XI Festiwal Orkiestr Dętych w Chmielowie już za nami

16

29 czerwca 2019 r. na placu przy Centrum Kultury w Chmielowie – filii Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie zebrało się wielu amatorów zarówno Orkiestr Dętych jak i Mażoretek. Podczas festiwalu na scenie zaprezentowali się: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Mażoretki „Diament” z Chmielowa, Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby, Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Dobrynin, Orkiestra Szałamaistek wraz z Mażoretkami „Incanto” z WDK w Rzeszowie. Za co serdecznie wszystkim dziękujemy.

Zachwycające brzmienie płynące z instrumentów dętych, połączone ze znakomitymi układami mażoretek dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń. Na najmłodszych  czekały zabawy i wiele atrakcji, a na wszystkich słuchaczy i uczestników ciepłe przekąski, domowe wypieki i pyszna lemoniada.

Razem z mieszkańcami Chmielowa i okolicznych miejscowości festiwalowe prezentacje obejrzeli m.in. Wiesław Ordon, burmistrz  Miasta i Gminy Nowa Dęba i jego zastępca Leszek Mirowski, którzy podczas festiwalu pogratulowali Mażoretkom „Diament” z Chmielowa ogromnych sukcesów na mistrzostwach Polski oraz Europy składając na ręce prowadzącej zespół pani Małgorzaty Gronek kosz słodyczy. Osiągnięcia Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Chmielowa oraz Mażoretek „Diament” a także prężna działalność Stowarzyszenia „Chmielowianie” zostały docenione również przez Radę Miejską Miasta i Gminy Nowa Dęba, której reprezentant Tomasz Wolan wręczył paniom symboliczne bukiety kwiatów, składając przy tym podziękowania i gratulacje dla tancerzy, rodziców i trenerów.

Choć głównymi organizatorami wydarzenia był Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, to lista osób, bez których festiwal by się nie odbył jest długa, wśród nich należy wymienić: Stowarzyszenie „Chmielowanie”, Sołtysa Chmielowa oraz tamtejszą OSP, Rodziców Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek, których wsparcie i pomoc jak zwykle są nieocenione.

0

16 KOMENTARZE

 1. Dlaczego tak mało się pisze o sołectwach???? Nowa Dęba to nie tylko miasto. To jedyny zarzut do tego portalu.

  +2
 2. Za mistrzostwo świata – złoto z Czech zespół dostał koszyczek słodyczy od burmistrza. Marnie się wspiera sport i promowanie gminy

  +5
 3. Taki festiwal to my mamy od 3 Kwietnia na ul. 1 Maja 3, jedna malpa tak dyma w puzon i wywija srodkowym palcem ze juz nawet Policja jest zdziwiona

  +1
 4. Bardzo się cieszymy że nie ma już Pani kierownik Patry…. J….. W WCK Chmielów, która chodziła do pracy jak chciała i kiedy chciała. Dom kultury przez 5 miesięcy był zamknięty dla zwykłych mieszkańców bo odkręcała syf, który narobiła przez kilka lat zaniedbań w bibliotece. Czynnie brała udział na dzielenie mieszkańców na tych lepszych i gorszych oraz rozpuszczała plotki których nikt już nie odkręci. Naszczęście to już za nami nareszcie powoli zawitała życzliwość i powiew normalności chcemy…. więcej. Życzymy jej sukcesów w Nowej Dębie. Na pewno mieszkańcy Nowej Dęby z tak zaslużonego pracownika Domu Kultury w Nowej Dębie będą zadowoleni ha ha ha.

  +10
 5. Okazało się, że bez byłej p.kierownik dzieje się więcej o lepiej.
  Fakt ,wiecznie drzwi do budynku były zamknięte. Albo urlop, albo szkolenie.
  Jak widać mażoretki bez jej ingerencji Maja się dużo lepiej. Mało brakło zniszczyłaby zespół
  Biblioteka też.

  +5
 6. Nie wiem czy ktoś z mieszkańców Chmielowa wypożyczyła książki w Nowej Dębie. Tam wszystko odbywa się elektronicznie. Czyli biblioteka jest zkomputeryzowana. Czyli Pani J poszła na gotowe. Teraz siedzi na tronie z koroną i brałem w dłoni i kto wie czy nie wydaje poleceń osobie która stoi nad nią. A nowa Pani kierownik WCK dzielnie walczy z rzeczywistością i jedna ludzi ze sobą. Chwała jej za to.

  +5
 7. Czy tak jedną ludzi to zobaczymy na pewno nie przeszkadza i nie utrudnia społecznych inciatyw. W Chmielowie nie było potrzeby dążyć do standaryzacji jak się z kolegą Krisem Rz. co wszystko wybaczy i obroni włóczy po całym świecie. To wszystko można bezkarnie. Jeszcze tylko rządząca Mamusia Patuni musi odejść. Bo ja się zastanawiam czy ona nie jest Dyrektorem w WCK Chmielów

  +5
 8. Rzemień to dopiero persona. Gdzie jest , co robi , z kim się zadaje etc. etc. Nie macie swoich problemów , tylko jakimś żałosnym Rzemieniem zajmować się musicie ??? Nie szkoda Wam czasu na niego.?

  +2
 9. Fajny festiwal tylko co za „geniusz” wymyślił go w sobotę po południu. Bardzo mądra decycjaOrkiestry sobie grały i same siebie słuchały. Takie zosie samosie

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here