Budżet powiatu tarnobrzeskiego uchwalony

13

Głosów sprzeciwu nie było, 13 radnych było „za”, a troje  wstrzymało się od głosu – tak przebiegało głosowanie nad tegorocznym budżetem powiatu tarnobrzeskiego podczas sesji, która odbyła się 5 stycznia w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

– Tegoroczny budżet prezentuje się bardzo dobrze – mówił starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Udało nam się ściągnąć dużo środków z zewnątrz i dzięki pomocy posła Zbigniewa Chmielowa, posła i ministra Rafała Webera,  wojewody Ewy Leniart, marszałka Władysław Ortyla i wicemarszałek Ewy Draus mamy znaczną kwotę na inwestycje.

Jak podkreślił starosta, budżet na 2022 rok, to budżet zrównoważony na poziomie 63 milionów złotych, w którym niewielka jest różnica między wydatkami, a przychodami.

Jerzy Sudoł dodał także, że każda z gmin powiatu tarnobrzeskiego może liczyć w tym roku na poważne inwestycje. W gminie Baranów Sandomierski realizowane będzie sztandarowe przedsięwzięcie drogowe, jakim jest droga przez tzw. zwałkę w miejscowości Dąbrowica. Powstaną tam chodniki, oświetlenie i nowy asfalt. Na finansowe wsparcie może też liczyć Dom Dziecka w Skopaniu.

W gminie Nowa Dęba, powiat będzie nadal pomagał w modernizacji szpitala. Na pomoc w niezbędnych remontach może liczyć też Dom Pomocy Społecznej. Powiat nie zapomni też o swoich szkołach w tej gminie, czyli o Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2.

Dla gminy Gorzyce też będzie to dobry rok, bo jak zapowiedział starosta Jerzy Sudoł, powiat ma już 3,5 mln. zł, na budowę kotłowni w Centrum Wsparcia i Rehabilitacji.

W gminie Grębów dalszą pomoc otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, w którym powiat będzie kończył remont zabytkowych schodów. W planach na ten rok jest także remont mostka prowadzącego do ogrodu i szklarni.

– Występujemy także do drugiego rozdania Nowego Ładu o środki na budowę chodników – zapowiedział starosta.

/Powiat

0

13 KOMENTARZE

 1. ….posła Zbigniewa Chmielowa, ……….. marszałka Władysław Ortyla i wicemarszałek Ewy………

  Szanowni,,redaktorzy”brak składu i ładu w Waszych ,,reportażach”Nie tylko w powyższym ale i w wielu innych zamieszczonych na tym portalu.

  +4
 2. Powiedzieć że podwyżki dali to mało powiedzieć. Trzeba zaznaczyć ile tej podwyżki dali bo jest to chyba precedens by była to kwota blisko 100% większa. Wynika z tego, że „planowana” inflacja wyniesie na koniec 2022 roku pewnie ze 20% lub więcej.

  +2
 3. Turboinflacja i galopująca drożyzna zagłada społeczeństwu w oczy. Gdzie jest niepokonany NSZZ Solidarność? Co robi przewodniczący Duda? Czy ktoś słyszał o jakichś akcjach protestacyjnych tych ludzi w ciągu kilku ostatnich lat? Gdzie oni wszyscy się pochowali – obrońcy uciśnionych?

  +3
 4. obniżę VAT na żarcie i da wam to 25 zł miesięcznie, ale inflacja zeżre wam do końca roku 200 zł. I moje będzie na wierzchu

  +2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here