi nie dla siebie. A ci młodzi są bardzo ambitni.

Obwod # 1
Gość
Obwod # 1

Do Powiatu PIS zdobedzie 5 mandatow a Po 1 mandat

Kamil W. - garażowiec z wczasowej
Gość
Kamil W. - garażowiec z wczasowej

Mam garaż na wczasowej i jakiś czas temu został odcięty prąd w związku ze śmiercią Pana Rydzika do całego kompleksu kilkudziesięciu garaży. Chcę tylko powiedzieć że to dzięki radnym Puzio i Dziemiance oraz Panu Wołoszowi (garażowiec z wczasowej, nie mylić z obecnym radnym) udało się wykonać w możliwie krótkim czasie ponowny przyłącz. To oni jeździli po rejonach energetycznych Mielec oraz Tarnobrzeg , żeby to odtworzyć i finalnie to się udało. Na pewno od garażowców macie nasze głosy. Jakoś nie przypominam sobie żeby ktokolwiek się tym zainteresował, choć problem był zgłaszany w urzędzie miasta. Dla mnie gościu jest skuteczny i tyle… Czytaj więcej »

wczasowa
Gość
wczasowa

Garaż mam – prąd też Potwierdzam jak wyżej – good job

Renata
Gość
Renata

Ooo ooo. Autoreklama

Któś
Gość
Któś

A co na to wszystko Jan Doświadczona Głowa Witkowski.Kandydat do rady powiatu co to chciał likwidować place zabaw dla dzieci a w ich miejsce umieszczać ławeczki dla seniorów.Coś ostatnio zrobił się aktywny,szczególnie wśród seniorów,czyżby ławeczki?

Tadek
Gość
Tadek

Masz problem z tymi ławkami? Wszędzie o tym piszesz….

Nowo odktlryty
Gość
Nowo odktlryty

Nasz PiS ma charakter i umie się postawić dlatego zagłosuję. Lepiej na nich niż na karierowiczów z forum lub jeszcze innej pazernej opcji o Sudole nie wspomnę. I stoją za mnieszkańcami np Puzio czy Chmielowiec Wolan czy Dziemianko byłem na sesji miejskiej i tylko oni dążyli do wysłuchania mnie.

W ramach przypomnienia
Gość
No prosze
Gość
No prosze

Prosze sobie poczytać kto za podwyzkami podatkow. Macie czarno białym. Pozdrawiam ja juz wiem na kogo zaglosować

Rolek
Gość
Rolek

Ale jaja powinni wszyscy ten wynik glosowania zobaczyc kto i jak glosowal. Ordony to juz jest koniec. Koniec z waszymi lesnymi ludkami z waszego samorzadu

Wyborca
Gość
Wyborca

Boże nawet ten Fryc startuje ? Jak będzie tak rządził jak robi te zeby to nic dobrego z tego nie bedzie !!!

Scroll Up