Andrzej Chejzdral objął funkcję prezesa PGKiM

22
Fot: UMiG

W związku z odejściem na emeryturę Antoniego Kapusty Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej powierzyła funkcję prezesa spółki Andrzejowi Chejzdralowi. 

Uroczystość przekazania sterów w PGKiM odbyła się wczoraj w siedzibie firmy. Nowy zarząd Spółki będzie dwuosobowy (prezes + główny księgowy), a nie jak było do tej pory trzyosobowy (prezes, wiceprezes, główny księgowy). Dotychczasowy wiceprezes Marcin Piórek został kierownikiem oczyszczalni ścieków.

Andrzej Chejzdral znany jest mieszkańcom miasta z zarządzania Nowodębską Spółdzielnią Mieszkaniową. Pełnił również funkcję radnego Rady Miejskiej w Nowej Dębie, zajmując także fotel przewodniczącego rady w latach 2002-2006. Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta. Posiada więc doświadczenie niezbędne w pracy w Zarządzie PGKiM.– czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Przed nowym prezesem czeka trudne zadanie. Antoni Kapusta pozostawił spółkę z 700 tysiącami złotych straty za rok ubiegły. Mało kto ma świadomość, że ze względu na opisane przez nas zlewanie ścieków w pobliżu ujęcia wody, wraz z podniesieniem się wód gruntowych – wcześniej lub później – mogą powrócić problemy z jakością wody pitnej. Kolejnym wyzwaniem jest stworzenie dobrego klimatu w PGKiM.  Załoga oczekuje, że nowy szef zadba o podwyżki pensji dla pracowników firmy co w kontekście wyżej wymienionej straty nie będzie łatwe. Z kolei dla mieszkańców ważne jest stworzenie takiego systemu odbioru odpadów komunalnych, który nie będzie uderzał w portfele Nowodębian. Wprawdzie wzrost cen wydaje się nieunikniony, to być może uda wypracować się rozwiązania które sprawią, że nie będzie on tak radykalny jak w innych miastach.

0

22 KOMENTARZE

 1. Wczoraj z kranów ostatni raz płynęła „Kapuścianka”. Miała charakterystyczny żółty kolor. To był taki prezent na odchodne czy jakaś awaria?

  +1
  • Podwyzki nieuniknione?, nie dam ani grosza wiecej tej zlodziejskiej firmie

   +4
 2. Jakiekolwiek podwyżki są do przyjęcia w przypadku wzrostu jakości usług. Płacenie więcej za to samo mija się z celem.

  +2
 3. Przez to Prezeska TSM i jej przydupasy zimną wodę Znów Ustawili by płynęła . Szlak trafia poprostu z Tą Temperaturą Wody Ciepłej w TSM .

  +5
 4. Wczoraj w Sejmie powstaly dwie nowe koalicje, Budka Ziobro i Braun a Blogoslawil Korwin, druga koalicja to Kaczynski Kosiniak oraz Czazasty a Blogoslawil Morawiecki

  0
  • Dzięki Ci moherevill gdyby nie ty skąd miałbym to wszystko wiedzieć.

   +4
 5. „Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta”
  I co się stało, dlaczego już tam nie pracuje?

  +14
  • Kłamiesz ! Ty nigdy się stąd nie ruszysz… Zresztą , zawsze tylko dużo gadasz. Ot, taki małomiasteczkowy Antoś gawędziarz…

   +3
 6. Chejzdral zrezygnował zzprowadzenia ttzech spółdzielni na pofzet jednej dębskiej nie rozumiem tej zmiany,możw Damian to mi wyjaśnij

  +5
 7. Wprowadzenie podwyżek, by spłacić długi spółki i podwyższyć pensję pracowników? Czy oni mają ludzi za debili? Nauczcie się w końcu zarządzać pieniędzmi, a nie ciągle wyciągacie łapy po pieniądze mieszkańców nie dając nic w zamian.

  +6
 8. Podwyżki dla pracowników oki tylko żeby praca była wykonywana dobrze. Rozumiem że ludzie powinni mieć dobre zarobki ale cześć kadry w PGKIM jest po prostu zbędna. Może skończy się praca po znajomości i załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy.

  +5
 9. Małomiasteczkowy
  5 maja 2021 at 14:26
  „Pracował w towarzystwie budownictwa społecznego, spółdzielniach mieszkaniowych, w tym o wielkości naszego miasta”
  I co się stało, dlaczego już tam nie pracuje?

  Odpowiedź: pośredniczył w sprzedaży zadłużonych mieszkań i ustawiał przetargi. W chwili kiedy zaczęło być gorąco bo sprawy wyszły na jaw postanowił uciec.

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here