Burmistrz Wiesław Ordon: „W imię Boże”. Wyprawa warszawska ku czi powstańców. FILM

22

Już po raz trzeci burmistrz Wiesław Ordon bierze udział w „Wyprawie warszawskiej”, której celem jest uczczenie powstańców warszawskich. Rejs rozpoczął się od wspólnego odśpiewania katolickiej pieśni „Kiedy ranne wstają zorze”. – W imię Boże – wezwał  na pokład zebranych wodniaków burmistrz Ordon.

29 lipca cztery drewniane łodzie i dwa pontony wyruszyły na spływ, którego celem jest dotarcie do stolicy i uhonorowanie pamięci powstańców warszawskich. Wodniacy z Sandomierza, oraz reprezentujący Nową Dębę burmistrz Wiesław Ordon biorą udział w religijno-patriotycznym rejsie udział po raz 3. Do pokonania mają 220 kilometrów. Poniżej prezentujemy film z początku wyprawy:

Źródło filmu: Tomasz Lis

0

22 KOMENTARZE

 1. Dziękuję panie burmistrzu za walkę z gender i lgbt jaką pan zaczął już w poprzedniej kadencji. Dziękuję za to, że nie wstydzi się pan wiary i głośno i publicznie ją wyznaje. Jestem z pana dumna.

  +6
  • co ma Krystyno gender wspólnego z wiarą, tym bardziej wyznawaną publicznie? o tym publicznym wyznawaniu wiary na pokaz już Jezus Chrystus w Ewangelii mówił – co więcej, jasno wskazuje nam na oddzielenie pewnych rzeczy”…oddajcie Cezarowi co cesarskie a Bogu co boskie…”!!! a dla Ordona piosenka Kazika „…widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co widzi, nie ten co robi…”

   +13
  • przepraszam – wkradł się czeski błąd – w piosence Kazika ma być: „….widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę, niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi…”

   0
  • Jezus powiedział „Nie ten będzie zbawiony kto woła Panie, Panie. Ale ten kto czyni wolę Moją”

   +2
 2. Ale wy jesteście naiwni. Sołtys Ordon to aktor. Wśród katolików udaje katolika, wśród pisowców pisowca, wśród peowców peowca. Jak gada ze zwolennikami lgbt to jest przeciwko deklaracji lgbt a jak gada z konserwatywną stroną to będzie mówił ze to jego pomysł i na gender w szkole nigdy nie pozwoli. Na sesję nie przyszedł bo by musiał zająć jasne stanowisko a tego się bał jak ognia. Więc zdezerterował. Dawniej na takich ludzi mówiło się koniunkturalista, oportunista i karierowicz.

  +35
  • Z Warszawy ma plynac do Gdanska i tam razem z teczowymi bedzie 1 Wrzenia maszerowal w radosnym pochodzie

   +6
  • Przecież z punktu widzenia strategicznego Powstanie było błędem. Już w Piśmie Świętym jest napisane ,że „nikt nie przystępuje do budowy ani rozpoczyna wojny, póki nie oceni szans….”. A on taki katolik i to pochwala ? Gra pod publiczkę i z prądem. Bez poważania…..

   +3
 3. To jest człowiek „zblazowany” przez robote (władze). wydaje mu się, że jest najmądrzejszy. Gnoi innych,
  mądrzejszych od siebie. Uwielbia klakierów: rzemień, gilowa, kapusta. Jego zastępca, jako socjolog, wie co rzec wodzowi aby być w łaskach, a tak naprawdę myśli jak dorwać sie do stołka. on tego nie odpuści. Ten człowiek powinien wrócić do poprzedniej pracy przy czym tym razem na stanowisko woznego. Co on chce świetować w Warszawie – narodowe nieszczęście. Panie Marku ten artykuł to ironia, czy poważnie?.

  +9
 4. Do salowa .Ty nie musisz nic czyścić bo kilku latach pracy na psychiatryku i ćpaniu z pacjentami, móżdżku już nic nie zostało tępa dzido.A za te obrażliwe słowa zajmie się tobą policja i prokuratura.Jeśli masz nadzieję ,że cię nie znajdą ,to będziesz bardzo zawiedziona,

  0
 5. Ręce opadają co się w ND dzieje, „W imię Boże” a może wyborcy mają to w głębokim poważaniu. Wiem, że to jest zagranie pod publiczke miejscowemu elektoratowi a ktoś myślał co potem… Coraz mniej sklepów w ND, same apteki, nie można kupić piwa po 22 AL Capone się znalazł – zero myślenia o przyszłości tego grajdołu nabijajcie kasę powiatowi kolbuszowskiemu. Liczy się tu i teraz. Podlizać się plebanowi i chodniki do owsików. Ku pamięci tych co przed pierwszą kadencją w/w burmistrza kiełbasę wpierdzielali pod domem chłopa. Łapa dla nich w górę !

  +1
  • avalon…piszesz, m.in. że „same apteki, nie można kupić piwa po 22” …i masz rację. Zaznaczę tylko, że apteki zamykają wcześniej niż 22:00 i na tyle aptek, w Nowej Dębie w razie „W” leku późnym wieczorem czy nocą nie kupisz… śmigać trzeba do aptek w Kolbuszowej lub Tarnobrzegu….

   +6
  • n.d. Dobra bo Ty blokowy RKL`u masz w poważaniu to czym żyje przeciętny mieszkaniec ND. Starej ND. Bo teraz wygląda to tak, że „Arystokracja” z RKL`ów wykupiła 75% miasta i na weekend jedzie na wieś i wali tyle, że Twoje „Apteki” nie mają prawa bytu. O kradzionym opale nie wspominając.

   +2
 6. Pod rozwagę radnych i mieszkańców Gminy Nowa Dęba.
  Siedemdziesiąt pięć lat temu.
  Tomasz Sudoł.
  „Poligon Wermachtu „Południe” 1940-1944”
  … „W walkach na przełomie lipca i sierpnia duży udział miały formacje AK i BCH. Odgrywały one rolę zwiadowców kierujących sowieckie czołówki pancerne. Żołnierze podziemia uderzali na wycofujące się oddziały niemieckie. Największą akcją na omawianym terenie było uderzenie na stację kolejową i Lager Deba, które wykonane zostało 29 lipca siłami oddziału placówki AK w Dębie. Atak partyzantów, który okazał się nierównym pojedynkiem między słabo uzbrojonymi akowcami a żołnierzami Wermachtu, zbiegł się szczęśliwie z momentem zbliżania się sowieckiej szpicy pancernej do Dęby, co spotęgowało rezultat akcji i przesądziło o niepowodzeniu Niemców. W wyniku akcji opanowany został teren Lager Deba. Niemcy wycofali się, pozostawiając na placu boju kilku zabitych żołnierzy. Straty po stronie polskiej wyniosły trzech zabitych i kilku rannych. Zginęło również kilkudziesięciu Sowietów. Tego samego dnia doszło do walk sowiecko-niemieckich w rejonie Tarnowskiej Woli.”…
  Dla Nowej Dęby i okolic, 29 lipiec 1944 r. był ostatnim dniem okupacji niemieckiej, w którym w ramach akcji „Burza”, życie oddało trzech jej mieszkańców. Komu zależy na przemilczaniu ważnych wydarzeń w historii Nowej Dęby? Moim zdaniem polityka historyczna władz miasta zmierza w złym kierunku.

  +4
 7. Mów za siebie a nie za mieszkańców. Ja tu mieszkam od urodzenia i zapewnim Cię w niczym mnie ten portal nigdy nie obrazil, ani nie naruszył moich dóbr osobistych , ani mojej wolnosci czy konstytucyjnej nietykalności. Wystarczy tylko byc uczciwym i normalnym człowiekiem , nie bać się pracy i cokolwiek umieć.

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here