Nowodębski Szpital wciąż inwestuje w rozwój placówki

2013-11-27


Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wciąż inwestuje w rozwój placówki by zapewnić pacjentom jak najlepsze warunki pobytu i leczenia.

W ostatnich dniach po generalnym remoncie został odebrany i oddany do użytku Oddział Chorób Wewnętrznych. Warunki pobytu na oddziale zmieniły się diametralnie zarówno, jeśli chodzi o komfort, jak i bezpieczeństwo pacjenta. Wykonano nowe instalacje elektryczne, wodne, oc i kanalizacyjne. Remont dał możliwość zwiększenia metrażu niektórych sal chorych. Podwieszane sufity, wymalowane ściany na różne, wesołe kolory: zielony, pomarańczowy czy brzoskwiniowy z kontrastowymi poziomymi pasami ożywiają wnętrza, a także wpływają na lepsze samopoczucie pacjentów.Wymienione płytki podłogowe PCV na nowe zmywalne wykładziny nie tylko wyglądają pięknie komponując się z kolorowymi ścianami, ale spełniają wysokie parametry ochronne na ścieranie i osadzanie się brudu. Wysokie standardy posiadają również farby użyte do malowania. Są to farby zmywalne mające właściwości bakteriobójcze.

Piękny wygląd uzyskały stare i niefunkcjonalne łazienki i toalety. Jakość położonych płytek, dobrane kolory – robią wrażenie. Dopełnieniem eleganckiego wyglądu oddziału jest wyposażenie sal chorych w nowe łóżka wraz szafkami, oraz meble do pomieszczeń diagnostycznych i socjalnych.
Wirtualny spacer po oddziale oraz zdjęcia przedstawiające finałowy efekt zmian można będzie znaleźć na stronie Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie www.zoznowadeba.pl

Ponadto dzięki pozyskaniu środków z PEFRON w ramach „Programu wyrównywania różnic między Regionami II” zostało wybudowane wejście główne do budynku nr 2 przy ul. Kościuszki 1 C. Dobudowana część wyposażona jest w windę osobową, która umożliwia dotarcie zarówno do Oddziału Chorób Wewnętrznych jak i Oddziału Chorób Płuc. Rozbudowana klatka schodowa połączyła istniejące w starej części budynku pracownie, laboratoria oraz poradnie specjalistyczne. Każde pomieszczenie znajdujące się w dobudowanej części ma swoje przeznaczenie. Izba przyjęć, gabinety lekarskie znajdujące się na poszczególnych piętrach budynku oraz inne pomieszczenia niezbędne
w funkcjonowaniu szpitala znalazły swoje miejsce. Wnętrze budynku tak samo jak oddział, to koloryt wesołych barw miłych dla oka i przyciągających uwagę. Dzięki tej rozbudowie wykonano podjazd dla karetek pogotowia jak również pochylnie i chodniki ułatwiające dostęp do szpitala osobom niepełnosprawnym.

Decyzję dyrektora SPZ ZOZ w Nowej Dębie o realizacji inwestycji pozytywnie zaopiniowała Rada Społeczna SPZ ZOZ oraz Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego wspierający finansowo i opiniodawczo nowodębski szpital w jego działaniach. Osiągnięte cele mają wpływ na poprawę warunków pobytu pacjentów na oddziale oraz zwiększenie komfortu pracy personelu szpitala. Wszystkie zmiany zachodzące w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie są planowane i wykonywane przede wszystkim z myślą o pacjentach.

BC

25
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
JM do#24DO JMJMPacjentttt..Ig Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Matka_Cherlawego_Dziecka
Gość
Matka_Cherlawego_Dziecka

Jest ładniej ale wole się trzymać z daleka

do debiak
Gość
do debiak

osoba która napisała tj.debiak, o szpitalu w Kolbuszowej, ma problemy emocjonalne i niemoże sobie poradzić z zazdrością do tego że szpital jak i całe miasto Kolbuszowa jest od nowej dęby lepsze pod każdym względem. zanim coś napiszesz to zastanów się ,,debiak,, 100 razy xd żal.

?
Gość
?

czemu to Kolbuszowa się tak rozwija, czemu to tutaj zdecydował się uniwersytet rzeszowski utworzyć instytut biotechnologi, czemu Kolbuszowa jest powiatem? czemu tu się inwestuje, czemu to tu powstają znane sklepy itp. bo tu rozwija się miasto bo tu będzie przyszłość dla ludzi młodych. czemu do Kolbuszowej przyjeżdża wielu znanych polityków na spotkania?, czemu powstaje strefa? itp. bo Władze Podkarpacia, Kolbuszowej, powiatu, wiedzą że warto w Kolbuszową inwestować bo tutaj będzie miejsce pracy, wypoczynku i domu dla ludzi młodych. a nowa dęba?

Chory
Gość
Chory

Czas na teraz na lekarzy……i będzie OK !

Zdrowy
Gość
Zdrowy

Pielęgniarki są OK! ale doktorki niech wreszcie wezmą sie za leczenie a nie sprawiania wrażenia zapracowanych.

Ig
Gość
Ig

Personel jest dokładnie taki jak zarobki…beznadziejny.:(

Pacjentttt..
Gość
Pacjentttt..

No lekarze to na zarobki chyba już nie powinni narzekać, ale pozostały personel tak…

Gosc
Gość
Gosc

Dodrze że nowodębski p.Pasek rozszeżył się na kolbet bo dalej wieczorami siedzielibyście w centrum-spelunie nad nilem z dziobatymi śliczotkami

Gosc
Gość
Gosc

Z tego co słyszałem to mają ~ 1300 za ŚPIĄCY dyżur na oddziale np.ginekologii często przy stanie : 2 – 4 pacjętkach.Czy to się bilansuje z konrtaktem na tą śpiączkę.

JM
Gość
JM

Wznieśmy się na wyższy poziom w dyskusji niż warszawskie bicie piany między PO i PIS,denne stereotypy o RKL,RTA itd.Inne są możliwości szpitala w Kolbuszowej a inne w Nowej Dębie.Wynikają z różnych ilościowo populacji na obszarze działania,różnych budżetów,wieloletniego posiadania własnego posła itp,itd.Skupmy się jako lokalne sąsiadujące społeczności na współpracy i wzajemnym uzupełnianiu oferty dla potencjalnych pacjentów.Przyniesie do lepsze efekty w czasach obowiązkowego ,wymaganego przez NFZ podnoszenia jakości( ogromne koszty) umożliwiające rozwój bez wzajemnego wycinania się.Jesteśmy na siebie skazani a przy obecnych przepisach i poziomie kosztów zarówno Kolbuszowa jak i Nowa Dęba klinikami od wszystkiego nie zostaną.W strukturach obydwu jednostek pracują ludzie… Czytaj więcej »

DO JM
Gość
DO JM

POWIEDZ TO RADNEMU OSTAPCE

Off pianka
Gość
Off pianka

[quote]takiego dziadostwa jak w kolbie nie ma nigdzie!!![/quote] [quote] Rzeczpospolitej 2013r.Dęba 10.Moja opinia jest obiektywna[/quote] – nie jest – jest subiektywna- jeśli miałbyś okazję (niedajboże) być pacjentem w w/w szpitalu sam napisałbyś swoje sposrzeżenia. nie posiłkując się gazetą.

debiak
Gość
debiak

takiego dziadostwa jak w kolbie nie ma nigdzie!!!nie polecam,a mam porownanie z wieloma szpitalami.polecam ranking Rzeczpospolitej 2013r.Dęba 10.Moja opinia jest obiektywna i nie ma nic wspolnego z tym ze nie lubie RKL i strazy miejskiej:)

klb
Gość
klb

W Szpitalu Powiatowym im.Jana Pawła II w Kolbuszowej już dawno bo od ponad 2 lat trwają remonty oddziałów, http://www.szpitalkolbuszowa.pl warto zobaczyć jak dziś wygląda szpital na miarę 21 wieku, w tym roku szpital w Kolbuszowej pozyskał już 3 karetkę, powstała sala intensywnego nadzoru kardiologicznego, na 5 piętrze trwa przebudowa na oddział OJOM w szpitalu dzieje się dużo nie tylko pod względem budynku, sprzętu ale także lekarzy.przybyło wielu dobrych lekarzy dzięki pracy urologa powstał nie dział a pooddział urologi, polecam szpital w Kolbuszowej. pozdrawiam :)

Miki Mouse
Gość
Miki Mouse

Teraz panie pośle O. (czyt.PO) należy trzymać rękę na pulsie, bywać tam często aby przyglądać się płytkom czy nie odpadają i żaróweczkom czy świecą.
A wogóle, Jesus znowu DERBY Stali z kimśtam.:o

pacjent
Gość
pacjent

Co nam z ładnych pomieszczeń jak nie ma lekarzy – w to niech szpital inwestuje – na razie to oddział wewnętrzny to tzw umieralnia

wesolo mi
Gość
wesolo mi

Cieszy mnie ze tam wszystko jest na wesolo ,sciany ,lazienki,klatki i windy wiec chyba beda tam leczyc wszystkich na wesolo:P

DO 2
Gość
DO 2

[b]Piszemy "w ogóle", a nie "w ogóle".
Do nauki dziecko![/b]

gość
Gość
gość

to jeszcze z myślą o pacjentach, a nawet z konieczności należałoby przyjąć do pracy kardiologa, oraz dobrego internistę! A tej pani – co ma już z 80 lat przydałoby się podziękować!

ok
Gość
ok

Bardzo ładnie jest teraz i przyjemnie a nie jak kiedyś wyglądało to w umieralni wszędzie te lastryko i brzydkie lamperie :)

CYT
Gość
CYT

[quote] #5 | DO 2 dnia 11/27/2013 13:57
Piszemy "w ogóle", a nie "w ogóle".
Do nauki dziecko![/quote]
Nie masz do czego się przy.ebać to czepiasz się pisowni.Do różańca,dziadku/babcio

śmiechu warte
Gość
śmiechu warte

Super!! W końcu może przestanie tam cuchnąć. Tylko gdzie te piekne świeże ściany, meble,łóżka itp, itd, mogą się schować, jeśli prawdziwej treści, czyli dobrego personelu brak?

Gosc
Gość
Gosc

Jak zwykle na tym portalu najwięcej do powiedzenia mają ignoranci. Dobry lekarz musi mieć dobre warunki. W stodole ma pracować? Brawo dyrektor! Tak trzymać. W końcu widać przemyślane działania w tym szpitalu.

GuuD
Gość
GuuD

Super to wygląda, oby tak dalej ;) PS. Jak będą dobre warunki to i pojawią się dobrzy lekarze. Bez tego żaden tu nie przyjedzie.

JM do#24
Gość
JM do#24

Ludzie myślący biciem piany są zmęczeni oraz zdegustowani i na pewno dadzą temu wyraz jako wyborcy.