Nowa Dęba dalej bez okręgów wyborczych. PKW uchyla decyzję Komisarza Wyborczego.

Mimo iż do jesiennych wyborów samorządowych pozostało tylko kilka miesięcy, to Nowa Dęba dalej nie ma wyznaczonych okręgów wyborczych. W konsekwencji mieszkańcy miasta nie wiedzą gdzie mogą startować i na kogo głosować.

Przypomnijmy. 6 marca 2018 roku, Burmistrz Wiesław Ordon przedstawił swój projekt uchwały dotyczący podziału gminy na okręgi wyborcze i poddał go konsultacją społecznym.  Warto w tym miejscu zaznaczyć, że projekt burmistrza został pozytywnie oceniony przez Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu. Część z uwag mieszkańców, zgłoszona w trakcie konsultacji została uwzględniona przez rajców. Odrzucone zostały poprawki składane przez klub radnych PiS, pod którymi zebrano liczne podpisy osób niezadowolonych z propozycji przedstawionych przez władze miasta.

Zobacz artykuł z dnia 7 marca 2018r. : “Konsultacje w sprawie okręgów wyborczych”

W efekcie, do Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu trafiła skarga owych radnych i  owych mieszkańców, a ten mimo iż wcześniej wydał pozytywną opinie w stosunku do projektu burmistrza, tym razem zmienił swój pogląd na tę sprawę i postanowił uznać uchwałę Rady Miejskiej za niezgodną z prawem.

Zobacz artykuł z dnia 24 kwietni 2018 r.:  “Okręgi wyborcze znów będą zmienione. Interwencja komisarza wyborczego”.

Komisarz Wyborczy wezwał Radę Miasta do zmiany swojej decyzji, a ta uznając swoje rozwiązanie za najlepsze z możliwych nie uznała rekomendacji Komisarza. W konsekwencji Komisarz Wyborczy podzielił gminę na okręgi wyborcze wedle własnego uznania, ale jednocześnie w sposób zbliżony do tego, co proponowali radni PiS.

Zobacz artykuł z 16 maja 2018 r.: “Komisarz podzielił gminę na okręgi”

Podział dokonany przez Komisarza, zaspokajał apetyty radnych PiS, ale nie podobał się radnym skupionym wokół burmistrza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, decyzja Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu nie była decyzją ostateczną, a mieszkańcom przysługiwało od niej odwołanie do Państwowej Komisji Wyborczej. Z tego prawa skorzystała zarówno grupa mieszkańców jak również Rada Miejska. Po analizie treści odwołań, w dniu wczorajszym tj. 9 lipca 2018 roku, Państwowa Komisja Wyborcza w Warszawie, podjęła uchwałę w której przychyliła się do argumentacji większości rajców, oraz części mieszkańców i uchyliła postanowienie Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu, wzywając go do ponownego rozpatrzenia całej sprawy.

Treść Uchwały PKW z dn. 9 lipca 2018 roku, prezentujemy poniżej:

26
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
FansusłaMirek Leszkowskirozsądekktosikktoś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zygi
Gość
zygi

PKW z tego co widzę uznała tylko kosmetykę. Żadne zwycięstwo burmistrzowych. Najprawdopodobniej ul.Szkolna zgodnie z intencją radnych PiS pozostanie w jej naturalnym okręgu.

wesolo mi
Gość
wesolo mi

Z tekstu nie wynika kto odniósł zwycięstwo, więc nie musisz niczego dementować. Czas pokaże. Poczekajmy na ostateczny kształt okręgów. Panom z PiS proponuje więcej spokoju, bo jeszcze o tym nie wiecie, ale będziecie popierać w wyborach pana burmistrza Ordona. Dużo się wam wydaje, ale decyzje nie należą do was. To nie wy będziecie rejestrować kandydatów. Niektórych cwaniaków może w ostatniej chwili zabraknąć na liście zgłoszonej do PKW.

Pisiorrex
Gość
Pisiorrex

Pis nigdy nie poprze kandydata ktory nie jest w Pisie .tyle w temacie . A okrakiem to kupe mozna robic a nie byc troche w ciąży. Bo co bo poseł bedzie kazał ? Czy cuś ;)

Głos Rozsądku
Gość
Głos Rozsądku

Cwaniaku! W czyim imieniu się wypowiadasz? Bo na pewno nie PiS-u. Trochę kultury. Jestem z PiS i popieram Pana Wiesława Ordona. I więcej szacunku do Pana Posła! Jak Pan Poseł będzie chciał to Pan Burmistrz będzie w PiS nawet od wczoraj. Na spotkaniu z Panem Posłem i Panem Marszałkiem było widać kto ma ile do powiedzenia i kto podejmuje decyzje. Dlatego już dziś powinniście szykować torby na noszenie ulotek Pana Burmistrza Wiesława Ordona! Więcej pokory. Najpierw osiągnijcie chociaż połowę tego co Pan Burmistrz, a później bawcie się w politykę. Wiwat burmistrz Ordon nowy lider nowodębskiego PiS!!! Nie kompromitujcie się więcej,… Czytaj więcej »

zespołem
Gość
zespołem

:) dobra prowokacja koleszko dobra ! widać że ordonowy chłopczyk sie odezwał – a teraz proszę idz i noś dalej teczke szefowi

pavel
Gość
pavel

no to pojechałeś…ciekawe co nato nowodębska pozostała część pisu,przecież są w kontrze,oprócz radnego wołosza i puzia

ten
Gość
ten

heh ale klakier

rozsądek
Gość
rozsądek

O kur….wa, co ty człowieku brałeś? Weź coś na uspokojenie. A p. Ordon nic oprócz ławek i długów dla miasta nie zrobił, aha, zatrudnił jeszcze masę przydupasów tu i tam i zapewnił sobie zajefajną wypłatę. CZAS NA ZMIANĘ !!!

trunek
Gość
trunek

to się kolego jeszcze zdziwisz :)

wstyd
Gość
wstyd

i tutaj dokładnie widać do jakich ruchów musi się posunąć obóz ludzi którzy kombinują jak tu zablokować inną kandydaturę aby tylko nie oderwać się od koryta – jeśli to prawda wstyd wstyd . Panie Ordon ile lat już siedzisz w naszym mieście – wracaj skąd przyszedłeś . trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a nie jeśli choć trochę jest prawdy w poście powyżej to wykorzystywanie znajomości i blokować innych kandydatów to się nadaje do TV i odpowiednich organów p.s do wesoło mi możesz coś bliżej na ten temat bo podchodzi mi to pod możliwość korupcji politycznej a od tego są… Czytaj więcej »

wesolo mi
Gość
wesolo mi

dzieciaku. w polityce decyduje siła. walczysz tu jak lew a prawda jest taka ze jednemu z debskich pisiorow chodzi o jedynke na liscie do powiatu i mimo piany z.. buzi za te jedynke zrobi wszystko. powie mu sie ze ma byc cicho to bedzie cicho. drugi ma kable w debie i baranowie gdzie rzadzi kumpel posla marszalka i burmistrza.reszta pisu nic z tego nie rozumie. będziesz za chwile popieral jako pis pana burmistrza i koniec kropka. a teraz wracaj mlokosie do piaskownicy

dobra zmiana
Gość
dobra zmiana

wybory zweryfikują panie kolego czy to na burmistrza czy do rady miasta – zobaczymy czy będziesz tak śpiewał po wyborach – skończą się pieniążki z budżetówki oj skończą i to szybko. od koryta bardzo ciężko sie oderwać dlatego rozumiem twoje obawy
p.s nie jestem z Pisu ale jestem sympatykiem to fakt :)
p.s Zyczę Naszemu miastu Dobrej Zmiany

wyborca
Gość
wyborca

akurat ja jako wyborca Pisu na pewno nie będę głosowała za Ordonem – ileż można

mickiewicz
Gość
mickiewicz

ja za ten sklep 24 h na mickiewicza juz nigdy nie zagłosuje za ordonem i innym wynalazkom

planty
Gość
planty

a ja tu widzę straszny popłoch u ordonowych chłpców – “pampersy zmienić i do roboty” dlatego taki hejt – czego się tak boicie hmm ??? może tego że może sie skoczyć darmowe źródełko pieniążków ??

tamten
Gość
tamten

Pycha, pycha i jeszcze raz pycha. Proponuje dyrektorom jednostek samorządowych zabrać się do roboty bo burdel na mieście i w waszych podległych areałach – a nie klepiecie tylko w klawiaturę.
Dziury na mieście, w chodnikach trawa wyrasta a robić nie ma komu – tylko pieniądze najlepiej brać. Niech mieszkańcy zrobią sobie rachunek sumienia czy o takiego burmistrza im chodziło.

waglik
Gość
waglik

nie bardzo rozumiem porozumienie radnych pis z burmistrzem dotyczące mickiewicza. każdy się onanizuje szkolną a nikt z pisu i opozycji nie pyta co ma wspólnego mickiewicza z zakładami? dlatego rzygać mi się chcę jak albo jedni albo drudzy opowiadają, ze zalezy im na sprawiedliwym podziale miasta. bzdura! kazdy lepi pod sobie. mickiewicza kazdy ma w nosie.

Rogal
Gość
Rogal

Ul.Mickiewicza przydzielił burmistrz do zakkadow w pierwotnej koncepcji. Takze tylko i wylacznie pretensje do burmistrza Ordona. Pisowi chodzilo tylko i wylacznie o szkolna. A mickiewicz to juz robota Ordonowych chłopców.

Wyborca
Gość
Wyborca

Burmistrz i obecna Rada musza odejsc w calosci w nowych Wyborach

do gaździn wszelkiej maści
Gość
do gaździn wszelkiej maści

Piękną mamy demokracje skoro eliminuje się kontrkandydatów brudnymi sztuczkami. Przypomina mi to historię jak burmistrz Czekalski usuwał ze stołka sekretarza Ordona bo ten powiedział, że chce startować. Czyżby teraz historia się powtarza i podejmuje się działania by były burmistrz i starosta Wróbel nie mógł startować? Jeśli tak, to jest to nie tylko obrzydliwe ale również podłe.

Mirek Leszkowski
Gość
Mirek Leszkowski

Jeśli poprzez znajomości zablokują start Wackowi Wróblowi to nie ma po co iść na te wybory. Kolejne 5 lat zmarnowane. Trzeba zrobić wszystko by wesprzeć Wacka! Wprawdzie ja osobiście poniosę karę za swoje zachowanie, ale szczerze uważam, że powinienem bo zachowałem się jak … no sami wiecie jak. Po prostu tak jak zawsze. Nie możecie mieć do mnie pretensji, że taki jestem. Przecież ja do was nie mam pretensji o to, że taki jestem. Dobra kończę, bo muszę nasypać nowych krówek do dzbana. P.S. Co powiecie na to aby zamówić krówki z moją podobizną? Nie chodzi mi o to żeby… Czytaj więcej »

hahah
Gość
hahah

hahha jaknarazie najlepszy komentarz o krówkach leże normalnie – szacun

ktoś
Gość
ktoś

a cóż takiego dobrego zrobił Wróbel, że aż tak go popierasz ? Obydwaj są beznadziejni. Przydał by się trzeci konkretny kandydat. Wróbel już był, odleciał teraz pasuje żeby odleciał Ordon. Wróbla traktuję jako typowego PiSowskiego karierowicza. Wyleciał z funkcji burmistrza to zrobili z niego starostę gdzie sprawował tą funkcję jedną kadencję. Później żeby nie wracać do pracy na zakłady Ordon utworzył mu stanowisko w MPGKiM. Czy w tym mieście nie ma normalnych ludzi na stanowisko burmistrza ? Myślę, że znalazł by się ale Dębscy wyborcy widzą tylko tych dwoje. Żal mi takich wyborców :(

ktosik
Gość
ktosik

Mnie tam nie Zal, jacy Wyborcy taki Burmistrz

Mirek Leszkowski
Gość
Mirek Leszkowski

Dwa razy awansował mnie na stołek. Raz (dawno temu) gdy popadłem w konflikt z panem Jureczkiem zwanym pieszczotliwie “Susłem”, oraz ostatnio gdy wturlano mnie tam gdzie teraz bryluję. Ale ja i tak uważam, że zawdzięczam wszystko sobie i swojej nie przeciętnej osobowości. Bo przecież to, że tak mnie wsadzał oznacza, że nie było nikogo lepszego, a z tego wykluwa się oczywisty wniosek, że byłem i jestem najlepszy, a swoją najlepszość mogę zawdzięczać tylko sobie. Logiczne! Poczęstuj się krówką. Jak ci się buzia zaklei to nie będziesz tyle gadał.

Fansusła
Gość
Fansusła

I w takie towarzystwo ma przyjść ktoś trzeci. Zaraz by go pożarli na dzień dobry. Oddana specjalistka od wyborów stanie na wszyskim…, aby obrzydzić kandydowanie. Za to czego się dopuściła powinna dawno wylecieć.

Scroll Up