Darmowy internet w Nowej Dębie. Anulowano nabór wniosków.

0

W marcu 2018 roku, na łamach portalu InfoNowaDeba.pl zachęcaliśmy władze miasta do konkursu Komisji Europejskiej, która oferowała gminom  bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na zakup i instalację sprzętu Wi-Fi (punktów dostępu do bezprzewodowego internetu) w przestrzeni publicznej w wybranych przez siebie ośrodkach lokalnego życia publicznego np. bibliotekach, muzeach, parkach czy placach.

>>> „Darmowy internet dla Nowej Dęby. Zachęcamy władze miasta do udziału w projekcie” <<<

Jak informowali organizatorzy konkursu, dzięki programowi WiFi4EU społeczności lokalne będą w stanie ułatwić ludności łączenie się z internetem, co umożliwi jej pełne korzystanie z nieograniczonego potencjału, jaki oferuje digitalizacja. Jest to konkretny krok w kierunku urzeczywistnienia jednolitego rynku cyfrowego. Do 2020 r. w budżecie UE zarezerwowano kwotę 120 mln euro na finansowanie sprzętu potrzebnego do świadczenia usług publicznego dostępu do Wi-Fi w maksymalnie 8 tys. gmin we wszystkich państwach członkowskich UE oraz w Norwegii i Islandii.

Nowodębski samorząd złożył swój wniosek do programu. Niestety  w wyniku wewnętrznego błędu unijnych urzędników, zadecydowano o anulowaniu pierwszego zaproszenia do składania wniosków. Nie oznacza to jednak koniec naboru, a jedynie jego przesunięcie na jesień 2018 roku.  Mamy nadzieję, że nasz samorząd weźmie udział w jesiennej edycji wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here